Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ] ASUS DSL-N66U Tivibu Ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
3
Favori
12.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ASUS DSL-N66U modem aldım ancak Tivibu ayarlarını yapamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar sorun çözüldü, linkteki firmware ile aşağıdaki ayarları yaparsanız TiviBu'nun tüm fonksiyonları çalışıyor. Firmware henüz beta aşamasında, diğer fonksiyonlarda herhangi bir sorun olup olmadığına bakmadım.

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/FD344D34E13B4CA2B40EC6C55A5E4D844

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyaan -- 25 Haziran 2014; 20:54:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iyaan

Arkadaşlar ASUS DSL-N66U modem aldım ancak Tivibu ayarlarını yapamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Modem nasıl güzel mi? kablosuz çekim gücü nasıl iyi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

Arkadaşlar ASUS DSL-N66U modem aldım ancak Tivibu ayarlarını yapamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Modem nasıl güzel mi? kablosuz çekim gücü nasıl iyi mi?
    modem süper özellikler güzel internet ayrı işlemci kablosuz paylaşım ayrı işlemci ile çalışıyor. çok hızlı tek eksiği ac desteği ve usb3.0 olmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukkilic

modem süper özellikler güzel internet ayrı işlemci kablosuz paylaşım ayrı işlemci ile çalışıyor. çok hızlı tek eksiği ac desteği ve usb3.0 olmaması.

ac desteği ve usb3.0 olmaması peki gerekli mi sence,eksiklik hissediyormusun?bunun dışında cihazdan memnunmusun ve kaça aldın sorması ayıp...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

ac desteği ve usb3.0 olmaması peki gerekli mi sence,eksiklik hissediyormusun?bunun dışında cihazdan memnunmusun ve kaça aldın sorması ayıp...

Alıntıları Göster
    vatandan %30 indirimle 320 TL ye geldi. ac de olsa idi iyi olurdu ama özellikle usb3.0 olmaması önemli veri transferinde ciddi sıkıntı. cihazdan şimdilik memnun değilim firmware de eksikler var. 3g/4g için bir bölüm yok. torrent kısmı sıkıntılı... gözüm firmware güncellemesinde anlayacağın...

• quote:

vatandan %30 indirimle 320 TL ye geldi. ac de olsa idi iyi olurdu ama özellikle usb3.0 olmaması önemli veri transferinde ciddi sıkıntı. cihazdan şimdilik memnun değilim firmware de eksikler var. 3g/4g için bir bölüm yok. torrent kısmı sıkıntılı... gözüm firmware güncellemesinde anlayacağın...

Alıntıları Göster
    Tivibu Ev ayarlarını yapabilen var mı?
  • quote:

yeni firmware'ler gelmeye başlamış, site de yok ama bu beta firmware mevcut

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/DDD07AA2D5A343208B6C77C84D65B711Y

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

yeni firmware'ler gelmeye başlamış, site de yok ama bu beta firmware mevcut

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/DDD07AA2D5A343208B6C77C84D65B711Y

Alıntıları Göster
    valla bu modem bana saç baş yoldurttu umarım aynısı sizinde başınıza gelmez...

• Asus musteri hizmetlerinin verdigi bilgiye gore bu modem PTM modu uzerinden IPTV hizmeti veremiyormus. Illa ATM ile baglanmak lazimmis ki ben Fiberneti sadece PTM uzerinden kullanabiliyorum.

Yine de Tivibu Ev ayari yapabilen olursa lutfen yazsin, yoksa kullanamadigim bu guzelim modemi satmak zorunda kalacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyaan -- 27 Ekim 2013; 21:00:19 >
  • quote:

Asus musteri hizmetlerinin verdigi bilgiye gore bu modem PTM modu uzerinden IPTV hizmeti veremiyormus. Illa ATM ile baglanmak lazimmis ki ben Fiberneti sadece PTM uzerinden kullanabiliyorum.

