Şimdi Ara

Corsa C Kulubü (2001-2006) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.441
Cevap
46
Favori
277.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

orta konsolda bulunan saat-teyp göstergesini çıkardım ve servisten aldığım içine 5 inçlik ekran sığabilen şapka ile değiştirdim. ve tabi içine 5 inçlik navigasyon aleti koydum. görüntü olarak orjinal gibi duruyor. resimleri yakın zamanda eklerim. cd30 mp3 de aux girişi olmadığı için evde atıl durumda bulunan creative inspire 4+1 ses sistemini de içine yapılan ufak bir işlemle navigasyona bağladım. subwooferı bagaja koydum.uydu hoparlörleri aracın 4 köşesine dağıttım. çok iyi bir performansı yok ama tatmin edici seviyede ses veriyor. şu an tek sorunum kablo kirliliği oluştu araçta onları düzenlemem gerekiyor. onun dışında bir de navigasyon aleti sabitlendiği için güncelleme yapmak istediğmde konsolu sökmem gerekecek. onu da bi kablo aparatıyla çözmem lazım ama nasıl olur bilmiyorum. maliyeti double din bir teyp almaktan çok daha az. ama biraz emek istiyor.
    navigasyon için 280 tl ve şapka için 40 tl verdim. ses sistemi zaten vardı. bağlantı için kablo ve aparatlarına da 30 tl verdim. böyle bir uygulama yapmak isteyen arkadaşlar olursa yardımcı olabilirim.

• arkadaşlar bendeki corsa c de normal kasetli cd konsolu var onu cd çalarlı cd30 konsolla değiştirebilirmiyim? nekadar masraf olur
  • Servisten alırsanız baya pahalıya gelir.Uygun fiyata çıkma bulmaya çalışın.
    Fakat Corsa C'lerde kullanılan CD30 ünite bildiğim kadarıyla MP3 çalamıyor.CD30 MP3 kodlu ünite ise Corsa D'lerde yer alıyor.Corsa D'nin ünitesi C'ye uymayabilir..
  • Pazarlık kabiliyetine ve çıkmacılarda ki şansına kalmış tamamen.. Kodunu bilmiyorum cd30 falan gibi ama c'ler için mp3 çalanlar var. Bi çıkmacıda karşıma çıktı ama anlaşamadık, ne yazık ki adam dünyadaki son ürün olduğunu zannediyodu elindekini =)
  • birde arkadaşlar bu araç içi havalandırma tuşu vardır bilirsiniz araç içi hava dolaşımı tuşu bu tuş diğer klima ve arka cam ısıtma gibi basılı kalmıyor basınca geri çıkıyor neden olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

birde arkadaşlar bu araç içi havalandırma tuşu vardır bilirsiniz araç içi hava dolaşımı tuşu bu tuş diğer klima ve arka cam ısıtma gibi basılı kalmıyor basınca geri çıkıyor neden olur

Bozuktur.
  • ön cama üfler moddaysa iç sirkülasyon çalışmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ön cama üfler moddaysa iç sirkülasyon çalışmaz

eyvallah kardeşim aynen öyleymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

ön cama üfler moddaysa iç sirkülasyon çalışmaz

eyvallah kardeşim aynen öyleymiş

3 yil bindim her haltini bilirim:p
  • slm arkadaşlar bende corsa dünyanıza dahil oldum 4 gün önce...aracım 1.4 comfort kırmızı tek kapı 101000kmde, bayandan aldım.aracın içi ,kaportası boyası cok temiz hiç oynama yapılmamış ilk günkü gibi.ama benim aracın performansı konusunda sizin tecrübelerinize ihticayım war aracta brc lpg war 2009da takılmıs gaza basmaya kıyamıyodum ama bugun çevreyolunda performansını denemek istedim we 150 km nin üzerine cıkamıyorum lpgden benzine çektim yine aynı acaba arac sagır mı ?ne yapmalıyım?son sorumda su sağ arka taraftan çukurlarda ses geliyo koltuğu sabitledim bagajdaki malzemeleri sabitledi ama ses hala geliyo nedir bu ?
  • Arkadaşımda var 2001 model 130 bin km civarında olması lazım.LPG'li değil.
    170 km hızı biraz zorlanarak da olsa görebiliyor ve geçebiliyor.150'yi geçmemesi tuhaf çünkü çok ölü bir motor değildir 1.4 90 hp motorlar.

