Şimdi Ara

[Çözüldü] Çamaşır Makinası rezistans sökümü nasıl olur ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
1
Favori
58.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam keşke zımpara yapmasaydın yüzey pürüzlenmiş. pürüzlü yüzeye daha fazla kireç tutunumu olur.
  • merhaba bizde ındesit ıwb 5065 çamaşır makinası var...makinamızın şöyle bi sorunu var..
    .makinaya deterjan yumuşatıcı koyup yıkama programı seçip yıkamaya başlayınca makine 15 dakika sorunsuz çamaşırları yıkıyor..
    .ama ortalama 15 dakika sonra tüm ışıklar yanıp sönüp suyu boşaltıyor..ve bidaha yıkamaya geçmiyor
    5 dakika kadar yıkama yapmadan sadece gırrrrr şeklinde ses çıkartarak bekledikten sonra makine yıkamayı sonlandırıyor...
    bu arada tüm ışıklar yanıp sönmeye devam ediyor...ben rezistansı çıkarıp temizleyip taktım..sorun devam ediyor..
    .sorun neresinde olabilir...teşekkürler...
  • Şu tahliye pompası gibi geldi girrr sesi ondan gelir.. Degistirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrofizikci youtube kanalımda ve facebook sayfamda 75 tane makinenin söküm videosu var arkadaşlar. Kanalımda mutlaka işinize yarayacak videolar vardır. Evdeki bir çok eşya sökülüp videosu yapılmış durumdadır. Çamaşır makinesi de bunun içinde. Şuan drone söktüm inceledim onun videosunu yapıyorum. Kolay Gelsin...
  • elektrofizikci kullanıcısına yanıt
    Takipteyim 😉

• Merhaba birkaç gün önce çamaşır makinesinin programinı açınca sigorta atmaya başladı.Ilk once bazı programlarda,daha sonra ise kolu her hareket ettirişte atmaya başladı.Bugün nette gördüm ıstıcı deniyordu nedeni.Gerçektende ısıtıcının bağlantılarını sökünce ışıklar yanıyor ama tabi hata kodu veriyor (Bosch WAQ28392/09 hata:E23).İsıtıcıyı tamamen çıkardım,korkunç kireçlenmişti,temizleyip taktım ama program ayar düğmesi çevrildiği anda tekrar sigorta atıyor.Acaba ısıtıcıyı yenisiyle değiştirmekmi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Merhaba birkaç gün önce çamaşır makinesinin programinı açınca sigorta atmaya başladı.Ilk once bazı programlarda,daha sonra ise kolu her hareket ettirişte atmaya başladı.Bugün nette gördüm ıstıcı deniyordu nedeni.Gerçektende ısıtıcının bağlantılarını sökünce ışıklar yanıyor ama tabi hata kodu veriyor (Bosch WAQ28392/09 hata:E23).İsıtıcıyı tamamen çıkardım,korkunç kireçlenmişti,temizleyip taktım ama program ayar düğmesi çevrildiği anda tekrar sigorta atıyor.Acaba ısıtıcıyı yenisiyle değiştirmekmi gerekiyor.

reziztans içinde kısa devre olmuş olabilir. Değiştirin bence.
  • yucelnet kullanıcısına yanıt
    Tskler en iyisi dediğiniz gibi yenisini ısmarlamak.

• Arkadaşlar yıl oldu 2019 konuyu hortlatacağım ama mecbur kaldım.
    Bir süre önce çamaşır makinesi rezistan problemi çıkardı bende değişim yapmak istedim tüm parçalarını ayırdım geldik rezistans bölümüne rezistansın ortasındaki vidanın somununu tam çıkarmadan vidanın ucuna kadar getirip geri doğru ittim rezistansı çek çek çıkmıyor. İt çek it çek yok anlamadım rezistans ve makina arasında kalın bir plastik malzemede var zar zor biraz oynattım ama yok tamamiyle çıkaramadım sizce sorun nedir. Lütfen acil ama makina parça parça içeride yatıyor :(
     [Çözüldü] Çamaşır Makinası rezistans sökümü nasıl olur ?

• Merhaba arkadaşlar

Ben de aynı sorun var

Videolardan izlediğim gibi yaptım vidayı sona kadar getirip içeri vurdum boşa çıktı ileri itip geri çekiyorum gelmiyor çok uğraştım penseyle elle çektim ama nafile plastik kısım takılıyor öylece kaldı makina mecbur tamirci çağırıcam çıkartabilsem yeni rezistans aldım 5 dk lık işim kaldı varmı çözüm önerisi olan

• black_67 kullanıcısına yanıt

Yeni yedek parça remi incelenip iç kısımda nasıl bir geometrisi olduğu görülebilir.

Eskiden reklamlarda izlediğimiz gibi kireçle yüklenmiş ve çekince bu kireç birikintisi engel oluyor olabilir mi?

Kireci Hidroklorik asit hızlı çözer ama başka kısımlara zarar verir mi düşünmek gerek. Ayrıca temas etmeden yapmak da önemli.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.