Şimdi Ara

Corsair K70 RGB Mekanik Klavye - Red/Brown/Blue - Kullanıcı İncelemesi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
386
Cevap
10
Favori
37.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun 2. el bile olsa gayet makul bir fiyata satın almışsınız umarım bu seçim sizi memnun eder. Güle güle kullanın
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim NESSA kardeşim. Benim yabancı dilim olmadığı için software' de zorluk çektim. Dün araştırdım fakat türkçe açıklamalı bir video bulamadım. Herkes ürünü incelemiş, ledlerini media tuşlarını anlatmış fakat software' ü açıklayan yok. Gerçekten zor geldi bana. Bu konuyla ilgili genel bir video çekseniz sizin içinde bizim gibi insanlar içinde iyi olur diye düşünüyorum. İnşallah en yakın zamanda boş bir vaktinizde bizleri kırmazsınız. İnternette de bu tarz açıklamalı bir videosu olan ilk kişi siz olursunuz. Saygılar iyi çalışmalar.
  • Rica ederim, ayryca sadece Nessarien demek yeterli.

Yyl 2016 internet bu denli yaygynla?my?ken diller için bir sürü program varken Yngilizce ö?renmemek bir tarafa 3 ve üzeri dil bilmek standart olmasy gerekirken her ?eyi Türkçe'ye çevirmeyi ve tek bir dile hapsolup hayaty bunun üzerine oturtmayy ben pek do?ru bulmuyorum açykçasy. Hele de bili?im söz konusuyken bir yerden ba?lamanyzy tavsiye ederim, gerisi gelir. Aksi halde bu bizi ve insanlary zincirler. Elbette ki herkes gerek seçimlerinden, gerek önceliklerinden ötürü, gerekse e?itiminden dolayy ana dili kyvamynda yabancy dil bilmek zorunda de?il fakat buna ra?men çabalayyp bir çok ?eyi basite indirgeyebilir ve bu adymlary rahatlykla atabilir.

Çok ufak bir gayret ile CUE üzerinde yazan her menünün ne anlama geldi?ini ö?renmek mümkün. Corsair öyle çok zor bir program kullanmyyor. Menüsü ilk baky?ta zor ve kary?yk gelebilir lakin ifadelerin hepsi basic seviyede hazyrlanmy?. Ben biraz çabalamanyzy tavsiye ederim. Ha buna ra?men hiç anlamady?ynyz ya da kafa kary?tyran noktalar olursa elbette ki yardymcy olup o noktalary aydynlatyryz fakat birebir her ?eyi Türkçe'ye çevirmekten ben pek haz etmiyorum.

Yönergeler ve görselleri kendinize rehbere edinip deneyin biraz olur da i?ler bir nokta syky?yrsa oraya müdahele ederiz. Vakit olursa böyle bir ?ey yapmak isterim ama söz veremiyorum bu yüzden kayna?a yönelmeyi tavsiye ediyorum :)

Tekrardan hayyrly olsun, iyi günler dilerim.

PS:http://www.corsair.com/en-us/downloads

Buradan en son yazylymy indirmeyi unutmayyn

1. syrada

Corsair Gaming K65/K70/K95 RGB, Vengeance K70/K95 RGB, STRAFE, STRAFE RGB Corsair Utility Engine (CUE) Software 1.16.42 03/28/2016

Akabinde klavye otomatik olarak firmware update ve yazylym updateleri kendi kendine halledecek.

PS: Bir di?er çok yapylan hata da USB 3.0 destekli sistemlerde iki kabloyu birden takmak oluyor. 3.0 ve üzeri destek varsa iki kablodan sadece üzerinde klavye simgesi olany kullanacaksynyz di?eri bo?ta kalacak. Usb 2.0 destekli bir sistem varsa o zaman iki kabloyu ayny anda kullanabilirsiniz.

Hayyrly olsun, güle güle kullanmanyz ve memnun kalmanyz dile?iyle.

• Merhaba. Corsair k70 ile strafe arasında 30dolar fark vermeye değer mi? Farkları nedir iki klavyedeki benim gördüğüm farklar ses tekeri ve kablosunun plastik olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kutluay1 K kullanıcısına yanıt
    NON RGB olanlardan bahsediyorsunuz sanırım ?

