Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (429. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
476.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayarları 0.3 e çıkarıp kaydedin tekrar 0.0 0.1 yapın duzelicek mi bakim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratkeskinist

Bina dışarıdan mantolama yapıldı, 3 yıl kadar önce. Ama sitede cami olmadığından alt dairemi mescite çevirmişler, yani boş diyebiliriz. Üst katım ise adam ne satıyor ne kiraya veriyor, boş şekilde duruyor. Cephe olarak doğu ve güney şeklinde 2 cephe görmekte. Kazan sıcaklığını 70-den 60a düşürdüm. Birkaç gün böyle takipte kalacağım. Öyle yada böyle ama neticede konfora kavuştuk. Daha önce kombiyi çekiyorum 50 ye ev ısınmıyor yada ısıtıp terletiyor, bu şekilde çok daha iyi elbette.

Alıntıları Göster
    Ben de cosadan son derece memnunum fakat dairelerimizde yalıtım sorunu olmasa daha da ekonomik faturalar gelecek. İç ve dış yalıtımı olan bir arkadaşım 12 saatte 2 - 2.5m3 civarı gaz harcıyor. Kombi gece sadece iki kez çalışıyor. Bizde ev çabuk soğuduğu için kombi kendini fazla aç kapa yapıyor. Ben gün içinde evde olmadığım için cosayı programladım. Gündüz kapalı tutuyor ben gelmeden kombiyi açıyor, gece dereceyi düşürüyor. Özellikle programlanabilir olması çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Ben de cosadan son derece memnunum fakat dairelerimizde yalıtım sorunu olmasa daha da ekonomik faturalar gelecek. İç ve dış yalıtımı olan bir arkadaşım 12 saatte 2 - 2.5m3 civarı gaz harcıyor. Kombi gece sadece iki kez çalışıyor. Bizde ev çabuk soğuduğu için kombi kendini fazla aç kapa yapıyor. Ben gün içinde evde olmadığım için cosayı programladım. Gündüz kapalı tutuyor ben gelmeden kombiyi açıyor, gece dereceyi düşürüyor. Özellikle programlanabilir olması çok iyi.

Alıntıları Göster
    Gunduz kapanan kombi ile tasarruf ettiginizi sanırsıniz ama aksam o tasarrufu iade edersiniz.

Evinizin yalitimi anladığım kadarıyla kötü, gunduz ev buz gibi olur. Aksamda soguyan esyalari duvarlari ısıtmak için baya efor sarfeder kombi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hitman0907 H kullanıcısına yanıt
    Peki bu kadar fazla yakması normal midir ? Siz ort. kaç m3 yakıyorsunuz 24 saatte ?
  • Merhaba üstadlardan yardım bekliyorum.

Kombi demirdöküm atron bina 3 yıllık, daire 2+1, son kat, yalıtım mevcut

Cosa v4 siparişi verdim uzaktan kontrol ve programlama için.

Sabah 06:00 da uyanıp 08:00 de evden çıkmış oluyoruz.

Eve dönüşümüz 18:30. Akşam yatış:23:00 civarı.

Sizce nasıl programlama yapmalıyız evde olmadığımız zamanlarda minimum kaçlara düşmek gerekir acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz sene bunun üzerine bayağı kafa yorup kombi ve termostatı hava durumuna da bağlı olarak günlük takip ettim. Kendi dairem için en uygunu biz mesaideyken kombinin kapalı olup biz eve gelmeden bir saat önceden kendini açıp evi hazır hale getirmesi şeklinde oldu. Bunda çok bir karımız olduğunu söyleyemem. Dediğiniz gibi kombi ilk çalışmasında evi ısıtmak için fazla tüketim yapıyor fakat şöyle bir durum var; Örneğin kombiyi kapatmayıp düşük bir derecede de tutsam ev çabuk soğuduğu için yine gaz yakıyor örneğin 4m3. Ben bu 4m3 gazı akşama kadar boşu boşuna yakmaktansa eve geldiğimde ısınmak için kullanıyorum. Kombi ilk çalışmasında benim kar yaptığım bu 4m3'ü sizin de dediğiniz gibi zaten harcıyor fakat en azından boş evi değil içinde benim de bulunduğum evi ısıtıyor. Yani gündüz yaptığım karı akşam ısınmak için kullanıyorum :) İkincisi akşam eve geç geldiğimiz günler oluyor. Örneğin 23:00da eve geleceksem cosaya 22:00da çalışmasını söylüyorum. Sabah 08:30dan akşam 22:00a kadar kombi gaz tüketmemiş oluyor. Bu da cebime yansıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mali Analist55

Merhaba üstadlardan yardım bekliyorum.

Kombi demirdöküm atron bina 3 yıllık, daire 2+1, son kat, yalıtım mevcut

Cosa v4 siparişi verdim uzaktan kontrol ve programlama için.

Sabah 06:00 da uyanıp 08:00 de evden çıkmış oluyoruz.

Eve dönüşümüz 18:30. Akşam yatış:23:00 civarı.

Sizce nasıl programlama yapmalıyız evde olmadığımız zamanlarda minimum kaçlara düşmek gerekir acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Kombi suyu 55-60 derece olsun.

Gece veya dışarı modu 22 derece

Evdeyken 24-25 ayarlayın. Eve gelmeden 1 saat önce ev moduna alın. Yatmadan en fazla bir saat önce gece moduna alın.

Demirdöküm nepto kombi ile bu şekilde kullanıyorum. En az fatura ben de :-)

• hero4262321 kullanıcısına yanıt
    24-25 de az faturamı ödüyon aralık faturan neydiki? ev kaç m2...
  • system_25 kullanıcısına yanıt
    Yalıtımın gerçekten çok büyük bir önemi var. Önceden kiradaydım, 110 m2 yerde 1200-1300 TL yıllık yakıt öderken geçen sene 90m2 kendi evimde 700 TL ödedim. Dıs yalıtım ytong+taş yünü.

