Şimdi Ara

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
6
Favori
18.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hknups

quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu arada 4 adet fan yok 2 adet fan var sen istersen 2 adet daha tadabilirsin o sana kalmış. Piyasadaki bu şekildeki hiç bir sistemde 4 adet fan yok zaten.

fanların kabloları kısa kalıyor anakartın soketlerine yetişmıyor. bir ek kablosu varmı bu kabloların ? teşekkürler cevabın için

Bişey değil. O tür kablolarda genelde tr de çeşit yok fazla ama bu linkten bak buldum bi tane.

http://www.modifiyemalzemecisi.com/?urun-164-pwm-uzatma-kablosu

bişey daha sorucam. pompayı monte ederken vidaları sıktıgım zaman bir muddet sonra arkadaki yuvalarda vidalarla birlikte donuyor. yani sıkı sıkı sıkılmıyor pompa. bunun bir çözümü veya zararı varmı ? (pompayı elimle salladıgımda herhangi bir boşluk veya sallanma yok )

İşte onu yapma. O vidalari fazlla sıkıp o arka plakadaki somunların yuvasını folloş edersen Bloğu Sökmen imkansız olur bu sefer. Başıma geldi yani vidayi sıkıp yani bastırıp monte edersen vida yuvadanda dışarı çıkıyor dikkatli vidala yani....:)

zaten biraz falafoş oldu gibi bu hoşuma gitmıyor sanki işlemciye tam temas etmıyormuş gibi blok. stok sogutucu ilede boştayken 33 34 derece idi 320 lira h110 a verdik oda aynı . boşunamı verdık yani bu parayı. bana özelden skype adresin varsa verebilirmsin .

Skype var ama şu an pc yok sattım parçaları ben :( o derece meselesine gelincede sıvı sogutma boştaki dereceye fazla bi etki etmez zaten bunu unutma bendede boşta o derecelerde zaten.... sıvı sogutmanin asıl manası işlemcinin yükteki sıcaklık derecelerini düşürmektir

• Bütün mesajları okuyamadım belki sorulmuştur ama sormak istiyorum. H100i ile arasında çok büyük bir fark var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sandel

Bütün mesajları okuyamadım belki sorulmuştur ama sormak istiyorum. H100i ile arasında çok büyük bir fark var mı?

Bunun ki biraz daha büyük yani radyatörü bunda link özelliği falanda yok direk fanlarin pwn kablolarını anakarta veya fan kontrolcuye takman lazım. ...
  • Selamlar,

Performans sonuçlarına aşağıdaki incelemeden göz atabilirsiniz. H100i'ye nazaran daha sessiz de çalışıyor.

http://www.kitguru.net/components/cpu/henry-butt/corsair-hydro-h110-review/6/
  • quote:

Orijinalden alıntı: POWER GAMER

Bende corsair H110 aldım dün ama soğutma performansından hiç memnun değilim. İşlemcin 3570k oc yapmadan dahi sıcaklıklar 40 derece civarı. Bende Pc cooler s121 soğutucu vardı hava soğutma ondan hiç bir farkı yok sıcaklık açısından. Kasam Cooler master haf XM, Radyatörü içe fanları dışa bağladım pull olarak yani hasadan havayı dışarı çekiyo. Var mı önerisi olan?
     CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme

Hocam kasalarımız aynı, ben h100i kullanıyorum o kasada ve push olarak ayarlı fanlar, yani kasa içine üflüyor. her ne kadar tersi tavsiye edilmiş olsa da şimdiye kadar, bu halinden memnunum. Bu şekilde ekran kartının arkasına da bir miktar serin hava gelmiş oluyor.

Corsair 110'u kasaya sığdırmakta herhangi bir sıkıntı yaşadın mı?
    Birde sıcaklık değerleri nasıl eskiye kıyasla kayda değer fark oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: hkoray

quote:

Bende corsair H110 aldım dün ama soğutma performansından hiç memnun değilim. İşlemcin 3570k oc yapmadan dahi sıcaklıklar 40 derece civarı. Bende Pc cooler s121 soğutucu vardı hava soğutma ondan hiç bir farkı yok sıcaklık açısından. Kasam Cooler master haf XM, Radyatörü içe fanları dışa bağladım pull olarak yani hasadan havayı dışarı çekiyo. Var mı önerisi olan?

