Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.359
Cevap
28
Favori
195.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GamingMan

quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Bende yakında bu kasayı alıcam hayırlısıyla.Üst kısım için önerebileceğiniz fan varmı.Yada içindeki fanları değiştirmeme gerek varmı başka markayla.

Saygılar...

Kasa ile gelen fanlar son derece sessiz, kesinlikle değiştirmeyin.

14 cm fan olarak Xigmatek XLF-F1453 tavsiye edebilirim. Hem sessiz, hem yüksek hava akımı sağlayabiliyor. Ben bunlardan 3 tanesini kullanıyorum şu anda.

Teşekkür ederim.Bide yan kapağa max kac cm fan takılıyo.Orjinalinden büyük takılabiliyor mu ??

Alıntıları Göster
    corsair 400r aldım. ekran kartını almadığım için sistem kuramıyorum. kurulum yapınca resimleri paylaşırım.
    yalnız cooler master elite 332'den sonra çok iri geliyor gözüme :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

corsair 400r aldım. ekran kartını almadığım için sistem kuramıyorum. kurulum yapınca resimleri paylaşırım.

Hayırlı olsun, listemize ekledim. Dediğiniz gibi gerçekten midtower bir kasaya göre hayli hacimli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

Hayırlı olsun, listemize ekledim. Dediğiniz gibi gerçekten midtower bir kasaya göre hayli hacimli.

Alıntıları Göster
    Bugün yeni sistemimi aldım vatan %25 indirimi ile kasam CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 500R MIDT ATX SİYAH KASA, ekleyebilirseniz sevinirim.

• 400R vatanda 216 liraya inmiş alacak olanlar kaçırmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furki06

400R vatanda 216 liraya inmiş alacak olanlar kaçırmasın.
    herkese merhaba,

bugün vatandan Corsair 500R alarak aranıza katıldım :)
    (bu arada ben de ekran kartını alamadım)

ilk işim eski kasamda (aopen h600) HDD soğutmak için kullandığım Aerocool 14cm fanı arkadaki 12cm Corsair ile değiştirmek oldu:

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

Buradaki 12cm'i tepeye alıp kasa içine üfleyecek şekilde yerleştirdim.
    Yanına da yine 12cm'lik Revoltec fan'ı yine kasa içine üfleyecek şekilde taktım:

Fanların önceki ve sonraki durumunu karşılaştırmak için hangi programı kullanabilirim sizce?
    Çünkü tepedekilerden ve öndekilerden birer tane iptal etmek istiyorum, acaba sıcaklığı ne kadar etkiler merak ediyorum.

Bir de kasa önünden fan devrini en düşük seviyeye ayarlıyorum, tepedekilere etki etmiyor.
    Bunun bir yolu var mı? Kasa içinde aradım, ön panelden çıkan boşta bir kablo bulamadım.

umarım benim gibi bu konuyu uzaktan takip edenler de en kısa zamanda carbide sahibi olurlar :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sir_recep

Bende 500R kullanıcısıyım. Gerçekten çok kaliteli bir kasa . İyiki almışım dedim.

resimler

Ufak resim olarak bir türlü koyamadım albüm olarak ekledim.

Ekledim kullanıcı listemize.

Akasa viper lar nasıl, sessiz mi?

Alıntıları Göster
    Viperlar gerçekten çok iyi üfleme yapıyor ses konusuna gelince normalde 600 RPM ye indiriliyormuş fakat ben Xvision fan kontrolcüyle 900 devirin altına inemedim bu devirdede fazla ses yapmıyorlar. Ama 14 CM olan cok kuvvetli son devirde elinde tutamıyorsunuz. :)
    Dolayısıyla bu üflemenişn oluşturduğu bir ses olucaktır birde egzos olarak kullanınca kasanın tellerine carpan basınc var. Ama genel olarak düşük devirde sessizler ve baya iyi hava akımı sağlıyorlar ben altada bir 14 cm alıcam yakında.

• quote:

Orijinalden alıntı: laider

herkese merhaba,

bugün vatandan Corsair 500R alarak aranıza katıldım :)
    (bu arada ben de ekran kartını alamadım)

ilk işim eski kasamda (aopen h600) HDD soğutmak için kullandığım Aerocool 14cm fanı arkadaki 12cm Corsair ile değiştirmek oldu:

Buradaki 12cm'i tepeye alıp kasa içine üfleyecek şekilde yerleştirdim.
    Yanına da yine 12cm'lik Revoltec fan'ı yine kasa içine üfleyecek şekilde taktım:

Fanların önceki ve sonraki durumunu karşılaştırmak için hangi programı kullanabilirim sizce?
    Çünkü tepedekilerden ve öndekilerden birer tane iptal etmek istiyorum, acaba sıcaklığı ne kadar etkiler merak ediyorum.

Bir de kasa önünden fan devrini en düşük seviyeye ayarlıyorum, tepedekilere etki etmiyor.
    Bunun bir yolu var mı? Kasa içinde aradım, ön panelden çıkan boşta bir kablo bulamadım.

umarım benim gibi bu konuyu uzaktan takip edenler de en kısa zamanda carbide sahibi olurlar :)

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun kasanız.
    Kış aylarından üstteki bir tane fanın kapatılmasının soğutmaya pek eksisi olucağını düşünmüyorum çünküğ bu kasanın hava akışı gayet güzel aşağıya bir fan arkaya ve üste bir fanla gayet iyi bir soğutma sağlanır öndeki fanlar baya sessiz zaten. Ben yan kapaktaki fanı çıkardım çünkü çok ses çıkarıyordu sizinkide öylemi bilmiyorum yana 1 adet 12 cm fan bağladım öylesine.
    Ama yazın ne kadar hava akımı çok olursa o kadar iyi olucaktır.

