Şimdi Ara

cowon S9 incelemesi (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
980
Cevap
1
Favori
91.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun bir Ipod Touch arayışlarından sonra, kendimi cowon s9 32gb almış olarak buldum. :) Genişmarket'ten aldım ve cihaz şuan da kargoda.

Şimdi sıra geldi kulaklık arayışına. Bir süre kendi kulaklığıyla idare edip Sennheiser px 200 II almayı düşünüyorum.

Sizin başka kulaklık tavsiyeleriniz ve de yeni bir kullanıcı için tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: charlie.chaplin

Uzun bir Ipod Touch arayışlarından sonra, kendimi cowon s9 32gb almış olarak buldum. :) Genişmarket'ten aldım ve cihaz şuan da kargoda.

Şimdi sıra geldi kulaklık arayışına. Bir süre kendi kulaklığıyla idare edip Sennheiser px 200 II almayı düşünüyorum.

Sizin başka kulaklık tavsiyeleriniz ve de yeni bir kullanıcı için tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

J3 kullanıcısıyım. Ses kalitesinden memnun kalacağını düşünüyorum. Aynı zaman da px100-II de kullanıyorum. Px200-II ile aralarındaki fark izolasyon. Eğer izolasyon için düşünüyorsan tamam ama ses kalitesi olarak px200'ün modeli daha büyük diye ses kalitesi daha iyidir diye düşünme. Yani amacın lzolasyon değilse boşuna daha fazla para verme. Bu arada px100'e göre ciddi bir iyileşme var ses kalitesinde. Px100-II'yi tavsiye ederim. Yalnız sennheiser'ların genel olarak sesleri biraz karanlıktır. Eğer karanlık ses sana uymazsa Koss portapro da en az onun kadar iyi bir seçim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nutélla -- 3 Aralık 2010; 19:50:39 >

• @Nutélla

Cevap için teşekkürler. İzolasyon özelliği güzel benim için. Ağrılıklı olarak metal dinliyorum. Şimdi otobüste amcalar-teyzeler garip garip bakmasınlar bana, değil mi? :)
  • Yahu, arkadaşlar cihaza attığım şarkılar gözükmüyor? Yanlış bir şekilde mi atıyorum acaba?
  • Arkadaşlar, S9'a format attım, yeni versiyon yükledim. Uygun şekilde şarkıları da transfer ettim ancak müzik dosyalarını görüntülemiyor malesef. Ne yapmamı önerirsiniz?
  • Cowon S9'umda tam ekran video izlemek için yüklediğim Super Video Converter V.2011 build 48 de Hata mesajı alıyorum. ''SUPER - Simplified Universal Player Encoder&Renderer çalışmayı durdurdu.'' diye bir yazı çıkıyor ve convert işlemi yarıda kalıyor. Halbuki AA_1965'in tavsiye ettiği ayarları yapmama rağmen daha önceki gibi başarılı bir şekilde convert edemiyorum. build 47 versiyonunda bu sorun yoktu. Yeni versiyonda sorun çıkıyor. Düzeltmem için yardımcı olmanızı rica ediyorum arkadaşlar. Teşekkürler.
  • Cowon S9'umda tam ekran video izlemek için yüklediğim Super Video Converter V.2011 build 48 de Hata mesajı alıyorum. ''SUPER - Simplified Universal Player Encoder&Renderer çalışmayı durdurdu.'' diye bir yazı çıkıyor ve convert işlemi yarıda kalıyor. Halbuki AA_1965'in tavsiye ettiği ayarları yapmama rağmen daha önceki gibi başarılı bir şekilde convert edemiyorum. build 47 versiyonunda bu sorun yoktu. Yeni versiyonda sorun çıkıyor. Düzeltmem için yardımcı olmanızı rica ediyorum arkadaşlar. Teşekkürler.
  • gercekten cok güzel bir alet , fakat onu alacak para malesef ki mevcut değil
  • uygun bir link ve tavsiye varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icemanigation-2

Ben de mutlu Cowon S9 (32 GB) sahiplerinden biriyim :)