Hocam kasalarımız aynı, ben h100i kullanıyorum o kasada ve push olarak ayarlı fanlar, yani kasa içine üflüyor. her ne kadar tersi tavsiye edilmiş olsa da şimdiye kadar, bu halinden memnunum. Bu şekilde ekran kartının arkasına da bir miktar serin hava gelmiş oluyor.

Ben fanları kasanın dışına doğru üfleyecek şekilde konumlandirmani öneririm. Çünkü bende denemek amaçlı içeri doğru uflesin diye çevirdim fanları ama ters tepki yaptı bende.... Çünkü bunun açıklamasını yapayım kasa içine uflemesi kış ayları için iyi oluyor fakat yaz ayinda mesela bizim ev sıcak klimada yok. Dışardaki sıcak havada bu sefer hem radyatöre hemde iç bileşenlere o sıcaklığı aktarmiş olursunuz... o yüzden fanları radyatörün altina monte edin ve kasa dışına doğru üfleyecek şekilde konumlandırın.... bu arada fanlar radyatörün altinca olsun yani radyatör direk kasanın tavan kısmına monteli olsun. Çünkü bu resimdeki şekilde olduğu zaman fanın static basıncı hiç bir işe yaramaz

• quote:

quote:

quote:

Ben fanları kasanın dışına doğru üfleyecek şekilde konumlandirmani öneririm. Çünkü bende denemek amaçlı içeri doğru uflesin diye çevirdim fanları ama ters tepki yaptı bende.... Çünkü bunun açıklamasını yapayım kasa içine uflemesi kış ayları için iyi oluyor fakat yaz ayinda mesela bizim ev sıcak klimada yok. Dışardaki sıcak havada bu sefer hem radyatöre hemde iç bileşenlere o sıcaklığı aktarmiş olursunuz... o yüzden fanları radyatörün altina monte edin ve kasa dışına doğru üfleyecek şekilde konumlandırın.... bu arada fanlar radyatörün altinca olsun yani radyatör direk kasanın tavan kısmına monteli olsun. Çünkü bu resimdeki şekilde olduğu zaman fanın static basıncı hiç bir işe yaramaz

Hocam ic dis farketmiyor pek. Soyledigin mantikli gibi gorunuyor ama birde soyle dusun, yaz kis farketmiyor her zaman icin kapalı kasanın icindeki hava, daha genis olan odanın icindeki havadan daha sicak olacaktır. Dolayısıyla eger kasanın icinde klima yoksa radyatoru icerideki sıcak hava ile sogutmaya calisiyor oluyorsun ;) Fanların radyatore teması onemli ama katılıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ic dis farketmiyor pek. Soyledigin mantikli gibi gorunuyor ama birde soyle dusun, yaz kis farketmiyor her zaman icin kapalı kasanın icindeki hava, daha genis olan odanın icindeki havadan daha sicak olacaktır. Dolayısıyla eger kasanın icinde klima yoksa radyatoru icerideki sıcak hava ile sogutmaya calisiyor oluyorsun ;) Fanların radyatore teması onemli ama katılıyorum.

Birde şöyle düşün o zaman tamam senin dediğin mantıklı ama tam değil. Şunu hesaplamak lazım kalanını içi dış ortamdan sıcak aa önemli olan zaten kasa içindeki sıcaklığı da kasa dışına atmak dimi...:) radyatör fanları dışardan içeri ufledigi zaman hem dış ortamdaki sıcaklığı da kasa icine verdiğinde hem radyatör o sıcaklığı alıyor sonra malum işlemci sıcaklığında bir degisiklik haliyle olmuyor ve kasa içinde ki sıcak hava artıyor ve hatta fanin etkisi ile içerde dolanip diğer bileşenlerinde sıcaklığını arttırıyor :) fandaki static basınç içerden cikan sıcak havanın etkisini zaten bastiriyor o yüzden fanlar daima kasa dışına uflesin ben 4 fan olarak kullanıyordum ve cok denedim ki 4 fanla varya benim ekran kartı 30 drecede boşta iken kasa içine uflettim diyeb fanları 40 dereceye çıktı :) tekrarliyorum fanlar daima kasa dışına üfleyecek şekilde konumlandırılmış olmalı. ....

