Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2052. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khytr89

hocam geçmiş postları okumuştum zamanında da sizinki cosmo+++ donanım oldu baya

insanın bilgisi dahilinde elinden böyle işlerin gelmesi güzel bir şey :)

bu arada touch and connect e hala mikrofonu ve usb soketini takamadım duruyor öyle

yardım edeyim niye takamadın ki? parçaların resimlerini at herkes faydalansın söyleyeyim..pinleri söyleyeyim..
  • natulus N kullanıcısına yanıt
    Arabayi kaportaciya birakicam gelsin sira usb ve mikrofon isine gelecek. Mikrofon icin tavana hat cekmek gerekebilir o yuzden onu elektirikciye yaptiricam mecbur. El elin isini kendi isi gibi yapmiyor o yuzden ne kadarini kendim yapsam o kadar iyi ayni sizin gibi ama iste bilgi ve tecrube olmayinca da yapcak bisi yok :) usb ninde soketi var ama kablo yok + eski sadece aux olan portu sokmek icin ortayi da sokmek gerekecek zaman yok

Allah omur verir nasip kismet ederse yaza dogru desteginizle takarim hocam :) simdilik bt ile is goruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçenlerde clio ve corsa arasında kaldığımdan bahsetmiş belki 2009 model corsa alabilirim diye size danışmıştım. Pazar günü gittik gördük beğendik satıcı arkadaşla bugün için anlaşarak kaporasını bıraktık. Bugün arabayı aldım ve sürdükçe daha çok hoşuma gitti. İnşallah Allah nasib ederse kazasız belasız memnuniyetle bineriz. Essentia da yol bilgisayarı olmamasına biraz üzüldüm.

Yapmam gereken ilk 3 detay kapı kolçaklarını nikelaj vs kaplamak, eskimiş jant kapaklarını değiştirmek ve geçtiğimiz sayfalarda bahsettiğiniz kol dayama aparatını satın almak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Arabayi kaportaciya birakicam gelsin sira usb ve mikrofon isine gelecek. Mikrofon icin tavana hat cekmek gerekebilir o yuzden onu elektirikciye yaptiricam mecbur. El elin isini kendi isi gibi yapmiyor o yuzden ne kadarini kendim yapsam o kadar iyi ayni sizin gibi ama iste bilgi ve tecrube olmayinca da yapcak bisi yok :) usb ninde soketi var ama kablo yok + eski sadece aux olan portu sokmek icin ortayi da sokmek gerekecek zaman yok

Allah omur verir nasip kismet ederse yaza dogru desteginizle takarim hocam :) simdilik bt ile is goruyor

tamam haber edersin bence kendin de halledersin biraz bence pratik yap araba üstünde:)
  • Hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz nice km lere 😊

Digerleri tamam ama jant kapagi almayin derim. Facebookta corsa icin acilmis alim satim gruplari var. Degerlendirmeye deger guzel celik jantlar dusuyor arada.

• Günaydın, bunu dikkate alacağım. Gruba başvuru yaptım. Ayrıca teşekkürler iyi dilekleriniz için.
  • Insp2 uyari vardi. Ampul tipi ozelliklerini bilen var mi fiyato nedir

edit: değiştirdim serviste, ampül 3.75 tl , arka silecek kolu 69 tl , silecek 34 tl toplamda 107 tl tutuyor. Serviste 100 tl altında kayıt açılmıyormuş o nedenle tek ampül için gidince öpüyorlar . Bu söylediğim fiyatlar %25 indirimli 5 yaş üstü araç olduğu için. Yoksa normal silecek kolu 92 tl ,silecek 45 tl

birazdan foto atarım ampülünde tipi en azından yardımcı olur değieşeceklere ileride, arka far sökümüde çok basit youtube da video su bulunmakta. Kendim söküp sanayide halledecektim aslında ama silecek koluda çıkınca indirimli uyguna geldi.

ampul sol arka en üstteki ampul. p21w tek duy özellikli olarak geçiyor sanırım üzerinde yazan o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 2 Nisan 2018; 16:56:59 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    faydalı bilgi teşekkürler :)

aslına led takmak istiyorum komple ama arıza ışığı yakar diye çekiniyorum
  • belki arıza ışığı yakmaz ama denemek lazım. İnsp2 uyarısı her çalıştırmada ve kapatmada gözüküyordu

arka silecek kolu ise, sileceği yan sanayi aldım onu takınca kırıldı plastiği uzunmuş, sonrasında dağıla dağıla en son silerken sağa sola gidiyordu bende değiştirmek durumunda kaldım.

yine yan sanayiler 35 tl , biraz daha iyileri için 75 tl fiyat veriler dışarıda ki, yetkili serviste %25 indirim ile çok uygun aldım.

