Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün eve gidince düşündüm sanırım bu basit bir alet :D, modemi komple fabrika ayarlarına çevirdim,

- cosa belki içine kaydediyordur diye, ağ adını değiştirdim,
    - karışık b/g/n den karışık b/g ye çevirdim,
    - 3-4 kere kanal taraması yaptım ortalama olarak en boş kanal 5 görünüyordu ona aldım,
    - şifrelemeyi wpa2 den wpa-psk ya çektim (tkip+aes)
    - modemde kayıtlı bütün dns ayarları zaten silinmiş oldu
    - wps özelliğini kapattım

kalan hiç bir şeye dokunmadım. şimdi arada sadece mesafe bazlı aralıklı kopmalar oluyor ancak çok dert değil, test aşamasından sonra kombi ünitesini güzel bir yere alınca çözülecek.

sanırım sorun modem ayarlarından dolayı arada bağlantı kopsa bile cihaz modem tarafında kilitlendiğinden gerekli hareketi alamıyordu. şimdilik düzgün gibi bakalım son 10 saattir ufak kopmalar nedeniyle komutlara 3-4 saniye geç tepki alıyor kombi ünitesi bunun dışında problem yok.

ayrıca güncel sitelerinde yazmışlar görmemişim, dns ayarları da sıkıntı. telefonum rootlu ve dns değiştirici vardı, ilk kurulumda cosa ağına bağlansam da çevre wifileri bulamıyordu. onun için de hazır elleyeceğiz madem dedim yeni rom yükleyeyim, kurulum aşamasındaki sıkıntı da düzeldi.

kısacası uyduruktan bir termostatı çalıştırmak için bütün ev ağı ve telefonumu tertemiz formatlamam gerekti, uğraştı ama temiz temiz yaşıyoruz şu anda.

• 22 derece gunduz, 21,5 derece gecede yaşarken.

Hayatimiza gecenin 05.40'inda katilan minigimiz sayesinde evimiz artik 25 derece :)

Bildiğiniz yanıyorum :)

Don atlet gezecem artik o derece :)

Eşime, annelere, babalara ne kadar sicak 24 felan iyidir desemde ih ih hayir 25 bile az diyorlar.

Sayaç kafayi yedi dönmekten :)

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kardeşim.

25 derece ne yahu :)

Annelere söz geçmiyor maalesef. Neyse, tatlı telaşeler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cglynfrk

Hayırlı olsun kardeşim.

25 derece ne yahu :)

Annelere söz geçmiyor maalesef. Neyse, tatlı telaşeler bunlar.
    Teşekkür ederim.

Maalesef oyle.

Annelere laf soz dinlemiyor hele birde yeni anne olduysa. Sanirim birazdan 26 ya çıkaracağım halen bebek usuyecek diyor :)

Doktoru bile ideali 23,5-24 dur desede laf dinletemiyorum :)

Hayırlı olsun gözünüz aydın hocam aman hasta olmasınlar da. Yüksek sıcaklıklarda hava kuruluğuna da dikkat edin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Hayırlı olsun gözünüz aydın hocam aman hasta olmasınlar da. Yüksek sıcaklıklarda hava kuruluğuna da dikkat edin derim.
    Nemlendirici felan hepsini aldık hocam.

Cok sağolasın.

Aynen bendeki makara girgir hasta olmasinda ne elimden gelirse yaparim.

3-5 ay 300 yerine 500 odeyiveririm cani sagolsun o minigin gerisi hiç önemli degil.

Yanliz tarifi imkansız bir his yahu, acayip.

Allah isteyen herkese nasip etsin cani gonulden isterim.

Cloud hayırlı olsun.
    Ömrü sağlıklı, mutlu bir şekilde uzun olsun.
    25C çok fazla.
    Anneler dinlemez tabi.
    24 iyidir.
    Kalibrasyondan en azından 0,5 C fazla göstermesini sağlayabilirsin.
    Böylece 24,5 olur.
    Kucağına almak müthiş bir duygu veriyor.
    Tekrar kutlarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Cloud hayırlı olsun.
    Ömrü sağlıklı, mutlu bir şekilde uzun olsun.
    25C çok fazla.
    Anneler dinlemez tabi.
    24 iyidir.
    Kalibrasyondan en azından 0,5 C fazla göstermesini sağlayabilirsin.
    Böylece 24,5 olur.
    Kucağına almak müthiş bir duygu veriyor.
    Tekrar kutlarım.
    Cok teşekkür ederim Hasan hocam.

