Şimdi Ara

Cowon D2+ 3.14/2.14/1.14 Firmware Güncellemeleri (YENİ FW GELDİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
8.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://download.cowon.com/data/C08/D2+/D2N_P_3.14.zip

Cowon D2+ için firmware 1.14 (DMB)

http://download.cowon.com/data/C08/D2+/D2_P_1.14.zip

Cowon D2+ için firmware 2.14

http://download.cowon.com/data/C08/D2+/D2N_P_2.14.zip

Sürüm notları:

- 128kbps files, touch the screen during playback settings puleumjang not react well problem
    - DAB channel, channel name eopeulttae marked error correction (DMB)

1.14 hakkında da bilgim yok. DMB ile ilgili araştırma yapabilirsiniz. Linkler resmi sitedendir gördüğünüz gibi. Yükleme talimatları aşağıdadır.

İndirdiğiniz ZIP dosyalarının içindekileri (3'ünü birden) müzik çalarınızın ana menüsüne atıyorsunuz. Sonra USB kablosunu çıkarıp aleti tekrar güç tuşuyla açıyorsunuz. Firmware upgrade yazısını göreceksiniz. Font upgrade ve resource upgrade işlemlerinden sonra müzik çalarınız kullanıma hazır olacak. Verilerinizi yedeklemenize gerek yok.

3 serisi firmware kullananlar için; benim kullandığım flash skin yükseltmeden sonra da çalışmaya devam etti. Oyunlar falan da duruyor.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 26 Nisan 2011; 6:02:37 >

• Cowon D2 başlığına yazdığım gibi; ses konusunda bariz biçimde iyileştirmeler görüyorum. En büyük sıkıntım olan rock/metal müziklerde distortion efektlerinin karman çorman kulağa gelmesi durumu neredeyse ortadan kalkmış gibi. Psikolojik bir şey değil bu. Özenli bir biçimde şarkıları tekrar tekrar dinledim. İlk farkına varabildiğim şarkı ise "Kurban - Yine" oldu. Baslar ise artık daha net geliyor kulağa. Patlamalar konusunda kulaklığımı yetersiz görüyordum ama ilk jenerasyon CX 300 gibi giriş seviyesi bir kulaklıkta bile şarkılar daha berraklaşmış. Cowon mühendislerine teşekkür ettim :) FLAC formatıyla henüz test yapamadım. Eminim FLAC'ta çok daha belirgindir aynı sonuçlar.
  • Evet. Teşekkürler.

D2'mi D2+'ya çevirdikten sonra bass'larda biraz düşme vardı. Bu yükseltme ile bass'lar biraz daha şiddetli vurmaya başladı..
  • Merhaba;

D2+ 'a FW 3.02 yükselttikden sonra sennheiser HD280 ile denedim hemen...

ardından ayarları değiştirmeden FW 3.11 i yükledim ve basslarda çok net bi düzelme olduğunu ve daah bi dolgun olduğunu fark ettim...

:)
  • Bence D2+ ile yakalanan en büyük başarı sesin daha dengeli olması. Daha sonra çıkacak versiyonlar ile daha da iyi hale getireleceğini umut ediyorum, daha doğrusu istiyorum.
  • Öncelikle D2+ ta ilk güncelleme konusu sanırım Hayırlı Olsun!!

Mümkünse hangi firmware in yeni olduğunu yanına belirtirmisiniz bazen sayıların tersi daha yeni firmware olabiliyor. 3xx ten sonra 2xx çıkmış olabiliyor birde bu firmwarelerin arasındaki farklarla ilgili test ettiyseniz bilgi verebilirseniz sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Cowon D2+ için firmware 2.11

http://www.cowonglobal.com/download/Firmware/cowonD2+/D2N_P_2.11.zip

Cowon D2+ için firmware 3.11

http://dn2.cowon.com/data/C08/D2+/D2N_P_3.11.zip

Cowon D2'sinin yazılımını değiştirip D2+'ye çevirenler de bu firmware'i kullanmak zorundalar.

Her iki firmware için de sürüm notu olarak BBE+ için ses düzenlemeleri ve album art düzeltmeleri yazılmış. Bunların dışında bir değişiklik yok. Bir önceki sürüm 3.10'du bu arada.

İndirdiğiniz ZIP dosyalarının içindekileri (3'ünü birden) müzik çalarınızın ana menüsüne atıyorsunuz. Sonra USB kablosunu çıkarıp aleti tekrar güç tuşuyla açıyorsunuz. Firmware upgrade yazısını göreceksiniz. Font upgrade ve resource upgrade işlemlerinden sonra müzik çalarınız kullanıma hazır olacak. Verilerinizi yedeklemenize gerek yok.

3 serisi firmware kullananlar için; benim kullandığım flash skin yükseltmeden sonra da çalışmaya devam etti. Oyunlar falan da duruyor.

Kolay gelsin.

• shademaster;

Yeterince açık yazdığımı düşünmüştüm. İki firmware de günceldir. 2.xx serisi dünya çapında satılan ürünlerde standart olarak sunulurken 3.xx serisi Kore'ye özgü olarak geçer. Garantili bir üründe 3.xx firmware kullanmak bildiğim kadarıyla kullanıcı sorumluluğunda ve herhangi sorunda garanti kapsamına girmiyor. Tabi şu ana kadar kullandığım 3 serisi firmware'lerde bir sorun yaşamadım, belirteyim.