Aradaki fark kalite ve estetik bu yüzden K70 bir tık önde yer alıyor. Switchler ise aynı ikisinde de Cherry MX kullanılıyor. Bir fazlalığı mevcut K70'e kıyasla o da USB portuna sahip olması.

Farklarıysa şöyle sıralayabiliriz...

Sleevelenmiş kablo vs plastik kablo
    Fırçalanmış alüminyum yüzey vs plastik yüzey
    Harici media keys ve volume control mevcut değil. (FN ile F tuşları üzerinden kontrol etmek mümkün Strafe'de)

Hepsi bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

NON RGB olanlardan bahsediyorsunuz sanırım ?

Aradaki fark kalite ve estetik bu yüzden K70 bir tık önde yer alıyor. Switchler ise aynı ikisinde de Cherry MX kullanılıyor. Bir fazlalığı mevcut K70'e kıyasla o da USB portuna sahip olması.

Farklarıysa şöyle sıralayabiliriz...

Sleevelenmiş kablo vs plastik kablo
    Fırçalanmış alüminyum yüzey vs plastik yüzey
    Harici media keys ve volume control mevcut değil. (FN ile F tuşları üzerinden kontrol etmek mümkün Strafe'de)

Hepsi bu.

Hocam sağolun. K70 alacağımda amazondan ben üç parça sipariş vereceğim. Onlarda şöyle;
    -Razer firefly
    -Razer mamba tournament edition
    -Corsair k70
    Bu ürünleri tek tek sipariş verdiğimde mousepad ve mouse gümrüğe düşmüyor ve sadece klavyeye gümrük parası vermek zorunda kalıyorum 1040 lira civarı tutuyor. Ama hepsini bütün olarak sipariş verdiğimde 1150 lira civarı tutuyor sizce nasıl bir yol uygulamalıyım. Gümrük total $ fiyatına mı bakıyor yoksa parça başına düşen $ fiyatına göre mi işlem yapıyor?

• kutluay1 K kullanıcısına yanıt
    Kendi sorunuzun yanıtını vermişsiniz zaten. Hepsi beraber gönderildiğinde ürünlerin toplam fiyatı üzerinden gümrük vergisi ödersiniz. Diğer türlü sadece 75 eu üzerindeki ürünlerden bu ücret alınır, hal böyleyken ilk yolu izlemek daha mantıklı.

Hayırlı olsun şimdiden, bol şans
  • Merhaba. Urunu yaklasik 2 hafta once forum uzerinden bir kullanicidan aldim. Urun cok guzel fakat 2-3 seferde bir bilgisayar acildiginda klavyeyi gormuyor. Benzer sorun yasayan varmi acaba? Isletim sistemi windows 10 pro 64 bit

• curukcul C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Bilgisayarınız USB 3.0 destekli mi yoksa 2.0 mı ? Eğer USB 3.0 destekliyse usb 3.0 porta sadece üzerinde klavye simgesi bulunan kabloyu takacaksınız, usb 2.0 destekliyse ikisini birden takacaksınız.

Bu şekildeyken ve firmware/driver güncelken bir sorun yaşatmaması gerekiyor. Bu adımları kontrol edin akabinde sorun devam ediyorsa alternatif çözümlere bakalım.
    USB 3.0 desteği var. USB 3.0 portuna takıp deneyeceğim. Birkaç deneme sonunda sonucu yazarım. İyi günler.
  • Merhaba, size bir konuda danışmak istiyorum. Corsair K70 RGB Red Switch satın almak istiyorum. Amazon'da aylardır bakıyorum. Bir türlü indirime girmedi. Pound ile satıldığı için de bütçemi biraz sarsıyor. Bu klavyenin fiyatının düşme ihtimali var mı yoksa ben ümidimi kesip başka bir markaya mı yönelmeliyim. Birde bu klavyeyi alırsam bozulcağını düşünmüyorum tabii de bir ihtimal böyle bir şey olursa Türkiye'de belli bir Distribütör'ü yok diye biliyorum. Bu gibi durumlarda tekrar ürünü yurtdışına mı göndermem gerekiyor. Teşekkürler. İyi günler.
  • AlamutHaremeyn kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Yeni bir seri çıkmadığı sürece fiyatın değişme ihtimali pek yok aynı seviyede kalacaktır uzun süre. Amazon üzerindeyse ufak tefek indirimler olur zaman içerisinde onu takip etmeniz gerekecek fakat büyük bir düşüş beklemek gerçekçi olmaz.

