Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bu 802.11 b g n ac modları varya onları değiştirince bir fark oldu mu? Benim eski bir laptop vardı normalde nete girerdi ama ondan daha önce bağlanan yeni model bir cihaz varsa nete bağlanmazdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    Belki mac filtreleme sorun çıkarıyor olabilir mi ? Onu kapatmayı denediniz mi? Bu arada öncesinde neler yaptınız veya denediniz bilmiyorum. Ürünü yeni aldığım icin konuya yeni dahil oldum. Daha önceden denemiş olduğunuz seyleri tekrardan denemenizi istiyor olabilirim. Kusura bakmayın bu yüzden.

Cloudflare bir ayar değil hocam, modem arayüzünde DNS değiştirebileceğiniz bir yer olması lazım. Bazı netmaster modemlerde statik ip satın almadan DNS değiştirme yeri açılmıyor. Çünkü statik ip girmek için girdiğiniz alanda açılıyor.

Ama bazı netmaster cihazlarda “TEMEL” menüsü altında olabiliyor. Bir kontrol edin yinede.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • x-calibur kullanıcısına yanıt
    Bende iki seçenek var. N modu ve otomatik. İkisini de denedim, bir değişiklik yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Temel sayfasında wan ayarlarını kendi yapmış. Dns degiştirebileceğim herhangi bir yer göremedim. Zaten cihazlara statik ip de atayamıyorum.

Modem için değiştirmek haricinde denemediğim birşey kalmadı gibi. Her seferinde bir ayar değiştir git sigortaları kapa aç bağlanıyor mu bak vs. vs.

Modemi değiştireceğiz heralde....

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Hocam modemin yazılımı güncel mi_? Bende Docsis 3.0 olanı var son çıkanı değil ilk çıkanı onda da hatırladığım kadarıyla eskiden DNS olayı yoktu, herhalde güncellendi artık DNS değiştirme yeri vardı. Eskiden kalma TTNET ten kalma bir TP LİNK modemim vardı, malum bu netmaster wifi olayı kötüydü bende wifi dağıtım amaçlı bu tp linki kullanıyordum, kablo ile netmastera bağlıydı, netmasterın wifi kapatıp bundan wifi bağlantısı yapmıştım. Bu arada zaten bu netmaster modemler hızlı bir şekilde nete bağlanamıyor, kendine gelmesi epey bir süre alıyor. Gerçi yenileri nasıl bilmiyorum
  • Netmaster modemler zaten genelde sıkıntılı ve gec ip alir bu yuzden cosa bağlanmayı deniyor ip alamayınca bir daha denemiyor buyuk ihtimal.

En güzeli gelişmiş yeni bir modem almak

Hocam bütün hepsini kapatmışsınız, oradaki bilgiler bizim işimize yaramayan bilgiler. IP adresinizi görsek bile modem kapatıp açınca değişir.
    IPv4 DNS Servers yazıyor, oradaki bilgiler sabit mi yoksa değiştirilebilir mi?

Statik IP atamak için öncelikle Statik IP satın almanız gerekmektedir.

Neyse bu yapılan şeyler sizi çok uğraştıyor ise en güzeli akışına bırakmak madem :)
    Geçmiş olsun ne diyelim, umarım kısa sürede sorununuz çözülür yada modeminiz değişir :)
  • Merhaba, Cosa V4 için ip alamama (modeme bağlı olmasına rağmen (mac bağlı)) durumunu şuanlık "ip rezerve veya modemininiz destekliyor ise ikinci bir SSID ağ kurup Cosa yı o ağa bağlayabilirsiniz " yaparak çözebilirsiniz, kesin çözüm için yakında yazılımsal güncelleme gelecek.. Şuan bu konu üstünde çalışmalar devam ediyor...