Hangi farklardan bahsediyorsun anlamış değilim lakin bir önceki sürüme dair ses kalitesi değişikliğiyle ile ilgili kısma açıklık getirdim kendi gözlemlerimle.

2.11 ile 3.11 arasındaki farklarsa; 3.11'de flaş skin desteği, tema desteği, İngilizce-İngilizce ve Korece-İngilizce sözlük desteğinin olması gibi özellikler var fazladan. Bunun yanında çeşitli flaş oyunlar ve birtakım uygulamalar (Wikipedia, Google Maps... vb) kullanılabiliyor. Ses kalitesi olarak bir fark yok.

Çok daha detaylı bilgi içinhttp://iaudiophile.net/forums/forumdisplay.php?f=53 adresine başvurabilirsin. Bahsettiğim tüm yenilikler ve özellikler hakkında sayısız döküman bulman mümkün.

• arkadaşlar bende ingilizce az var.o yüzden bir türlü firmware mi yükeltemiyorum.webdenal.com dan aldım.versiyon:2.46 yazıyor.kore malıdır lütfen yardıımmmm
  • Yukarıda firmware yükseltme işlemi hakkında gereken bilgiler mevcut. Çok basit bir işlem görüldüğü gibi.
  • yukleyince müzikler siliniyor mu?
  • Hayır, müzikler durur.
  • Cowon D2+ 8 GB modelini aldım bi haftaya gelicek heralde ama firmware konusunda hiç bi bilgim yok yaYardımlarınızı beklerim beyler
  • Tolga* ürünle ilgili herhangi bir sorun olursa özel mesajla ulaşman yeterli. Ana başlığı da kullanıyorsun zaten gördüğüm kadarıyla. Yardımsız bırakmayız, emin ol

Güle güle kullan diyorum şimdiden.
  • quote:

Hayır, müzikler durur.

hocam sadece müzikler mi yoksa fm den kayıt- resimler ve videolarda dururmu? yani çok var ve dağınık halde hepsi küçük küçük. o yüzden üşenme yukle bilgisayara deme. firmware yuklememek bile daha iyi olur. eğer öyleyse..
  • quote:

Tolga* ürünle ilgili herhangi bir sorun olursa özel mesajla ulaşman yeterli. Ana başlığı da kullanıyorsun zaten gördüğüm kadarıyla. Yardımsız bırakmayız, emin ol

Güle güle kullan diyorum şimdiden.

Tamam hocam sağol şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: MartNisan

quote:

Hayır, müzikler durur.

hocam sadece müzikler mi yoksa fm den kayıt- resimler ve videolarda dururmu? yani çok var ve dağınık halde hepsi küçük küçük. o yüzden üşenme yukle bilgisayara deme. firmware yuklememek bile daha iyi olur. eğer öyleyse..

Firmware güncellemesinde depoladığın veriler durur. Ses kaydı, video, resim, müzik... vs için geçerli bu durum.
  • Arkadaslar D2+ ım dün elime geçti ve 24 saati aşkın bir şarj durumundan sonra cihazı açtım. müzik video falan seyrettm resimlere baktım. Sonra müziklerimi yüklemeden bi firmware güncellemesi yapayım dedim. 2.01 sürümü mevcuttu cihazda. 2.11 i cowonglobalden download ettm. RAR dosyasını açtım ve içinden çıkan 3 dosyayı COWON (G) diskine, yani cihazın ana menüsüne (cihaz içindeki herhangi bir klasöre değil) attım. usb den cıkardım cihazı ve açtım. "Firmware upgrade" yazısı cıktı 3-4 saniye kadar kaldı ve sonra cihaz kapandı. Birdaha da cihazı acamadım. Bilgisayara bağladm tekrar yeni donanım bulundu dio ve yazılım yüklemesi istio. otomatk yükle diorm ama olmuuo. Öldü gitti cihaz daha kullanamadan. Noluyor kafayı sıyırıcam arkadaslar birileri yardım edebilirmi acaba??

• Arkadaslar problem cözüldü 3 dosyayı birden atınca cihaz çöküyor.http://forum.donanimhaber.com/m_30457286/tm.htm linkindeki resident in talimatlarını kendi probleminize uyarlayın. Firmware kurtarma modunda işlem tamam sağlıcakla
  • Hala en son sürüm 3.11 midir.
  • Arkadaşlar 3.13'ü yükledim. Herhangi bir sorun yok, ilk mesajdaki yükleme talimatları aynen geçerlidir. Bir arkadaşımız sorun yaşamıştı bir süre önce lakin neden yaşadığını bilmiyorum. Çözmüş zaten. Ben belirttiğim şekilde yaptım ve 30 saniye kadar sürdü toplamda. Cihaz 3.13 firmware ile sıkıntısız çalışmakta. Tüm verilerim duruyor ayrıca.

Herkese kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 26 Ocak 2010; 5:37:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.