Salonda Cosa bagli su anda.

Honeywell bebek odasinda.

Koridorda Loobex var.

Cosa 25.1 gösterirken Honeywell 25, loobex 25.2 gosteriyor. Honeywell den kalibre ederimde loobex isi mahvediyor :)

Az once gelen giden oldu kapi felan acildi 24.6 ya inmis. Hemen firca yedik ya ev soğumuş bak 24.6 gosteriyor hemen 25 e cikar sunu diye :)))

İşin zor senin. Kolay gelsin.
    Hocam siz evdekilere bu videoyu izleyin bari :)

https://twitter.com/ma_ozdemir/status/1086564468270788608?s=19

• Arkadaşlar merhaba
    Bu ürünü araştırmaya başladım fakat youtube yorumları ve buradaki yorumlarda genellikle herkesin sorunlar yaşadığını ve yaka silkercesine cihazdan memnun olmadıklarını anlıyorum.
    Cihaz eğer kablosuz ağınızda sorun varsa ciddi sıkıntılar çıkarıyor anladığım kadarı ile, heleki 5g cihazınız varsa kablosuz ağ sorunları yaşamanız normal.

https://www.hepsiburada.com/general-ht-400-wifi-akilli-oda-termostati-p-HBV000008GW8F?magaza=Yal%C4%B1%20%C4%B0klimlendirme&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT26-oYFrzqOFhGyHA_P6IRIbvIFIDRB8cr9ty-2m-TPgw4I7LDS2s58aAguZEALw_wcB

Birde bu linkteki cihazla karşılaştırmak istiyorum arasında ciddi farklar var mı?
    Yada General HT-400 daha sorunsuz bir cihaz olabilir mi?
    Birde sormak istediğim bir konu var sanırım herkes ürünü bir odaya koyuyor ve oda sıcaklığı nasıl ise bütün evi ona göre düzenliyor.
    Peki benim çocuk odam dahil diğer odalarım biraz ufak ve normal sıcaklıkta oluyor salonum ise daha büyük olduğundan soğuk oluyor (diğer odalara göre)
    Cihazı salona koyduğumuz zaman oda sıcaklığı yükselmeyeceği için devamlı o oda sıcaklığına cihaz gelmeye çalışıp diğer odaları alev gibi yapmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: fpotur

Arkadaşlar merhaba
    Bu ürünü araştırmaya başladım fakat youtube yorumları ve buradaki yorumlarda genellikle herkesin sorunlar yaşadığını ve yaka silkercesine cihazdan memnun olmadıklarını anlıyorum.
    Cihaz eğer kablosuz ağınızda sorun varsa ciddi sıkıntılar çıkarıyor anladığım kadarı ile, heleki 5g cihazınız varsa kablosuz ağ sorunları yaşamanız normal.

https://www.hepsiburada.com/general-ht-400-wifi-akilli-oda-termostati-p-HBV000008GW8F?magaza=Yal%C4%B1%20%C4%B0klimlendirme&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=Cj0KCQiAm5viBRD4ARIsADGUT26-oYFrzqOFhGyHA_P6IRIbvIFIDRB8cr9ty-2m-TPgw4I7LDS2s58aAguZEALw_wcB

Birde bu linkteki cihazla karşılaştırmak istiyorum arasında ciddi farklar var mı?
    Yada General HT-400 daha sorunsuz bir cihaz olabilir mi?
    Birde sormak istediğim bir konu var sanırım herkes ürünü bir odaya koyuyor ve oda sıcaklığı nasıl ise bütün evi ona göre düzenliyor.
    Peki benim çocuk odam dahil diğer odalarım biraz ufak ve normal sıcaklıkta oluyor salonum ise daha büyük olduğundan soğuk oluyor (diğer odalara göre)
    Cihazı salona koyduğumuz zaman oda sıcaklığı yükselmeyeceği için devamlı o oda sıcaklığına cihaz gelmeye çalışıp diğer odaları alev gibi yapmaz mı?
    Sonda bahsettiğiniz sorunu aşmak için termostatik vana kullanmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Sonda bahsettiğiniz sorunu aşmak için termostatik vana kullanmalısınız.

