Şimdi Ara

Corsair Obsidian Kullanıcıları [Owners Club] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
966
Cevap
7
Favori
35.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla bilmiyorum ufaktan ufaktan ilk önce işlemci ile başlayıp devamını getirebilirim fakat bana çok pahalıya patlıyor.İstediğim projeden dolayı da olabilir.Bir tarafım H110 al keyfine bak diyor :)
    Coustom istememin diğer nedeni ise ekran kartımın REFERANS TASARIM oluşu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Valla bilmiyorum ufaktan ufaktan ilk önce işlemci ile başlayıp devamını getirebilirim fakat bana çok pahalıya patlıyor.İstediğim projeden dolayı da olabilir.Bir tarafım H110 al keyfine bak diyor :)
    Coustom istememin diğer nedeni ise ekran kartımın REFERANS TASARIM oluşu..

Hocam bu is buyuk bir oranla zevk diger kalaniyla da sogutma icindir. Performans icindir. Bu performansi hakedecek bir is var mi deyince zevk devreye girer. Sadece zevk mi dersen o.c neden yapilir sorusuyla karsilasirsin. Yani is karisir. Ben sahsen fazla kayip yasamadan boyle bir zevkten memnunum. Biraz pahali. Ama olsun. Satarken zarar etmeden satarsak belki hobi olarak bu isi yapabiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilemiyorum.Daha 21.5" 60 HZ moonitörümden kurtulup 780 nin hakkını vermek lazım.Veyahutta aynı monitörden 2 adet daha alıp surrond yapabilirim :)
  • quote:

Bilemiyorum.Daha 21.5" 60 HZ moonitörümden kurtulup 780 nin hakkını vermek lazım.Veyahutta aynı monitörden 2 adet daha alıp surrond yapabilirim :)

İmzamin hicbiri tam 1 yil once yoktu. Ve bu ise girerken o.c nedir bilmiyordum diyebilirim. Asus laptobum vardi. Gorunce sok oldum sistemleri. Ve bu ise basladim. Derken buralara geldim :) 3 lu sorruond kullandim. Tattim. Simdi ise satiyorum monitorleri. İkinci el alirsan az bi zararin olur. Her hobinin bir masrafi da mutlaka var.

• işlemciye zaten gerekmediği sürece overclock yapmak istemiyorum.Aslında çok parça değiştirdim.Yerimde dursaydım şimdiye belki de coustom sıvı soğutmayı yapmıştık :)
  • quote:

işlemciye zaten gerekmediği sürece overclock yapmak istemiyorum.Aslında çok parça değiştirdim.Yerimde dursaydım şimdiye belki de coustom sıvı soğutmayı yapmıştık :)

Bu iste en buyuk hatam guc kaynagi ve kasayi ilk alirken dandik mallar almak oldu. Anakart kasa ve psu omurluk olmali. Diger tum parcalar degisiyor. Ben 15000 tl harcadim. toplam 2000 tl zarar etmemisimdir. Cunku hep ikinci el alip satiyorum. Bu ise bu kadar emek harcayip boyle bi hesap insani mutlu ediyor bence.

• Elimden ömürlük anakartlar geçti de kıymet bilmedim Toplam ne kadar harcadığımı ne kadar zarar ettiğimi bile bilmiyorum.
  • quote:

Elimden ömürlük anakartlar geçti de kıymet bilmedim Toplam ne kadar harcadığımı ne kadar zarar ettiğimi bile bilmiyorum.

Ben hepsinin hesabini tutuyorum. Boyle olunca ne kadar harcama yaptigimi da net bisekilde bilebiliyorum. Aldigim fiyat sattigim fiyat hep yazilidir mesela. Buradan takip etmek gercektem guzel birsey. Benim de bazi pismanliklarim oldu. Mesela 3770k dan yanlislikla 4770k ya gecis gibi. Neyse artik olan oldu. Benim aldigim anakartin 1150 oldugunu ve 3770k ile uyumlu oldugunu bilerek aldim. Sacmaliga unutkanliga dalginliga bakar misin. Ve sirf bu yuzden mukemmel islemcimi sattim. Malesef. Bilseydim ne akart ne de islemci degisirdim. Neyse saglik olsun artik. Bi kere almis olduk. bazen boyle inanilmasi guc hatalar olabiliyor. O da tamamen dalginliktan.

