Şimdi Ara

Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
6
Favori
13.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim arkadaşlara sordum hepsi kırmızı dedi kafam karıştı.Kasa beyaz beyaz aldığım zaman dışarıdan acayip görüntüsü olucak.kafamda canlandırdım bian .... neyse beyaz alıcam heralde
  • Kırmızı, modifiye yapmak için fazla iddialı bir renk. Allengirli bir kasa olsa air540 anlarım aerocool gibi ama sade kasa olduğu için beyaz kablolar ve yine beyaz led ile güzel olur diye düşünüyorum.
  • Beyaz Kablo seti aldım powersupply için çok güzel bi görüntü olucak en kısa zamanda atacağım fotoğrafları air540 en iyi kasa bence.
  • gerçekten harika bir kasa, bende almayı düşünüyorum.
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Eğer yer konusunda sıkıntı yaşamam diyorsan en iyi seçeneklerden bir tanesi. Mükemmel bir kasa :)Şiddetle tavsiye ederm
  • Kasa çok hoşuma gitti boyuna yer kaplamasındansa enine kaplaması tercihimdir İçininde gözüküyor olması cam panelin gayet geniş olması harika gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Elinize saglık gercekten cok guzel bir inceleme olmıs benim fikrim kasa gercekten cok şık ve geniş tabi sadelikten gelen guzellik diyorum ben ve kasa ben burdayım diyor gercekten elimde yeni aldıgım bir kasa olmasa gercekten tercih edilebilecek bir kasa diye dusunuyom
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha birşey yapmaya fırsatım olmadı ama buyrun bunlar da benden olsun..
     Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim] Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]

• kasa gerçekten harika, biraz uzadı almak ama netice önemli.

@Chris Brown
    dvd kafesini tamamen çıkarmak mümkün mü hocam?
    bir resimde 4 vida gördüm ön tarafında sanki.
    Selamlar,

Ön kapağı çıkarırsanız 5.25" kafesini tutan 4 adet parmak vida göreceksiniz. Onları sökerek halledebilirsiniz.

Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tech guru -- 26 Şubat 2015; 22:45:10 >
    Ben de, Air 540'ı yıllarca kullanırım. Montaj kolaylığı, E-ATX desteği, ön taraftan direkt hava akımı.. Yan kapağa 2x12 cm fan yuvası da açtırdım*, kasa soğutma küpüne döndü CPU'da zaten en iyi değerleri sunarken, GPU'da da en iyisini elde ettik.

Tek kusuru, HDD kızaklarının çok sıkı olmaması ve kasaya bitişikliği. Montaj kolaylığı için yapılmış; ama ciddi titreşim sesine yol açabiliyor.
    Keçe koyarak kolayca çözülebilir. Veya HDD'ler, SSD üstündeki deliklere vidalanabilir / 5.25 yuvalarına koyulabilir. Alt kısma da, fan yerleştirilir :)

---

* Yan yuva 2x14 de açtırılabilir. Plexiyi zayıflatmaması için 12 tercih ettik.

- Kasa fanı olarak, toplam 10, mod'la 11 adet koyabiliyoruz. Arka taraftaki 3x8 cm yuvasını ve plexi'de daha çok delik olanağını katarsak, sayı arttırılabilir.
    D-14 gibi soğutucularda dahi, plexi'yle yeterli boşluk kalıyor. Yani CPU tarafına da yan fan takılabilir.

---

Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim] Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 27 Şubat 2015; 10:20:46 >

• @sahafiec

Hayırlı olsun
  • bilgiler için teşekkürler arkadaşlar.
  • Kasayı satıyorum arkadaşlar, bilginize
  • bu kasa satılır mı hocam ya, yerine koyacak kasa bulamazsın - bak demedi deme.

bu arada alttaki hhd leri sessizleştirme çalışmalarınızı paylaşır mısınız arkadaşlar?

titreşim rahatsız edici olabiliyor zira.
  • bakıyorum titreşim önleme konusunda kimse çözüm önermemiş. o zaman ben yaptıklarımı paylaşayım, belki birinin işine yarar.

resimde görünen bölgelere bisiklet iç lastiğinden 5-7mm geniş ve 2,5-3cm uzun şeritler kesıp hdd ile kızağın arasına yerleştirdim.

sonuç beklediğimden daha iyi oldu, ne ses ne de titreşim kaldı - ilgilenenlere duyurulur.

Corsair Carbide AiR 540 KASA İNCELEMESİ [Küp'te Devrim]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 6 Ağustos 2015; 17:54:49 >

Nedense şimdiye kadar kullandığım kasaların çoğunda kapaklar hep açık durdu şuan farkediyorum
  • ilginç bir durum gerçekten, belki de uzay kasa alma zamanının gelmiş olmasının işareti.
    Sürekli bir sökme takma halinde olduğumdan demek ki, kapakları takıp sökmeye üşeniyorum. Kendimi yeni ürünlere kapatıp sistemimi sürekli aynı şekilde kullanmayı başarabildiğim gün, kasa kapakları hep kapalı duracak. Yada bizim demirciye kaynattıracam kapakları açılmayacak kumbara gibi
  • amin...
    yıllardır benim de yapmaya çalıştığım bu, hatta özellikle kapatıyorum kapakları açmak zor gelsin diye.

sen İntel'e geçeceksin her halde AMD sistemi dağıttın galiba. ama kasayı en azından ben olsam kullanmaya devam ederdim.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.