• quote:

Hayırlı olsun kasanız.
    Kış aylarından üstteki bir tane fanın kapatılmasının soğutmaya pek eksisi olucağını düşünmüyorum çünküğ bu kasanın hava akışı gayet güzel aşağıya bir fan arkaya ve üste bir fanla gayet iyi bir soğutma sağlanır öndeki fanlar baya sessiz zaten. Ben yan kapaktaki fanı çıkardım çünkü çok ses çıkarıyordu sizinkide öylemi bilmiyorum yana 1 adet 12 cm fan bağladım öylesine.

Alıntıları Göster
    Kasada Tek eksi yan H100 su soğutma sistemimi 4 fanlı olarak kuramamam oldu çünkü fanlar içeri takıldığında anakartın soğutucusuna değdi. Ancak tepedeki mesh paneli iptal edersem takabiliyorum.

• quote:

Hayırlı olsun kasanız.

Alıntıları Göster
    peki bu kasada psu alt kısıma mı denk geliyor?alt kısıma denk geliyorsa alt kısımda psunun denk geldiği yerde fan var mı?yani psu havayı kasanın içindeki sıcak havadan mı alıyor yoksa dışarıdan soğuk havadan mı alıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Doktor-3

peki bu kasada psu alt kısıma mı denk geliyor?alt kısıma denk geliyorsa alt kısımda psunun denk geldiği yerde fan var mı?yani psu havayı kasanın içindeki sıcak havadan mı alıyor yoksa dışarıdan soğuk havadan mı alıyor?

psu kasa dışından (arkadan) havayı alıp,
    aşağıya (yere doğru) üflüyor.

kasa içi hava sirkülasyonuna karışmıyor :)
  • quote:

PSU alt kısma geliyor aşağıda fan yok ama filtreli ızgara var ve PSU nun fanı oraya geliyor yani dışarıdan gelen havayı kullanıyor.
  • quote:

quote:

PSU alt kısma geliyor aşağıda fan yok ama filtreli ızgara var ve PSU nun fanı oraya geliyor yani dışarıdan gelen havayı kullanıyor.

Alıntıları Göster
    teşekkürler peki bu sıvı soğutmalı sistem aktif mi bunda?yani kasayı alsam yarın kullanabilir miyim bu sıvı soğutma olayını?

• quote:

Hayırlı olsun kasanız.

teşekkürler.

aksine bana da büyük fan bana çok sessiz geldi,
    aslında egzost olarak 14cm aerocool takınca ikisi yeterince sessiz çalışıyordu...

ama ben görmemişlik edip elimdeki bütün fanları takmış oldum
    kasaya bir uğultu hakim :)

şimdi HWMonitor indirdim,
    bakalım olmazsa sessizlik uğruna bazılarını iptal etmeyi deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: laider

quote:

Hayırlı olsun kasanız.

teşekkürler.

aksine bana da büyük fan bana çok sessiz geldi,
    aslında egzost olarak 14cm aerocool takınca ikisi yeterince sessiz çalışıyordu...

ama ben görmemişlik edip elimdeki bütün fanları takmış oldum
    kasaya bir uğultu hakim :)

şimdi HWMonitor indirdim,
    bakalım olmazsa sessizlik uğruna bazılarını iptal etmeyi deneyeceğim

Belkide bendeki fanda sorun vardı çokta dert etmedim açıkçası sistemim yeterince soğuk zaten :) Birde şu H100ün pompa sesi sorunu olmasaydı dijital trend değiştircek bakalım yarın yenisini test edip göndericez dedi.

• quote:

quote:

quote:

Bende yakında bu kasayı alıcam hayırlısıyla.Üst kısım için önerebileceğiniz fan varmı.Yada içindeki fanları değiştirmeme gerek varmı başka markayla.

Saygılar...

Kasa ile gelen fanlar son derece sessiz, kesinlikle değiştirmeyin.

14 cm fan olarak Xigmatek XLF-F1453 tavsiye edebilirim. Hem sessiz, hem yüksek hava akımı sağlayabiliyor. Ben bunlardan 3 tanesini kullanıyorum şu anda.

Teşekkür ederim.Bide yan kapağa max kac cm fan takılıyo.Orjinalinden büyük takılabiliyor mu ??

Alıntıları Göster
    Sistemi topladığımda 400r almayı düşünüyorum bende.Gerçekten çok doyurucu inceleme olmuş almayı düşünenlerin kafasında ki soru işaretlerini kesinlikle kaldırıyor.Aldığımda resimleri eklerim

• quote:

teşekkürler peki bu sıvı soğutmalı sistem aktif mi bunda?yani kasayı alsam yarın kullanabilir miyim bu sıvı soğutma olayını?

Sıvı soğutma olayı derken sıvı soputmanız varsa kullanabilirsiniz kasanın yanında gelmiyor ama.
  • quote:

quote:

Sıvı soğutma olayı derken sıvı soputmanız varsa kullanabilirsiniz kasanın yanında gelmiyor ama.

Alıntıları Göster
    yani bu kasada sıvı soğutma sistemi var mı ama değil mi?bide o ayrıca alınacaksa ne kadardır?
  • quote:

yani bu kasada sıvı soğutma sistemi var mı ama değil mi?bide o ayrıca alınacaksa ne kadardır?

Kasada sıvı soğutma yok benim aldığım sistem 300TL civarında.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    fanlar en düşük seviyedeyken:

acaba burada yazan fanin1, 2 ve 3 hangileri?

• quote:

quote:

Kasada sıvı soğutma yok benim aldığım sistem 300TL civarında.

Alıntıları Göster
    peki dark serisi kasalarda mesela dark knight da var mı?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.