Bir bakımdan geçirin,hava filtresi-yağ gibi,LPG filtrelerini ve ayarlarını kontrol ettirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: materazzi

slm arkadaşlar bende corsa dünyanıza dahil oldum 4 gün önce...aracım 1.4 comfort kırmızı tek kapı 101000kmde, bayandan aldım.aracın içi ,kaportası boyası cok temiz hiç oynama yapılmamış ilk günkü gibi.ama benim aracın performansı konusunda sizin tecrübelerinize ihticayım war aracta brc lpg war 2009da takılmıs gaza basmaya kıyamıyodum ama bugun çevreyolunda performansını denemek istedim we 150 km nin üzerine cıkamıyorum lpgden benzine çektim yine aynı acaba arac sagır mı ?ne yapmalıyım?son sorumda su sağ arka taraftan çukurlarda ses geliyo koltuğu sabitledim bagajdaki malzemeleri sabitledi ama ses hala geliyo nedir bu ?

150km/h hızla giderken devir saati kaç bin rpm gösteriyordu ?
  • dediğim gibi lpg de baktım gitmiyo benzine aldım 150yi ole gördüm.
    tüm bakımları 95000 de yapılmıs servis raporlarını inceledi yinede yarın bi gösteriyim servise.
    ibreye bakmadım ama araba az da olsa bagırıyodu yani 5te flndır heralde birde boğuk bi sesti 1. 2. vitesteki bagırma gibi fln değil.
    insallah bi masraf cıkarmaz warımı yogumu koyup aldım suan hic masraf yapamam.
  • geri vistes lambalarım yanmıyor arkadaşlar

bir ustaya sordum büyük ihtimal vites müşüründendir dedi

ayrıca 2001 1.4 comfort ecotech tek kapı modelleri 16 v mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 22 Nisan 2011; 23:58:22 >
  • quote:

slm arkadaşlar bende corsa dünyanıza dahil oldum 4 gün önce...aracım 1.4 comfort kırmızı tek kapı 101000kmde, bayandan aldım.aracın içi ,kaportası boyası cok temiz hiç oynama yapılmamış ilk günkü gibi.ama benim aracın performansı konusunda sizin tecrübelerinize ihticayım war aracta brc lpg war 2009da takılmıs gaza basmaya kıyamıyodum ama bugun çevreyolunda performansını denemek istedim we 150 km nin üzerine cıkamıyorum lpgden benzine çektim yine aynı acaba arac sagır mı ?ne yapmalıyım?son sorumda su sağ arka taraftan çukurlarda ses geliyo koltuğu sabitledim bagajdaki malzemeleri sabitledi ama ses hala geliyo nedir bu ?

Arkadan gelen ses kronik.
    Bende de var.
    Kasisten geçince gacır gucur iğrenç bir ses geliyor.
    Burçları yağlattık.
    Geçer gibi oldu, tekrar başladı.

• O kadarda ses gelsin napalım müziğin sesini acarız :D
    coğu 2001 modellerde görüyorum ön ızgara parlak yuksek modellerdeki gibi tampon 2001 tamponu bunu yapan biyer warmı ankarada batıkentte oturuyorum bide yapılıyorsa fiyatları?
    cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden sorunlarım çözülmeye başladı arabanın performansındaki düşüklük hava filtresindenmiş sanırım gösterdim ölmüş bu filtre dedi usta.

Corsa C Kulubü (2001-2006)
  • buda benim sıpa

headers performans egzostu var fakat 3 bin rpm den sonra sesini duyuyorsunuz normalde çok sessiz
    brembo ön yarış fren kaliperleri
    17" çok hafif jantlar
    performans hava filtresi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 24 Nisan 2011; 11:17:56 >

• Allah kaza bela wermesin angellar cok yakışmış.
    kaput giydirmede 10 numara mavi siyah uyumu fln.
    fakat jant seçimin daha başarılı olabilirdin zevkler tartışılmaz tabiki bu benim görüşüm 17'' bence arabayı hem yorar hemde eski chevrolet jantları wardı ortadan kenarlara doğru telli onu andırıyo sanki.
  • quote:

Allah kaza bela wermesin angellar cok yakışmış.
    kaput giydirmede 10 numara mavi siyah uyumu fln.
    fakat jant seçimin daha başarılı olabilirdin zevkler tartışılmaz tabiki bu benim görüşüm 17'' bence arabayı hem yorar hemde eski chevrolet jantları wardı ortadan kenarlara doğru telli onu andırıyo sanki.

sağolasın kardeşim

aracı bu şekilde aldım

benimde en hoşuma giden yeri çok nadir gördüğüm bu jantlar ayrıca çok hafif özel üretilmiş jantlarmış aracın orjinal halini bilmediğim için bana pek yoruyormuş gibi gelmiyor lpg de bile oldukça seri
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.