Şimdi Ara

Corsa C Kulubü (2001-2006) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.442
Cevap
46
Favori
276.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rashHit

Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay önce bende ilk Corsamı oldım 2004 1,3cdti şimdi aracı yavaş yavaş tanımaya başlıyorum genel olarak çok güzel ama bir kaç proğlemim var mesela ilk kademede sileceklerim tam tur çalışmıyor yarim çalışıyor yukarda duruyor sonra ortada duruyor falan birde araç boştayken çok nadir de olsa ara sıra kendi kendine rolantiyi anlık olarak 2 bin devre kadar çıkarıyor ??? bunlarla ilgili yardımcı ola bilecek arkadaşlar varmı ???

Raşit bey, ne yaptınız sorunlarla ilgili bir gelişme oldu mu?
  • arkadaşlar mrb 3,5 haftalık corsa c sahibiym 1,3 dizel yakıt tüketimini merak ettım su anki hesaplarım la 21 kuruş yaktı depoyu fulleyp baktım bana cok geldi 1,3 dizel bi motor ıcın tespitimde bi yanlşlık olabilir mi yani aracta arıza gibi sizinkiler nasıl? . tümseklerde cukurlarda araba cok ses yapıyor savruluyor araba 65 bınde yanlş anlaşılmasın eski bi arabada değil buna bi çare var mı amatisörleri değiştirsek gecer mi? coğu kişi gecmez bunlar böle dedi haklılar mı? son olarak orjinal cd caları cok pahalıymş taktığnz güzel teyp modelleri varsa bilgilendrrsenz sevinirm şimdiden teşekkürler...
  • aracım 2005 model corsa 1 3 cdti essentia 65 bınde bilgilerinze
  • Yaklaşık 100 km'de 7 litre gibi bir değer elde etmişsiniz,ya çok aşırı yoğun trafikte kullandınız,ya da gaz pedalına daha dikkatli basmanız gerekiyor,ya da aracınız bakımsız.Hava,mazot filtrelerinin,yağın değişmesi gerekebilir.Normal vites değiştirme devrinizi 3000 in altında tutmaya çalışın.Ben benzinlide 2400-2500 civarı vites değiştiriyorum.
    Süspansiyon sistemini birkaç yere gösterin,değişmesi gereken parçalar olabilir.Sesin kaynağı sadece amortisörler olmayabilir.
    Teyp konusunda yardımcı olamayacağım.Aracınızı iyi günlerde kullanın,kazasız belasız.
  • merhaba.Ben de 2004 corsa c 1.4 twinport cosmo aldım.18.700km de 18.000tl henüz fabrika kokusu üzerinde sıfır gibi.Nerden buldun derseniz burda bir kurumun müdürü eşine hediye olarak aldı o da anca o kadar kullanabilmiş. daha önce bu tür araba kullanmamıştım.Bakalım alışabilecek miyim.İlk izlenimim altı biraz alçak.Köy yollarına pek gitmez.bagaj hacmi küçük.sanırım bu araç şehirde yaşayan küçük aileler için tasarlanmış.Hepinize selamlar
  • teşekkürler bilgiler için son olarak siz ne kadar yakıyosunz 100 km de deviri 3binn altında tutup
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriox

teşekkürler bilgiler için son olarak siz ne kadar yakıyosunz 100 km de deviri 3binn altında tutup

Benim aracım benzinli,sizdeki aracın 100 km de yaklaşık 4,5-5,5 litre arası yakması beklenir.
  • merhaba arkadaşlar...bu araç sahıplerınden ve bılenlerden bılgı almak ıstıyorum...c kasanın ılk versıyonları yanı 2001-2002 modellerden almayı düşünüyorum..hem 1.2 hemde 1.4 motor hakkında yorum ıstıyorum...ayrıca en önemlı sorun bu dıreksıyon kutusu arızası bu ılk serılerde mevcutmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maniakcocukcyp

merhaba arkadaşlar...bu araç sahıplerınden ve bılenlerden bılgı almak ıstıyorum...c kasanın ılk versıyonları yanı 2001-2002 modellerden almayı düşünüyorum..hem 1.2 hemde 1.4 motor hakkında yorum ıstıyorum...ayrıca en önemlı sorun bu dıreksıyon kutusu arızası bu ılk serılerde mevcutmu?

