Şimdi Ara

Cowon D3 Plenue, Android 2.3 güncellemesi alıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Dijital medya oynatıcı pazarının önemli oyuncularından biri olan Cowon, güçlü özellikleriyle öne çıkan Android'li medya oynatıcısı D3 Plenue'yu Android 2.3 Gingerbread'e güncelliyor.

Android 2.1 işletim sistemiyle gelen D3, Android 2.3 ile müzik oynatma zamanlayıcısı, plug-in kod desteği, arama widget'ı ve VoIP desteği gibi çeşitli özelliklere kavuşurken; arayüz performansı da güncellemeden pozitif olarak etkileniyor.

Cowon D3'ün öne çıkan bazı özelliklerini hatırlayacak olursak;

• 3.7 inçte 800x480 piksellik görüntü sağlayan AMOLED ekran

• 1080p içerik oynatabilme

• HDMI çıkışı

• 8/16 ve 32 GB olmak üzere üç farklı depolama alanı

• Wi-Fi

• Bluetooth 2.1

• microSD kart girişi

• FM Radio, Cowon e-kitap ve Twitter yazılımı

• İyi oldu bu. Cihaz güzeldi ama çok takılma ve yavaşlama oluyordu. Hatta forumdan bir arkadaş yurtdışından getirtmişti ama biraz da pişman olmuştu. Bu güncellemeyle eğer hızı epey artar ve takılma kalkarsa ben de J3 yerine D3 düşünebilirim yani.
  • bir cowon kullanıcısı olarak ben cowon'u çok fazla tasvip etmiyorum. Ne garanti desteği var ne de bozulursa yaptırtma imkanınız var. D3 iyi hoş j3 ten daha üstün özelliklere sahip ama cowonlar cidden çok dayanıksız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pharmabiotech

bir cowon kullanıcısı olarak ben cowon'u çok fazla tasvip etmiyorum. Ne garanti desteği var ne de bozulursa yaptırtma imkanınız var. D3 iyi hoş j3 ten daha üstün özelliklere sahip ama cowonlar cidden çok dayanıksız.

Cowon D2 kullanıyorum. Çok önce D2+ yaptım firmware ile.

2006 yılında almıştım. 2011 in sonlarına geldik. Hâlâ taş gibi, camında çizik bile yok, kullanmaktan düğmelerinin üzerindeki plastiğin rengi açıldı silikleşti ama bir kere bile sorun çıkartmadı, arıza yapmadı, canavar gibi çalışıyor mâşallah. Üzerinde ufak tefek çizikler var ama dayanıksız kelimenize katılmıyorum.

Düzgün kullanılan bir cihazın durup dururken bozulması çok büyük şanssızlık olur o kadar. 6 yıldır da bozulmadı...

• hocam cowon d2 ile d3 arasında dağlar kadar fark var farkındaysan o dönemde aldıgında türkiyede distribütörü vardı cowonun. Şuan hiç bi şeyi yok. kullanmakla alakası yok ipod'u sevmem ama kaç kere düşürdüm anlatamam dayanklı canavar gibi.
  • quote:

hocam cowon d2 ile d3 arasında dağlar kadar fark var farkındaysan o dönemde aldıgında türkiyede distribütörü vardı cowonun. Şuan hiç bi şeyi yok. kullanmakla alakası yok ipod'u sevmem ama kaç kere düşürdüm anlatamam dayanklı canavar gibi.

İyi de Tr Distribütörü olunca cihaza mânevi bir güç mü geliyor. Yani Distribütör yoksa sadece garanti yoktur. Elektronikçi olmadığı anlamına gelmez. Bir şey olursa götürürsün.
    Üstelik benim D2 kaç kere düştü bir şey olmadı. D3 tamam daha bi elektronik cihaz ama arkadaşta da J3 varmış. J3 çok kofti bir cihaz mı?