• quote:

Orijinalden alıntı: system_25

Geçtiğimiz sene bunun üzerine bayağı kafa yorup kombi ve termostatı hava durumuna da bağlı olarak günlük takip ettim. Kendi dairem için en uygunu biz mesaideyken kombinin kapalı olup biz eve gelmeden bir saat önceden kendini açıp evi hazır hale getirmesi şeklinde oldu. Bunda çok bir karımız olduğunu söyleyemem. Dediğiniz gibi kombi ilk çalışmasında evi ısıtmak için fazla tüketim yapıyor fakat şöyle bir durum var; Örneğin kombiyi kapatmayıp düşük bir derecede de tutsam ev çabuk soğuduğu için yine gaz yakıyor örneğin 4m3. Ben bu 4m3 gazı akşama kadar boşu boşuna yakmaktansa eve geldiğimde ısınmak için kullanıyorum. Kombi ilk çalışmasında benim kar yaptığım bu 4m3'ü sizin de dediğiniz gibi zaten harcıyor fakat en azından boş evi değil içinde benim de bulunduğum evi ısıtıyor. Yani gündüz yaptığım karı akşam ısınmak için kullanıyorum :) İkincisi akşam eve geç geldiğimiz günler oluyor. Örneğin 23:00da eve geleceksem cosaya 22:00da çalışmasını söylüyorum. Sabah 08:30dan akşam 22:00a kadar kombi gaz tüketmemiş oluyor. Bu da cebime yansıyor.
    22 derece olan evinizi sabah kapalltirsaniz 10/12 derceeye düşebilir sebebi dışarısı 0 dercee olduğundandır bir saat önceden yaptığınızda ev ancak 15/16 derece olur mu saat başa 1 metrekup harcar sabah kadar 10/12 mtrekup harcar 20/22 derceyi yakalayabilmek için konfor konusuna hiç girmiyorum,tabiki sunada katılıyorum 4/5 mtrekup harcıyor kombi diyorsanız kapatmak çıkarken mantıklı tasarruflu ben denedim farketmedi için hep açık günlük 7/8 metrekup harcıyor disarsi 0/5 derece arası

• hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Teşekküler

• Mali Analist55 M kullanıcısına yanıt
    Ev modu 22.5

Uyku modu 22

Dışarı modu 21.5

• Arkadaşlar Cosa programlamada sorun yaşıyorum

Sıcaklıklar değişmiyor ve modlar arası geçiş olmuyor.

Örneğin hedef sıcaklık 22 olması lazım 21.7 de kalıyor değişmiyor

Rölenin fişini çekyim taktım yine aynı

Video olarak çektim ama buraya atamıyorum

Bu tarz sorun yaşayan var mı ?

• tyfnktk T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

• Kombici_Olduk aynı sorun bende de var derece değişmiyor kombiyi yakmıyor
    beceriksizlerin serveri çöktü yine galiba
    nerden bulaştysak şu derde
    bir hafta on gün iptal artık
    test modunda yak söndür yapacağız

Adamları zaten aramaya gerek yok ne döner ne de çözüm olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sumeha -- 29 Aralık 2018; 18:50:33 >
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    1 ay önce bende aynı sorunu yaşamıştım hatta burdada paylaştım benim cosa eca akıllı termostad yani eca nivida yaptırıyor garantili olduğu için eca servisine verdim eca yeni sıfır cosa gönderdi.

• pegassus01 kullanıcısına yanıt
    Bende garantisi bitti zaten

Artık iyice sapıttı

Şöyle röle ile tekrar eşleştirme yaptım

Aynı sorun devam ediyor

Cosayı balkona koydum

22.9 ölçüyor

Eve alıyorum 22.9 ölçüyor

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Son durum

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşeyw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kombici_Olduk -- 29 Aralık 2018; 20:0:24 >

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    Bende de V2 kurulu, elektrik gidip gelince durum aynı oldu. Sıcaklığa müdahale edemiyorum.
    V4 de almıştım, sorunlu olduğu için bekletiyordum ama tam sırasıydı onu kurdum. Bu işleri iyi kötü bilmeme rağmen epey zorlandım. Bağladım ama kombi kiti wifi işareti yanıp sönüyor ancak sonra kayboluyordu. Gece saat 4 gibiydi bunlarla uğraşırken, kafam çok karışıktı. Bıraktım öylece, müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım. Muhtemelen kombi kitinin internet bağlantısını yapamadığım için güncellemeyi alamadı. Ertesi gün şöyle bir mail aldım:
    Sistemsel verilerinizi incelediğimizde Cosa v4 cihazlarınızın gerekli güncellemeleri alamadığını tespit ettik.

Cosa’nın sağlamasını hedeflediğimiz konfor ve tasarrufu sizin de en iyi şekilde deneyimleyebilmeniz için cihazlarınızı bize gönderebilirseniz, gerekli güncelleme işlemlerini sağlayarak size geri gönderebiliriz.

Pazartesi göndereceğim.

Ben de Cosa ile sorunlar yaşadım ama desteklemeye devam edeceğim. Son 4 yıldır bana Ankara'nın ayazında çok kolaylıklar, ciddi tasarruf ve konfor sağladı.

• umutsen U kullanıcısına yanıt
    İnternete termostat ünitesi ile baglanmissiniz kombi ünitesi ile bağlayın termostat ünitesini kurulum sırasında pille kullanırsanız sadece kombi ünitesi wifisini görecektir bağlantıyı yaptığınız da güncellemeyi alacaktır.

• 
Sayfa: önceki 427428429430431
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.