Yine de Tivibu Ev ayari yapabilen olursa lutfen yazsin, yoksa kullanamadigim bu guzelim modemi satmak zorunda kalacagim.
    bu modemin hiçbir özelliği doğru düzgün çalışmıyor....lan dosya transfer hızı çok düşük,dlna özelliği kötü 1080p filmlerde sıçıyor,üzerine takılı olan harddisk ihiç bir işlem yapılmasa dahi devamlı çalıştırıyor disk in anasını ağlatıyor,arada kafayı yiyor kendi kendine resetleniyor,torrentylerde sıçıyor ben aldım 2 gün sonra aynısıyla tekrardan değiştirdim gene aynı.....en sonunda lanet ettim gittim linksys aldım kafam rahatladı şimdi 1080p filmleri takılma olmadan çatır çatır izliyorum....bir daha asus modemmi???aman allah korusun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Voltec

bu modemin hiçbir özelliği doğru düzgün çalışmıyor....lan dosya transfer hızı çok düşük,dlna özelliği kötü 1080p filmlerde sıçıyor,üzerine takılı olan harddisk ihiç bir işlem yapılmasa dahi devamlı çalıştırıyor disk in anasını ağlatıyor,arada kafayı yiyor kendi kendine resetleniyor,torrentylerde sıçıyor ben aldım 2 gün sonra aynısıyla tekrardan değiştirdim gene aynı.....en sonunda lanet ettim gittim linksys aldım kafam rahatladı şimdi 1080p filmleri takılma olmadan çatır çatır izliyorum....bir daha asus modemmi???aman allah korusun...

Alıntıları Göster
    Asus forumundaki yetkiliden gelen yanıtlar. Ben kabaca türkçeleştirdim. kutudan çıktığı haliyle bazı kısımlara dikkat etmek gerekiyor sanırım. Sıkıntı yaşayanlar biraz da kurulabilir application lı falan yapmışlar modemi o yüzden gibi duruyor, gelecek firmware lere bakmakta yarar var.

quote:

Please download the latest beta firmware v1.0.5.7-5 from the link below. Updated official firmware will be released soon.
    Lütfen linkten yeni firmware'i yükleyiniz, yeni official firmware yakında yayınlanacak.

DSL-N66U_1.0.5.7-5.rar
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/B7D988794BFE4DBE9C1652E771795189Y

anout slow usb transfer
    USB transfer is actually not slow at all , it’s at least 3 times faster than competitor(write speed). Refer to the following test result, please ****e customer to format their disk with NTFS.
    yavaş usb transferi hakkında, aslında usb hızı yavaş değil, rakiplere göre 3 kata kadar yazma sağlamakta. Test örneği aşağıdaki gibidir.

Seagate FreeAgent Go 320GB HDD
    Samba(MB/s) FTP(MB/s)
    Write 13.0 14.2
    Read 9.6 11.3

dlna problem
    Need to make sure they have installed the latest Media Server v1.0.0.31. However updated MS v1.0.0.33 will be released soon.
    dlna problemi hakkında ise en sonki Media Server v1.0.0.31 'ı kurduğunuzdan emin olun, yakında .33 yayınlanacak.

harddrive always runs
    We are using SWAP, virtual memory for this model, so if a USB HDD/flash drive is inserted then 256MB of memory will be created, and it resides in the USB disk, hence the disk will be running which is inevitable. Unless we remove this feature.
    Bağlı diskin bir kısmı swap bellek olarak kullanılmakta bu yüzden bu özelliği koruyabilmek adına disk sürekli aktif olması gerekmekte, bu özellik kaldırılırsa disk sürekli kullanımı kapatılabilir.

torrent problems
    Download Master v3.1.0.84 is now available to be installed, please remove their old DM version(by delete the asusware and Download2 folders resides in their USB disk, or Uninstall it) then install DM again.
    Download Master v3.1.0.84 şuan kullanıabilir durumda, lütfen eski DM versiyonunu kaldırın ve tekrar kurun ( USB diskteki asusware ve Download2 klasörlerini silin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 12 Kasım 2013; 16:14:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: camelot1969

Yanlış yapmışsın bence. O dediğin sorunların çoğu firmware ile çözüldü.Sadece dlna özelliğinde bazı dosyalar görünmüyor.onuda yeni bir yöntemle aştılar.

