Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öğrenme modu o zaman daha iyiymiş? Bunda da sanırım sdece uzaktan kontrol falan yok. Siz cihazı kuruyorsunuz sıcaklığı ayarlıyorsunuz ve gerisini cihaz kendi hallediyor. Acaba diyorum 10-15 gün sonunda cihazı iade mi etsem ve Honeywell CMT 727 mi alsam.

Şuan kafam karıştı bir git gel oldum :)
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    o sizin tercihiniz ben şu kötü şu iyi diyemem bu güne kadar olan neyse onu yazdım.

her cihazın artısı eksisi var ona göre kendiniz karar vereceksiniz hocam.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Neyse bakalım bir deneyimleyim.

Son durum böyle ;

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CMT727 yada San-Tek ikisi hakkindada yorum yapmam.

Birisi kullandığım cihaz, birisi ilgi duydugum saygi duyduğum kisi tarafindan uretilmis işini hakkıyla yapan bir cihaz.

Birisi iyi veya birisi kotu demem siz araştırın.

Gökhan hocam öğrenme modunu gayet iyi anlatmış.

Belirli algoritmalar ile evin durumu kontrol edilir.

Standart on/off OT'ler gibi çalışmaz. Farklilardir.

Size sadece bir ornek vereyim.

Dedigim gibi Cosa'yi sadece raporlama için kullanıyorum.

21C diger termostat tarafindan set edili. Grafigi inceleyin.

21C'de tamamen sabit grafik ne bi yukselme ne bi artma var. Dis sicaklik artsada-azalsads isiyi sabit tutar. Kombi calismasini duzenler belirli araliklarla.

Öğrenme modu, PID, TPI, PI algoritmalar evin sicakligini sabit tutarlar. Tasarruf ve ekonomiyi aynı anda yaşatırlar.

Ben genelde evden uzakta kalacağım zaman uzun seyahatlerde Cosa'yi bağlayıp oyle çıkıyorum uzaktan kontrol edebilmek amaciyla. Ama genelde CMT727 bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 16 Ocak 2019; 12:59:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Otomatik kontrol dedigimiz;

Telefonunuzdaki GPS, Konum her neyse acik olmali.

Belli bir lokasyon giriyorsunuz mesela 500 m evden uzaklaşınca sicaklik 20 derece olsun. Eve 500 M yaklasinca sicaklik 22 c olsun.

Ogrenme modu ile alakası yok.

Cok sağlıklı çalıştığını soyleyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Öğrenme modu o zaman daha iyiymiş? Bunda da sanırım sdece uzaktan kontrol falan yok. Siz cihazı kuruyorsunuz sıcaklığı ayarlıyorsunuz ve gerisini cihaz kendi hallediyor. Acaba diyorum 10-15 gün sonunda cihazı iade mi etsem ve Honeywell CMT 727 mi alsam.

Şuan kafam karıştı bir git gel oldum :)

Ben bir dönem cosa kullandım sonrasında çıkan sorunlar vs yeni termostat arayışında sırf öğrenme mod olduğu için netatmo aldım iyi ki almışım gökhan beyin dediği gibi ısı dalgalanması üşüme hissi veriyor ve şu anda ısı dalgalanması bazen 0.1 olur hepsi o

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap veren herkese teşekkür ederim. Kısa ve öz olarak şunu anladım, cosa'dan memnun olanların sayısı çok denilmeyecek kadar az. Ama Öğrenme modu olan cihazları kullanan arkadaşlarda bu cihazlardan bir o kadar memnun. Cihazla işim olmasın, uzaktan bağlanmaya da gerek yok, ben ısımı ayarlayayım gerisini o halletsin demek istiyorsakta Öğrenme Modu termostatlar bu işte 1 numaralar.

Ben hem anneme hem kendime aldım cosa, ve şuan düşünüyorum ki 1 tanesini geri iade edip öğrenme modlu bir cihaz mı alsam. Buradaki arkadaşların çekincesini de anlayabiliyorum :) Artık bir şey önerip, önerdikleri kişininde üzülmesini istemiyorlar. Zamanında bu konuda çok canlar yandı sanırım

Şöyle biraz daha kullanıp sonrasında bir karar vereceğim ne yapmam gerektiği konusunda.

