Şimdi Ara

corsair rm750x coil whine sesi güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 9 şubat 2018 cumartesi günü aldığım güç kaynağında bu sesle karşılaştım.Oyun ve0ya 3d program açtığım zaman başlayan bir coil whine sesi var boşta normal kullanımda hiç bir ses yok ekran kartından gelmiyor kesinlikle önceki güç kaynagımdan biliyorum.Bu konuda tecrübesi ve fikri olanlar tecrübe ve fikirlerini yazarsa çok minnettar olurum herkese şimdiden teşekkürler.

• Büyük ihtimal ses ekran kartından geliyor. Yüksek kare çizildiği zaman indiktör tam kapasite çalıştığı için gelir bir miktar ses. Bahsettiğiniz senaryolarda oluyorsa bu durum normal. Çünkü bahsettiğiniz durumlarda çok yüksek fps alıyorsunuz. FPS 'yi sabitlemeyi deneyin düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 12 Şubat 2018; 14:14:18 >
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    hocam ekran kartından gelmiyor dediğim gibi yani daha önce ekran kartı cw sorununu da yaşamış biri olarak biliyorum.Benim dediğim psu ya yük gelince cızlıyıor ama boşta ses yok.

Not:eski güç kaynağımdan gelmiyor denedim yine gelmiyor anlışılabilir olmuşumdur umarım aynı mesajları yazmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADD464AA0 -- 12 Şubat 2018; 15:2:52 >
  • Corsairde alt seviye harici hele ki RMx serisinde CW olma şansı yok denecek kadar az. Değişim ya da iade isteyip değiştirin hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Bu konuda cokta emin olunmamali.

Rmx1000 den tutun her serisinde az veya cok bu durum mevcut.

Onemli olan

sebeke temizligi

Ve diger bilesenler.

Rm serisinde daha fazlaydi oda ayri bi konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözümü yok takılmaya devam bu ekran kartından geliyor psudan geliyor gibi de anlayabilirsin ama ekran karto

• quote:

Orijinalden alıntı: 8erk

Çözümü yok takılmaya devam bu ekran kartından geliyor psudan geliyor gibi de anlayabilirsin ama ekran karto

Çözümü var aslında ama cihaz garanti dışı kalır.

corsair rm750x coil whine sesi güç kaynağı

Görsel AX1500i'den. Bakır sarmallar yani choke'lar titreşim yapmayacak şekilde macun benzeri bir malzemeyle doldurulmuş. Sıcak silikon kullanılarak buna benzer bir işler yapılabilir.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    PSU ya müdahale önermiyorum

• Zamanında cx750 vardı bende baya ses yapardı gerçi sizinki üst seriymis ama

• güncel durum servis ürünün değişimine onay vermiş fakat ellerinde stok olmadığı için 2 haftadır bekliyorum.
    Halen daha ekran kartından geliyor diyenler olmuş ne diyeyim bilmiyorum okuduğunu anlayamıyor bazı insanlar galiba.
    aynı güç kaynağından arkadaşımda da vardı onun tavsiyesiyle almıştım bakalım artık piyasada başka güç kaynağına yönlenicem sanırım stok yoksa.
  • Bu sorun özellikle Corsair güç kaynaklarında çok mu oluyor acaba.? Corsair Sf600 almayı düşünüyordum zamanında cw den çok dert yanan vardı yabancı forumlarda başka markaya yönelmiştim bende.

• SF serisi orta seviye. RM-HX-AX serileri ile aynı sınıfta değil.
  • Sf serisi de tier 1 katagotisinde gözüküyor. Benim merak ettiğim Corsair güç kaynaklarının genelinde böyle bir problem olup olmadığı idi. Yorumlara bakılırsa üst seviyelerinde de alt seviyelerinde de bu sorunla karşılaşan çok.

• Arada sorun çıkabiliyor. Benim HX850'de de 6. senesinin sonunda CW çıkmıştı. Pc yükte restartlıyordu. 220W çeken 2 tane AMD ekran kartı takılıyken tık demeyen sistem 1070 varken tamamen kapanıp sonra açılıyordu bir anda. PSU değişti, HX850i geldi, şimdi bir sıkıntı yok.
  • arkadaşlar şimdi güç kaynağının hiç bir yerde stokta kalmadığını gördüm araştırınca anladığım kadarıyla 20 iş günü sonunda değişim olmayacak vatan bilgisayardan almıştın para iadesi yapılacak gibi gözüküyor şimdilik.
    Vatan bilgisayardan para iadesi olursa banka kartı ile almıştım yani tek slip hesabıma para yatıcak mı yoksa hediye çekimi vericekler eğer hediye çeki vericekler ise nakit almak istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • arkadaşlar konuyu kapatma zamanı geldi.Vatan bilgisayara değişimden yeni güç kaynağı yollamışlar yine coilwhine sesi var düzeltiyorum eski sesin %25 i kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADD464AA0 -- 9 Mart 2018; 3:2:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DİĞER ODALARDA BİLE YAPMAYABİLİR.
    bobin cızırtısı elektrik şebekesinden direk etkilenen bir durumdur.
    malum şebekelerimiz muhteşem olduğundan bobinlerde sevinçle her fırsatta şükür şükür diye bağırıyor fakat frekansları duyma eşiğimi aştığı için biz onu cızırtı olarak algılıyoruz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.