Bırak 1080 p filmi wireless olarak modeme bağlı harddiskten pc ile 30 gb lık bluray filmi bile takılmadan izliyorum. saniyede 7 mb lık veri gidiyor.Teorik olarak 1.5 saatlik ve 37 gb lık bir filmi wirelessden takılmadan izleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

Yanlış yapmışsın bence. O dediğin sorunların çoğu firmware ile çözüldü.Sadece dlna özelliğinde bazı dosyalar görünmüyor.onuda yeni bir yöntemle aştılar.

Bırak 1080 p filmi wireless olarak modeme bağlı harddiskten pc ile 30 gb lık bluray filmi bile takılmadan izliyorum. saniyede 7 mb lık veri gidiyor.Teorik olarak 1.5 saatlik ve 37 gb lık bir filmi wirelessden takılmadan izleyebilirsin.

hangi firmware ile çözüldü o sorunlar?sitesinde yeni firmware yok eğer asus webstorage daki beta firmware i diyorsan ondada bir numara yok...asus dsl n66u nun daha yeni firmware i çıkmadı sen hangi firmware den bahsewdiyorsun acaba?

• quote:

quote:

quote:

hangi firmware ile çözüldü o sorunlar?sitesinde yeni firmware yok eğer asus webstorage daki beta firmware i diyorsan ondada bir numara yok...asus dsl n66u nun daha yeni firmware i çıkmadı sen hangi firmware den bahsewdiyorsun acaba?

3.0.0.4.374_1380 beta firmware li ASUS DSL-N55U kullanıyorum.

1 aydır kullanıyorum. Takılma falan hiç görmedim. Dediğim gibi birak 1080 p normal filmi 24 gb lık bluray "TED" adlı filmin m2ts dosyasını bile ağdan oynatıyor.daha ne olsun.

Son gelen download master güncellemesi ile torrentlerde sıkıntısız indiriyor. Reset attığını hiç görmedim. servercenter , aidisk sorunsuz. iphone uygulamasıyla ev dışından harddiskime rahatca ulaşıp film bile izledim.
    harddisk işlem yapışmayınca çalışmıyor.bizzat kontrol ettim.firmware le halletmişler demekki.
    tek sorun dlna da bütün harddiski göstermiyor.Bunuda özel bir yöntemle hallediyorsun.
    Modemin hızı çok iyi. 1 ayı geçiyor hiç kopmaya şahitolmadım yada yavaşlama.

Almadan önce çok ısınıyor falan yazmışlardı.hiç alakası yok.onlar ısınma görmememişler
    aldığıma kesinlikle çok memnun olduğum bir ürün ve tavsiye ederim şiddetle

• quote:

quote:

quote:

quote:

1 aydır kullanıyorum. Takılma falan hiç görmedim. Dediğim gibi birak 1080 p normal filmi 24 gb lık bluray "TED" adlı filmin m2ts dosyasını bile ağdan oynatıyor.daha ne olsun.

Son gelen download master güncellemesi ile torrentlerde sıkıntısız indiriyor. Reset attığını hiç görmedim. servercenter , aidisk sorunsuz. iphone uygulamasıyla ev dışından harddiskime rahatca ulaşıp film bile izledim.
    harddisk işlem yapışmayınca çalışmıyor.bizzat kontrol ettim.firmware le halletmişler demekki.
    tek sorun dlna da bütün harddiski göstermiyor.Bunuda özel bir yöntemle hallediyorsun.

