Yüzbaşı
07 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
31 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar, araçların yağı boşaltıldıktan sonra Bu konuya bahsi geçen cihaz ile aracın motor aksam bu cihaza 3 yerinden bağlanıp ortalama 45 dk vakumlu özel sıvısı ile temizlik yapılıyomuş.

Ben 2016 Astra K kullanıcısıyım. Bunu gruplarda konu olarak açtım ama kimi demişki o sıvıda deterjan var koyduğun motor yağını bozar, kimi demişki vakumlama sübap lastiklerine zarar verir gibi yorumlar okudum. Bu cihaz zaten heryerde olan bir cihaz değil. Genelde özel servislerin tercihi oluyor.

Bu konuda donanım haber kullanıcılarının bilgisi benim için daha önemli. Konu umarım faydalı olur. Şimdiden verdiğiniz doğru bilgilere teşekkür ederim.

evet arkadaşlar.kalitesine ve hızına güvendiğim için aldığım lakin anakartımda m.2 desteği olmadığı için bunu tercih ettiği SSD nin test sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8d/ef/8d/8def8d94ad319254a71ead077eaa6b5d.png&t=0&width=480&text=1

arkadaşlar merhabalar.

bu konuyu ekran kartı departmanında da açtım ama çevremdeki bazı kişilerden yorumlarından dolayı birde sizede danışmak istedim

-Anakartım

MAXIMUS IV EXTREME-Z

-Anakart üzerindeki Ekrann kartı giriş özelliği

Genişleme Yuvaları

1 x PCIe 2.0 x1

"4 x PCIe 2.0 x16 (x16 veya çiftli x8 veya x8/x16/x16)"

1 x PCIe 2.0 x4

-ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM EKRAN KARTI

ASUS GeForce ROG STRIX GTX 1650 SUPER GAMING OC 4G GDDR6 128Bit DX12 Ekran Kartı

Bu almayı düşündüğüm ekran kartı bu anakartta tam performans çalışırmı. Çünkü anakartımın girişleri PCle 2.0

Yani 3.0 desteği yok. Ama allahtan x16 desteği var

Şu cvp önemli benim için:

1- Evet çalışır ama acı çekermi

2- Sorunsuz ekran kartından tam performans alırsın mı?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler✌🙏

Arkadaşlar merhabalar. Çoook uzun bir süredir sizlerşe değildim. Birazda teknolojiden uzakta kaldık. Ama yine dayanamadım. Size şöyle bir sorum olacak.

-Anakartım

MAXIMUS IV EXTREME-Z

-Anakart üzerindeki Ekrann kartı giriş özelliği

Genişleme Yuvaları

1 x PCIe 2.0 x1

4 x PCIe 2.0 x16 (x16 veya çiftli x8 veya x8/x16/x16)

1 x PCIe 2.0 x4

-ALMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM EKRAN KARTI

ASUS GeForce ROG STRIX GTX 1650 SUPER GAMING OC 4G GDDR6 128Bit DX12 Ekran Kartı

🚨Bu almayı düşündüğüm ekran kartı bu anakartta tam performans çalışırmı. Çünkü anakartımın girişleri PCle 2.0

Yani 3.0 desteği yok. Ama allahtan x16 desteği var 😅

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürler✌🙏

Merhaba arkadaşlar.
Konu başlığında da belirtmiş olduğum gibi, donanım haber forum kullanıcılarına fayda sağlamak onları bilgilendirmek amacıyla, bilmediğimiz birçok şeyi öğrenme amaçlı açmış olduğum bir konudur.
Umarım birçok profesyonel arkadaşlarımızın katkılarıyla konuyu enine boyuna genişletip herkez için faydalı olmaya çalışırız.

Konumuza gelmek istiyorum. Artık bir çok televizyon ve uydu alıcıları cam modül destekli. Ufacık bir kredi kartı büyüklüğünde bir kart ile tüm dünyayı izleme fırsatı.
Yapmış olduğum ve birçok kişiden aldığım duyumlar, bazı cam modül kartları ile Tüm şifreli kanallar, HD kanallar, Lig tv, D-smart vb... kanallar çözülebiliyormuş.