Alıntıları Göster
    Bu benim bir sorunum değil.
    Bu tarz cihazlarda herkesin başına gelecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    Sanırım herkesin evi salonu kadar büyük değildir.
    Anlatmak istediğim şu ki cihazı salonunuza koyduğunuz zaman diğer odalar daha fazla ısınmıyor mu?
    Sonuçta cihaz nerede ise ona göre ayarlamıyor mu evi?
  • fpotur kullanıcısına yanıt
    Evet ama arkadaşımızında dediği gibi diğer odalara termostatik vana varsa yada vanalar ile oralara giden suyu kısarak bir ayar tutturuyorsunuz. Zaten projelendirme aşamasında bile odalar türlerine göre farklı sıcaklıklarda planlanıp ona göre petek yada ısıtma ölçüsü ayarlanıyor. Bu salonun sıcak diğer ufak odaların daha sıcak olması kaçınılmaz bunu da reglaj yada termostatik vana ile çözüyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: fpotur

Bu benim bir sorunum değil.
    Bu tarz cihazlarda herkesin başına gelecek bir sorun olduğunu düşünüyorum.
    Sanırım herkesin evi salonu kadar büyük değildir.
    Anlatmak istediğim şu ki cihazı salonunuza koyduğunuz zaman diğer odalar daha fazla ısınmıyor mu?
    Sonuçta cihaz nerede ise ona göre ayarlamıyor mu evi?

Alıntıları Göster
    Doğru, sorun olarak addedilemeyebilir. Bu "durum" u herkes yaşıyor evet. Fakat misal benim evimde salon güney cephe yatak odası kuzey cephe. Oda termostatı salonda olduğu için ve salon, cephe sebebiyle daha kolay ısındığı için, oda termostatı set edilen değere ulaştığında yatak odasının sıcaklığı daha düşük kalıyor. Termostatik vana olmadığı içinde çözüm ancak oda termostatını ev içinde "opitmum" noktaya konumlamak. Eğer ev sahibiyseniz veya termostatik vana takabilecek durumda iseniz, daha çok ısınan odalara takacağınız termostatik vana (ve tabi doğru ayar) ile daha stabil, konforlu ve nispeten az yakan bir tesisat kurmuş olursunuz.

Kısacası termostatik vana elzem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 22 Ocak 2019; 22:33:51 >

Gözünüz aydın.Allah analı babalı büyütsün.vatana millete hayırlı evlat olsun hepsi inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Gözünüz aydın.Allah analı babalı büyütsün.vatana millete hayırlı evlat olsun hepsi inşallah
    Çok teşekkür ederim amin inşallah.

Hoşgelmiş sefa gelmiş. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin, size bağışlasın.

Artık cosaya ve sayaca bakamayacağız, bir süre bebek bezleri ve mama etiketlerine bakıyoruz.

• Cosa oturma odasina bagli gunduz 23 c gece ise 22 c de ayarli ve gunluk tuketim ortalama 5-6 m3 olarak gitmekte. Kombinin petek sicakligi ise 50 c de ayarlı.

Petek sicakligi kac derece olmalı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Hoşgelmiş sefa gelmiş. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin, size bağışlasın.

Artık cosaya ve sayaca bakamayacağız, bir süre bebek bezleri ve mama etiketlerine bakıyoruz.
    Hehe aynen oyle.

Çok teşekkür ederim. Amin inşallah.

Sonunda 24C ye ikna ettim.

25 derecede yanmaya basladilar.

Bebegide deli gibi ortuyorlar aglayip zirliyo diyorum ki sıcak bunaliyor simdi 24C gayet iyi ev.

Tuketim tahmin ettigim kadar yükselmedi yanlız.

22 gunduz 21,5 derece kullanirken disarisi -8 dereceyken yirmidort saatte 7 m3 felan tüketiyordu.

Simdide 10 m3 tuketmis. Ki inanilmaz sicak su ve ocak kullanımı var bana cok iyi geldi açıkçası.

• 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.