Şimdi Ara

Corsair Yeni Sıvı Soğutma Kitleri H110i GT/H100i GTX/H80i GT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
10.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazır sıvı soğutma kitleri deyince akla gelen ilk firmalardan biri de Corsair. Genellikle bu kitleri belli firmalar üretir ve markalarda etiketlerini basarak bu ürünleri piyasaya sürerler. Ondandır ki çoğu kitler birbirine benzer. Bunu kırmak isteyen Corsair bir süre önce farklı ürünler ortaya çıkarmak için Coolit ile iş birliğine gitti ve H80i ve 100i modellerini çıkardı. İlk farklılık pompa kısmında görülse de esas fark link desteğinin olması ve ayarlanabilir ledlerdi. Daha sonra 140MM ve 280MM radyatöre sahip H90 ve H110 modelleri geldi. Son olarak da pompa kısmında farklı bir tasarıma gidilerek 120MM/240MM boyutlarında H75/H105 modelleri çıktı. Bugünse CES fuarının bereketiyle H110i GT modeli duyuruldu. 280MM radyatör boyutuyla H110'nun halefi gibi gözüken H100i GT link yazılımı ve pompa kısmındaki değiştirilebilen ledleri H100i den almış gibi. Bu haliyle Coolit üretimi olduğunu düşünebiliriz. 280MM alüminyum radyatör 27MM kalınlığında. Fan olarak statik basınç için özelleştirilmiş SP140L kullanılmış. Hortumlar diğer modellerde olduğu gibi kauçuk. Desteklediği soketlerse LGA 115x, 1366, 2011 and AMD AM2, AM3, FM1, FM2

Corsair H110 a alternatif yeni 280MM bir soğutucu yapmış.H100i nin 280MM hali diyebiliriz.

Ürünü garanti süresi 5 yıl ve tavsiye edilen fiyatıysa $129.99. Umarım yakın zamanda, uygun fiyata, led ve link yazılım sorunları düzeltilmiş şekilde ülkemizde görürüz.

Corsair tarafından resmi bir duyuru gelmese de ncix.com da listelenen ürünlere bakınca H80i GT ve H100i GTX modelleri de yakında duyurulacak gibi duruyor.

http://www.ncix.com/category/cpu-heatsinks-37-1023.htm#Corsair
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hocam ses durumu hakkında bir bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahit37

hocam ses durumu hakkında bir bilginiz var mı?

Yok fakat tahminim fanlar en fazla 1500RPM olur. Fanların yaprak yapısından dolayı pek sesli olacağını sanmıyorum ben. Tabi sleeve bearing filan değilse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Yok fakat tahminim fanlar en fazla 1500RPM olur. Fanların yaprak yapısından dolayı pek sesli olacağını sanmıyorum ben. Tabi sleeve bearing filan değilse.

hocam öyle ise sessiz olur baya h100 e göre.yanlış hatırlamıyorsam h100 2700 rpm idi
  • Haber için teşekkürler.

Şahsi fikrim; soğutucu modellerini artırmak yerine eski modellerde güncellemelere gidebilirlerdi.Çünkü; sıvı soğutma tarafında bayağı soğutucu karmaşası oldu Corsair için.Ama tabii ki yeni ismin altında eski modellerin kötü imajını yok etme çabasıda vardır (H100 modelinde yaşanan sıkıntılar gibi).

Bu model ile acaba eski modellerin üretimide sonlandırılır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @cahit37

H100i öyleydi. Radyatör alanından dolayı performanstan ödün vermemek için fan devrini attırıyorlar fakat yine de link büyük kolaylık.

@R£DSTON£

H80/h100 yerine h80i/h100i gelince eski seri kalkmıştı. Şimdi bunların rakipleri H90/H110 var fakat fiyat itibariyle daha düşük olduğu için bence kalkmaz. Zaten büyük ihtimal H90i GT filanda duyurulur. Ama belli de olmaz belki kaldırabilirler. Mesela Cooler Master'ın Asetek ile bir davası vardı ve kaybedince Asetek üretimi tüm modellerin fişini çekti, şimdi kendi modellerini üretiyor.
  • quote:

@cahit37

H100i öyleydi. Radyatör alanından dolayı performanstan ödün vermemek için fan devrini attırıyorlar fakat yine de link büyük kolaylık.

@R£DSTON£

H80/h100 yerine h80i/h100i gelince eski seri kalkmıştı. Şimdi bunların rakipleri H90/H110 var fakat fiyat itibariyle daha düşük olduğu için bence kalkmaz. Zaten büyük ihtimal H90i GT filanda duyurulur. Ama belli de olmaz belki kaldırabilirler. Mesela Cooler Master'ın Asetek ile bir davası vardı ve kaybedince Asetek üretimi tüm modellerin fişini çekti, şimdi kendi modellerini üretiyor.

