Şimdi Ara

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
6
Favori
18.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O ses bende de var, fanlar full hızda çalıştımı ses kesiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Ben de h110 almistim yalniz su aralar asiri derecede girgirrrgirrr diye ses geliyor. Sanirim motorundan geliyor. Ve asiri rahatsiz ediyor

Dusuk devirde Fanlardan geliyordu ayni ses bende
    Sonra sonra iyice arttı fanları değiştirdim ses kalmadı.

demek mesele fanla haa :( neyse saglık olsun motoru bozulmasın da
  • Arkadaşlar söyle yanlış bir bilgi var pompa hızını düşürmeyin zaten bu kit pompaların nominal çalışma hzı 1500rpm'dir
    ve bu kitlerin pompası çok güçlü değildir sizler bu hızı düşürdükçe pompa'ın sıvıyı itmesi zorlaşacak rad'a sağlıklı
    şekilde sıvı gitmeyecek ve fanlarda rad'dan ısıyı uzaklaştıramayacaktır.

custom'da konusu olmuştu merak edenler flow rate'i maximum devir 12 voltta suyun akış hızına bakabilirler
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=79077850

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackrebel -- 9 Ağustos 2013; 19:14:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togalak

Arkadaşlar söyle yanlış bir bilgi var pompa hızını düşürmeyin zaten bu kit pompaların nominal çalışma hzı 1500rpm'dir
    ve bu kitlerin pompası çok güçlü değildir sizler bu hızı düşürdükçe pompa'ın sıvıyı itmesi zorlaşacak rad'a sağlıklı
    şekilde sıvı gitmeyecek ve fanlarda rad'dan ısıyı uzaklaştıramayacaktır.

custom'da konusu olmuştu merak edenler flow rate'i maximum devir 12 voltta suyun akış hızına bakabilirler
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=79077850

Bosta iken hic ısı farkı olmuyor 1500ile 1200rpm arasında yukte ise 1c fark oluyor bazen o bile olmuyor. Ama ben gece sessizliğinde sadece 1500rpmde kullanıyorum çünkü fanları 600rpmye alinca fan sesi hiç olmayınca hafif bir tıkır tıkır ses geliyor. Ama fan sesi hafif varsa zaten pompa sesi hic duyulmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zate demek istediğimde o
    farzedelim pompa 4500rpm'de bile dönse daha fazla soğutma olmayacaktır yani pompanın
    çok hızlı dönmesinin soğutmaya etkisi şu şekildedir rad'lara sağlıklı bir biçimde sıvının iletilmesi
    şeklindedir.(yani bu aslıda custom için geçerlidir kitlerdeki pompalar birlikte kullanılan RAD'lar için yeterlidir)
    Tkır tıkır ses gelmesi normal pompa nın hızını düşürdüğünüzde 12' volttanda daha düşük
    voltajda çalıştığı için pompa motoru step yapıyor onun içinde o tıkır tıkır sesi duyuyorsunuz

edit:
    Bu arada siz şu corsairin fanlarını en son değiştirdiniz diye hatırlıyorum
    geri mi taktınız yoksa yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackrebel -- 9 Ağustos 2013; 22:01:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: togalak

zate demek istediğimde o
    farzedelim pompa 4500rpm'de bile dönse daha fazla soğutma olmayacaktır yani pompanın
    çok hızlı dönmesinin soğutmaya etkisi şu şekildedir rad'lara sağlıklı bir biçimde sıvının iletilmesi
    şeklindedir.(yani bu aslıda custom için geçerlidir kitlerdeki pompalar birlikte kullanılan RAD'lar için yeterlidir)
    Tkır tıkır ses gelmesi normal pompa nın hızını düşürdüğünüzde 12' volttanda daha düşük
    voltajda çalıştığı için pompa motoru step yapıyor onun içinde o tıkır tıkır sesi duyuyorsunuz

edit:
    Bu arada siz şu corsairin fanlarını en son değiştirdiniz diye hatırlıyorum
    geri mi taktınız yoksa yine

Yok yok swiftech Helix takılı orjinal fanlardan çok daha sessiz

• İhtiyaçtan dolayı satıyorum millet....

http://forum.donanimhaber.com/m_79631226/f_//tm.htm#79631226
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

İhtiyaçtan dolayı satıyorum millet....

