Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    70 derece gibi sıcaklıklarda hamam gibi olması lazım hocam evin. Başka bir termometre ile ölçüm yapın bi olmazsa. Ayrıca cosayı deevre dışı bırakıp deneyin birde. Röle devresinden kabloları çıkarın kısa devre yaptırın. Cosayı da sıcaklık gözlemleme için yine kullanmaya devam edin.
  • Arkadaş 2-3 gün sorun yok ondan sonra basıyor çevirim dışı hatasını ne cihazmış be insanın aklından oynuyor :)
    bi bakarsın ekran donmuş 20 derece gösterirken üst tuşa bi dokunuyorsun 22 derece oluyor.
    bi bakıyorsun çevirim dışı fişi çek tak yapıyorsun 2-3 gün bağlantı sorunu yok ondan sonra yine aynı
  • V3 kullanan arkadaşlar telefonunuz androidse eski programı kullanın. Bende 3 aydır hiç sıkıntı yok.

Tekrar hatırlatayım dedim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: css2005

V3 kullanan arkadaşlar telefonunuz androidse eski programı kullanın. Bende 3 aydır hiç sıkıntı yok.

Tekrar hatırlatayım dedim..
    Nasıl yani eski program? otomatik güncelledi benim program kendini. bendekide v3.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

70 derece gibi sıcaklıklarda hamam gibi olması lazım hocam evin. Başka bir termometre ile ölçüm yapın bi olmazsa. Ayrıca cosayı deevre dışı bırakıp deneyin birde. Röle devresinden kabloları çıkarın kısa devre yaptırın. Cosayı da sıcaklık gözlemleme için yine kullanmaya devam edin.
    Loobex htc-2 de var, onda da aynı sıcaklık gösteriyor. Kazan sıcaklığı normalde 60 iken sorun yoktu. Bikaçgün önce böyle garip davranınca 70 dereceye çektim. Üst katımda oturan kimse yok. Evim köşe daire- doğu ve güney cephe görmekte. alt katımda da oturan yok,
  • muratkeskinist kullanıcısına yanıt
    Daha önce paylaşılmıştı;

https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://m.apkpure.com/cosa-smart-thermostat/com.nuvia.cosa

Bu link üzerinden 3.6.7. versiyonunu indirip kurarsanız geçen seneki programla aynı arayüz olur. Sadwce bu program için güncellemeyi iptal etmeyi unutmayın.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    hocam Allah razı olsun. bu yontem guvenilir midir ?

• muammer816 M kullanıcısına yanıt
    Zaten orjinal, geçen sene düzgün çalışan programı. Güvenilmeyecek bir durum yok ki. Zaten güncellemeyi açık bırakırsanız yine son sürüme otomatik döner.

Ben eski programın arayüzünü daha çok beğendigim icin onu kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: css2005

Daha önce paylaşılmıştı;

https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://m.apkpure.com/cosa-smart-thermostat/com.nuvia.cosa

Bu link üzerinden 3.6.7. versiyonunu indirip kurarsanız geçen seneki programla aynı arayüz olur. Sadwce bu program için güncellemeyi iptal etmeyi unutmayın.
    Bu en son stabil versiyonmu? birde bu site güvenilirmi acaba ? gerçi indirip kurduk bile :)

• Önceki kodlar gibi tek kullanımlık değildir.
    Kodun son kullanım tarihi 31.12.2018 23:59
    İndirim Kodu: ERD-C4W6

http://bit.ly/2EMWuWH
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğin kadar varmış bu öğrenme modu çok acayip bir şeymiş. Dün akşam SAN-TEK'i bağladım ve bir kaç saat içinde evin durumunu öğrendi. Cosa grafiğinden seyrediyorum durumu. Yıllardır boşuna buradan istemiyorduk Cosaya öğrenme modu gelsin öğrensin diye. Buradan yorumları okuyarak hayranlığım vardı zaten ama kullanınca bir kez daha hayran kaldım @hasanemmii hocam ellerine emeğine sağlık. Yıllarca koptu kopmadı bağlandı sıcaklık dalgalandı kombiden kazan sıcaklık düş vs.. yordu beni. İyi bir karar verdiğimi düşünüyorum tak kullan unut üçlüsü olacak SAN-TEK benim için.

Ev eşyaları beyaz ağırlıkta olduğu için pleksi malzemeden bir kasa yaptım San-Tek termostata, çok iddiam yoktu ama eve uyumlu olduğunu düşünüyorum. Ben ve bazı arkadaşlar hep SAN-TEK'i dış kasa ve adaptöründen eleştiriyorduk ama hepsi boşmuş onu anladım. Evde sıcaklık dalgalanması olmadığından üşüme hissi olmuyor buna değer.

SAN-TEK ve Cosa yan yana konumlandırdım. Dediğim gibi akşam bağladığım için gece 2 gibi öğrenmiş ve sıcaklık 0.1 dalgalanmada. Kazan sıcaklığı akşam 65C yaptım. Cosa ile arasında 0.2c fark var sabah eşitledim sıcaklık kalibrasyonu ile. Aşağıda raporun sayısal değerlerini sıcak sıcak paylaşayım.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

