Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2050. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20482049205020512052
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yetkili servis 3.5 lt yağ koydu güncel klavuz da o şekilde yazıyor 3.2 koyamayız dediler. Ecotech kapağıda çok pahalı değiştiremedim halen duruyor. Turbo da sorun olabilir mi bilmiyorum. Normal dedilerdi. Önceleri fazla yağ konuluyordu ama az yağ konulunca da sonuç pek farklı olmuyor. Ayrıca 0w-40 yağdan biraz azalmış sanki. Siz de 3.2 konulduysa yağ çubuğunun fotosunu atabilir misiniz bana en azından benimkiyle karşılaştırma amaçlı.

ayrıca o boruları temizleyip tekrardan gözlemleyeyim bakalım yapacak mı ? Güzel bi motor temizliği de istiyor. Hazirana doğru yaptırmayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 2 Nisan 2018; 16:57:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    benim o dediğim olay 3 4 ay önceydi, boruları lifte kaldırdıktan sonra temizlediler, en son bir kaç hafta önce elimle kontrol ettiğimde yağ bulaşmamıştı. belki hortum delinmedi, eğer fazla varsa kelepçelerden de akmış olabilir. araba 3 - 4 gün kadar bende olmayacak, dün bir ustayla görüştüm sağında solunda ufak sürtmeler ve gözüme batan çizikler var, onları düzeltip boyayacak. pasta ve seramik kaplamada yapılacak. dışı biraz kötü durumda

aracı teslim aldığımda yağ çubuğunun fotosunu atarım. Son ki değişimden sonra turbodan gelen ıslık vari ses de kesildi. mobil 1 0-40w dexos 2 kullanıyordum ama önümüzdeki bakımda değiştiricem motul efe 5-30 dexos 2 aldım bu sefer.
  • geçmiş olsun inşallah istediğin gibi boyanır

aynı yağı kullanıyoruz o zaman esp dexos 2 yeşil olandan. 0w-40 da devam mı etsem yoksa 5w-40 a geri mi dönsem bilemiyorum. Daha var bakıma.

Tamam fotoğraflarını bekliyorum. Bu borular da yapılabilecek bir şey yok zaman? yine aynısı olacak kronik dedikleri için duruyor öyle.

ayrıca Elimde hareketli volant var. 50 bin km kullanılmış. Daha kullanılır mı acaba , çıkma orjinal parça internetten satılır mı ?
    Bakicaz gerci baya sorusturdum siyah renkte ton farki ara renkler kadar olmuyormus. Bir kac arac vardi onlari da referans olarak inceledim. Boyanmadan once fotograflarini da cekicem.

Durumu iyiyse satilabilir ama volant degisiminde iscilik yuksek oldugu icin sifir almak daha mantikli oluyor.

Benimde 3000km var bakima ama uygundu seti ve yagi aldim.yagi 100 e aldim 2 hafta once dun baktim 120tl olmus. Motulu bir deneyimliyim tecrubelerimi yazarim. Youtube daki videolarda mobil 1 den kaliteli gorunuyor

• durumu iyiydi belki değişime de gerek yoktu ama açılmışken şanzıman , oda değişti. İlan açtım ama isteyen olur mu bilmem, satılmazsa bi daha ki sefere takarım artık

bu bakıma bende dışarıda yaptırıcam sinirlendim yetkili servise. Bosch filtre alabilirim bulursam. Yetkili servisin taktığı Polen filtresine baktım karbonlu olana GM MANN yazıyor Dışarıda da kaliteli parça taktıkdan sonra bir şey olacağını sanmıyorum. Önemli olan yağ filtresi işte onu orjinal sağlam yerden almalı.

motul u çok öneriyorlar bende aldım accent araç için bu ay konulacak ona da. belki mobil den motul e geçebilirim, belki 0w-40 tan devam edebilirim. Sabah soğukta 0w yağ iyi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 11 Şubat 2018; 18:42:26 >

bosch gm den daha iyi, bilinmedik firmalara yaptırıp gm damgası baıyorlar 2 katı fiyatına satıyorlar. gözümle gördüğüm ise gm yağ diye 100 e sattıkları petrol ofisinde 50tl olan yağın aynısı.

