Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçenlerde burayada yaşadığım sorunla ilgili post açmıştım ancak herhangi bir dönüş olmadı.

bunun üzerine cosa dan destek istedim.
    sağ olsunlar akşam saat 21:00 da randevulaştik. benim cihaza bağlanıp sorunumu geçici olarak çözdüler.
    ve 1 hafta içinde aynı hatadan dolayı yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını bildirdiler.

eğer sizinde sorunlarınız var ise cosa dan destek isteyebilirsiniz.
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Hemen gelmeyecegi kesin.en yakin seneye belki 2021.cosa bu konuda cok agir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba üstadlar evde yalıtım yok ama 22.1 olduktan sonra 22 dereceye düsmesi 45-50 dakkaları buluyor sizce santek almayı önerirmisiniz
  • Cosa'ya öğrenme modu gelsin, su bağlantı/eşleşme sorunlarida son bulursa mukemmel birşey olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem8133

merhaba üstadlar evde yalıtım yok ama 22.1 olduktan sonra 22 dereceye düsmesi 45-50 dakkaları buluyor sizce santek almayı önerirmisiniz
    45-50 dakika isiyi gayet guzel koruyabilir demek ki yalıtım olmadığı halde.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    V4 kullanıyorum bağlantı sorunu su an yok bende.bazen eşleşme hatası veriyor.sonra bağlanıyor kendi.veya üzerindeki tuşa basınca hemen eslesiyor.

Öğrenme modu hemen gelecek bir şey değil cosaya.boyle işler çok ağır işliyor.ogrenme modu v4 ile beraber gelmeliydi.gec kaldı.

Digital termostatik vanalar Ekim ayında çıkacaktı hala bekliyoruz cikmadi.sanirim personel yetersiz sayıca.veya ARGE ekibi

peki üstad cosa kullanıyorum bu degerlerimle akıllı ögrenme sistemi olan bi ürün alsam mı yoksa cosaya devam mı etsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

V4 kullanıyorum bağlantı sorunu su an yok bende.bazen eşleşme hatası veriyor.sonra bağlanıyor kendi.veya üzerindeki tuşa basınca hemen eslesiyor.

Öğrenme modu hemen gelecek bir şey değil cosaya.boyle işler çok ağır işliyor.ogrenme modu v4 ile beraber gelmeliydi.gec kaldı.

Digital termostatik vanalar Ekim ayında çıkacaktı hala bekliyoruz cikmadi.sanirim personel yetersiz sayıca.veya ARGE ekibi
    Ben genel olarak soylemistim.

Bendede V3 var 1 yıldır bağlantı sıkıntısı cekmedim.

Elektrik gitti geldi, bağlantı gitti geldi vs hiç sıkıntı cikmadan kendi hep bağlandı.

• Güncelleme falan mı geldi acaba.. Şimdi kendi kendine de kopmaya başladı. İyileşeceğine daha da geriye gidiyor.

• Benim cihaz internete erismiyor 50 sefer baslattim. pisman oldum aldigima.

Sağol Cloud.
    GÜven sarsıcı bir durum.
    Ekran odanın sıcaklığını gösteriyor aslında.
    +-0,5C lik oynamaları ekrana yansıtmamışlar.
    Yazılımı kolay bu işin ama bence oda sıcaklığı ne ise ekranda onu göstermek daha dürüstçe olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Bu kadar sık Aralık’lar ile çalısması normal mi sizce ? Mantıken bu kadar sık yanma ile tasarruf falan olmaz herhalde 😁

Cosa'da 5. yılım. Geçen aralık ayında önceki versiyonu mecburen kaldırıp V4 kullanmaya başladım.
    Bahsettiğiniz durum benim de dikkatimi çekti. Ama kombinin çok fazla devreye girmesini önceki tecrübelerimle değerlendirdiğimde Cosa'nın konforu artırdığını, tüketimi düşürdüğünü söyleyebilirim. Şöyle, V2 bağlıyken, set ettiğim dereceye gelene kadar kombi çok çalışıyordu. Aynı şekilde geç devreye giriyordu. Şimdi çok sık devreye giriyor ama kombinin yanma süresi öncekine göre daha az. Bu düşüncem gerçek mi diye, gazı kontrol ettim: Ankara'nın ayazında, böyle soğuklarda V2 ile 18m3 civarında günlük tüketim oluyordu, şimdi 14 m3 oldu. Ben öncekilere göre V4 de yazılımın daha da geliştirildiğini düşünüyorum. Ayrıca nazar değmesin, son günlerde tek bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Sağol Cloud.
    GÜven sarsıcı bir durum.
    Ekran odanın sıcaklığını gösteriyor aslında.
    +-0,5C lik oynamaları ekrana yansıtmamışlar.
    Yazılımı kolay bu işin ama bence oda sıcaklığı ne ise ekranda onu göstermek daha dürüstçe olur.
    Aynen Hocam katılıyorum.

