Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.988
Cevap
211
Favori
475.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabi evdeki kombi yoğuşmalı olunca tabi, yoğuşmasız hakkında birşey diyemem...arkadaşlar test yapsın bakalım bana yüksek ısı pek mantıklı gelmiyor...hatta kombiyi taktırdığımız gün herif test amaçlı şoyle 30-40 dk full ısıda çalıştırmıştı o ay bile bize tuzlu gelmişti bayağa biz yoğuşmalıya geçtik az fatura oduycez derken kötü süpriz olmuştu ilk ay.. şimdi karı gormeden 40 a almam....36-38 arası dolanıyor...
  • 2 model arasında kaldım yardım edecek kişiler arıyorum şimdiden teşekkür ederim.

Cosa tavsiye edersiniz

Honeywell CMT727

Honeywell - Y87RFC2090

Siemens REV24,

Bunlardan hangisi fatura daha iyi performans ve kullanışlı olur cosa ile honeywell 2090 fiyat 2 katı ve 300 tl gelen fatura da ne kadar etki yapar 45 yanıyor devamlı düşük 45 den başlıyor ev boşta olsa 10 saat devamlı 45 de canavar 👾 gibi yanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erhangun84 E kullanıcısına yanıt
    Sorununuzu, kombiniz destekliyorsa, dış hava sensörü ile çözersiniz. Dış sıcaklık düsunce kazan isiaini arttiriyor, artinca dusuruyor. Kombinin yerini unutursunuz alsinca

• Merhaba arkadaşlar. Evimizin doğalgaz bağlantısı yeni yapıldı. E.C.A. Proteus Premix PPR 24 HM modeli kombi kullanıyorum. 50 dereceye ayarlı, ama evdeki ısıtma yeterli değil, önerisi olan arkadaş varsa bilgi verebilirse çok sevinirim.

Bununla birlikte Cosa Akıllı Kombi Paketi (Oda Termostatı) satın almayı planlıyorum. Alacağım termostatın ısınmaya ve ekonomik kullanıma faydası olur mu? Fikirlerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler. İyi pazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 10 Aralık 2017; 13:55:16 >
  • oricin kullanıcısına yanıt
    cosa almadan önce bu sayfada kullananların karşılaştığı sorunları v.s. okuyarak tercih edin.

termostat alın. ama şunlara dikkat edin bence.

0,1 derece hassasiyette olsun, akıllı (öğrenebilen) olsun, programlanabilir olsun, kablosuz olsun. (san-tek oda termostatını şiddetle tavsiye ederim)

tasarruf sağlayabilir
    50 derecede ısınamaman çok ilgiç yoğuşmalı kombiyle bir düzgün kaliteli termometreyle ölç bakalım odan kaç derecelerde dolanıyor...yaada ailecek hamam gibi evi seviyorsunuz...
    Evinizin yalitimi yeterli olmayabilir veya petek miktariniz az dir

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

Evinizin yalitimi yeterli olmayabilir veya petek miktariniz az dir

Şimdilik alt ve üst kat boş, ev 190 metrekare...
    Bu sebeplerle olabilir mi, yoksa tesisatçıyı arayıp petek ısınma durumunu vs. mi kontrol ettirmeliyim acaba?
    şoyle bişey sobalı evden yada merkezi ısıtmalı bir evdenmi kombiye geçtiniz?
    Evet etkiler.evinjzin yalitim durumuda cok onemli.cosa iyi bir termostad.internet ile ilgim yok derseniz.santek alin.hasan hocaya bir sorun namidiger hasanemmi.

• Arkadaşlar elimde 1 tane sıfır açılmamış Cosa Akıllı Kombi Kiti var. 200 liradan vereceğim. İhtiyacı olan mesaj atabilir.

• Arkadaşlar ilginç bi durum var cosayı kurunca internetim yavaşlıyor film filan izleyemiyorum. Cosayı silince hızlanıyor böyle birşey yaşayan oldu mu acaba?

• Evde internet aboneliğim var.
    Az önce Cosa Akıllı Termostat Kombi Kiti siparişi verdim.
    Evimiz apartman dairesi ve ara kat, ev yeni olduğundan, biz de yeni taşındığımız için aboneliğimizi yaptırdık, kombimizi aldık. Dairenin yalıtımı yeterli görünüyor. Yalnız, alt ve üst kata henüz taşınan olmadı.
    Bu arada kombinin basınç göstergesi 1,5. Basıncı artırmak ısınma konusunda fayda getirir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricin -- 11 Aralık 2017; 0:31:53 >
  • Merhabalar.

Icimizdeki duayenlerden yardim talep ediyorum mumkunse.

Yeni eve tasindim. Bina yeni 1 hafta oldu tamamlanali ve benimde tasindigim 2 gun oldu.

Yaklasik 130mt2 yalitimli bir ev. Yine yaklasik 12mt petek boyu var.

Kombiyi yeni aldim Eca Proteus Premix 24

E tabi haliyle birde Cosa ekledim sisteme; )

Eca servisi kurulum icin geldiginde petek isisini 60, musluk suyunuda 50 olarak ayarladi ve comfort yerine eco kullanirsam daha ekonomik olacagini soyledi.

Cosa kurulumdan sonra, Cosa destek ekibi ise oda socakligini 22 olarak kombi petek isisini ise 50 olarak kullabirsam daha verimli olacagini soyledi ve bizde oyle yaptik.