• Eger alacaksan elimde h110 var bosa cikan :) monitor de var 1 tane. 144 hz lik

• Ürünlerini görmüştüm.Monitör için şuanlık bütçem yok maalesef.Şuan H80İ kullanıyorum.Bir arkadaşıma satacağım.Onun almasını bekliyorum.Aldığı zaman H110 alabilirim
  • +1.

Kasa ve psu pasif etken olmasına ragmen aslında 3 demirbasın 2 si bu malzeme.
    Bende aynı hatayı yaptım. Fakat su anda sıfırdan makina toplayanlara bunların onerilmesi ne derece dogru kabul edilir oda ayrı bir tartısma konusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

+1.

Kasa ve psu pasif etken olmasına ragmen aslında 3 demirbasın 2 si bu malzeme.
    Bende aynı hatayı yaptım. Fakat su anda sıfırdan makina toplayanlara bunların onerilmesi ne derece dogru kabul edilir oda ayrı bir tartısma konusu...

İkinci el almayi mi onermek? bence en mantikli is budur kardesim. Tartisilir tabi ama ben neredeyse tum malzemelerimi forumdan ikinci el aldim. Ama tertemiz urunler bularak. Ve zararimi cok aza indirdim. Mesela monitoru sifir almak bana o kadar sacma geliyor ki. Tamamen jelatini acmaya para vermek. Hele ki yenileri cikinca satan bir dusunceye sahip biriysek. Bu cok sacma. Paran coktur insanlarla muhatap olmak istemiyorsundur. Evet. Git al sat. Umrunda olmaz. Ama o zaman da zevki tamamen masrafa donusturmus oluyorsun. Tabi benim sahsi fikrim. Bazi parcalar ikinci el alinmamali. Kargo vs gibi sorunlardan. Ama cogu parca alinabilir. Boylelikle daha verimli olunabilir.

• Alıntı yaptım ama buraya yazılmamıs. Ben kasa ve guc kaynagının aslanpayını alması fikrinize katıldım. Tabiki forumun ikinci el bolumu cok hesaplı parcalar ile dolu. Eger zamanınız var ise butun sistemi 2. el bolumunden 3/2 fiyatına toplamak mumkun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Alıntı yaptım ama buraya yazılmamıs. Ben kasa ve guc kaynagının aslanpayını alması fikrinize katıldım. Tabiki forumun ikinci el bolumu cok hesaplı parcalar ile dolu. Eger zamanınız var ise butun sistemi 2. el bolumunden 3/2 fiyatına toplamak mumkun.

Kesinlikle katiliyorum. 2/3 fiyatina mumkun. Bu arada 3 te 2 yi yanlis yazmissin sanirim matematikci olunca dikkat cekiyor

• seffa S kullanıcısına yanıt
    Selam hocam emektarın markası Sunbeam Rheobus Extreme ben bıraz mod'ladım onu =)
  • lokooo kullanıcısına yanıt
    Guzel olmus hocam elinize saglik

Sagol kardesım aslında cektıgım makıneden sanırım kasanın ıcı parlak mavı ısıklı cıkmıs halbukı ıcı bembeyaz tum fanlarda sıyah beyaz led,mavı sadece kontrolcude oldugu ıcın hafıf modladım =)

Bu arada hem psu ustunde hemde kasanın ustunde fan ızgarası var uzerlerındede sıyah hava gecırgenlı kumas hepsını kendım yaptım herkez yapabılır cok basıt ve masrafsız ;)

İyi forumlar..
    Ben de 350d modumla karsiniza cikacagim birkac birsey kaldi.buyuk ihtimal bitmis halini koyacagim

350D hayranları olarak merakla beklıyoruz,,nasıl modladınız bende merak ettım
    Cok buyuk birsey degil cok beklentiye girmeyincustom sogutma yapiyorum bakalim.birde gorsellik acisindan birkac birsey yapiyorum

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.