Eğer S9'un ses seviyesinden memnun değilseniz veya yüksek omajlı kulaklık kullanıyor ve ses şiddetinin azlığından şikayetçiyseniz, cihazın System klasörü altındaki PARAM.CFG dosyasını silin (resetlemek işe yaramıyor). Bu cihaza hiçbir zarar vermez, o dosya siz ayarları tekrar yaptıktan sonra otomatik olarak oluşacak zaten. Cihazın bilgisayarla bağlantısını kestikten ve açtıktan sonra sizden dil, bölge, vb. ayarlarını tekrar girmenizi isteyecek. Bu durumda bölge ayarı olarak European Union değil, Non-European Union seçeneğini kullanın. Zira European Union seçeneği, Avrupa Birliği şartlarına uyum için ses şiddetini sınırlıyor. Diğer seçenekleri (FM radyo bölgesi, vb.) dilediğiniz gibi seçin. Gösterge yine 40'a kadar, ancak ses şiddeti hatırı sayılır oranda artıyor.

Cihazı ilk kez kullanacaksanız, yine Non-European Union seçeneğini kullanın.

Dediğin gibi yaptım ve ses cidden çok yükseldi ancak cihazı tekrar açtığımda hata verdi.mesela müzik açtığımda çince yazılar görünüyor bir süre sonra da ne video ne müzik açmaz oluyor..firmware yi yeniden yükledim bakalım işe yarayacak mı..

• menüde de yaptığım bazı değişiklikleri kaydetmiyor..Tekrar eski haline nasıl getirebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eahmet

selamlar. oyun yüklemek için link verecek arkadaş varmı...

bu arada sesi açmayı başardım .çok güzel oldu.

Sesi nasıl yükselttiniz? non Europe seçeneği ile mi?

Ben o şekilde yükselttim..Ancak menü ayarları bozuluyr..Korece ifadeler çıkıyor ve müzik,video dosyaları açılmaz oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

quote:

Orijinalden alıntı: AA_1965

quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

1. At gözlüğü takarak demek bir hakaret değildir , hiçbirşeyi kabullenmeyip sadece kendi doğrularıyla yoluna devam eden anlamına gelmektedir , Türkçenizi geliştirmenizi öneririm size

2. Bu foruma giren herkes her konuya yazabilir sizin gibi insanları kovmaz , kovamaz buna yetkisi yoktur , gidin sony başlığı o tarafta gibisinden .

3.Ses kalitesini ölçmek için somut bir kriter yoktur. Tümüyle zevk meselesidir. verdiğim örneğe cevap vermediniz , köşeye sıkıştınız .

4. Forumdaki çoğu kişi sizin nasıl fanatik biri olduğunuzu bildiğinden kendi haline bırakın takılsın diyerekten cevap yazmıyor size ama birinin size cevap yazması gerekiyordu , ki yazdığım cevapta gayet düzgün bir cevap

5. Sesten ve ses kalitesinden anlamıyorsunuz bu apaçık belli , belli bir cihaza odaklanmışsınız ve sürekli onu övüp duruyorsunuz , çünki başka birşey bilmiyorsunuz , Sony x1050'yi dinlemediniz yalan söylüyorsunuz sırf burada bir takım iddialar ortaya koyabilmek için , 10 kişiden 9'u x1050'yi tercih ederken aralarında bir tek siz S9 deyip cıkarsınız işin içinden , çünki müzik kulağınız yok sesten anlamıyorsunuz

6. Kullandığınız kulaklık ne allah aşkına en son AKG k324p mi ne öyle vasat bir kulak içi kulaklığını kullanıyordunuz , bu işlerden anlasaydınız , öncelikle kulaklığınızı ve playerınızı değiştirirdiniz ,siz şimdi AKg sm3 den daha iyi filan demeye başlarsınız çünki sizin sahip olduğunuz şey en iyisidir , siz sahipsiniz ya o yüzden ...