zaten kaputu açıp detaylı bakarsan bir çok parçanın bosch olduğunu göreceksin :)

motulu ise görücez bakalım nasıl olacak, aslında mobil 1 den şaşmama kararım vardı ama 0-40w nin artık eskimiş paketleri mevcut. en yeni 2015 var o da 3 yıl rafta beklemiş yağ demek. tamam 5 yıl bekler ama nasıl bir depoda tutulduklarını bilmediğimiz için yeni üretim motulu aldım. baktım forumlara çok övüyorlar, 1 2 de test videosu izledim aklıma yattı, aldım :)

benden önceki sahibi castrol koyduruyormuş aldığımda traktör gibiydi, üstelik 10.000 değişimine de daha 4000km kala. mobil de şu an 3000km kaldı ilk çalıştırma dışında benzinli motordan bir tık sesi fazla geliyor

önümüz yaz o yüzden de 0-40 diye diretmeden 5-30 u sepete attım bakalım bu arada hyundai nin tepkisini merak ediyorum motuldaki :) tecrübelerini aktarırsan sevinirim.

• mustafa2211 M kullanıcısına yanıt
    hocam çok geçmiş olsun,Allah daha beterinden saklasın.

opel servisleri hemen değiştirelim diyor çünkü aynına benzer bir sürtmeyi bende geçen ay yaptım. Dün sanayiye götürdüm kaskoyu bozmaya değmeyeceği için 1000tl ye anlaştım. bende marşpiyelde de yamuk var, ön kapı derin çizildi arka kapı da ince göçük var + yine derin çizik var ve ufak tefek çizikler mevcut.

sizin aldığınız fiyat ise biraz fazla geldi bana. yeni kapı kolu dahil 750 mantıklı ama şu da var servis 2000 den altını verceğini sanmıyorum. Çünkü tampon boyama için bile 400+kdv işçilik istediler. kapı kolunu değiştirmek istemez,krom kaplama taktırırm derseniz 550 ye bile düşmesi gerekir. 200 kaporta 300 boya 50 de krom kaplama tutmalı.

biraz daha araştırın hatta kartal oto sanayiye gelirseniz benim yaptıracağım ustadan fiyat ve işlem hakkında bilgi alabilirsiniz. referans araçlarını gördüm hoşuma gitti. bende biraz fazla takıntı var birde

aceleniz yoksa 1 hafta sonra daha doğru tecrübelerimi aktarabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 11 Şubat 2018; 20:10:6 >

Arkadaşım nerdeyse aynı şekilde bir hasar aynı yerde benim arabamda oluştu trafikte. 2 yere sordum biri zamanım yok yapamam dedi , diğeri 650 TL fiyat çekti ama tam kıvrımlardan göçtüğü için ne kadar düzeltilsede dikkatli bakınca farkedilir değiştirilmesi gerekir dedi . Kasko anlaşmalı özel serviste yaptırdım , sol ön kapı sacı değişti arka kapı boyandı 1600 TL hasar kaydına işledi. Kasko bu sene ne kadar çıkacak heyecanla bekliyorum

Edit : Bir farkı olur mu kaskoda bilmiyorum ama park halinde çarpma diye beyan vermiştim . Gelen hasar kaydı mesajında da o şekilde yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fukasaku -- 11 Şubat 2018; 20:6:54 >
  • Sağolun hocam, size de çok geçmiş olsun. Çok moralimi bozdu, gördükçe daha fena olucam biliyorum o yüzden bir an önce halletmek istiyorum. Yarın bir kaç yere daha sorucam bu tarafta, daha uygun bir fiyat alırsam yazarım size.

• Fukasaku kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Teşekkür ederim bilgilendirme için. Bi servise de sorayım, bakalım onlar ne diyecek.

• en son n11 de baktığımda 0w-40 ın 2017 olanları vardı. Benim aldığımda 2015. Çok satılmıyor diye 2 senede 1 piyasaya sürüyorlar sanırım

motul e geçersem 5w40 uyuyorsa ondan devam ederim bende. Bakalım daha zamanı var. Accent'teki deneyimleri tabiki paylaşırım onun için 10w40 aldım ama iyide fikir verir. Castrol de gerçekten sesli çalışıyor mobil e geçince farkettim.

@mustafa2211 geçmiş olsun.
  • Teşekkürler hocam sağolun.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2211 -- 27 Kasım 2020; 13:7:59 >
  • Merhaba,

Corsa D 1.3 kullanıyorum.Hava yönlendirme düğmesinin olduğu kısımda arka aydınlatma çalışmıyor daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?Arka kısıma nereden nasıl kolay erişilebilir?