• merhaba . üzerindeki fanları söküp yerine CORSAIR Air Serisi AF140 QUIET EDITION 140MM FAN taksam daha sessiz olurmu ? üzerindeki fanlar ile bu fanlar arasında bir fark varmı ? yada tavsiyede bulunabilceğiniz fan varmı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/corsair-co-9050009-ww-air-serisi-af140-quiet-edition-140mm-fan/productdetails.aspx?I_ID=65515#allImages
  • Ben h110 unumdan cok da memnun degilim arkadaslar. Ozellikle de aradan 2.5 ay gecen fanlarin resmen girrrgirrrgirr diye ses cikarmasi acayip sinir bozucu. Acaba bu fanlarin yerine daha ince yani slim adi altinda bulunan fanlardan veya en fazla bu orjinalleri kadar kalinlikta olan sessiz kuvvetli bir fan var midir acaba?? Kullananlar buraya yazabilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba . üzerindeki fanları söküp yerine CORSAIR Air Serisi AF140 QUIET EDITION 140MM FAN taksam daha sessiz olurmu ? üzerindeki fanlar ile bu fanlar arasında bir fark varmı ? yada tavsiyede bulunabilceğiniz fan varmı ?

http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/corsair-co-9050009-ww-air-serisi-af140-quiet-edition-140mm-fan/productdetails.aspx?I_ID=65515#allImages

Valla dostum tr de benim onerebilecegim guzel bir fan yok denecek kadar az. Ben coesair ın o fonlarına o parayı vermem şahsen. He yurt dışından sipariş verebiliyorsan cougar wortex ver tamamiyle sessiz ve dunyada tek 300.000 saat ömür sunan tek fan ve bence en sessiz fan performansına göre. Ben onlardan sipariş vereceğim kısmet olursa....

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Ben h110 unumdan cok da memnun degilim arkadaslar. Ozellikle de aradan 2.5 ay gecen fanlarin resmen girrrgirrrgirr diye ses cikarmasi acayip sinir bozucu. Acaba bu fanlarin yerine daha ince yani slim adi altinda bulunan fanlardan veya en fazla bu orjinalleri kadar kalinlikta olan sessiz kuvvetli bir fan var midir acaba?? Kullananlar buraya yazabilirler mi?

Bağlantıda bi sorun olmasın. Bende kaç ay oldu hiç öyle bir sesyok benimki acayip sessiz hatta :)

Çok degistirmek istwrsende akasa viper alabilirsin mesela... ben onunla kullanıyordum ses oranları aynı ama performansı fark ettiriyor:)
  • işte bende o gır gır dye ses içn dgştrmek istyorum. Boştayken o ses yok ama yük testlerınde 100 de 100 dyken var. Ben hç olmasın istyorum. Bu fanları alıcam sanırım çunku olumlu yorumlar var hep. Dger 110 kullanıcılarıda cevaplarsa sevinirim

• hknups kullanıcısına yanıt
    Corsair fanlar 30-35db ses çıkarıyor... yani h110 daki stok fanlardan bile daha sesli... bence sen fanlarina Yağlı Kontak Sprey sık ve öyle bir dene.
  • quote:

quote:

Ben h110 unumdan cok da memnun degilim arkadaslar. Ozellikle de aradan 2.5 ay gecen fanlarin resmen girrrgirrrgirr diye ses cikarmasi acayip sinir bozucu. Acaba bu fanlarin yerine daha ince yani slim adi altinda bulunan fanlardan veya en fazla bu orjinalleri kadar kalinlikta olan sessiz kuvvetli bir fan var midir acaba?? Kullananlar buraya yazabilirler mi?

Bağlantıda bi sorun olmasın. Bende kaç ay oldu hiç öyle bir sesyok benimki acayip sessiz hatta :)

Çok degistirmek istwrsende akasa viper alabilirsin mesela... ben onunla kullanıyordum ses oranları aynı ama performansı fark ettiriyor:)

viper zaten kasamın diğer yerlerinde takılı... Ama çok daha fazla ses çıkarıyor... Ben daha sessiz en azından gırlamayan bişey arıyorum. hem de anakartımın sığmamasından ötürü ince bişey bulursam çok daha iyi olur.

• 14 cm olarak ince fanlar var ama yurt dışında bulursun genelde. Ki 25mm denince fanlarda cfm ve air pressure oranları çok düşük yani radyatör için uygun değil. ... o yüzden 25mm den ince fanı unut derim bi defa....

