Şimdi Ara

corsa d cdti essentia mı egea 1.3 mjet urban mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2014 corsa d 1.3 mjet essentia +15 bin verip 2015 fiat egea 1.3 mjet almak hakkında fikri olan var mı?
    78 bine gelen corsamdan memnunum ama bagaj ve geniş iç mekan için 35 bindeki 2015 model egeaya takasta 15 bin verilir mi? güvenlik olarak daha dolu ama 3 yıldızlı egea mı 5 yıldızı yıllar önce alan ve yan hava yastıkları olmayan corsa mı, ikisinde de aynı motor var ama egea 95 corsa 75 hp... değişik araç önerilerinize açığım şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok karlı alışveriş olur. Güvenlik olarak çok çok daha iyidir bahsettiğiniz corsadan. Donanım, performans, yol tutuş, konfor, izolasyon gibi konularda da bariz iyi olacaktır. Kısaca her konuda daha iyi, güncel üst segment bir araca geçmek için gayet uygun bi meblağ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 30 Nisan 2018; 21:35:14 >
  • Mantıklı bir iş yaparsınız
  • Ben olsam egeayi alırdım.

• aslında tarafsız karşılaştırınca egea çıkıyor, ama marka algısı opele göre zayıf olduğu için kararsız kalıyorum.

mesela fiyatları aynı olsa düşünmem heralde. ama 15 bin vermek değecek mi, başka araba mı düşünsem diye kalıyorum. mesela lpg li civic veya lancer

• 1. Sırada corsa varsa cevap her zaman 2. Sıradaki seçenektir benim için. Her türlü donanımlısını kullandım. Bu arabanın sadece dikiz aynası bike almamak için sebeptir. Egea sahibiyim diye demiyorum. 10dan fazla ve farklı corsa kullandığım için bunu söylüyorum. Corsa d kaç model onuda bilmiyorum ama zaten yaklaşik 15 senedir aynı galiba tipi.

• Bende bir corsa d sahibi olarak bu araçtan ve 1,3 motordan kurtulmanızı diliyorum. Kolay gelsin.

• sepulnation S kullanıcısına yanıt
    dikiz aynası ve sağ sileceğin titremesinden bıktım gerçekten. şimdi de koltuklardan eklem ve yay gıcırtısı başladı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egea hb urban bakmanı öneririm. Sedanda iyi ama hb daha iyi yalıtıma sahip. Zaten hb ler donanım paketinde plus takısı alıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ykpzn

Bende bir corsa d sahibi olarak bu araçtan ve 1,3 motordan kurtulmanızı diliyorum. Kolay gelsin.
    ama en iyi tarafı motor değil mi? sorunsuz ve uzun ömürlü. sizin şikayetiniz neydi motordan?

• quote:

Orijinalden alıntı: 75hp

ama en iyi tarafı motor değil mi? sorunsuz ve uzun ömürlü. sizin şikayetiniz neydi motordan?

Alıntıları Göster
    2007 grande punto 1,3 mj 75 beygir aracımı.
    9 yıl memnuniyetle kullandım.
    1. viteste birasz hantal olması, yol sesini içeri biraz fazla almasından başka bir sıkıntım olmadı.
    1,3 mj motor hem az yakması(şehir içi 6,5, şehir dışı 4,5 ortalama 5,5 lt yakardı)
    hem de en düşük vergi diliminde olmasından dolayı çok severdim.
    araba yüklü iken ve klima açık iken,
    yokuşta kalkmak biraz zordu.
    ama bu durum insanın başına senede en fazla bir-iki kez gelir.
    o zamnda klimayı geçici kapatıp gaza biraz fazla basarak aşabilirsini.
    corsa yerine egeayı tavsiye ederim.
    75 hp ile 95 hp arasında performans olara sizi etkileyen güzel bir değişim olur.
    iç hacim genişliği, daha iyi diz emsafesi cabası.

• 75hp 7 kullanıcısına yanıt
    1.3 motor ihtiyaçları görür diyorum takı ki 1.5-1.6 dizel araç kullanincaya kadar. Şehiriçinde aman amanda bir ekonomikliği yok. Motor ömrü,arızalanmamasi daha yuksek hacimli bir dizele gore ne kadar avantajli olabilir...? Sayet ulkemizde vergi sistemi tuketici olarak bizleri bu kadar baltalamasa kimsenin donupte 1.3 motor arac kullanacagini dusunmuyorum.

Ozetle ulkenin icinde bulundugu ekonomik kosullarida goz onune alirsak motor hacmine bakmadan arac sahibi olabildigimiz icin şükür etmekten baska secenegimiz kalmiyor.

• marka algısı konusuna gelirsek fiat markası opel den çok daha üstün bir marka bunu kabul etmek lazım en azından son yıllarda, bu yüzden marka algısı konusuna takılmak anlamsız

bu fiyat farkına hem de aracı gençleştirme imkanı da düşünülürse egea tercih edilebilir, yıldızlara takılmayın, yıldızların hesabında hiçbirimizin kullandığı araçlar teste girmiyor
  • egea ile aynı fiyata 2015 astra sedan lpg buldum ne dersiniz?

• 75hp 7 kullanıcısına yanıt
    Bir cok insan fiat ve egea'ya on yargili. Gecen sene enistem 1.4 lpg li almisti. Atmosferik bi arabaya gore gayet canliydi. Ayrica on ve arka yasam alanlari gayet genis ve ferah. Alinir ve saglam bes yil binilir egea'ya.

Bu son zamanlarda gerek 0km gerekse 2.el otomobil piyasasina cok yabancilastim. Araclarin satildigi fiyatlar nedir bilmiyorum ama astra j sedanlarida dusunebilirsiniz ama arka yasam alani egea kadar iyi olmayacaktir.

Eger ihtiyaclarina hitap ediyorsa aradaki 15 bin liralik farka deger

Vergi dilimindede en alt dilimde. Mjet'lerin az yaktigida herkesin malumu. Bakimini gercek manada iyi yapip araci uzmezsen uzun yillar ve uzun yollar boyunca sana eslik edecektir.

He malzeme kalitesi iyidir kotudur ona birsey diyemem. Begenirsin begenmezsin o gorece bi kavramdir. Bizim insanimiz yumusak seyi minciklamayi seviyor :) belki sizinde oyle bi fanteziniz vardir bilemem :) .

Ben bu zamana kadar kendime yada esime dostuma aldirmayacagim arabayi kimseye tavsiye etmedim etmemde. Gosterise ve markaya cok onem gosterirdim evvelce ama artik bunlara takilmiyorum. Gonul rahatligi ile alin.

• Egeayi alır 3-4 sene arkama bakmadan bagaj sıkıntısı çekmeden kullanirdim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.