Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ömr0681

OK hocam buyuk ıhtımal alacam bu kasayı üst tarafa 2 14cm fanmı taksak daha etkılı olur yoksa 1 uste 1 alta mı taksak daha etkılı olur

Alta takacagın fanın pek fazla bır etkisi olacagını sanmıyorum. Ben 400R kasama yana 14cm lik, uste de 2 tane 12cm lik egsoz fan taktım. Buz gibi oluyordu kasanın içi ve hiç ses gelmiyordu nerdeyse. Sadece 14 lük fanı güç kaynagına bagladım, tepedekileri ana kart a bagladım. Müşavir hocamın hepsi 14 lüktü sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

OK hocam buyuk ıhtımal alacam bu kasayı üst tarafa 2 14cm fanmı taksak daha etkılı olur yoksa 1 uste 1 alta mı taksak daha etkılı olur

http://forum.donanimhaber.com/m_56816619/tm.htm

Yukarıdaki konuyu inceleyebilirsiniz. Benim 400R de normalde önde 2*12 ve egsoz 1*12 fan mevcuttu. Ben ekstradan yana 1*14 tavana 2*14 taktım ve her iki durumda da aldığım test sonuçları konuda mevcut.
  • @MÜŞAVİR
    fanlarla ilgili incelemeniz çok yararlı olmuş. Dikkat ediyorum, forumda eksik olan konularla ilgili tespitleriniz ve yaptığınız incelemeler biz son kullanıcılar için çok aydınlatıcı oluyor. Bunun için çok teşekkür ediyorum size.

Geçen haftasonu vatan %25 yapmadı diye sistemimi kuramamıştım. Demek ki her işte bir hayır varmış, aldığım XLF 140mm fanlar aynen duruyor paketinde. Bugün gidip iade edeceğim, hız aşırtma rekor denemesi yapan bir insan değilim neticede, 3 derece için 40 lira fazladan vermeye gerek görmüyorum. Zaten Sunbeam CCF ve dual fan 6950 sahibiyim, sıcaklık konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Para kolay kazanılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 24 Ocak 2012; 12:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gıda.mühendisi

@MÜŞAVİR
    fanlarla ilgili incelemeniz çok yararlı olmuş. Dikkat ediyorum, forumda eksik olan konularla ilgili tespitleriniz ve yaptığınız incelemeler biz son kullanıcılar için çok aydınlatıcı oluyor. Bunun için çok teşekkür ediyorum size.

Geçen haftasonu vatan %25 yapmadı diye sistemimi kuramamıştım. Demek ki her işte bir hayır varmış, aldığım XLF 140mm fanlar aynen duruyor paketinde. Bugün gidip iade edeceğim, hız aşırtma rekor denemesi yapan bir insan değilim neticede, 3 derece için 40 lira fazladan vermeye gerek görmüyorum. Zaten Sunbeam CCF ve dual fan 6950 sahibiyim, sıcaklık konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Para kolay kazanılmıyor

Takdiriniz için ben teşekkür ederim. Öncelikle dediğiniz gibi forumda eksik olan, sıkça sorulan sorulara cevap bulmaya çalışan konuları aydınlatmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Elbette kısıtlı imkan ve donanımla ne kadarını becerebilirsem.

Bazı üyeler gibi benimki seninkini döverden ziyade tüm üyelerin yararlanabileceği, merak edilen, gizlide kalmış noktalara parmak basmaya çalışıyorum.

İlave fanlarla ilgili tespitlerim için size 3 noktada uyarıda bulunmak isterim;

1- Testte fanlar tam devirde çalışmıyorlardı, tam devirde (haliyle epey sesliler) aradaki fark daha yüksek te çıkabilir.

2- Test ortamı 20C civarında bir oda sıcaklığına sahipti. Dolayısıyla konuda da değinildiği gibi yaz sıcaklarında belki çok daha farklı sonuçlarda ortaya çıkabilir.

3- Kullanılan kasa bu noktada çok önemli, 400R biliyorsunuz ki hem yan paneli hem tavan kısmı geniş gözenekli bir yapıya sahip ve haliyle hem içeriye hava girişi ve hemde havanın dışarı atılmasına bu noktalarda katkısı büyüktür. Kapalı bir kasada çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Ama konumuz 400r-500r olduğundan 3. maddedeki sıkıntılar yaşanmayacaktır. 1. Maddenin belki 1-2C daha etkileyebileceğini ama 2. madde konusunda benimde bir öngörüm olmadığını söylemem gerekir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Takdiriniz için ben teşekkür ederim. Öncelikle dediğiniz gibi forumda eksik olan, sıkça sorulan sorulara cevap bulmaya çalışan konuları aydınlatmaya çalışıyorum elimden geldiğince. Elbette kısıtlı imkan ve donanımla ne kadarını becerebilirsem.