Evet olası sorunda yurt dışına göndermeniz gerekecek.
  • Iyi gunler klavyeyi almayi dusunuyorum macbook kullanicisiyim corsairin yazilimi dogrudan mac desteklemiyor indirme yollari var ama oyle indirdigimde bir sikinti cikarir mi acaba
  • Urununun k65 rgb red switch modelini aldim laptopta kullanacagim icin umarim bir sikinti yasatmaz blackwidow chroma t.e alicaktim ama sizin incelemeniz ve yorumlarinizdan sonra fikrimi degistirdim
  • Merhabalar

Corsair forumlarında özel bir driver mevcut Linux ve Osx için bunun aracılığıyla halletmeniz mümkün. Öte yandan Windows altında kurulum yapıp profili düzenleyip akabinde profili cihaz belleğine yükleyip ve default profil olarak atayarak da kullanmanız mümkün. Bunların ikisi de işinize yarayacak ve çözüm sağlayacak yöntemlerdir.
  • Hocam ben uzun uzun düşündüm ve bir corsair k70 rgb almaya karar verdim

Ancak şu sorularıma cevap bulamadım yardım ederseniz sevinirim

1) Amerika klavyesinde enter tuşu küçük buna kısa sürede alışabilir miyim yoksa ingiltere layout mu almalıyım ?

2) Türkçe karakterleri (ş,ı,ğ,ü,ö,ç) tuşlara atayabilir miyim ?

3) Ortalama bir ingilizce seviyem var yazılımını kullanırken sıkıntı yaşar mıyım ?

4) Corsair Vengenance ve corsair gaming logolu olan iki çeşit var hangisi eski üretim olan ve hangisini almalıyım ?

Teşekkürler.

• 1) Bu tamamen size bağlı bir şey o yüzden net bir cevap vermek zor. Genelde TR layout kullanmaya alışkın kişiler sıkıntı yaşayabiliyor ama kullanmak zorunda kalırsanız ve alışma sürecini göze alırsanız bir süre sonra bu sizin için sorun olmayabilir.

2) Windows üzerindeki klavye seçeneği TR olduğu için bu tuşlar otomatik olarak atanacaktır zaten alışılması gereken tek şey Na layoutun yapısal farklılıklarıdır. Bunlar; enter tuşunun küçüklüğü, üstünde extra bir simgenin daha yer alması, sol alt tarafta büyük shiftin bulunması ve yanındaki ''<'' yerine Z ile devam etmesi, L den sonra 3 tuş (şi,) yerine 2 tuşun bulunması gibi. Bu noktada birebir karşılama mevcut olmadığı için klavyenin en çok bu bölgesi alışma sürecinde sıkıntı yaratıyor. UK layout birebir karşıladığı için ve TR layout da zaten EU/UK layoutun modifiye edilmiş versiyonu olduğundan ortada bir alışma süreci söz konusu olmuyor. Sağladığı en büyük avantaj bu zaten.

3) Kapsamlı bir yazılıma sahip Corsair. İlk başta biraz karışık gelebilir lakin oldukça basit yönergelere sahip olduğundan dolayı hiç ingilizce bilmeyen biri bile google translate sayesinde rahatlıkla ihtiyaç duyduğu macro ve özelleştirmeleri yapabilir.

4) Lux sürümü ile birlikte 3 Versiyon var artık lakin eski versiyonlar ufak ufak raflardan kaldırılıyor. Vengeance ve Gaming arasındaki fark sadece logoydu başka bir değişiklik yoktu yeni çıkan Lux serisi ise birkaç güncelleştirme birden getiriyor. Bu yüzden Lux almanızı tavsiye ederim.

Farklılıklarını sıralayayım teker teker.