7. İyinin iyisi herzaman vardır bunu unutmayın sanıyorum siz bir 10 sene daha s9 kullanırsınız ve hala sizin için en iyisi s9 olmaya devam eder

Cowon S9 Sony x1050'den iyi olamaz bunu iyi bir kulağı olan herkes anlayabilir , x-1050 serisi ses berraklığı tiz ve bass kalitesi ile s9'dan cok daha üstün bir cihazdır S9 da kullandım , şuanda bedava verseler kullanmadan satarım , ses kalitesi x-1050'ye göre cok sönük kalıyor maalesef detaysız sesler boğuk cıkan yapay basslar s9'un en kötü yanlarıdır. bu bilinen bir gerçektir . S9 x-1050'nin rakibi olamaz farklı kulvardalar , internetteki incelemelere bakınız ya da dünyanın en büyük forumu olan head-fi bir başlık açarak x-1050 vs s9 diye ses kalitesi açısından oylar toplansa x0150 açık ara 1. olur . Eq ayarları s9 da az etki ediyor x1050 de ise 1 kademe bile sesde büyük bir değişime sebep oluyor , Digital S master amp dediğimiz teknoloji ses kalitesini arttıran en önemli unsurdur .

1. "At gözlüğü takarak"
    Ağır bir hakarettir. Vizyonu dar anlamına gelir ki bunu bana söyleyebilecek eğitim ve tecrübeye sahip değilsiniz.
    Eğitiminiz yetersiz.
    Türkçem ve İngilizcem mükemmeldir.
    Sizin geliştirmeniz daha uygun olur.

2. Ben kimseyi kovmadım. Sony başlığını hatırlattım.

3.Ses kalitesini ölçmek için somut bir kriter yoktur. Tümüyle zevk meselesidir.
    Örnek vermediniz, cevabı önermenin içinde zaten.
    Beni köşeye sıkıştırabilecek kabiliyette ve eğitimde değilsiniz.

4. Asıl sizin ne amaçla olduğunuzu herkes biliyor.
    "Fanatik" hakareti için yine şikayet ettim sizi.
    Siz bana cevap yazabilecek nitelikte biri değilsiniz.

5. Ses kalitesinden ne kadar anladığımı ölçebilecek biri değilsiniz eğitiminiz buna müsait değil.
    Akademik kariyeriniz ve hiçbir diplomanız olmadan ahkam kesmektesiniz.
    "yalan söylüyorsunuz" iddiası ve iftirası için şikayette bulundum.
    Sony x1050yi test ettim ve görüşlerimi yazdım.
    Sizin müzik kulağınız olduğunu size kim söyledi, ehliyetiniz nedir?
    Eğitiminiz nedir? Diplomanız var mı? Güldürmeyin.

6. Kullandığım onlarca kulaklık açtığım 2. ayrı başlıkta mevcut, girer bakarsınız.
    Benim sahip olduğum cihaz sayısı sizi dehşete düşürecek kadar fazla. Haddiniz bilin.
    10 kişiden 9'u x1050 tercih etmiyor. Tamamen hayal ürünü bir veri.

7. AKG k324p kullandığım en ucuz kulaklıklardan biridir ve gayet iyi bir kulaklıktır fiyatına göre.

8, "İyinin iyisi herzaman vardır"
    Evet çok doğru ama bu Sony X1050 değil ve önerecek en son kişi bile değilsiniz.
    Sizin amacınızın ticari olduğunu site biliyor.

9. Cowon S9, Sony X1050'dan açık biçimde daha canlı ve net ses veriyor.
    Bunu sadece kulağı olan herkes anlayabilir.
    Sony x1050, Cowon S9'un rakibidir ve benim seçimim Cowon S9'dan yana.
    Sizin son paragraftaki amaçlı değerlendirmeleriniz açıkça ortaya koyuyor.
    Cowon S9 en detaylı ve net ses veren cihazlardan biridir.
    Boğuk ses verdiğini söyleyen birine tüm uzmanlar ve kullanıcılar gülüyordur şimdi.
    X1050'nin equalizer ayarları için söyledikleriniz abartı ve yanlış bilgiden ibaret.
    Internette onlarca değerlendirme okudum ve X1050'nin çok iyi puan aldığını hiç görmedim. Yanlış bilgi vermişsiniz yine.
    Cowon S9, hiç yapay olmayan bas ve tiz sunar.
    Aksi görüş bildiren kimseye rastlamadım ve duymadım. Siz bir ilk oldunuz.
    "x-1050 vs s9 diye ses kalitesi açısından oylar toplansa x0150 açık ara 1." gibi bir hayal söz konusu değil.