Karışıklığı önlemek için kaldırabilirler o zaman.Önümüzdeki süreç belirler durumu.

• quote:

quote:

fanların 2100 +/- 10% RPM olduğu yazıyor

http://www.corsair.com/en/hydro-series-h110i-gt-280mm-extreme-performance-liquid-cpu-cooler

• 14cm'lik fana göre devirleri yüksek görünüyor, sesli çalışır bu yüzden 43dB(A).

Teşekkürler hocam haber için.
  • Umarım yakın zamanda elinize ulaşır testlerini yaparsınız. Sizin testlerinizi okumak bile keyifli.
  • Forumda onetreehill adli hocamizinda yonlendirmesiyle cilgin bir h110 tayfasi var ama gel gelelimki h105 extreme h110 la ayni fiyata sahip olmasina ragmen hem tasarim acisindan hemde sicaklik degerleri acisindan daha basarili...Nedir bu h110a olan talep patlamasi onu anlamiyorum h105 uc renk alabilmekte ve 38mm radyatoruyle cokta kasli bir sogutucu.Testlerde h105 onde ve ayni fiyata sahip h110 la.H105 alin aldirin.Ha soyle bir yonlendirme var forumda h100i ve h110 incelemesini yapmis mesela hocamiz h105 yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 7 Ocak 2015; 10:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Forumda onetreehill adli hocamizinda yonlendirmesiyle cilgin bir h110 tayfasi var ama gel gelelimki h105 extreme h110 la ayni fiyata sahip olmasina ragmen hem tasarim acisindan hemde sicaklik degerleri acisindan daha basarili.Nedir bu h110a olan talep patlamasi onu anlamiyorum h105 uc renk alabilmekte ve 38mm radyatoruyle cokta kasli bir sogutucu.Testlerde h105 onde ve ayni fiyata sahip h110 la.H105 alin aldirin.Ha soyle bir yonlendirme var forumda h100i ve h110 incelemesini yapmis mesela hocamiz h105 yok

Yönlendirme derken daha önceki mesajlarıma bakarsanız benim dediğim " H105 ile H110 arasında performans farkı yok gibi bir şey, eğer kasanız H110 a uygun değilse gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz fakat H105 kalın bir radyatöre sahip oldugu için ısıyı uzaklaştırmak için yüksek fan devrine ihtiyaçları var ve performans kaybı olmaması için 2750 PRM fanla birlikte geliyorlar. Ondan sessizlik önemliyse H110 daha mantıklı." Kaldı ki yaptığım testlerde aynı sonuçları alan Noctua NH-D15 ve Cooler Master Nepton 280L var. Fiyat sizin önemliyse, hava soğutmanın kapladıgı alan sorun değilse D15 alın demişimdir. Nepto 280L içinde H110 ile aynı performansa sahip fakat tek eksi tarafı biraz daha sesli H110 dan. Sizin söylediğinize göre benim bilerek belirli modellere yönlendirmem var fakat benim yaptığım ürünlerin artı ve eksi yönlerini söylerim, tercihi kullanıcıya bırakırım.

@Comaa

O fan devriyle forumda kavga çıkar Fan devri ayarlansa da kullanıcılar belirli ayarları yapmadıgından fan son devirde çalışınca akıllarına soğutucu sesli diye kazınıyor. Böyle yapmalarının nedeni büyük ihtimal bazı testlerde X60 ve 280L nin fan devrinden dolayı daha önde olması. Ama ben olsam kutu içerigine voltaj düşürücü adaptör filan da koyardım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    yok hocam ben öyle birşey demedim son cümlemde dedim zaten şunu alın demiyorsunuz ancak çok şaşalı incelemeler yapıyorsunuz mesela işinizi çok iyi yapıyorsunuz h110 a,h100i bir inceleme var h105 e de beklerdim anlamında dedim.Bilerek yönlendiriyorsunuz demedim ben
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Forumda onetreehill adli hocamizinda yonlendirmesiyle cilgin bir h110 tayfasi var ama gel gelelimki h105 extreme h110 la ayni fiyata sahip olmasina ragmen hem tasarim acisindan hemde sicaklik degerleri acisindan daha basarili.Nedir bu h110a olan talep patlamasi onu anlamiyorum h105 uc renk alabilmekte ve 38mm radyatoruyle cokta kasli bir sogutucu.Testlerde h105 onde ve ayni fiyata sahip h110 la.H105 alin aldirin.Ha soyle bir yonlendirme var forumda h100i ve h110 incelemesini yapmis mesela hocamiz h105 yok

