Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
212
Favori
478.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu çözdüm. 1 kere uzun bastığınızda komple kapatıyor tekrar bastığınızda kombi modunda açılıyor. Programdan müdahale etmediğiniz sürece kombi kontrolünde yanıyor. Uygulamada da ibare olarak açık(kombi) yazıyor. Bilgilerinize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Sizdekini bilmiyorum ama bendeki diğer arkadaşında dediğin gibi kombiyide kapattı. 2 kere deneyip bekledim, su sıcaklığı 48 e ayarlıyken 30 un altına düşmesine rağmen petekler için ateşleme yapmadı

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tamam işte 1. Sinde kapatıyor. İkincisinde açıyor. İkincisinde açtığında kombi modunda açıyor olmalı. Uygulamaya girip bakın. Yalnız hiç bir programa basmayın kontrolü tekrar termostata çekiyor oluyorsunuz. Aslında bunun için uygulamada bir kontrol olabilirdi.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Ana ünitenin en sağındaki ledin yanması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turknemesis -- 16 Şubat 2023; 19:33:1 >

• Merhabalar. Buderus logomax plus gb022i kombim var. Bugün aldığım cosa p4tr-21 termostatı bağlamaya çalıştım. Aşağıdaki fotoğrafda da görüldüğü gibi kombinin köprü kısmında termostatın kitinin bağlantısını yaptım. Diğer ucuda benzer şekilde bağladım. Termostatı oda sıcaklığının üzerinde bir sıcaklığa ayarladığımda alet üzerinde mavi ışık yanmasına rağmen kombide herhangi bir hareketlenme yok. Yani termostatın kombi üzerine bir etkisi olmuyor. Benzer bir sorunla karşılaşan var mı? Sorun neden olabilir acaba? Bağlantılar doğru görünüyor. Kombiden farklı bir ayar mı yapmak gerekiyor yoksa termostat mı arızalıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banx -- 17 Şubat 2023; 13:22:23 >

• cgty89 C kullanıcısına yanıt

Acınızı anlıyorum, çok geçmiş olsun. Ama bunda COSA'nın yapacağı bir şey yok hocam, sistem otomatik çalışıyor. Bir süre boyunca cosa internete bağlanamaz ise sistem otomatik olarak mail atıyor. Neye kızdığınızı anlayamadım.

• Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Kızdığım bir şey yok hocam. Zaten sistem dediğiniz 2 kere mail attı. Burada sıkıntı sonrasında bile konuyla ilgili bir mail vs atmadı. Yoksa sistemin otomatik attığını biliyorum. Atsa ne olur bir şey değiştirmez ama en azından sonrasında bir mail bekliyor insan.

• Enerji tasarrufu yazan bölümde önceden değerler yazıyordu,iki haftadır hesaplama yapmıyor neden acaba

• Cosa v2 sunucuda sorun mu var acaba koptu bağlanmıyor kaç saattir

• banx B kullanıcısına yanıt

Benim kombi başka marka ve parametre ayarları yapmak gerekiyor cihaz servis modundan, kombi kullanım kılavuzunuzda vardır muhtemelen nasıl girileceği ve hangi ayarın değiştirileceği.

Bir nevi yazılımsal olarak da termostat bağlı olduğunu kombi içindeki servis menüsünden aktifleştirmeniz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 20 Şubat 2023; 20:55:44 >
  • isetsil İ kullanıcısına yanıt
    12 13 saatin üstüne çıkınca genelde göstermiyor. Uygulamaları kapattığınız ekrana geçip tekrar kapatmadan cosa ya geçince gösteriyor böyle olduğunda bende.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ntquartex kullanıcısına yanıt

Kombinin servis ayarları menüsüne nasıl girileceğini ve burada ne gibi ayarların olduğunu kılavuzundan görüyorum fakat bu ayarlardan hangisinin termostat için olduğunu anlayamadım.

• Birkaç saattir cosa internete bağlanamıyor diyor ve kombim kapalı halde. Modemi resetlememe rağmen sorun düzelmedi. Sunucudan kaynaklanan genel bir sorun mu var şu anda, yoksa benim cihazda mı problem oluştu?

• linuz L kullanıcısına yanıt
    Benimkinde problem yok bağlı şuan

• Baştan kurulum yapınca düzeldi. Kendi kendine böyle bağlantı gidebiliyor demek ki. İki senedir ilk defa böyle bir şey başıma geldi.

• GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Demek ki hala yeterli tecrübeyi edinememişler :) baksanıza , halen daha cosa dan hiçbir hamle yok.

• Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Merhabalar arkadaşlar resimde gördüğünüz bağlantı problemini yaşıyorum bir süredir
    Ne olduğunu çözemiyorum
    Cihazı yaklaşık 6-7 senedir sıkıntısız kullanıyordum. Olası problemlerin hangisinden kaynaklı olduğunu çözemiyorum şöyleki;
    -modemi aç kapa yapıyorum bazen birkaç gün düzeliyor
    -elektrik kablosunu değişiyorum bazen düzeliyor sonra tekrar sıkıntı başlıyor
    - yeniden kurulum yapıyorum düzelir gibi oluyor ve yine aynı son.

Ne yapayım sizce cihaz ömrünü tamamlamış olabilir mi? Değiştirmeli miyim? Cihaz ilk versiyon

• fahoge F kullanıcısına yanıt

merhaba, wifi ağınızda bir misafir ağ oluşturup cosayı misafir ağı üzerinden bağlayıp bir gözlemleyin bakalım, benim aynı bağlantı sorunu bu şekilde düzelmişti.

• burakyalcn B kullanıcısına yanıt
    Vallahi çok teşekkür ederim, yıllardır bu süreyi göremiyorum diye dert yanıyordum, oysa ki çözümü çok basitmiş :) 👏

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikropzoft -- 13 Mart 2023; 21:52:18 >
  • OzgrTM kullanıcısına yanıt
    Hocam evde repaeter da var daha önce ona da bağlayarak denedim sonuç aynı idi, 2 gün önce üniteyi artık kombiye bağlı alıcının olduğu küçük odaya taşıdım 2 gündür bağlantı kopması olmuyor. Bakalım sıkıntı olursa bir de sizin dediğinizi denerim teşekkürler.

• Son birkaç gündür 24 saat raporuna baktığımda dış sıcaklık değerinde çok ani yükselme/düşüşler gözüme çarptı, saçma geldi bana böyle olması, hava bu kadar değişken değil çünkü. Sizde nasıl durum? Dış sıcaklık verisini aldığı sunucuda bir hariplik var sanki.

• 
Sayfa: önceki 591592593594595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.