Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.437
Cevap
12
Favori
75.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: menem

ancak harici sata aparatlarıyla olabilir asus ve asrock ta böyle ürünler vardı sata3 ilk çıktığında...

Zaten Asus U3S6 pciEx sata3 çevirici kart kullanıyorum.
    O da Marwell çıktı

marvell olduğunu belirtmiştim ama
  • Ben de almayı düşünüyorum,en iyisi bu mu?
  • quote:

evet arkadaşlar yeni sata3 driver ve chipset driverından sonra ATTO sonuçları değişti (bu arada chipset driver zaten bende güncelmiş)

Hmm, peki dosya kopyalamada (ssd'den ssd'ye) bir değişiklik oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rextr

quote:

evet arkadaşlar yeni sata3 driver ve chipset driverından sonra ATTO sonuçları değişti (bu arada chipset driver zaten bende güncelmiş)

onu da denedim ilk gördüğüm 400 küsür mb/sn ama sonra yine düşüşe geçiyor yani aynı seviyede kalmıyor.. 130-140 ve üzeri seyrediyor...
  • quote:

quote:

quote:

onu da denedim ilk gördüğüm 400 küsür mb/sn ama sonra yine düşüşe geçiyor yani aynı seviyede kalmıyor.. 130-140 ve üzeri seyrediyor...

O zaman benim anladığım kadarıyla -naçizane görüşüm- SSD'lerin oturmasına en az 1 jenerasyon daha var. (Yeni çipsetler + Windows 8 gelince).

• quote:

quote:

quote:

quote:

O zaman benim anladığım kadarıyla -naçizane görüşüm- SSD'lerin oturmasına en az 1 jenerasyon daha var. (Yeni çipsetler + Windows 8 gelince).

sonuçta ssd lerde raid mantığıyla çalışıyorlar yani farzı misal 10 tane 20gb lık flash belleğin raid düzeneği....
    bu şekilde beklersen ssd nimetinden yararlanamazsınız... sistem açılması oyunların yüklenmesi ve oyunlardaki bölümlerin yüklenmesi çok farkediyor yani
    ha şunu diyebilirsiniz pahalılar evet doğrudur ama inş. ucuzlayacaklar (bunu 2 sene öncede demiştim )

• sonuna kadar katılıyorum. bunların ucuzlaması için ssd değilde ne bileyim XXs lerin çıkması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

sonuna kadar katılıyorum. bunların ucuzlaması için ssd değilde ne bileyim XXs lerin çıkması lazım

ssd ler ilk çıktığında 60gb ları şuanki 120gb lıklardan çok daha pahalı idiler ne oldu hala ucuzlamadılar 60gb ssd sıfırı en ucuz 250tl
  • Arkadaşlar bence artık ssd lerin satışı artacak niye mi? :) tayland daki sel baskınını duymuşsunuzdur artık hdd ler karaborsaya düştü vatan bile bu üçkağıtçılara katıldı :) millet şimdi 3 seçenek arsaında kalcak;

1)7200 Rpm alıp kazık yemiş psikolojisnden dolayı bunalıma girecek.
    2)Yada almıyacaklar otrucaklar HDD leri uzaktan izleyecekler.
    3) İşte bu seçenek rüyalara giren seçenekler :) SSD alıp bi kaç gün aç gezecek ama SSD ye sahip olduğu için uzun bir süre sefasını sürecek havası olacak :D
  • Bende sipariş ettim bu SSD'den ama sonra biraz araştırıp Marvell rezaletini gördükten sonra siparişimi iptal etmeyi düşünüyorum. SSD'yi sadece İşletim sistemi ve bir kaç oyun için kullanacağım burada da sanırım benchmarklardaki "Read" performansı daha önemli. Marvell'in daha çok yazma performansı kötü gibi. Siparişi iptal mi etsem karar veremedim.
  • Arakadaslar sizlere soruyorum smart response yapan var mi ssd ler ile ben yaptim ama sanki cok buyuk bir hiz artisi goremedim gibi direk ssd ile karsilatirilmaz ama bilgisayarin acilisi 20 sn kapanis 4 sn suruyor birde ato ile yaptigim testlerde okuma ve yazmayi 550-515 civarinda yakaladim kemal kardesim sen deneme yaptin mi hic smart response krulumu yaptin mi yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuneyt333

Arakadaslar sizlere soruyorum smart response yapan var mi ssd ler ile ben yaptim ama sanki cok buyuk bir hiz artisi goremedim gibi direk ssd ile karsilatirilmaz ama bilgisayarin acilisi 20 sn kapanis 4 sn suruyor birde ato ile yaptigim testlerde okuma ve yazmayi 550-515 civarinda yakaladim kemal kardesim sen deneme yaptin mi hic smart response krulumu yaptin mi yani

hayır yapmadım
  • İncelemeniz için teşekkürler.Şuan bende SSD arayışı içindeyim.Gerçekten açıklayıcı oldunuz.Teşekkürler...
  • rica ederim üstadım. anakartınız sata kontrolcüsü marvell değilse gerçekden bu ürünü sonuna kadar öneriyorum sizlere....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

rica ederim üstadım. anakartınız sata kontrolcüsü marvell değilse gerçekden bu ürünü sonuna kadar öneriyorum sizlere....

Msi'lar dışında birçok marka marvell kullanıyor malesef. Msi kullanan arkadaşta max 517mb/sn okuma hızı gördük hd tune programı ile.
    Acaba marvell chipsetler için bir fix vs. çıkmayacak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 2 Kasım 2011; 22:35:52 >
  • 60'lık versiyonundan almayı düşünüyorum anakart P8Z68-V PRO malum marvell kafama takıldı şimdi
  • MARVEL Mİ.
    ÜSTADIM yanlış bilmiyorsam o anakartlarda 2 farklı sata 3 kontrolcüsü var
    marvelin dışında bidaha olması laızm
  •  Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü

bide bu girişler 2 adet olduğu için anakartın içinden çıkan orjinal 6gb/s kablosu vardır. üzerinde yazar. o kablo ile 1. girişe takıcaksın.
    2. girişe takarsan yine olmaz
  • @kemal2238 evet haklıymışsın 8 porttan 2 si marvell gerisi intel.Şimdi kılavuzdan baktım soldaki ikili intel sata 3,sagdaki ikilinin mavi olanı marvell sata 6 beyaz intel sata 6
  • aynen üstadım, sitede açıklamasına bakınca ilk baş sata6gb/s kontrolcüsü hepsi marvelmiş gibi anlaşılıyor.
    ssd alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.
    tabi yinede sen bilirsin ama 60gb biraz sıkıntılı. ben bişi yapmıyorum ki bana yeter düşüncesiyle alınıyor ama bu kadar yüksek performansı görünce dayanamayıp baya dolduruyoruz sistemi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.