Simdi gelelim sorun ve sorulara;

1- Peteklerimin alt kismi cogu zaman ilik kaliyor. Nedenini anlamadim.

2- Banyoda ki havlupan kesinlikle isinmiyor oda oldukca ilik kaliyor.

3- 22 derece olarak ayarladigim oda sicakligina cok gec ulasiyorum yada bana oyle geliyor. Sabah saat 8 de oda sicakligi 18 iken saat 12 de ancak 22 dereceye ulasabildim.

4- Eve tasindigim 3 gun oldu ve ben bu surede 45mt3 gaz tuketmisim. Sayacta oyle gorunuyor en azindan. Bu normal mi? Bana fazla gibi geldi. Daha kapida kara kis bastirmamisken bu kadar tskiyorsam kar yaginca ne yakarim Allah bilir...???

Cosa 22 derece gisterdiginde bile sanki ev hala sogukmus gibi hissediyorum.

Ozellikle geceleri usuyorum. Evi isitamadim 3 gundur nedense.

Cosa da surekli ev modunda calisiyor. Herhangi bir programlamada yapmadimm sabit 22 dereceye ayarli.

Yukarida ki konularda herhangi bir fikri yada cozum onerisi olan birileri olirsa cok sevinirim.

Bu arada Cosayi da 1.5 mt yukseklikte ahsap rafin ustune konumlandirdim ve etrafinda herhangi bir isi kaynagida yok

Simdiden tum destekleriniz icin tesekkur ederim.

Saygilarimla.

• Aklima gelenleri söyleyeyim.kazan sicakligini 55 yap.18 derece sabah demissin.gunduz 21.2 gece de 22 yap.4 derece fark cok fazla.ev yeni hemen isinmaz.eviniz büyük alt ve ust katiniz yakmiyorsa tuketimi niz artar.ben evimin 70 m2 isitiyorum 4 bir tarafim acik altim garaj ust katim tek oda isitiyor.ev yalitimli.alt garajdanda isi yalitimi var ev sicakligi 21.5. Ve 22 derece gunluk tuketim 5.5 ile 6.5 arasi degisiyor.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Cosa kombinin petekleri yakma işlemini durdursa dahi kombiler dizaynı gereği sıcak suyu kazanda soğumaya bırakmazlar ve sirkülasyon pompası bir süre daha devir daime devam ederek kazandaki sıcak suyu peteklerde dolaştırmaya devam eder.

Hocam bu yazılan da yanlış değil mi? Benim bildiğim on/off termostatların hepsi kombiyi kapattığında pompa da durur.
    Bu bahsettikleri şey kombiye göre değişebilir ama bu şekilde çalışan bir kombi var mı biliyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caykasigi

Arkadaşlar evim 3+1 brüt 145 metrakere net 120 metrakere alana sahip, Baymak Duotech Yoğuşmalı Kombim ve Mantolamam var.Kombi yanmadığı zamanlarda oda sıcaklığım 19 Derece civarı.Biri 28 metrakere biri 12 metrekare olmak üzere 2 odayı pek kullanmıyorum.Petek uzunluklarım az 6.5 metre civarı.Evim öğleden sonra güneş alıyor fakat kullanmadığım 28 metrekarelik oda akşam güneşi alıyor. Öğrenmek istediklerim şunlar :

1- Bütün odaları reglaj ayarı yaparak açmalımıyım. Yoksa sadece kullandığım odalar mı yansın ?
    2- Cosa yı kurdum ama daha kullanmadım en uzak odamdan sinyal alabiliyor sıkıntı yok İstasyonu sizce oraya mı kurmalıyım ?
    3- İlk 3 gün Manuel Modda kullanın deniyor bu manuel mod tam olarak nedir ? Belli bir sıcaklığa ayarlayıp mesela 22 derece vs. 3 gün bu şekilde çalışıp evimi ısıtmalıyım ?
    4- Kombi çalışma sıcaklığını 55 derece olarak ayarlamayı düşünüyorum uygun mudur ?
    5- Çalışma kapanma aralığını 0.1 0.1 olarak ve ev 22.2 uyku 21.7 dışarda 21.2 olarak ayarlamayı düşünüyorum bu aralıklar yeterlimi ?

Arkadaşlar yardımcı olacak birisi yok mu ?
  • 1-2 dakika daha devam eder pompanın çalışması
  • cem8133 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bence gayet güzel grafik değerleri. Havalar soğudu demişsiniz zaten dış sıcaklıkta gösteriyor sıkça devreye girme sebebi bu. Tüketim değerlerini kontrol ederek ev ısısını birkaç nokta daha düşebilirsiniz üşümeyeceğiniz şekilde.
  • Tesekkur ederim hocam.

Bu sabah evden cikarken kombiyi 55 olarak ayarladim Cosa zaten 22 de sabit. Umarim ise yarar.

Bu arada gece 18 yapmamin nedeni Cosa destek bu derecenin odeal oldugunu soyledi.

Ust kstimda kombiyi yakiyolar sikinti yok ama alt katim bos dukkan. Alt katin tavaninda yalitim var mi bilmiyorum ama vardir herhalde diye dusunuyorum.

Bu arada sozce peteklerin alt kisimlarinin ilik olmasi ve havlupanin isinmamasinin nedeni ne olabilir acaba?

Tekrar tesekkur eder, iyi calismalar dilerim.

Saugilarimla.

• 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.