Öğrenme modu acaba COSA'ya getirilebilir mi? Donanımsal mı yoksa yazılımsal bir özellik mi .

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Cloud merhaba
    Senden bir şey denemeni rica edeceğim zamanın olursa.
    CMT727 ekranda sıcaklık sabitlenmiş sanırım.
    El ile sıcaklığı 0,2 derece yukarı kaydırıp hemen uzaklaşarak uzaktan ne kadar sonra 0,2 arttığını izleyebilir misin?
    Bu artışta kombinin yanıp yanmadığını da kontrol edersen sevinirim.
    Normalde kombi yanmadan ve zaten sıcaklığı sabitlediğinden ekranda görünen sıcaklık bir iki dk falan sonra 0,2 artmaması gerek değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atif Zafrak

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Kısa ve öz olarak şunu anladım, cosa'dan memnun olanların sayısı çok denilmeyecek kadar az. Ama Öğrenme modu olan cihazları kullanan arkadaşlarda bu cihazlardan bir o kadar memnun. Cihazla işim olmasın, uzaktan bağlanmaya da gerek yok, ben ısımı ayarlayayım gerisini o halletsin demek istiyorsakta Öğrenme Modu termostatlar bu işte 1 numaralar.

Ben hem anneme hem kendime aldım cosa, ve şuan düşünüyorum ki 1 tanesini geri iade edip öğrenme modlu bir cihaz mı alsam. Buradaki arkadaşların çekincesini de anlayabiliyorum :) Artık bir şey önerip, önerdikleri kişininde üzülmesini istemiyorlar. Zamanında bu konuda çok canlar yandı sanırım

Şöyle biraz daha kullanıp sonrasında bir karar vereceğim ne yapmam gerektiği konusunda.

Öğrenme modu acaba COSA'ya getirilebilir mi? Donanımsal mı yoksa yazılımsal bir özellik mi .

Netatmo da uzaktan bağlantı var. öğrenme modu yazılımsal yani isterlerse cosa ya gelir ama firmanın getirmemesinin de mutlak kendilerince nedenleri vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İmkansız -- 16 Ocak 2019; 15:51:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İmkansız kullanıcısına yanıt
    Bakalım kendilerine uzunca bir mail attım. Hem herkesin yaşadığı sorunlardan bahsettim hemde neden böyle bir özelliğin cosa ya gelmediğini sırf bu özellik icin başka markalara geçen olduğunu belirttim.

Ki bende bu işten verim alamaz isem iade talebinde bulunacağım zaten.

• Bu kadar sık Aralık’lar ile çalısması normal mi sizce ? Mantıken bu kadar sık yanma ile tasarruf falan olmaz herhalde 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Cloud merhaba
    Senden bir şey denemeni rica edeceğim zamanın olursa.
    CMT727 ekranda sıcaklık sabitlenmiş sanırım.
    El ile sıcaklığı 0,2 derece yukarı kaydırıp hemen uzaklaşarak uzaktan ne kadar sonra 0,2 arttığını izleyebilir misin?
    Bu artışta kombinin yanıp yanmadığını da kontrol edersen sevinirim.
    Normalde kombi yanmadan ve zaten sıcaklığı sabitlediğinden ekranda görünen sıcaklık bir iki dk falan sonra 0,2 artmaması gerek değil mi?
    Merhaba Hasan hocam CMT727 nin ısı ayar adimlari 0.5C maalesef.

Ve 2 gundur Cosa bağlı. Evde kimse olmadığı için.

Anladım.0,5 e nasıl tepki verir ki bilemedim. Neyse can sağlığı artık.
  • Arkadaslar cosa ile modem arasi cok yakin olmasina ragmen surekli baglanti kopuyor. tum kanallari denedim hep ayni.

ne yapabiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bugün modemi resetleidm daha sonra cosa çevrimdışı oldu. Resetleyip tekrardan kuruyorum fakat cosa bekleniyor kısmına geldiğinde alet kırmızı ışıpı yakıyor ve yaklaşık 1-2 dakika sonra teelfon ekranında kurulum tamamlanamadı yazıyor. Nasıl çözeceğim ben bunu lütfen yardım.
  • quote:

Anladım.0,5 e nasıl tepki verir ki bilemedim. Neyse can sağlığı artık.
    Hocam sizin icin eve donunce deneyeceğim.