Temsili Cam Modül.

Benim yeni almış olduğum tv de cam modül girişim bulunmakta ve ayrıaca smart tv özellikli. Siz arkadaşlarımızdan şunu öğrenmek istiyorum.
Benim gibi bu tarz girişli tv si olan yada uydu alıcısı olan arkadaşlara hangi cam modülü önerirsiniz.
Hiç sorun yaşatmadan tüm şifreli kanalları açacan bir cam modül.

Şuda var. Bi arkadaşımız çıkıp şöyle diebilir. Ne uğraşıyosun bu işlerle al bi şifre çözen uydu alıcısı boş yere uğraşma die.
Aşağıda yüklediğim foto bana aittir. Evimde görsel acıdan ne bir kablo kirliliği nede yer kaplayan bir uydu alıcısı görmek istemiyorum.
Şuan geçici olarak kabloları kanal içine aldım, yazın tadilat yapıp boya banaya girince kanalları söküp, kabloları duvar içinden geçirip alçcı sıva ile kapatıcam.

Cam modül isteme sebebim bundan kaynaklı

Philips 42PFL6007K/12 modeli
merhaba arkadaşlar.
ksamın yan kapağı için plexi kestiricem ama...
izmir karşıyaka çevresinde hem satan hemde istediğim ölçü ve modelde kesim yapabilecek bir yer aramaktayım.

bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olsun
Arkadaşlar aracım 2004 model Ford focus hacbeck 1.6
Bu aracın ses sistemi bilirsiniz sadece kaset çalar ve radyo.

bana CD, kart okuyuculu teyp lazım. elinde olupta satmayı düşünen arkadaşlar varsa bir durum değerlendirmesi yapıp almak istiyorum
Merhaba Arkadaşlar.
2004 model Opel Astradan çıkma Xenon farları satıyorum.
ampul ve diğer tüm aparatları hepsi mevcut.

Tam olarak anlamadığım için bu konuları size ürünün resimlerini koyucam, o zman daha iyi anlaşılır sanıırm.
Xenon h1 diorum ama mutlaka özellikleri çeşitleri vardır, tam olarak bilmiyorum bende.

Fiyat olarak birşey söyleyemiyorum, bu iş ile ilginen, bilgi sahibi olan çoğu arkadaş ilanı okuyunca fiyat verirse bende ona göre ederi değerinde ücretini yazarım.
Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum herkeze
HP LM914AA x2301 23" monitörü tüm donanım haber kullanıcıların yorumuna açıyorum arkadaşlar.

ürün linki :http://www.teknobiyotik.com/donanim/monitor/hp-x2301-23-3ms-full-hd-wide-screen-lcd-monitor-lm914aa.html

bir çok yaptığım araştırmalara piyasadaki 23' departmanında özellik olarak diğer modelleri geride bırakan bir üeün gibi gözüküyor şuan için.
vga + dvı + hdmı gibi girişlerinin olması extra bir avantaj.
diğer bir husus 3ms ve 8.000.000/1 kontrast oranı var.

gel gelelim arkadaşalar, fiyat oarakta diğer tür monitörlere göre fiyatıda ucuz olduğu için insanın aklına acaba ? sorusu takılmıyor değil
üstün özellikli ve ucuz fiyat...

bu bir çelişki değilmidir.

Cihazı kullanan arkadaşlardan yada benim gibi incelemesine takılan üstadlardan konuya yardım bekliyorum.

CİHAZI ALDIM VE ÜRÜNÜN + VE - YÖNLERİNİ AŞAĞIDA PAYLAŞTIM
Merhaba Arkadaşlar

ASUS Maximus IV Extreme-Z Anakartımızın hem tanıtımı hemde siz donanım haber kullanıcıların kaç kişinin bu kartı kullanıdğını görmek için hazırlanmış bir konudur. Burda anakartımız ile ilgili tüm paylaşımların yapılacağı, kimsenin bilmediği özel ayarlar, o.c sonuçları, sistem resim paylaşımları vs... tüm konulara açıktır.