Corsair AF serisi düşünebilirsin 140mm lerde ap mideli yok diye biliyorum ben... yani tamamiyle 140mm de af yani air flow cfm oranı yüksek teecihin olabilir.... akasa viperdan sessizdir hani :) ama statik basıncı düşük. ... tekrar söyleyeceğim eger yurr dışından sipariş verebiliyorsan Cougar Vortex 140mm sipariş ver derim ben sana.. 1200rpm ama corsairin af140 tan 30-40 cfm daha fazla hava üfler ve statik basıncı 2 katı daha çok heleki ses olayı full son rpm de 19 db bi düşün :) 300.000 sat kullanım ömrü var birde :) ben şahsen yurt dışından sipariş veriyorum artık herşeyimi. Çünkü tr de o kadar çeşit ve güzel işe yarar ürün yok. .....
  • quote:

14 cm olarak ince fanlar var ama yurt dışında bulursun genelde. Ki 25mm denince fanlarda cfm ve air pressure oranları çok düşük yani radyatör için uygun değil. ... o yüzden 25mm den ince fanı unut derim bi defa....

Corsair AF serisi düşünebilirsin 140mm lerde ap mideli yok diye biliyorum ben... yani tamamiyle 140mm de af yani air flow cfm oranı yüksek teecihin olabilir.... akasa viperdan sessizdir hani :) ama statik basıncı düşük. ... tekrar söyleyeceğim eger yurr dışından sipariş verebiliyorsan Cougar Vortex 140mm sipariş ver derim ben sana.. 1200rpm ama corsairin af140 tan 30-40 cfm daha fazla hava üfler ve statik basıncı 2 katı daha çok heleki ses olayı full son rpm de 19 db bi düşün :) 300.000 sat kullanım ömrü var birde :) ben şahsen yurt dışından sipariş veriyorum artık herşeyimi. Çünkü tr de o kadar çeşit ve güzel işe yarar ürün yok. .....

O dedigin turuncu yaprakli fanlari biliyorum. Kaliteli. Bu forumda satan da vardi. Olmazsa onlardan alayim ben.

• quote:

quote:

14 cm olarak ince fanlar var ama yurt dışında bulursun genelde. Ki 25mm denince fanlarda cfm ve air pressure oranları çok düşük yani radyatör için uygun değil. ... o yüzden 25mm den ince fanı unut derim bi defa....

O dedigin turuncu yaprakli fanlari biliyorum. Kaliteli. Bu forumda satan da vardi. Olmazsa onlardan alayim ben.

Siyah yapraklı olanıda var.... o satan arkadaşta 14 cm varsa al derim ben... yurt dışı fiyati 18 $ oda tahminimce en az 50.tl ye satar diye düşünüyorum ki hakkı 60.tl kafadan :) çünkü toplu sipariş düşündüğün zaman. 18$+8$=26$-> 0.447 $ kuru yurt dışı alımında oda 56.tl yapar :) % 18 kdv + 3.tl ambar parası 67.tl yapar fan başına fiyatı :)

• quote:

quote:

quote:

Siyah yapraklı olanıda var.... o satan arkadaşta 14 cm varsa al derim ben... yurt dışı fiyati 18 $ oda tahminimce en az 50.tl ye satar diye düşünüyorum ki hakkı 60.tl kafadan :) çünkü toplu sipariş düşündüğün zaman. 18$+8$=26$-> 0.447 $ kuru yurt dışı alımında oda 56.tl yapar :) % 18 kdv + 3.tl ambar parası 67.tl yapar fan başına fiyatı :)

bende istiyorum bu fanlardan tr de olsa keşke

• af serisi kasa fanı olduğundan radyatörde hiç bir etki göstermiyor hiç fan yokmuş gibi cpu sıcaklıkları artıyor....Swiftech helix 140cm fanlar var yurtdışında oralardan alabilirsin. http://www.overclock.net/t/1147587/official-thermaltake-level-10gt-club/250 benim kasa bu içinde görebilirsin af serisi fandan 4 tane var..Resimler biraz eski olduğu için radyatöre taktıgım swiftechler görünmüyor..Swiftech fanlar çok daha sessiz ve uzun ömürlü corsairin zırlayan h110 fanını söküp bunu taktım çok memnun kaldım..trye gelişi 100tl falan tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 21 Eylül 2013; 16:59:05 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.