Direksiyon kutusu,EGR valfi,beyin arızası...Ne isterseniz var.
    Yine de o paraya alınabilecek araçların bir çoğundan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sapultra

quote:

Orijinalden alıntı: maniakcocukcyp

merhaba arkadaşlar...bu araç sahıplerınden ve bılenlerden bılgı almak ıstıyorum...c kasanın ılk versıyonları yanı 2001-2002 modellerden almayı düşünüyorum..hem 1.2 hemde 1.4 motor hakkında yorum ıstıyorum...ayrıca en önemlı sorun bu dıreksıyon kutusu arızası bu ılk serılerde mevcutmu?

Direksiyon kutusu,EGR valfi,beyin arızası...Ne isterseniz var.
    Yine de o paraya alınabilecek araçların bir çoğundan iyidir.

oh oh desenıze yaşadık bakalım şuan bır araç var onu elden çıkarıp böyle bırşey düşünüyorum...bı kaç aya kadar sorun dünyasına gırebılırım bende :D
  • selam herkese,

corsa c lerin bagajında aydınlatma vardı değil mi?
    en azından eski corsamdan ben öyle hatırlıyorum.
    ama şimdikinde bagajı açtığımda ışık yanmıyor. lambası mı patlamıştır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz_asik

selam herkese,

corsa c lerin bagajında aydınlatma vardı değil mi?
    en azından eski corsamdan ben öyle hatırlıyorum.
    ama şimdikinde bagajı açtığımda ışık yanmıyor. lambası mı patlamıştır?

Evet var.Sol hoparlörün hemen arkasında .
  • sağolasın sapultra. yanlız neden yanmıyor???? birde onu bulabilsem :))
    bu arada cd30 mp3 kullanıcıları. teybine aux girişi yaptıran var mı?
    kaç gündür araştırıyorum yerli yabancı sitelerde. ama bulamıyorum bi türlü.
    kartal da bir yer var. yapıyormuş ama 100 lira istiyor o da. çok geldi bana.
    aklımdaki fikir navigasyon cihazını teybe bağlayıp sesi ordan almak.
    fm transmitter ile yapılabilir belki ama. istanbulda boş kanal bulmak ve sesi kaliteli almak zor görünüyor.
    alternatif bir yol bilen var mı?
  • Rica ederim.Lambası patlamıştır muhtemelen.
    Bende CD30 değil CCR 2006 var,MP3 sorununu kasetle çözüyorum eski teknoloji :)
  • aracına cdc40 opera taktıran var mı?
  • corsa c sevenler uyanın biraz :)))
  • 2004 Corsa Njoy twinport 1.4 16 v aldım

Ruhsatta Njoy SP diye gecıyor bu sport demekmı halbukı aldıgım yerde normal wınport njoy yazıyor sadece

ayrıca aracımın özellıklerını nerden bulabılırım?? eskı modellere bakıyorum yok bulamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonersoy
    2004 Corsa Njoy twinport 1.4 16 v aldım

Ruhsatta Njoy SP diye gecıyor bu sport demekmı halbukı aldıgım yerde normal wınport njoy yazıyor sadece

ayrıca aracımın özellıklerını nerden bulabılırım?? eskı modellere bakıyorum yok bulamıyorum

Sp kisaltmasi spor paketi temsil eder 2004 modellerde yanlis animsamiyorsam alasim jant ve mp3 playeri temsil ederken 2005 sonrasi alasim jant ve sis farlarini kapsar. Oyle cok sporla alakasi yoktur yani;)
  • Mesele modeli sport model sizin söylediğinize göre bu aracın donanımını nerden bulurum eski teknik verileri konfor paketlerini netten aradım bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonersoy
    Mesele modeli sport model sizin söylediğinize göre bu aracın donanımını nerden bulurum eski teknik verileri konfor paketlerini netten aradım bulamadım

2004 enjoy spor paket diye aratirsan bulabilirsin internette bende de bi yerde olmasi lazim donanim ve teknik bilgilerinin bulundugu tablonun olmasi gerek
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.