Az biraz anlasam icini acip biseyler kurcalamaya calisirimda donanimdan birşey anlamiyorum.

• cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Cosa'nın söylediklerine göre Öğrenme modunu getireceğiz diyorlar. Ama net bir tarih vermediler.
  • umutsen U kullanıcısına yanıt
    Bunu duyduğum iyi oldu.
    Kombi çok sık devreye girdiği için acaba diyordum tüketimde fazla mı olacak. Benim set ettiğim değerler Evde iken 21.5, şimdilik bu değerler iyi gibi görünüyor.
    Henüz çok yeni olduğum için en uygun değerleri zamanla bulacağımı düşünüyorum. Yaktığınız m3 hesaplamasını toplam m3 ten mi yola çıkarak hesaplıyorsunuz?

2 Gün önce Doğalgaz faturamız geldi ve birazcık gözlerimiz yerinden çıktı :) 426 lira gelmişti. Ama çevremde kimden duysam bu ay ki fatura herkese biraz yüksek gelmiş. Önümüzdeki ay faturası Cosa ile beraber gelecek, o zaman ortaya çıkacak tasarruf sağladık mı, konforlu ısındık mı :)

Bu arada bu bağlantı problemlerini henüz daha hiç yaşamadım. Kimi arkadaşlar, sorunun hemen olmayabildiğini zamanla baş gösterdiğini söylediler. O yüzden şimdiden sorun yaşamadım, yaşamayacağım demekte olmaz tabi. 1 ay sonunda netleşir sorun yaşayıp yaşamayacağımız. Zaten cosa ekipleri de son yayınladıkları güncelleme ile bir çok sorunu düzelttiklerini söylemişlerdi. Öğrenme modunuda getirirseler tamamdır bu iş.

Cevabın için teşekkür ederim Umut.

COSA 5 olur onun adı, yani eski cihaza bir ekleme yapmazlar
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal bir özellik olacağını düşünüyorum, sırf bunun içinde Cosa V5 çıkarmak çok tepki alacağını düşünüyorum. Cihazlar gerekli donanıma zaten sahip, termostat sıcaklığı algılayarak gerekli komutları ana üniteye gönderecektir.

Belki v2 falan deskteklemez diye düşünüyorum ama V3 ve V4'ün destekleyeceğini düşünüyorum.
  • yeni almayı düşünen arkadaşlar için uyarıdır.

ben ettim siz etmeyin arkadaşlar internet üzerinden kontrole kanmayın başınıza dert almayın 43 yaşında dert sahibi oldum elimde telefon sürekli cosa takip eder oldum acaba bu gün düzgün çalışırmı diye her gün mücadele ediyorum. cosa ile ikinci ve son kışım olacak

bu tür cihazların takılması ve unutulması lazım öncelik konfor budur 0,2 derece azmış çokmuş 50 tl çok geldi az geldi bunlar daha sonra düşünülecek meseleler.

paranıza sinir sisteminize yazık etmeyin.
    Kardes,sen yenisin bu forumda.ogrenme modu ve ekran kac seneden beri soyleniyor.Ekran yeni cikti.Ögrenme moduda bir 3 sene sonra gelir.Bu konuyu acan bile yildi sonunda ve baska termostada gecti.Cosa da isler cok agir yuruyor.Su andaki haftalik program ayarinda bile sorunlar var.hic pratik degil gunleri bile kopyalayamiyorsunuz.cokmu zor hayir.Ama olmuyor iste.

Ogrenme moduda cok kafaya takilacak mevzu degil.22.5 hedef sicakligim maksimum 22.8 oluyor.cok ender 22.9 oluyor.

Ama bir termostad ben akilliyim diyorsa ogrenme modu ve daha cok ozelliginin olmasi gerekir.cosa V4 te bende cok baglanti sorunu yasamadim.internetsiz calismasi en guzel tarafi.Saygilar.

• oshez O kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun abi,
    Bakalım kullandıkça göreceğim. Belkide bir sorun yaşamayacağım ama kullanmadan da net bir şey söylemesi zor. Yalnız çoğunluk hep sıkıntı yaşamış, umarım bende bu sorunları yaşarım ve bir çözüm yolu geliştirmeye çalışırım.

Hayırlısı bakalım, yaşayıp göreceğiz :)
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.