Yönlendirme derken daha önceki mesajlarıma bakarsanız benim dediğim " H105 ile H110 arasında performans farkı yok gibi bir şey, eğer kasanız H110 a uygun değilse gönül rahatlıgıyla alabilirsiniz fakat H105 kalın bir radyatöre sahip oldugu için ısıyı uzaklaştırmak için yüksek fan devrine ihtiyaçları var ve performans kaybı olmaması için 2750 PRM fanla birlikte geliyorlar. Ondan sessizlik önemliyse H110 daha mantıklı." Kaldı ki yaptığım testlerde aynı sonuçları alan Noctua NH-D15 ve Cooler Master Nepton 280L var. Fiyat sizin önemliyse, hava soğutmanın kapladıgı alan sorun değilse D15 alın demişimdir. Nepto 280L içinde H110 ile aynı performansa sahip fakat tek eksi tarafı biraz daha sesli H110 dan. Sizin söylediğinize göre benim bilerek belirli modellere yönlendirmem var fakat benim yaptığım ürünlerin artı ve eksi yönlerini söylerim, tercihi kullanıcıya bırakırım.

@Comaa

O fan devriyle forumda kavga çıkar Fan devri ayarlansa da kullanıcılar belirli ayarları yapmadıgından fan son devirde çalışınca akıllarına soğutucu sesli diye kazınıyor. Böyle yapmalarının nedeni büyük ihtimal bazı testlerde X60 ve 280L nin fan devrinden dolayı daha önde olması. Ama ben olsam kutu içerigine voltaj düşürücü adaptör filan da koyardım.

aynen hocam fanlar yüksek rpm de inanılmaz ses çıkartıyorlar ve gerçekten de rahatsız edici oluyorlar, dün bende uzun bekleyişin ardından H100İ geçiş yaptım H100i pump sabit 2400 rpm de ve fanları en düşük seviyede 600 rpm sevilerinde çalıştırıyorum şuan için gayet sessiz

• Çok iyi graphite 600t h110 h105 için küçük geliyordu bu tam olur heralde.
  • Radyatöre bakar bakmaz aklıma S.Stone TD02 geldi nedense :) Radyatördeki yaprakların dizilişi bu modele benziyor sanki.

Tasarımı beğendim.Performansını merak ediyorum.Yavaş yavaş 36 rad. hazır kitler çıkarmaya başlasın Corsair.

SP120 gibi SP140 ledsiz fan piyasa da yok sanırım.Bunu da çıkarsınlar.

Anladığım kadarıyla rad. kalınlığı artmış.H100İ gibi kalın radyatör var.H110 radyatörü çok inceydi..

Paylaşım için teşekkürler,diğer haberden aldığım resme bakılırsa Corsair H90İ çıkacak.Fakat kasanın arkası 12cm rad. destekliyor gibi gözüküyor.O halde H90İ olamaz.

• 100R kasa haberinde gördüğüm o gizemli soğutucu demek buymuş. Benim asıl merak ettiğim konu yazılımsal olarak çok fazla eleştiri alan Corsair'in ne gibi yeniliklerle gelip kullanıcıyı ne derece memnun edeceği...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Radyatöre bakar bakmaz aklıma S.Stone TD02 geldi nedense :) Radyatördeki yaprakların dizilişi bu modele benziyor sanki.

Tasarımı beğendim.Performansını merak ediyorum.Yavaş yavaş 36 rad. hazır kitler çıkarmaya başlasın Corsair.

SP120 gibi SP140 ledsiz fan piyasa da yok sanırım.Bunu da çıkarsınlar.

Anladığım kadarıyla rad. kalınlığı artmış.H100İ gibi kalın radyatör var.H110 radyatörü çok inceydi..

Paylaşım için teşekkürler,diğer haberden aldığım resme bakılırsa Corsair H90İ çıkacak.Fakat kasanın arkası 12cm rad. destekliyor gibi gözüküyor.O halde H90İ olamaz.

H110 radyatör 29MM bunda 27MM. Daha ince yani. Radyatörün yaprak tasarımı da standart gözüküyor resimlerde.

Resimleri upload ederken o detay benim hiç dikkatimi çekmemiş. Egzoza 120MM fan takıldığına göre ve hortum yerleri de değiştigine göre büyük ihtimal H80i GT filan olacak bu. Hatta şimdi baktımda H100i GTX diye bir şey de var. İlk mesajı ekledim onları

• Corsair kalitesi bir harika dostum :)

• H100i varken led olayını sevmiştim h110 alırken çok forumlarda araştırdım h110i gelecek mi birşey bulamadım h110 aldık gerçi aradan neredeyse 1 sene geçti ama anca çıktı h110i
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.