Almadan önce çok ısınıyor falan yazmışlardı.hiç alakası yok.onlar ısınma görmememişler

dostum sen n55u dan sözediyorsun ben ise n66u...sonuç olarak 2 cihazın arayüzleri aynı gibi olsada mimarileri farklı ben burda n66u sorunundan bahsediyorum sen ise bana n55u dan bahsediyorsun...sen kendi cihazının firmware inden bahsediyorsun ben ise benim cihazın firmware i daha çıkmadı diyorum...son olarakda sen n55u kullanan birisi olarak n66u yu nasıl tavsiye ediyorsun oda ilginç....senin cihazın sonuç olarak n66u ya göre bir alt model belki o cihazdaki sorunları firmware ile çözmüştür asus...ama bu cihaz daha yeni ve ben bu cihazı kullanan ve aynısıyla 2 kez değiştiren biri olarak yazıyorum bunları.....yani şu durumda senin tavsiye edebileceğin cihaz DSL-N55U dur çünki onu kullanıyorsun....N66u da sıkıntılar var bunu asus un teknik servisi bile kabul ederken vede firmware güncellemesi gelmesi bekleniyor derken tuhaf geldi...sonuçta burada deneyimlerimize göre yorum yapıyoruz ve son olarakda ben modem hiç çalışmıyor demedim sorunlu çalışıyor dedim arkadaşım.....

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dostum sen n55u dan sözediyorsun ben ise n66u...sonuç olarak 2 cihazın arayüzleri aynı gibi olsada mimarileri farklı ben burda n66u sorunundan bahsediyorum sen ise bana n55u dan bahsediyorsun...sen kendi cihazının firmware inden bahsediyorsun ben ise benim cihazın firmware i daha çıkmadı diyorum...son olarakda sen n55u kullanan birisi olarak n66u yu nasıl tavsiye ediyorsun oda ilginç....senin cihazın sonuç olarak n66u ya göre bir alt model belki o cihazdaki sorunları firmware ile çözmüştür asus...ama bu cihaz daha yeni ve ben bu cihazı kullanan ve aynısıyla 2 kez değiştiren biri olarak yazıyorum bunları.....yani şu durumda senin tavsiye edebileceğin cihaz DSL-N55U dur çünki onu kullanıyorsun....N66u da sıkıntılar var bunu asus un teknik servisi bile kabul ederken vede firmware güncellemesi gelmesi bekleniyor derken tuhaf geldi...sonuçta burada deneyimlerimize göre yorum yapıyoruz ve son olarakda ben modem hiç çalışmıyor demedim sorunlu çalışıyor dedim arkadaşım.....

Mimariler birbirine çok yakın. Çok büyük farklar bekleme.

ürünü elden çıkarmakla hata ettiğini hala düşünüyorum çünkü O n66u nun sorunlarının nerdeyse hepsi başlarda 55u'da da vardı.(Harddiskin sürekli çalışması.dlna sorunu, torrent sorunu.........) Firmware le çözüldü. olay firmwarelik.DEMEKKİ ÇÖZÜLEBİLİNİYOR Çözülmeyecek şeyler asla değil.

KISACASI ASUS KÖTÜ ! ASUS MODEM BİR DAHA MI , ASLA CÜMLELERİNE ASLA KATILMIYORUM.!

Ürünün özelliklerinden dolayı sabırlı olmalı firmware beklemeli bence.Çünkü ürün uzay üssü gibi çok geniş özelliklerinden dolayı firmwarerin oturması zaman alır.Basit bir modemle karşılaştırmamalı. Hız konusuna gelince ben 55u dan memnunum.n66u ise daha da hızlı. Alırken bulabilseydim n66 u alırdım.Onuda söyleyeyim.

• ben modem deki problemler için söyledim asus kötü diye...sonuçta evdeki Pc de asus anakart ve asus ekran kartı kullanıyorum vede gayet memnunum ama iş modeme gelince aynı şeyleri kendimce söyleyemicem....sonuç olarak çok uğraştırdı modem beni ve hala veri transferi problemli hızı stabil değil..evet internetde kopma yapmıyor o konuda sözüm yok...bu modemi kullanan 4 kişye daha ulaştım onlardada aynı problemler var yanı işin özü umarım asus bunları firmware ile düzeltir çünki can sıkıcı bir durum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Voltec

