Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar otomatik kontrolde ne kadar mesafe kalinca çalıştırıyor kombiyi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkantipi V kullanıcısına yanıt
    Bunu siz ayarlıyorsunuz hocam. 500m ile 5km arasında dilediğiniz mesafede ayarlayabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar az önce kombi çalışınca kıllanıp kontrol ettim oto modda gece 00:00 da uyku moda geçmesi gerekirken ev modunda çalışmaya devam ediyor fişi çekip taktım ama yine aynı sizce neden böyle yapıyor

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    makine mühendisi eca bayi akrabam modülasyonluda kazan soğuma denen olay olmuyormuş on-off da bu olduğu için gaz serfiyatı her uzunumsu ara sürede artıyor demişti, soğuk kazanda tam gazlama gibi birşey oluyor herhalde belki onla alakalı birşey olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Kasım 2016; 0:56:8 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Tam gaz kerimcem

• Arkadaşlar saat 6 da kombi çalışması gerekirken şimdi gece modunda duruyor sanırım saat güncellemesi yapılmamış kış saati uygulanmış gözüküyor nasıl düzelecek bu iş aynı sorunu yaşayan var mı

• Aynı sorun bende var hocam 7 de yanması gereken kombi 8 de yandı 2 haftadır normal kış saati uygulaması geçeli ne kadar oldu akıllarına Yen'i mi geldi kış saati uygulaması içeren güncelleme atmak acaba

• Arkadaşlar ben cosayı yeni aldım montajını yaptım her şey güzel fakat kombi ayar düğmesini 50-55 derece bıraktım, kombi çalıştığı zaman doğal olarak çok yüksek ısıda çalışıyor böyle olunca genleşmeden dolayı sanırım basınç yükseliyor sürekli farkından olmadan basınç kendi kendine 3 ü geçmiş ve kombi su akıtmaya başlamış kombiyi kapatıp basıncı düşürdüm ama şimdi açmaya korkuyorum evde değilim sürekli sorun kombidemidir. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba? Termostat takılı iken kaç derecede bırakılmalı kombi?
  • m@xman M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Bahsettiğiniz durum genleşme tankının havasının azalması gibime geliyor. Genleşme tankı havası azalınca bu benim başıma gelmişti. Tankın sibobuna hava basmıştım. Ayrıntılı bilgi forumda var bi araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Hayırlı olsun hocam. Bahsettiğiniz durum genleşme tankının havasının azalması gibime geliyor. Genleşme tankı havası azalınca bu benim başıma gelmişti. Tankın sibobuna hava basmıştım. Ayrıntılı bilgi forumda var bi araştırın.

Kesinlikle genleşme tankının havasının bitmesinden.

Peteklerinizin de üstü normal (sıcak) altı da soğuk olur.
  • i.yavuz İ kullanıcısına yanıt
    Destekten mesaj geldi versiyonun güncellenmesi için istasyonun fişini çekip yeniden takın diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: selim20

Destekten mesaj geldi versiyonun güncellenmesi için istasyonun fişini çekip yeniden takın diyorlar

Bende akşam üstü aradım cosa 1 saat geçikiyor dedim haberimiz var dedi güncelleme gelecek bekleyin dedi benim versiyon 3017-1 saat sorunu yaşayan varmı başka

• i.yavuz İ kullanıcısına yanıt
    Bende gece fark ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: i.yavuz

quote:

Bende akşam üstü aradım cosa 1 saat geçikiyor dedim haberimiz var dedi güncelleme gelecek bekleyin dedi benim versiyon 3017-1 saat sorunu yaşayan varmı başka

Şimdi baktım 3018-1 olmuş versiyon

• quote:

Orijinalden alıntı: engindmn

quote:

Orijinalden alıntı: i.yavuz

quote:

Şimdi baktım 3018-1 olmuş versiyon

Benimkinde düzelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

makine mühendisi eca bayi akrabam modülasyonluda kazan soğuma denen olay olmuyormuş on-off da bu olduğu için gaz serfiyatı her uzunumsu ara sürede artıyor demişti, soğuk kazanda tam gazlama gibi birşey oluyor herhalde belki onla alakalı birşey olabilir..

Bunlar doğru değil Kerimcem.
    Zaten kombiyi yüksek değerde yakarak verimi arttırıyor ve tasarrufun bir kısmını elde ediyoruz. Diğer kısmı da gereksiz ise kombi yanmadığından elde ediliyor.

Kazan sıcaklık ayarı ile kazan suyu sıcaklığı ne kadar farklı ise yanma sonunda elde edilen ısı enrjisi o oranda fazla olarak suya transfer edilir. Yani fark azsa tarnsfer az, fazlaysa transfer fazla olur. Amacımızda bu zaten. Elde edilen ısının olabildiğince fazlasını suya aktarmak. Bacadan kaçırmamak.
    Yani bu durumda bacadan kaçan ısı azalır. Bu da kazançtır.
    Su buz gibi olduysa zaten ısısını eve aktardı dışarı değil.
    Sıkma canını sen. Tecrübeyle sabittir. Unutma yoğuşmasızlarda 45 deki verim 65 den düşüktür. Yoğuşmalıları deneme şansım olmadı.

• Arkadaşlar bu yeni güncelleme ile raporlamada ki saatin düzeleceği söylendi cosa destekten fakat ben bir düzelme görmedim raporlama saati hala yanlış sizde nasıl raporlamada ki gösterilen son saat düzgün mü

• Merhaba arkadaşlar, bugün Cosa aldım, montajı yaptım. Kurulum sırasında WiFi şifresini girdikten sonraki aşamada istasyon ile kombi kitini senkronize etmediğimden midir bilmiyorum. Şu anda ne kadar istasyonu resetleyip denesem de bağlantı kurma aşamasında cihaz bulunamadı hatası veriyor. Böyle bi sorun ile karşılaşan oldu mu?

• iakdulum İ kullanıcısına yanıt
    Wifi şifresini girdikten sonra firmware update için beklemeniz gerekli. Update süresince istasyonun ledi mavi olarak yanıp sönecek ve tamamlandığında sabit kırmızı olarak yanacak.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    ama hocam saçma değil bence en bilgisizimiz bile kombiyi ilk açtığında fosur fosur gaz yaktığını anlar kombi fuel olduğu bellidir kendini suyu ısıtır çünkü....on/off ot deki zaman aralılarında borudaki suyunda kombininde soğduğu açık bunu kombi servisi olan biri açıklasa daha doğru olur bence....adam 25 yıllık doğal gaz tesisatı yapan mühendis kafasından atıcak değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Kasım 2016; 18:5:57 >
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.