Bazı üyeler gibi benimki seninkini döverden ziyade tüm üyelerin yararlanabileceği, merak edilen, gizlide kalmış noktalara parmak basmaya çalışıyorum.

İlave fanlarla ilgili tespitlerim için size 3 noktada uyarıda bulunmak isterim;

1- Testte fanlar tam devirde çalışmıyorlardı, tam devirde (haliyle epey sesliler) aradaki fark daha yüksek te çıkabilir.

2- Test ortamı 20C civarında bir oda sıcaklığına sahipti. Dolayısıyla konuda da değinildiği gibi yaz sıcaklarında belki çok daha farklı sonuçlarda ortaya çıkabilir.

3- Kullanılan kasa bu noktada çok önemli, 400R biliyorsunuz ki hem yan paneli hem tavan kısmı geniş gözenekli bir yapıya sahip ve haliyle hem içeriye hava girişi ve hemde havanın dışarı atılmasına bu noktalarda katkısı büyüktür. Kapalı bir kasada çok daha farklı sonuçlar ortaya çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Ama konumuz 400r-500r olduğundan 3. maddedeki sıkıntılar yaşanmayacaktır. 1. Maddenin belki 1-2C daha etkileyebileceğini ama 2. madde konusunda benimde bir öngörüm olmadığını söylemem gerekir.

Kendi açımdan söyleyecek olursam; forumda f/p oranı düşük ekran kartı, işlemci vb. bileşenlerden ziyade bu tarz incelemeleri daha yararlı buluyorum. Tabi ki bunun sebepleri var, herkesin gelir düzeyi, bu işlere olan merakı farklıdır. Ancak benim gibi orta gelirli insan sayısı forumda çok fazla, o yüzden çok yararlı incelemeler ile bize yardımcı oluyorsunuz.

Konuya dönecek olursak, elbette yazın daha fazla katkısı olabilir fanların. Ben o aradaki 3 derecelik farkın, üstteki egzos fanlardan ziyade yan kapaktaki fandan kaynaklandığını tahmin ediyorum. Zaten 500r'de bildiğiniz gibi yanda büyük bir fan mevcut. Ayrıca evim kışın sıcak yazın serin oluyor. Zaten öyle saatlerce oturup aralıksız oyun oynayacak kadar vaktim de olmuyor. Yani bana olan getirisi, maliyetini karşılamayacağını düşünüyorum.
    Ama dediğiniz gibi diğer kasalarda çok faydalı olabilir. O konuda aynı olmasa da başıma geleni anlatmak isterim. Geçtiğimiz yaz Antalya'nın 40 derece yaz sıcağında laptop kullandım yaklaşık 2 ay. Bu süre içerisinde, günün en sıcak anları olan öğlen saatlerinde MW oynadık arkadaşlarla multiden. Laptopun çok ısındığını bile bile paraya kıyıp kaliteli bir laptop soğutucusu almadım, bu hatam sonucunda laptopun ekran kartını yaktım ve 4 yıllık laptopum gayet tatminkar performans vermesine rağmen ekran kartına para vermek yerine sistem toplamaya karar verdim. Tabi ki masaüstüyle laptop bir değil ancak mantık aynı, soğutma önemli. Zaten bu yüzden Carbide kasalar tercih sebebi olmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Of Monsters and Men -- 24 Ocak 2012; 12:43:56 >

• Kasalar sade ve şık.

Belki güç düğmeleri ve diğer girişler daha belirgin yapılabilirmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

Kasalar sade ve şık.

Belki güç düğmeleri ve diğer girişler daha belirgin yapılabilirmiş.

şık olmasının sebebi de o zaten birazda
  • yarın bi sorun cıkmazsa 500r ı sonunda alıyorum aslında bugun alacaktım isim cıktı alamadım :(
  • Ben aldığım Xigmatek fanları dün iade ettim. Açıkçası 2 hafta geçtiği için sıkıntı çıkartırlar diye kendimi şartlandırıp hazırlıklı gitmiştim Vatan'a
    Ama sorgusuz sualsiz, tek bir imzayla 2 dakika bile sürmeden fanları verdim, indirim kuponunu aldım. Kötünün iyisi vatanı bu yüzden seviyorum, iade konusunda en az sorun çıkartan firmalardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

yarın bi sorun cıkmazsa 500r ı sonunda alıyorum aslında bugun alacaktım isim cıktı alamadım :(

Bekliyoruz, şimdiden hayırlı olsun.
  • Merhabalar bende bu haftasonu sistemi alıcam kısmetse kasa olarak 500R alıcam.Sormak istediğim kasa dahil toplam bütçe 2400 lira şöyle bir sistem topladım fikirlerinizi almak istedim satın almadan önce daha iyi önerebileceğiniz bir parça varmı veya vatanın %25 indirimiyle 2400 e denk gelecek daha iyi bir sistem olur mu tavsiyelerinizi bekliyorum.