Ben yukarıdaki mesajda yazdığımı, yukarıdaki arkadaş: "cowonlar cidden çok dayanıksız" dedi diye yazdım. Neden böyle bir kanı var anlamadım.
    Tamam beton gibi değil ama çürük de değil. Olsaydı 5 sene gitmezdi. Üstelik birşeyi de yok yani 5 sene diyorum ama belki 5 sene daha çalışacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

bir cowon kullanıcısı olarak ben cowon'u çok fazla tasvip etmiyorum. Ne garanti desteği var ne de bozulursa yaptırtma imkanınız var. D3 iyi hoş j3 ten daha üstün özelliklere sahip ama cowonlar cidden çok dayanıksız.

Cowon D2 kullanıyorum. Çok önce D2+ yaptım firmware ile.

2006 yılında almıştım. 2011 in sonlarına geldik. Hâlâ taş gibi, camında çizik bile yok, kullanmaktan düğmelerinin üzerindeki plastiğin rengi açıldı silikleşti ama bir kere bile sorun çıkartmadı, arıza yapmadı, canavar gibi çalışıyor mâşallah. Üzerinde ufak tefek çizikler var ama dayanıksız kelimenize katılmıyorum.

Düzgün kullanılan bir cihazın durup dururken bozulması çok büyük şanssızlık olur o kadar. 6 yıldır da bozulmadı...

Benim gibi birini buldum ipod touch alacam ama kıyamıyorum d2'ye. Defalarca yere düşürdüm ama nerdeyse çizik bile yok. Ekranı ise ilk günkü gibi.

• hocam üst model cowon kullanmadığınız için size kullanıma bağlı geliyor tabiki kullanıma bağlı ama üst modeller daha da dayanıksız ama daha fonksiyonlu ve kaliteli keyf için yaplmş. demek istedğim şeyi ilerde üst model bi cowon aldığınızda anlarsınız.
  • quote:

hocam üst model cowon kullanmadığınız için size kullanıma bağlı geliyor tabiki kullanıma bağlı ama üst modeller daha da dayanıksız ama daha fonksiyonlu ve kaliteli keyf için yaplmş. demek istedğim şeyi ilerde üst model bi cowon aldığınızda anlarsınız.

Rahmetli bir D2 kullanıcısı olarak katılıyorum. Yanlış yazılım sonucu kısa bir yazılım güncellemeden sonra bir daha açılmam diyerek hayata gözlerini kapadı.. :) Konu D2'den açılmışken varmı bir çözüm önerisi olan ?
  • Cihazı servis modunda açıyorsun. Öyle bir şey vardı.

Netten araştır bulursun. Belki öyle düzelebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Britvolt.

quote:

hocam üst model cowon kullanmadığınız için size kullanıma bağlı geliyor tabiki kullanıma bağlı ama üst modeller daha da dayanıksız ama daha fonksiyonlu ve kaliteli keyf için yaplmş. demek istedğim şeyi ilerde üst model bi cowon aldığınızda anlarsınız.

Rahmetli bir D2 kullanıcısı olarak katılıyorum. Yanlış yazılım sonucu kısa bir yazılım güncellemeden sonra bir daha açılmam diyerek hayata gözlerini kapadı.. :) Konu D2'den açılmışken varmı bir çözüm önerisi olan ?

Reset tuşuna bassan? bu tarz problem yaşamıştım ve cihaza reset atıp baştan güncellemiştim.

• d3ün güncellemesi ile hız sorunu tam olarak çözülüyor mu?
  • ben bütün mp3 markalarını kullandım. iriver olsun acros olsun ıpad vs hepsini
    cowon kadar kalitelisini görmedim.2006 dan beri iaudio7 kullanıyorum. ses kalitesi diğer markalara 3 basar.ses yüksekliğide öyle. tam doyurucu mp3.
  • Üstelik birşeyi de yok yani 5 sene diyorum ama belki 5 sene daha çalışacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: octaduce888

Üstelik birşeyi de yok yani 5 sene diyorum ama belki 5 sene daha çalışacak...
    />

Bütün konuları hortlatmak nasıl bir duygu?
  • hala güncel bir konu bu plyerlere alternatif çok az ve yavaş gelişiyor.
  • Cowon d3 plenue güvenlik kodunu unuttum napabilirim bilen biri acil yardım etsin ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.