10 . Tümüyle pişmanlık kokan bir yazı yazmışsınız.
    Cowon S9'daki ses kalitesini ve canlılığı X1050'da yakalayamamış ve satıyorsunuz.
    Amacınız kendinizi öne çıkarmak ve ticari kaygılar.
    Hepsi bu, sizi gayet iyi biliyor site.

11. Eğitim ve diploma sahibi olmak için geç kalmadıysanız kendinizi geliştirmeye çalışın.
    Mağazadan cihaz almakla bilgili olunmaz.
    Teknik bilginiz ve diplomanız olmadığından yazılarını birbirinin aynı.

--------

Edit: İmla

--------

"Cowon S9'u bedava verseler kullanmam" deyip de senelerce kullandığını söyleyen birinin ciddiyeti de ortada. Çok gülünç.

Sen bana yazmaya devam edersen bende sana yazacağım ;

1 . Sizi bana eğitimsiz ve bilgisiz dediğiniz için şikayet ettim ,

2. Benim tartışacak nitelikte değilsiniz , 65 doğumlu olduğunuz için kulaklıklarınıza bakım yaptırmanızı öneririm sesden anlamıyorsunuz , uyduruk bir kulaklık kullanıp ahkam kesecek ve yorum yapacak nitelikte değilsiniz Sayın ses profösürü zat .

3. X1050'yi satıyorum çünki daha iyisini alacağım sizin gibi küçük bir dünya içinde yaşamayıp farklı alternatiflere yöneliyorum , yıllarca aynı malı kullanmıyorum .

4. Diplomam ve eğitim seviyemden sizene ?? , kaldı ki 2 üniversite bitirmiş ve halen üniversitede çalışan birisiyim , siz benimle aşık atacak kalitede değilsiniz kendinize gelin .

5. Daha öncede bu takım tartışmalara girdiniz ve foruma yazmama kararı almıştınız ne çabukta fikrinizden dönüp burada hala laf yetiştiriyorusunuz ?

6 . Bu forum sizin gibileri çok gördü ve cevabını her zaman aldı , bu forumda sabit fikirlilere yer yok , o yüzden eleştirilere mahkumsunuz , siz nasıl ki ipod'u ya da x-1050'yi beğenmeyip yerden yere vuruyorsanız diğer herkes de istediği yorumu yapabilir buna siz karışamazsınız ve emir verir gibi konuşamazsınız

7. Cowonun yapay ses verdiğini bu foruma giren mp3 player müdavimlerinin ve ses kalitesinden anlayan herkesin anlaştığı ortak bir noktadır , fakat sizin için dünyanın en playerı olan s9 'dur . Sizi kimse bu fikrinizden vazgeçiremez , Vazgeçirmeye çalışana anında muhalefet olursunuz sizin daha önceki tartışamalarınızdan "NE" olduğunuzu herkes çok iyi biliyor , şu forumdaki herkes size gülüyor haberiniz yok

8 . Piyasadaki tüm playerları alacak ve kullanacak nitelikteyim , pişman olsa idim 100 kere daha S9 alacak güçteyim bunu siz anlayamazsınız , sizin gibi s9 gurusu değilim maalesef kusura bakmayın , insan farklı şeyleri denemedikçe hep kendisininkinin en iyi olduğunu düşünür sizin düştüğünüz durum budur .

9. Ben mağazadan cihaz almam onu sizin gibi neyin ne olduğunu bilmeyenler alır , alışverişlerimi yurt dışı sitelerinden yaparım belli bir araştırma sürecinin sonunda , siz bu konuda çok zayıfsınız , yeterli derecede ingilizce bilginiz olsa idi Head-fi gibi bir foruma girip orada hangisinin daha iyi bir ses kalitesine sahip olduğu sorusunu sorup öğrenirdiniz .