100tl altı servis kaydı açılmadığı için indirimde olmuyor ondan dolayı da geçirebiliyorlar, birde yedek parça bölümüne girip kendim ilgilendim yoksa parçaları alıp gideceğim sandılar o yüzden de indirim uygulamıyorlar. Karışıklar yani , daha önce yine servise girdiğimde kayıt açılmıştı ve bana sadece kol için 95 tl fiyat verdiler sorduğumda kafalarına göre yani , 5 yaş üstü olunca hatırlatmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 16 Şubat 2018; 21:20:41 >

%25 indirim olayi guzel, en son on konsolu siyah yapma,pandizot ve araka amortisorler icin kullandim. Aslinda yetkili servisten de fiyat almadan bir sey almamak lazim. Cogu zaman disarda cikma ya da sifir olarak satilan parca serviste daha uygun olabiliyor. Servisin tek dezavantaji iscilik ucreti.

Gecen sirketteki astra j lerden biri bakima gitti dun efatura gondermisler logoya actim baktim ki parcalarin tutari 300 ama fatura 850 tl gerci kdv de var ama yine bir parca kadar iscilik aliyorlar. Taktiklari bir kac filtre toplam 10dk bile almiyor + yag degisimi. Birde sirkete ozel iskontolu hali

Diger markalari da az cok biliyorum faturalari logoya arara dusuyor da opel iscilik konusunda en yuksekleri. Ayni km bakimindaki ford focusa 650 gelmisti kdv dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 17 Şubat 2018; 7:34:1 >

• işçilik çok alıyorlar fazla abartılı maalesef dediğiniz gibi.

İşte o %25 indirime sokmamak içinde 100 tl altı kayıt açmayarak parça fiyatından geçiriyorlar. Halbuki servise giren her araç için açmaları lazım ama işlerine öyle geliyor demekki.

siz filtre olarak bosch kullanıyorsunuz değil mi ? yağ filtresinde ve diğerlerinde sorun yaşadınız mı ? Yağ filtresi önemli bu seferki bakımı dışarıda yaptırmayı düşünüyorum bosch mann filtreler ile. Diğer motocar mette tırt onlardan taktırmam. Gm ler ise dışarıda daha pahalıya gelir onun içinde yetkili servise gitmek gerekir yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 17 Şubat 2018; 11:3:51 >
  • Merhaba,

Corsa d lerde kapılar belli bir süre sonra kendiliğinden kilitleniyor mu?(Park ettikten ve araçtan ayrıldıktan sonra)

Bide radyo da rds özelliği kanal değiştirince kapanıyor acaba bunun bir çözümü var mı?

Silecekleri dün değiştirdim.İstanbulda acayip bir hava vardı sprey şeklinde yağmur yağdı.Sileceklerin bir işe yaramadığını ve gürültülü olduklarını düşünüyordum.Değiştirince bütün sesler kesildi harika oldu.

Insignia washer jet işine merak saldım korozyondan dolayı fiskiyenin birisinin ucu kapalı değiştireyim diyorum servisi aradım 30 tl fiyat verdi ancak stokta yokmuş internetten sipariş vereceğim hafta içi ulaşır artık bakalım...
    hepsini online yedek parça opel gm den bosch alıyorum. bosch set 139tl ydi en son gm set 295 ti. şu an ne oldu bilmiyorum.

2 bakımdır kullanıyorum memnununm yağı da yine ordan motul aldım.

general motorsun filtre üretim tesisi yok o da boscha yaptırıp markasını yapıştırtıyor.
  • onr4249 kullanıcısına yanıt
    merhaba,

kendi kendine kitelendiğini hiç görmedim ama kitlenmesin de çünkü arada anahtar içinde oluyor

washerjet güzel öneririm, camın her noktası ıslanıyor.
    Merhabalar bende bu özelliği geçen hafta kapı açık araç başında beklerken farkettim. 5 ile 10dakika arasında bir zamanda kapılar kendi kendine kilitleniyor.

• Aman dikkat edin kontakta değilken içerde bırakmayın anahtarı

• Cevaplar için teşekkürler.

Geçen gün arabayı parkedip gittim sonra aklıma klitleyip kilitlemediğim düştü o sırada aklıma böyle bir soru geldi.

RDS ile ilgili bu gün de denemelerim oldu ancak kayıtlı radyolar arasında geçiş yaptıktan sonra rds seçeneği devre dışı kalıyor.
    bendeki teyp farklı o yüzden bu konuyu bilmiyorum ama kapılar kendi kendine kitleniyorsa anahtarı bir daha bırakmayayım bari
  • arkadaşlar hiç egr, emme manifoltu, gaz kelebeği temizleten oldu mu
  • Corsa 2016 1.2 araç almayı düşünüyorum. İ20 ile arasında kaldım. Özellikle yakıt anlamında şehir içi İstanbul kaç lt yakar. Yani en kötü şartlarda 7.8 8 lt felan sa razıyım.

• 
Sayfa: önceki 20502051205220532054
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.