27 Ara 2018 01:52:00 5 22,7
    27 Ara 2018 01:57:24 5 22,8
    27 Ara 2018 02:04:53 5 22,7
    27 Ara 2018 02:17:05 5 22,8
    27 Ara 2018 02:35:32 5 22,7
    27 Ara 2018 02:43:57 5 22,8
    27 Ara 2018 02:48:54 5 22,9
    27 Ara 2018 03:01:52 5 22,8
    27 Ara 2018 03:10:32 5 22,7
    27 Ara 2018 03:16:06 5 22,8
    27 Ara 2018 03:56:36 5 22,7
    27 Ara 2018 04:02:09 5 22,8
    27 Ara 2018 04:45:46 5 22,7
    27 Ara 2018 04:48:53 5 22,8
    27 Ara 2018 05:10:26 5 22,7
    27 Ara 2018 05:14:54 5 22,8
    27 Ara 2018 06:28:29 5 22,7
    27 Ara 2018 06:29:44 5 22,8
    27 Ara 2018 07:19:59 5 22,7
    27 Ara 2018 07:26:13 5 22,8
    27 Ara 2018 07:45:16 5 22,7
    27 Ara 2018 07:55:52 5 22,8

• quote:

Orijinalden alıntı: herkel

Önceki kodlar gibi tek kullanımlık değildir.
    Kodun son kullanım tarihi 31.12.2018 23:59
    İndirim Kodu: ERD-C4W6

http://bit.ly/2EMWuWH
    Bu yeni cosa pilli olması istediğimiz yerde kontrol edilebilir halde olması çok güzel birşey. Ama bu cosayı alalı henüz 1 sene oldu. şimdi buna 400tl versem, elimdekini ne yapacağım. Keşke eskiyi al yeniyi götür filan olsa.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    hasan hoca cihazı cihazı biraz daha geliştirip estetiksel dokunuşlar katsa en iyi termostat olabilir sorun bizde değil zaten bayanlarda bayanlar odada beğenmiyor, yine cosa sephada estetik olarak daha şık durmuş sendede, bizimkilerde cosaya fazla soylenmemişlerdi siyah vitrin üstünde hoş durunca, duvara ot takıyım çileden çıkartıyorlar beni...en ücra köşeye attırmak istiyorlar ordada sağlıklı bir ısı hissetmesi imkansız hele tv ye yakın yerler +1.2 derece oynuyor odada duvara koydunmuda duvarın soğuğunu çekip derece dahada düşüyor..
    mesala santeği biraz üstten duvara yapıştır ısının düşçeğini görcen...
    testlerime gore duvara konan otle masaüstüne konulan ot arasında 1 derece yakın fark var hangisi gerçek ısımız allah hak getire :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Aralık 2018; 13:47:57 >
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    Güzel yorumların için teşekürler Gökhan.
    Kasa da bence çok özgün olmuş.
    Cosa grafiğini de paylaşırsan sevinirim.
    Gerçi grafiğin dümdüz olacağını tahmin ediyorum.
    Set değişiklikleri, havalandırma kombi ayarı ve evin güneş tarafından ısıtılması haricinde hep düz çıkacaktır.
    Gelişmeleri takipteyim.
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ilik petek calismalarinizi takipteyim.hesabima giris yapamiyorum. Su an bu hesabi kullaniyorum.

• Yaklaşık 1 ay önce cosa v3 arızanlanmıştı hiç bir şeye cevap vermiyordu kombim eca scat doğal olarak eca akıllı termostad almıştım garanti dırumundan dolayı yani cosa nın bire bir aynısı servise gönderdim yenisini gönderdi ve 1 haftadır kullanıyorum hiç kopma yapmadı. dün ölçüm yaptım ev 125 m3 9,5 metre petek var kombi 45 derece ayarlı 23:00 09:00 kadar gece modu 22.6 09:00 14:00 kadar dışarı modu 22.2 14:00 16:00 kadar gece modu 22.6 16:00 23:00 ev modu 23.2 sabah 05:00 ertesi sabah 05:00 (işe gitme vaktim) ölçüm aldım 4.3 m3 yakmış adanada yaşıyorum alt kat kombi kullanmıyor üst kat fazla yakmıyor :) ve adana dünden beri yağışlı ve soğuk. Bence güzel rakam 4.3 m3

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Son 24 saatlik bir raporu hemen paylaşayım;

Eşim gündüz ev havalandırmalarında sağolsun hiç mod değiştirmez Benim için en doğru tespit gece 00:00 / 08:00 saatleri arasıdır. Salonda kimse olmaz en doğru rapor tüketim vs. bu saatlerde belli olur.

Bu resimde 2 hafta öncesinden, kazan sıcaklığı o günlerde 60C ayarlıydı, fatura kesiminden sonra kazan sıcaklığı düşükte kullandım evde ısı dalgalanması az olsun diye. 40-45c kazan sıcaklığında Cosa da ısı dalgalanması 0.4 / 0.7 arası hep oldu. 60C kazan sıcaklığında 0.6 / 1.2 lere çıktığı zamanları da çok gördüm.

Tam tamına kıyaslama yapmak biraz zor dış sıcaklık evde ocak, duş kullanımı vs gibi etkenleri, hatta havalandırmaları vs takip etmek lazım.

Özetle anlatmak istediğim ısı dalgalanmasıydı, yukarı ki resimler ve sayısal değerler tam anlamıyla anlattı. Aslında " Görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok"

• Kombi fazla çaalışmış gözüküyor ama 4.3 yakmış

• Ben kombi kazan sıcaklığının 60C gibi olduğunda daha verimli gaz yanması sağladığı şeklinde biryerlerde okumuştum. Şuan benim kombi kazan sıcaklığı 70 derece ve ısı farkları grafikte gözüküyor. Görsellerin biri mobilde diğeri pc tarayıcıdan. Benim anladığım bu işte eğer ısı kaybı fazla yok ise kazan sıcaklığı yüksek olduğundan algılaması geciktiğindende dolayı dalgalanma fazla olmuyor. Ama hem kazan yüksek hemde ısı farkı yoksa bu sefer dalgaların boyu büyük oluyor gibi.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkür ederim.eski sürüm daha stabildi.bunu yükleyeceğim,tekrar teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.