INTEL Core i5-2500K 3.30 GHz LGA1155 İşlemci
    ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 Z68 LGA1155 DDR3 2200 Anakart
    AEROCOOL Strike X (AE-STRIKEX-PSU-800) 800W APFC 80 Plus 14cm Fan Güç Kaynağı
    G.SKILL Sniper (F3-12800CL9D-8GBSR) 8 GB Dual Kit (2x4GB) DDR3-1600Mhz CL9 Bellek
    WESTERN DIGITAL Caviar Black (WD1002FAEX) 3.5" 1TB SATA 6 Gb/s SATA Disk
    MSI N560GTX-Ti Hawk GTX 560 Ti 1GB 256 Bit GDDR5 Ekran Kartı - 01-MSI-016-07020

Sessiz bir kasa olmasını istiyorum bu yönde de tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delicevattt

Merhabalar bende bu haftasonu sistemi alıcam kısmetse kasa olarak 500R alıcam.Sormak istediğim kasa dahil toplam bütçe 2400 lira şöyle bir sistem topladım fikirlerinizi almak istedim satın almadan önce daha iyi önerebileceğiniz bir parça varmı veya vatanın %25 indirimiyle 2400 e denk gelecek daha iyi bir sistem olur mu tavsiyelerinizi bekliyorum.

INTEL Core i5-2500K 3.30 GHz LGA1155 İşlemci
    ASUS Maximus IV GENE-Z/GEN3 Z68 LGA1155 DDR3 2200 Anakart
    AEROCOOL Strike X (AE-STRIKEX-PSU-800) 800W APFC 80 Plus 14cm Fan Güç Kaynağı
    G.SKILL Sniper (F3-12800CL9D-8GBSR) 8 GB Dual Kit (2x4GB) DDR3-1600Mhz CL9 Bellek
    WESTERN DIGITAL Caviar Black (WD1002FAEX) 3.5" 1TB SATA 6 Gb/s SATA Disk
    MSI N560GTX-Ti Hawk GTX 560 Ti 1GB 256 Bit GDDR5 Ekran Kartı - 01-MSI-016-07020

Sessiz bir kasa olmasını istiyorum bu yönde de tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen.

Gayet güzel seçimler, belki anakart daha ucuz bir model bakılabilir. Artan paraylada GTX570 için zorlanabilir. HDD konusunda da ses sorunu yaşamazsınız umarım.

• Sesli bir model mi hdd o yüzden mi öyle dediniz ? Bir de bu anakart yerine msi g43(g3) modelini alsam çok bi fark olur mu olumsuz olarak
  • HDD konusunda ya ben şanssızdım ya da gerçekten öyle olsa gerekki en sessizleri seagate dir. Benim ne samsung dan ne de WD den yüzüm gülmedi bu konuda.

Anakart olarak şu model işinizi görür.

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/msi-z68ma-g45-%28b3%29-z68ma-g45%28b3%29intel-z68-soket-1155-ddr3-2133mhz-dvi&hdmi-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=56219

Ek: Bu anakartta sizin seçtiğinizde m-atx. CF veya SLI kurulumlarında sıkıntı çıkartabilirler. ATX olarak aşağıdaki model de düşünülebilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/asus-p8p67-le-p8p67-le-intel-p67%28b3%29-soket-1155-ddr3-2200mhz-%28oc%29-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=51167

• Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeler için hdd harici ses konusunda bir sorun olmaz heralde.O zaman bu şekilde bi sistemi haftasonu alıyorum ekran kartını gtx570 yapmaya çalışarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delicevattt

Çok teşekkür ederim hocam tavsiyeler için hdd harici ses konusunda bir sorun olmaz heralde.O zaman bu şekilde bi sistemi haftasonu alıyorum ekran kartını gtx570 yapmaya çalışarak.

Anakart konusundaki yorumuma tekrar bakın, buna rağmen halen m-atx anakart düşünüyorsanız, şimdiden hayırlı olsun demek düşer bize.
  • Aslında matx den soğumadım değil çünkü ilerde belki sli cf olabilir bilinmez.Atx düşünüyorum ne önerirsiniz atx olarak bu fiyat aralığında ?
  • Bende 500R kullanıcısıyım. Gerçekten çok kaliteli bir kasa . İyiki almışım dedim.

resimler

Ufak resim olarak bir türlü koyamadım albüm olarak ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sir_recep

Bende 500R kullanıcısıyım. Gerçekten çok kaliteli bir kasa . İyiki almışım dedim.

resimler

Ufak resim olarak bir türlü koyamadım albüm olarak ekledim.

Ekledim kullanıcı listemize.

Akasa viper lar nasıl, sessiz mi?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.