Sürekli ekran vesaire gibi bilinen sorunlar nasıl eklendi çözüme ulaştı ise bilinen sorunlar ve isyeninen tüm özellikler (yapılabilir ise) düzeltilecek ve eklenecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiyagnostikMan -- 14 Ocak 2019; 16:40:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cosa v3 teki en son yazılım sürümü nedir beyler

• gliiii kullanıcısına yanıt
  • DiyagnostikMan D kullanıcısına yanıt
    Android uygulamasına göre versiyon 4.1.11
    kontrol.cosa.com.tr adresine göre 3.1.0.1-1
  • Cosa 4 kutu içeriği, kabloların bağlantısı, çevrimdışı kullanım ve telefondan kurulum videoları

https://www.youtube.com/watch?v=BwYcge72pDk&t=343s

https://www.youtube.com/watch?v=MbQR4YQmYMA&t=1s
  • Atif Zafrak kullanıcısına yanıt
    Yok oradaki bilgileriniz değişmiyor. Ttnette olduğu gibi kablonette ip her modem açılışında değişmiyor, sabit. Yani statik bir ip m var onun icin kapadım zaten. :)

Ttnette bu işlem için dilekce aylık ücret vs ödenirken kablonette (en azından bende) böyle sabit.

Ayrıca aynı marka aynı özelliklerde aynı modemi getirip taksanız bile internete bağlanamıyorsunuz. Kabloneti arayıp modemi tanımlamanız gerekiyor.

Vay bu iyiymiş sabit olması ve ücretsiz olması. TT de bu işlem aylık 10 kusur lira sanırım.

Bir yerde statik ip işlemini yaptığınız zaman DNS yazma kısmı da açılıyormuş yazıyordu. Sizde olmadı sanırım.

Hocam siz nerelerdesiniz.uzun zamandan beri forumda yoksunuz.v4 icin yenilikler var mi?Termostatik vanalari da bekliyorduk ama bir haber cikmadi piyasaya cikma zamani ile ilgili

Modemde ikinci bir misafir ssid ağ kurdum. Tek ip rezerve ettim. Cosa v4 ü de resetleyip kurulumu yeni ağ üzerinden yaptım.

Yine olmadı. Elektrikler kesildiği zaman bağlanmıyor. Modem açıkken fişi çıkarıp takayım 5 sn. de bağlanıyor.

Neyse... Modemi değistirene kadar konu benim için kapanmıştır. Daha fazla uğraşmak istemiyorum. Tavsiyede bulunan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.

Android yazılım sürümü 4.1.12 olmuş bu arada...

• ekostu E kullanıcısına yanıt
    Arkadaş güncelleme gibi öncesinden ortaya çıkıp güncelleme sonrası kayboluyor. Ara ara bakıyordum en son foruma giriş tarifi 1 ay önce görünüyordu. Yakında bir güncelleme gelecektir

"bilinen sorunlar nasıl eklendi çözüme ulaştı" demişte bu modem seçmesi yıllardır bağlantı sorunlarını çözemedi.

Elimde Cosa v3 var raporlama için kullanıyordum. Şuan pekte bir önemi kalmadı raporlamanın çünkü çizelge hep aynı 0.1 lik bir değişimle 22.3/22.4 olarak gidip geliyor. İsteyen varsa v3 kombi+klima olarak uygun fiyata verebilirim.
  • Ne problemli çıktı ve uğraştırdı bu iş.. V4'ü aldım. Bir süre sorunsuz kullandım. Çalışan yazılımı bozuyorlar. Kafasına göre güncelliyor. Benden izin almadan güncellememesi lazım.

Kombiye bağlı kit asla wifi ağına bağlanmıyor. Kablosuz termostatı zor tanıttım. Kafasına göre kanal seçmeye başladı. Saçma sapan iş.. 8 gün önce mail gönderdim. Hala cevap yok. Şaka gibiler.. Böyle mi sorun çözecekler? Şu kışın ortasında müşteri bu ürünü kullanamayacak ve üzerine 8 gün cevap alamayacak. Arıyorsun dakikalarca bekletiyorlar. Kimseye önermiyorum.

Kanıt

• Son bir haftadır kopma, takılı kalma vb. hiçbir sorun yaşamadım en son ayın 8 inde büyük bir çevrimdışı gözüküyor sanırım güncelleme almış o tarihte, onun dışında 3-4 kez çok ufak birkaç dakikalık cevrimdışı durumları var, şimdi Androidde uygulamaya güncelleme gelmiş, yapmıyorum bekleyeceğim biraz daha eğer sorunsuzluk devam ederse en azından benim ürün için sorunları çözmüşler diyebileceğim.

• 
Sayfa: önceki 442443444445446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.