Ve bu sayede bu anakartı kullana kişilere ve de bu anakartı alacak olan arkadaşlara ufak bir yardımımız dokunur die düşünüyorum

ASUSMaximus IV Extreme-Z Genel Bakış

BENİM SİSTEMİM
ASUS Maximus IV Extreme-Z
i5 2500k
Gskill 4bg 1600mhz 1.5v cl6
Cooler master 650w 52amper psu
Corsair 120gb gt SSD
Zotac gtx470 amp!

MAKALE
Crosshair IV Formula'nın bir diğer dikkat çekici özelliği ise R.O.G Connect teknolojisi. Serinin daha önceki modellerinde de gördüğümüz bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, anakartın üzerindeki bağlantı noktasını kullanarak örneğin dizüstü bilgisayarlarını Crosshair IV Formula'ya bağlayabiliyor ve
Asus tarafından geliştirilen özel bir uygulama ara birimi ile anakartın tüm parametrelerini dizüstü bilgisayar üzerinden değiştirebiliyorlar.

Özellik listesindeki teknolojilerinin önemli bir kısmı hız aşırtma odaklı olan Crosshair IV Formula, sahip olduğu Go Button isimli düğme ile otomatik hız aşırtma olanağı da tanıyor.

Bu noktada ilginç bir detayın altını çizmekte fayda var zira hem R.O.G Connect hem de Go Button gibi özelliklerin geliştirilmesinde Asus'un, otomobil dünyasından esinlendiğini yönünde bir tahmin yapmtak ta mümkün.R.O.G Connect için notebook ile motor ECU değerlerinin değiştirildiği Hızlı ve Öfkeli, Go Button içinse Nitrojen sistemini harekete geçiren "Go Baby" butonlu Delorian Mustang'in kullanıldığı 60 Saniye filmi akıllara gelmiyor değil.
Hakkında
Meslek: Çevik Kuvvet (155)
İlgi Alanları: Bilgisayar
Forum İmzası:
Intel i5 2500k / Asus maximus IV extrem-Z / Corsair Force Gt 120GB SSD / Gskill sniper 4*4=8gb 1600mhz / Zotac Gtx-470 Amp! / Noctua NH-d14 soğutucu / Cooler Master 650w-54amper PSU / HP x2301 Full Hd Led / Logitech x540 5+1 speaker / Logitech MX 3200 klavye-mouse / 2 Adet Logitech F-710
Forum İkinci El İmzası:
Intel i5 2500k / Asus maximus IV extrem-Z / Corsair Force Gt 120GB SSD / Gskill sniper 4*4=8gb 1600mhz / Zotac Gtx/470 Amp! / Noctua NH-d14 soğutucu / Cooler Master 650w-54amper PSU / HP x2301 Full Hd Led / Logitech x540 5+1 speaker / Logitech MX 3200 klavye-mouse / 2 Adet Logitech F-710

Asus Türkiye Yarışma Birincisi
Hakkımda:
Bilgisayar sistemim
-İntel İ5 2500-K işlemci
-ASUSMaximus IV Extreme-Z anakart
-Zotac Gtx470 amp!
-GSKILL 8GB Sniper DDR3 1600MHz
-Cooler master gx 650W
-İşlemci fanı Zalman CNPS10X FLEX (12cm 2 adet cooler master fanlı)
-CORSAIR 120GB Force 3 GT Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 515MB Yazma)
-23' HP x2301 Led Monitör
-Logitech x-540 5+1 ses sistemi
-2 Adet Logitech F-710
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.196
İkinci El Bölümü Mesajları: 555
Konularının görüntülenme sayısı: 146.872 (Bu ay: 922)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 9 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.