1) Keycaps üzerindeki fontlar değişti, Strafe RGB serisindeki font kullanılıyor artık (Üst tarafta paylaştığım bir foto var oradan yanyana görebilirsiniz.)
    2) Fps/Moba için extra keycaps setiyle birlikte geliyor artık.
    3) Klavye üzerinde USB slot mevcut.
    4) Işıklar için kullanılan kontrolcü yenilendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

1) Bu tamamen size bağlı bir şey o yüzden net bir cevap vermek zor. Genelde TR layout kullanmaya alışkın kişiler sıkıntı yaşayabiliyor ama kullanmak zorunda kalırsanız ve alışma sürecini göze alırsanız bir süre sonra bu sizin için sorun olmayabilir.

2) Windows üzerindeki klavye seçeneği TR olduğu için bu tuşlar otomatik olarak atanacaktır zaten alışılması gereken tek şey Na layoutun yapısal farklılıklarıdır. Bunlar; enter tuşunun küçüklüğü, üstünde extra bir simgenin daha yer alması, sol alt tarafta büyük shiftin bulunması ve yanındaki ''<'' yerine Z ile devam etmesi, L den sonra 3 tuş (şi,) yerine 2 tuşun bulunması gibi. Bu noktada birebir karşılama mevcut olmadığı için klavyenin en çok bu bölgesi alışma sürecinde sıkıntı yaratıyor. UK layout birebir karşıladığı için ve TR layout da zaten EU/UK layoutun modifiye edilmiş versiyonu olduğundan ortada bir alışma süreci söz konusu olmuyor. Sağladığı en büyük avantaj bu zaten.

3) Kapsamlı bir yazılıma sahip Corsair. İlk başta biraz karışık gelebilir lakin oldukça basit yönergelere sahip olduğundan dolayı hiç ingilizce bilmeyen biri bile google translate sayesinde rahatlıkla ihtiyaç duyduğu macro ve özelleştirmeleri yapabilir.

4) Lux sürümü ile birlikte 3 Versiyon var artık lakin eski versiyonlar ufak ufak raflardan kaldırılıyor. Vengeance ve Gaming arasındaki fark sadece logoydu başka bir değişiklik yoktu yeni çıkan Lux serisi ise birkaç güncelleştirme birden getiriyor. Bu yüzden Lux almanızı tavsiye ederim.

Farklılıklarını sıralayayım teker teker.

1) Keycaps üzerindeki fontlar değişti, Strafe RGB serisindeki font kullanılıyor artık (Üst tarafta paylaştığım bir foto var oradan yanyana görebilirsiniz.)
    2) Fps/Moba için extra keycaps setiyle birlikte geliyor artık.
    3) Klavye üzerinde USB slot mevcut.
    4) Işıklar için kullanılan kontrolcü yenilendi.

Hocam tekrardan teşekkürler verdiğiniz cevaplardan dolayı amazon.co.uk'dan almaya karar verdim alışma sürecinde sıkıntı olmaması amacıyla ancak lux sürümü normal sürümden daha ucuz bunun bir sebebi var mı ? Şuanda zaten stok durumu yok ne zaman stokta olur ?

2. Farkı pek anlamadım değil ancak yine de sormak istiyorum keycaps seti awsd 12345 ve yön tuşlarını kavisli ve erişilebilir yapan ek tuşlar doğru mu biliyorum ?

Klavye üzerindeki usb slotu ne işime yarayacak hocam bana bir artısı olur mu ?

• Aynen öyle bu oyun türleri için sık kullanılan o tuşlar extra keycapsler sayesinde daha rahat bir kullanım sağlıyor. Extra USB slotunun işe yarayıp yaramaması size bağlı. Bazı kullanıcılar bunu seviyor bazıları önemsemiyor. Çok ufak bir miktar daha ucuz olmasının sebebi fiyatlandırmada değişikliğe gidilmiş olması, daha cazip kılmak adına. Eksisi yok artısı var zaten yukarıda da belirttiğim üzere.
    USb 3.0 portuna taktıktan sonra 1 aydır deniyorum. bir sıkıntı olmuyor. Teşekkürler yardımlarınız için.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.