ben modem deki problemler için söyledim asus kötü diye...sonuçta evdeki Pc de asus anakart ve asus ekran kartı kullanıyorum vede gayet memnunum ama iş modeme gelince aynı şeyleri kendimce söyleyemicem....sonuç olarak çok uğraştırdı modem beni ve hala veri transferi problemli hızı stabil değil..evet internetde kopma yapmıyor o konuda sözüm yok...bu modemi kullanan 4 kişye daha ulaştım onlardada aynı problemler var yanı işin özü umarım asus bunları firmware ile düzeltir çünki can sıkıcı bir durum....
    dsl-n66u için yeni firmware çıkmış. istenildiği taktirde diskin sürekli çalışması da kapatılabiliyor, IPTV vs bir yığın güncelleme gelmiş

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/E71D38918D0D4D90A4564D14073C8956Y

Change Log
    -----------------------------------------------------------
    ***** Version: 1.0.5.8 Date: 2013/11/20 *****
    -----------------------------------------------------------
    - Now supports IPTV related features for DSL-N66U
    - ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated, add UK ISP - Tesco Broadband(PPPoA), 0, 38, PPPoA, VC-MUX.
    - ADSL WAN (ATM) QIS manual setting list updated, add UK ISP - Zen Internet(PPPoE), 0, 38, PPPoE, LLC.
    - For “DSL Feedback” feature instead of using Gmail service, now switch to ASUS mail service(xdsl_feedback@asus.com). Customer feedback mails now will be received by GTSD/xDSL RD, in order to provide prompt reply and address the problem
    - Mail generated by “DSL Feedback” feature now also includes pin code, system up time, DSL up time, time zone, memory/process info, for better issue analysis.
    - (DSL-N66U) Now supports “Enable virtual memory (swap)” option(Advanced Settings > Administration > System).
    - Fine tune and simplify the code of Push Mail.
    - Add tr and seq for shell script, especially for models with USB support.
    - Fixed potential segmentation fault concern while system boot up due to DMT library not yet loaded and SRA, SNRM, Bitswap setting configured.
    - Fine tune HW button trigger duration.
    - Add detected/trigger debug messages in console for WiFi On/Off, Reset and WPS HW button.
    - Bootloader updated: now version 2.8.

• hey kullanıcısına yanıt
    Asus DSL N55 u Modemi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.
    Benim sorunum:
    Cep telefonu olarak Sony xperia p ve samsung galxy gio kullanıyorum bu telefonlarda 5 Ghz wifi vericisini göremiyorum. Telefonların teknik servislerine de sorduğumda her iki servis te bu cihazlarda sadece 1-11. kanallar olduğunu söylüyorlar.
    Modemde de 5 ghz için 36-40-44 ve 48. kanallar var.
    İşin özü ben bu modemin 5 Ghz sinyallarini de cep telefonunda görebilmek için 5 ghz in kanalını 11 yada daha aşağıdaki kanallara çekebilirmiyim ?
    Çekebilirsem nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtkose

Asus DSL N55 u Modemi yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.
    Benim sorunum:
    Cep telefonu olarak Sony xperia p ve samsung galxy gio kullanıyorum bu telefonlarda 5 Ghz wifi vericisini göremiyorum. Telefonların teknik servislerine de sorduğumda her iki servis te bu cihazlarda sadece 1-11. kanallar olduğunu söylüyorlar.
    Modemde de 5 ghz için 36-40-44 ve 48. kanallar var.
    İşin özü ben bu modemin 5 Ghz sinyallarini de cep telefonunda görebilmek için 5 ghz in kanalını 11 yada daha aşağıdaki kanallara çekebilirmiyim ?
    Çekebilirsem nasıl ?
    @ frtkose

benim evdeki router a bakmaya çalışacağım

bu arada dsl-n66u yeni firmware gelmiş wifi'de iyileştirme içeriyor

DSL-N66U_1.0.5.9_1121.rar
    https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/78D060CD44CE42D298CEB95B8137F930Y

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.