Şimdi Ara

Corsair 120GB Force 3 GT Kullananlar Kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.437
Cevap
12
Favori
75.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni sistem topladım arkadaşlar. MSI anakart g3 serisinden ve SSD aldım teem xtreem. bunların bağlantısı nasıl olacak. kablo almak gerekir mi ?
  • anakart kutusunda çıkar dostum. yanlız ilk önce aldığın anakartın tam modelini belirtirsen.
    sata 6gb/s girişin varmı kartında bunuda bilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal2238

anakart kutusunda çıkar dostum. yanlız ilk önce aldığın anakartın tam modelini belirtirsen.

MSI Z68A GD65 G3
  • birde arkadaşlar yukarıda resimde belittiğim giriş benim anakartımda da mevcut.

ASUS P8P67 PRO KULLANICI İNCELEMESİ... konulu mesajımda da ssd nin hem bios ayarlarında yapılması gerekenler, hemde test sonuçları filan mevcut.
    http://forum.donanimhaber.com/m_53637935/mpage_1/key_/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

quote:

anakart kutusunda çıkar dostum. yanlız ilk önce aldığın anakartın tam modelini belirtirsen.

MSI Z68A GD65 G3

evet kablosu anakart kutusunun içinde çıkar.
    üzerinde yazar kablunun 6gb/s die.

birde anakartın kitapçığından bak, sata 6bg/s girişi hangisiyse onun 1. girişine takıcaksın ssd yi.
    birde senin anakartın farklı olduğu içiçn asus biosu gibi değildir ama sistem kuruken ilk önce biostan AHCI modu aktif etmen lazım unutma...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

quote:

MSI Z68A GD65 G3

evet kablosu anakart kutusunun içinde çıkar.
    üzerinde yazar kablunun 6gb/s die.

birde anakartın kitapçığından bak, sata 6bg/s girişi hangisiyse onun 1. girişine takıcaksın ssd yi.
    birde senin anakartın farklı olduğu içiçn asus biosu gibi değildir ama sistem kuruken ilk önce biostan AHCI modu aktif etmen lazım unutma...

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: £mre

60'lık versiyonundan almayı düşünüyorum anakart P8Z68-V PRO malum marvell kafama takıldı şimdi

Ben bu anakarttan kullandım, 370-400mb/sn arası okuma performansı almıştım. Msi'ın kullandığı her ne ise, boy ölçüşebilecek sata 3 kontrolcüsü yok bence piyasadaki diğer markalarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

quote:

Orijinalden alıntı: £mre

60'lık versiyonundan almayı düşünüyorum anakart P8Z68-V PRO malum marvell kafama takıldı şimdi

Ben bu anakarttan kullandım, 370-400mb/sn arası okuma performansı almıştım. Msi'ın kullandığı her ne ise, boy ölçüşebilecek sata 3 kontrolcüsü yok bence piyasadaki diğer markalarda.

Msi in Z68 chipset anakartlarına baktım sitede Asusla aynı gözüküyor intel ve marvell agırlıklı kullanılan sata portlar.Şuan sizde hangi board var acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 3 Kasım 2011; 12:21:16 >
  • Şu an elimde anakart yok, son aldığım gigabyte'ı da vatana iade ettim tekrar satın alacağım. Asus Extreme-z ya da msi gd80 düşünüyorum.
  • Arkadaşlar bende bugün taktım corsair force gt 60 gb ssd sonuçlar aşağıda anakartım msi p67 gd53 kullanma kılavuzunda sata3 portlarının intel olduğu yazıyordu şuan tek sıkıntım ssd içinde kopyalama yaparken ilk 400 küsür görüp sonra aşağıya düşmesi, anakartın son güncel driverlarınıda yükledim ama sorun düzelmedi
     Corsair 120GB Force 3 GT  Kullananlar Kulübü
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoUnTeRMaNiaC*

Arkadaşlar bende bugün taktım corsair force gt 60 gb ssd sonuçlar aşağıda anakartım msi p67 gd53 kullanma kılavuzunda sata3 portlarının intel olduğu yazıyordu şuan tek sıkıntım ssd içinde kopyalama yaparken ilk 400 küsür görüp sonra aşağıya düşmesi, anakartın son güncel driverlarınıda yükledim ama sorun düzelmedi

o bir sorun değil sanırım...
    normal bir durum...
  • evet o normal bişi. kafana takma...
    önemli olan bo test sonucu.
    test sonucun bir harika, iyi günlerde kullan
  • quote:

evet o normal bişi. kafana takma...
    önemli olan bo test sonucu.
    test sonucun bir harika, iyi günlerde kullan

Teşekkürler
  • Zhee'den taze taze Otto & Windows testleri buyrun forum halkı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhee -- 15 Kasım 2011; 15:26:55 >
  • en kısa zmanda resmi düzenleyip büyütürsen daha iyi okuyabiliriz test sonuçlarını.
    halen okunmuyor
  • Sorunu çözmüş bulunuyorum o kadar ufak çözükeceğini tahmin edememiştim k.bakmayın :)
  • iyi günlerde güle güle kullanman dileğimle dostum.
    ssd de gerçek hızı sende yakalamışsın
  • Saolun hocam Force 3 GT sizin incelemenizle girdi aklıma sonrasındada Vatan %25 indirim yapınca fırsattan istifade yararlandım ve gerçekten herkese tavsiye ederim WD 1002Faex kullanıyordum ona göre aşırı hızlı vede en önemlisi sessiz :)
  • Arkadaşlar bu işe çok kafa yordum, anakartta sorunu aradım fakat sorun baştan beri marvell'daymış.
    Z68X-UD7 anakartımda hem marvell hem de intel z68 sata 3 kontrolcüleri var, intelin kontrolcülerine bağlayıp ahci
    modunda tekrar kurulum yaptım. Üstüne intel windows7 ahci driver son versiyonunu kurdum. Bendeki force gt 1.2 versiyonuymuş,
    onu da 1.3 versiyona firmware update yaptım. Sonuçlar şaşırtıcı derecede değişti. SSD marvell kontrolcüye göre 2 kat daha hızlı çalışıyor.
    Kısacası anakartı boşuna suçlamışım. Atto testlerini de ekliyorum.

• arkadaşlar gt olmayan force 3 serisi nasıl? arada 75-80 TL fark var...değer mi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.