21C'de sabit calisirken 21,5'a alacagim.

Hemen aninda haril harıl kombiyi çalıştırmayacak yavas yavaş cikacak 21,5'a. En kisa surede deneyip grafiği paylaşırım.

Teşekkür.
    Benim asıl merak ettiğim grafikten ziyade cmt ne zaman 21,5 göstermeye başlayacak.
    21,5 olmadan 21,5 gösterecek gibi geliyor.
    Cosayla takip edilirse belli olur.
    Burayı da meşgul ettim.
  • quote:

Teşekkür.
    Benim asıl merak ettiğim grafikten ziyade cmt ne zaman 21,5 göstermeye başlayacak.
    21,5 olmadan 21,5 gösterecek gibi geliyor.
    Cosayla takip edilirse belli olur.
    Burayı da meşgul ettim.
    Evet aynen dedigin gibi oluyor hocam.

22 set edili diyelim evde 22C burda tamamiz.

Manuele alip set değerini 22.5'a yükseltiyorum ekranda 2-3 dk sonra hemen 22.5 gosteriyor. Yani 2 dakikada 0.5C yükselmesinin imkani yok ama calisma tarzi bu. Fakat bir süre sonra 22.5'a bir sekilde ulaşmış oluyor. Yani işini yapiyor. Fakat 22 den direk 23'e cekersem bu seferde direk 23'u gostermiyor. Sadece 0.5'li degerleri hemen ekrana yansıtıyor.

Ekrandaki değer sanki 22.5'a ulaştim değilde, 22.5'a ulaşacağım gibi bi mesaj veriyor sanki :)

Honeywell cok guzel termostat yapmis fevkalade ama ekrandali isi ayar adimlarinin ve isi gösterimlerinin 0.5 adimli olmasi isi berbat ediyor. Yav göster ise 0.1 adımlı ne ugrastiriyorsun bizi. Belki Honeywell bunu güncelleme ile düzeltir dedim mail attim, tum uretilen termostatlarimiz bu sekilde onumuzde bir güncelleme haritamiz yoktur gibi abuk subuk bi cevap verdiler. Amaçlarıda kullanicinin boyle ufak tefek seylerle aklıni karistirmamak mis :)

Hos güncelleme olsa nasil yaparlar bilmem.
    Akilli termostatlarina güncelleme yaparlarda digerlerine anca bi usb girişi felan biseyler olmasi lazim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 17 Ocak 2019; 0:56:25 >

• Cosa'ya geçen mail attım , hem sizlerden bahsettim hemde kendimden.
    Uzunca bir mail yazmıştım ama cevapları çok kısa oldu, neyse ki en azından öğrenme modunun hedef haritalarında olduğunu öğrendik.

2.Seviye bir arkadaş cevapladı ve cevabıda şöyle;

Değerli Cosa Kullanıcımız Atif Bey;

Paylaştığınız yorum ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz.
    Şu anda gelen güncellememiz ile birlikte bir çok sorun ve problemleri çözmüş bulunmaktayız.
    Herhangi bir sorun yada problem olursa sizlere yardımcı olmak isteriz.
    Sizlerin düşünce ve önerilerini yetkili birimlere aktarımı gerçekleştirmiş olacağız.
    Öğrenme modu ile ilgili çalışmamız hedef haritamızda mevcuttur.
    Sizlerden gelen talepler ve istekler doğrultusunda bizlerde ilerlemiş oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atif Zafrak -- 18 Ocak 2019; 8:25:53 >
  • Merhabalar son yapılan güncellemeden sonra cosa istasyon sürekl 5.dereceye düşüp sonrada 30 dereceye cıkıyyor. İstasyon üzerindeki tüm ikazlar yanıyor.

Eşleşme sağlanamıyor cosayı sıfırladım ama tekrardan bağlantı sağlanamamakta sürekli bir uyarılar cıkıyor.4 nesil cosa kulllanıyorum acaba sadece istaayonu resetliyebilceğim bir şekil varmıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.