10. Benimle tartışmaya girerseniz cevabınızı her zaman alırsınız bunu asla unutmayın

Burdakilerin de kibri göbeklerinden büyük ..Şu cevaplara bak
    eh eheh ehehee

• inceleme bi bakiyim dedim almakla almamak arasında gidip geliyodum bu ne ya kadınlar hamamında kavga olmuş gibi hiç bişi anlamadım...
  • S9 mu alıcan kavgadan ana konuyu ben de unuttum

s9 iyi makine..ben 3 hafta oldu alalı..tüm sorularını cevaplamaya çalışırım,
    ,
    Ses yükseltme sorununu da çözdüm çok şükür..merak edenlere yardımcı olurum..Firmware ile ilgili bir sıkıntı oluyor çünkü..
  • bende birkaç gün evvel cowon s9 8gb aldım ilk işim param.cfg yi silmek oldu üzerinde mevcut olan firmware 2.41 i sırasıyla 2.51, 2.52 ve 2.53 e yükselttim son olarak tüm arşivi player a gönderdim.ses malumunuz inanılmaz şekilde yükseldi bass lardaki boğulma ortadan kalktı.yukarda bahsedilen çince karakter çıkması, ayarların uçması yada arşivin yok olması gibi sorunların hiçbiri olmadı.herşey tam olması gerektiği gibi.yalnız mp3 playerlarda genel olarak eq ayarları hafife alınıyor.sony nin stabiliteden çok uzak eq suna karşın s9 dada her bant wide-normal-narrow şekliden kategorize edilmiş elbette bu bir eksi eq ayarlarını oturtana kadar akla karayı seçiyorsunuz ama itinayla uğraşırsanızda sonunda oluyor çokca bahsedilen yapaylıktanda eser kalmıyor burada kulaklık uyumu son derece önemli altını çizmekte fayda var.şuan cx400 2 ile kullanıyorum ancak basslarda kulaklık neredeyse can çekişiyor detay,saflık ve midlerdeki hacim son derece başarılı dip gürültü sony a864 ile aynı seviyede bu konuda sansa fuze&clip, u3, zen x-fi yi daha başarılı buluyorum.s-master mx amplifier a864 ü bir hafta boyunca deneme şansım oldu bass improve denmiş bass detayı iyi güzelde bass şiddeti rezalet

• daha önce verildimi bilemiyorum teknik detayları sevenler için bilgi olsun cihazda wofson 8750 dac kullanılıyor verileri fazlasıyla yeterli detaylara buradan ulaşabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

daha önce verildimi bilemiyorum teknik detayları sevenler için bilgi olsun cihazda wofson 8750 dac kullanılıyor verileri fazlasıyla yeterli detaylara buradan ulaşabilirsiniz

Wolfson hocam o.

Güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 9 Mart 2012; 21:40:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axiaziz

quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

daha önce verildimi bilemiyorum teknik detayları sevenler için bilgi olsun cihazda wofson 8750 dac kullanılıyor verileri fazlasıyla yeterli detaylara buradan ulaşabilirsiniz

Wolfson hocam o.

Güle güle kullanın.

biliyorum hocam klavye l yi basmamış

• Bugün satürnde iade ettigim a864 ve s9 u aynı parçalarla test etme şansı buldum ilk dikkatimi çeken (her iki cihazdada eq vs tüm ayarlar kapalı halde) a864 mid seslerin cılızlığı ve tizlerin oldugundan çok daha parlatılmış ve mekanik olmasıydı.s9 da ise mid tonlar hacimli sahne derinliği ise son derece tatmin ediciydi.(her iki cihazda eq ve ses geliştiriciler açık halde)sony bass tonlarda detayları iyi yakalasada yeterli güçten yoksun oluşu bu artıyı eksiye dönüştürüyor.cowon ise hop dur bakalım demeden, bass ı detayları yok etmeden yada yapaylaştırmadan çok güçlü bir biçimde kulaklığa ulaştırıyor.ekran ve video kalitesinde ise cowon açık ara ilerde.sonuç olarak a864 ü iade edip s9 almakla ne kadar doğru bir karar verdiğimi birkez daha görmüş oldum.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.