Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (580. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstadlar daha iyi bilir ama kendi yorumumu söyleyeyim. Uygulamada ateşleyicinin aktif olması istenen ısıya gelmemesinden kaynaklı. Yani termostat devrede demek. Ateşleyici aktifken istenen ısıya kadar aralıksız yanmıyor kombi. Arada durarak suyu peteklerde dolaştırır ve ısıyı yayar. İstenen oda sıcaklığı gelene kadarda ara sıra durur ve çalışır. İstenen oda sıcaklığına ulaşıldığında kombi de ısı düşene kadar çalışmaz.

25 yüksek bir derece. Kısa tecrübemle soğuk havalarda oda sıcaklığı 20⁰ den 22⁰ ye çıkması bile 2 saati geçiyor. Havanın sıcaklığı, bina yalıtımı, pencerelerin soğuk alması gibi bir çok etken olumsuz etkiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiTRocy -- 25 Ocak 2022; 19:12:27 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NiTRocy kullanıcısına yanıt

hocam evet sıcak bir değer ama peteklerdeki ısı değeride istediğim seviyeye gelmiyor ısınmıyorlar ortalama 23 derece bir ev sıcaklığı için kış aylarında gayet iyi bir oran şimdi kontrol yaptığımda salondaki petekte ısınma zayıflığı gördüm önce hava alma işlemi yaptım ama üstte ısınma altta ısınma yok bu peteği sökmem gerekecek bende acaba ateş işareti sürekli aktifken kombinnin kapanması açılması bir arızamıdır diye düşünmeye başlamıştım birde cihazın kendi kalibrasyonunu -1e kadar düşürmeme rağlem farklı termostatlar arasında 1.02 gibi derece farkı olduğunu gördüm şimdi petek ile cosa termostat arasındaki mesafenin 2 metre yüksekliğin 1 metre olarak ortalama iyi seviyede olduğunu görüyorum ama farklı odadaki petek ve termostat en az 1 derece daha düşük göstermekte.

• mertcik kullanıcısına yanıt
    Peteklerin üst kısmı ile alt kısmı aynı olmaz. Alt kısımda daha zayıf sıcaklık olur. Bu seviyede üst kısımda baya sıcak olması gerekir. Birden fazla termostat bağlı gibi anladım ama ona çok yorum yapamıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NiTRocy -- 26 Ocak 2022; 7:54:25 >
  • Merhaba, bu son sıkıntıdan sonra sürekli cihaz askıda kalıyor. Bakıyorum ev soğuk. Sıcaklığı arttırıyorum ama kombi devreye girmiyor. Cihazı kapatıp açıyorum ondan sonra düzgün çalışmaya başlıyor. Cihaz mı sıkıntı olmaya başladı. Server bazlı mı acaba?

• volkantipi V kullanıcısına yanıt
    Bende de durumlar aynı. Telefon 23 derecede görülürken v4 oda termostat i dün 5 dereceyi gösteriyordu. Telefondan 23.01 yapıyorum . Oda termistadi 23.01 gösterip sonra sayaç gibi hızla 5 dereceye düşüyor. Bu arada termostat dan ses geliyor. Geçen hafta attığım mesajda durumu gösteren video var.
    Bende ya restart yapıyorum. Yada yeni kurulum yapıyorum öyle düzeliyor.

Ama evde çocuk var . Bir bakıyorsun kafasına göre her an yine bozulabiliyor.
    Şu yaklaşık 1 aydır ne olduysa bir düzene giremedi

• volkantipi V kullanıcısına yanıt

Bu sorun ne yazık ki bende de mevcut. v3 kullanıcısıyım. İlla sıcaklıgı manuel arttırıp tetiklemem gerekiyor ki ateşleme başlasın. Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey 

• Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

https://www.trendyol.com/cosa/akilli-radyator-kontrolu-p-59282930?boutiqueId=597241&merchantId=222627

https://www.trendyol.com/cosa/akilli-radyator-vanasi-p-59282890?boutiqueId=597238&merchantId=222627

Bu vanaları kullananlar var mı? Bunları almak mantıklı mı ? Ben normal kombi kiti kullanıyorum, fakat odaları ayrı ayrı ayarlamak daha güzel olur gibi geliyor. 5 adet vana aldım hata mı yaptım :) daha önceden fiyatları daha yüksekti diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plsTR -- 8 Şubat 2022; 21:40:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 sene önce aldığım cosa klima ve cosa klima+kombi oda termostatlarım var.

sıfır, kutusundan çıkmadı. satmayı düşünüyorum. ilgilenen olursa özel mesaj atabilir.

Kendi evimde sadece cosa kombi kullanıyorum. ihtiyaç fazlası olduğu için satıyorum.

• plsTR kullanıcısına yanıt

yok mu bu ürünler hakkında bilgisi olan

• plsTR kullanıcısına yanıt

Bence gerek yok,danfoss gazli vanalara bak derim,bu lar genelde cok hassas oluyor konfor olarak danfoss gazlilara bak derim memnun kalirsin

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Uzaktan aç/kapa önemli benim için. 3 gün evde yoksam boşuna yanmasın. Eve dönmeden 3 saat önce açarım ev ısınır. Şu anda kombili evde oturuyorum normal cosa kullanıyorum. Kombisiz eve geçeceğim.

Bu cihazlar sorunsuz çalışıyor mu onu merak ediyorum.

• Pixel arızasından termostatı değiştirmiştik yeni gelen öncekinden beter oldu. Beceremediler şu panel işini.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kim demiş Cosa Müşteri hizmetleri sıkıntılı diye.

İki cihaz arasında sorun yaşıyordum. Mail attım 2 saat sonra aradılar.

Telefon ile arayan arkadaş “Apple" benzeri bir destek verdi.

Üstüne üstlük tüm işlemleri mail olarak ayrıca yazdı gönderdi.

Bir teknoloji düşkünü olarak yerli bir firmadan böyle bir hizmet almak gerçekten çok memnun etti.

çok teşekkürler Cosa....

• cawrash C kullanıcısına yanıt

Bende de aynı problem var. Yazın göndermiştim sanırım yine göndermem gerekecek

• Cosa V4 sizde de böyle kafasına göre ısıyı tavan yapıyor mu?

Dün akşam eve geldim yanıyordu ev daha geç gelsem 32 derece evde sauna hizmeti verirdim.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 19 Şubat 2022; 11:5:13 >
  • Yine 4 saattir bağlantı yok.

• Merhaba, demirdöküm atron condense kombim var, kombiden radyatör ayarlarını aktifleştirmek gerekiyormuş, var mıdır kullanan bilen?

Amazondan aldım ürünü eğer çok sorunluysa bu işlere bulaşmadan iade edeceğim. Ne önerirsiniz arkadaşlar? İnternet olmadan çalışmıyor mu bu alet?

• Nickimi_kedi7 N kullanıcısına yanıt
    Bu sorunları hiç yaşamıyorum. Modeminiz ile alakalı olmasın ?

Modem
    Marka model nedir ? Kullandığınız ağ 5ghz ve 2.4 aynı isim altında mı ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Baxı kullanıcısına yanıt
    Cihaziniz pille mi calisiyor usb sarj aleti ile mi ?
    Eger sarj aleti bagliysa dokunmatik tuslar sapitiyor bazi sarj aletlerinde. Ben yasadim bu sorunu + tusu kendi kendine basiyordu , sarj aletini degistirdim duzeldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim.
    USB üzerinden kablo ile kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 578579580581582
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.