http://forum.donanimhaber.com/m_79631226/f_//tm.htm#79631226

http://www.teknofiyat.com/?search=h110

30tllik bir indirim icin değermi düşündürücü ben bile h100iyi 225 sattım

• paradox__2006 kullanıcısına yanıt
    30.tl lik indirim derken..? he fiyatlar düştü ondan bahsediyon... kısmet ya o fiyatlar böyle bir gün düşer ertesi gün artar o bir günlük indirimi kendine kar sayanlar oluyor genelde..:):) hani 2 el iyassında satıcıları dahada zarara uğratalım diye düşünen çk kişi var..:):)
  • h110 da led ışık yokmu? Bide ben fanları takamadım ucundaki soket 4lu benim anakartta 3lu var. Fansız çalşması sorun olurmu? İçnde ayrıyetten 4tane fan var

• Selamlar,

H110'da pompa üzerinde LED bulunmuyor. 4-pin fanı, 3-pin yuvaya da takabilirsiniz anakat üzerinde.
  • hknups kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle led yok. zaten lede gerekte yok o led muhabbeti biraz göz boyam , karagoz hacivat yani ;)
  • hknups kullanıcısına yanıt
    Bu arada 4 adet fan yok 2 adet fan var sen istersen 2 adet daha tadabilirsin o sana kalmış. Piyasadaki bu şekildeki hiç bir sistemde 4 adet fan yok zaten.
  • resmen gösteriş yapmıssın
  • quote:

Orijinalden alıntı: srtsrt07

resmen gösteriş yapmıssın

Ne konuda gösteriş anlamadım.? Sistemi diyorsan eeee olsun o kadar
  • quote:

Bu arada 4 adet fan yok 2 adet fan var sen istersen 2 adet daha tadabilirsin o sana kalmış. Piyasadaki bu şekildeki hiç bir sistemde 4 adet fan yok zaten.

fanların kabloları kısa kalıyor anakartın soketlerine yetişmıyor. bir ek kablosu varmı bu kabloların ? teşekkürler cevabın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknups

quote:

fanların kabloları kısa kalıyor anakartın soketlerine yetişmıyor. bir ek kablosu varmı bu kabloların ? teşekkürler cevabın için

Bişey değil. O tür kablolarda genelde tr de çeşit yok fazla ama bu linkten bak buldum bi tane.

http://www.modifiyemalzemecisi.com/?urun-164-pwm-uzatma-kablosu

• quote:

quote:

quote:

Bişey değil. O tür kablolarda genelde tr de çeşit yok fazla ama bu linkten bak buldum bi tane.

bişey daha sorucam. pompayı monte ederken vidaları sıktıgım zaman bir muddet sonra arkadaki yuvalarda vidalarla birlikte donuyor. yani sıkı sıkı sıkılmıyor pompa. bunun bir çözümü veya zararı varmı ? (pompayı elimle salladıgımda herhangi bir boşluk veya sallanma yok )

• quote:

quote:

quote:

quote:

bişey daha sorucam. pompayı monte ederken vidaları sıktıgım zaman bir muddet sonra arkadaki yuvalarda vidalarla birlikte donuyor. yani sıkı sıkı sıkılmıyor pompa. bunun bir çözümü veya zararı varmı ? (pompayı elimle salladıgımda herhangi bir boşluk veya sallanma yok )

İşte onu yapma. O vidalari fazlla sıkıp o arka plakadaki somunların yuvasını folloş edersen Bloğu Sökmen imkansız olur bu sefer. Başıma geldi yani vidayi sıkıp yani bastırıp monte edersen vida yuvadanda dışarı çıkıyor dikkatli vidala yani....:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İşte onu yapma. O vidalari fazlla sıkıp o arka plakadaki somunların yuvasını folloş edersen Bloğu Sökmen imkansız olur bu sefer. Başıma geldi yani vidayi sıkıp yani bastırıp monte edersen vida yuvadanda dışarı çıkıyor dikkatli vidala yani....:)

zaten biraz falafoş oldu gibi bu hoşuma gitmıyor sanki işlemciye tam temas etmıyormuş gibi blok. stok sogutucu ilede boştayken 33 34 derece idi 320 lira h110 a verdik oda aynı . boşunamı verdık yani bu parayı. bana özelden skype adresin varsa verebilirmsin .

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.