Birde arabalarda kabin içinde küçük bir sigorta paneli bulunuyor acaba bizim araçlarda bu panel var mı? Klavuza göre far düğmelerinin olduğu tarafta gözüküyor açmayı denedim ancak pek açılabilir gibi gelmedi.(Geçmeli plastik... biraz zorlayarak üst kısımdan açar gibi yaptım ama kırılabilir diye daha fazla zorlamadan bıraktım)

Birde bizim silecek boyları 600 mm-450 mm idi değil mi?(Bilen var ise)

@mustafa2211

Aracı ustaya götürmeden sürttüğünüz yeri bir güzel temizleyin.Elinizde var ise ince bir pasta alın pamukla uygulayın cizikleri kapatmaya çalışın giderebildiğiniz çizikleri kendiniz giderin.En azından görüntü daha iyi olacaktır.Ustalar görüntüye göre teklif verdikleri için daha iyi bir fiyat alabilirsiniz.Geçmiş olsun üzücü bir durum...

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Merhaba,

Corsa D 1.3 kullanıyorum.Hava yönlendirme düğmesinin olduğu kısımda arka aydınlatma çalışmıyor daha önce başına böyle bir şey gelen oldu mu?Arka kısıma nereden nasıl kolay erişilebilir?

Birde arabalarda kabin içinde küçük bir sigorta paneli bulunuyor acaba bizim araçlarda bu panel var mı? Klavuza göre far düğmelerinin olduğu tarafta gözüküyor açmayı denedim ancak pek açılabilir gibi gelmedi.(Geçmeli plastik... biraz zorlayarak üst kısımdan açar gibi yaptım ama kırılabilir diye daha fazla zorlamadan bıraktım)

Birde bizim silecek boyları 600 mm-450 mm idi değil mi?(Bilen var ise)

@mustafa2211

Aracı ustaya götürmeden sürttüğünüz yeri bir güzel temizleyin.Elinizde var ise ince bir pasta alın pamukla uygulayın cizikleri kapatmaya çalışın giderebildiğiniz çizikleri kendiniz giderin.En azından görüntü daha iyi olacaktır.Ustalar görüntüye göre teklif verdikleri için daha iyi bir fiyat alabilirsiniz.Geçmiş olsun üzücü bir durum...

Benim de sıcaklık ayar düğmesinin arkası yanmıyor. Koca Aydın Surtaş lambayı bulup sökemedik dedi.

Bu bakımda Denizli’ye söyleyeceğim bakalım onlar bulabilecekler mi yerini?

Silecekler 60-40cm ama kosa olan sağdan biraz silmiyor.

Ama yurt dışında 60-38cm olarak set satılıyor. Muhtemelen doğru ölçü bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 12 Şubat 2018; 12:41:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Geçmiş olsun.

Sadece kapı ise max 400 civarı tutacaktır.

Fazla derlerse diğer ustaları da gez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsa D 2012 model aracımda radyo sıkıntısı yaşıyorum. Cızırtı ve zayıf çekme sorunları var ne önerirsiniz, daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu?
  • Herkese hayırlı günler...

Bendede sıcaklık ayar düğmesinin arkasındaki ışık kesik. Teyp çıkarılıyor bildiğim kadarıyla müsait olup yaptıramadım. Far ayar düğmesinin alt tarafına bittiği yere eğilip bakın 1 tane vida var onu açtığınızda ufak cep olan yerden kendinize çekin açılacaktır fazla çekmeyin konsol kırılmasın aşa doğru açılan kapk olcağı için üstten çekin sigorta bölümüne ulaşırsınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 12 Şubat 2018; 18:13:59 >
    Merhabalar, Ankara şaşmazda özel servisimiz var. Kaporta Boya çizik motor, şanzıman gibi bakımları yapıyoruz. Göçüğü düzeltiriz boya gerekirse çizikleri gidermek isterseniz onları da hallederiz. Size verilen fiyattan daha uygun bir fiyata ayarlamaya çalışırız abicim. Yeriniz uygunsa 0553 897 21 03 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz.
  • Yorum yazıp yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Arada youtube da bahsettiğim bölgenin sökülmesi ve parçanın değiştirilmesine yönelik hazırlanmış olan video yu buldum.

1.2 W bulb tipi lamba kullanmak gerekiyor(Yorumda yazılan bu)

• 
Sayfa: önceki 20482049205020512052
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.