Şimdi Ara

'Corsa' Bakım ve servis (78. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.655
Cevap
9
Favori
149.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler :)

Corsacilar formda pek etkin degil maalesef..

Allah kazayi belayi uzak etsin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde 5w 40 kalın olmaz mi ?

10 w 40 mesela kesin uygun degil.

Ben biraz 5w 30 yanlisiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tepetör

Tavsiyelerinizi dikkate alacagim.

Araci alali 10 gün oldu 13 binde. Servise gittim ilgi alaka sifir garantisi de bittigi icin gerek görmüyorum.

Motulu duydum ama bulunduğum yerde temin etmem baya zor.

Netten de sahte olma ihtimaline karşı cesaret edemem.

Filtre ile ilgili onerdiginiz markayı temin etmeye calisacagim.

Bosch marka set kolayca temin edilebiliyor(netten). En kötü ihtimal onu alacagim.

Bujileri de degistireyim mi ?

Ben başka birisi için 5 litrelik olanından almıştım bir sıkıntı çıkmadı. Bujileri siz bileceksiniz artık. Devir dalgalanması varsa bakılabilir. Bujilerin ömrü uzun oluyor ama içinizde şüphe kalmaması adına baktırabilirsiniz.
  • quote:

Birde 5w 40 kalın olmaz mi ?

10 w 40 mesela kesin uygun degil.

Ben biraz 5w 30 yanlisiyim.

Motul 8100 x-cess 5w40 benim yaşadığım iklime göre ideal. Siz ne tarafta yaşıyorsunuz?
  • Akdeniz.
    Sogukla ilgili sorun yok. O yuzden 0w yerine 5w tercih ederim.

Motor ısındındığı zaman 5w 40 ta 40 a kadar yag kalinlasacak 5w 30 da 30 a kadar. Bu yüzden 5w 30 yanlisiyim.

Motulla ilgili küçük bir arastirma yaptim.

5w 30 ile 5w 40 arasinda ciddi fiyat farki var.

Birde yıllardır motorsiklet kullanirim.

Ilk defa yağını kendim arastirip ugrasip alip kendim degistirdim.

Ciddi derecede motorun çalışmasında fark oldu.

O yüzden yagcinin insiyatifine birakmadan bu isi cozmek istiyorum.

• quote:

Akdeniz.
    Sogukla ilgili sorun yok. O yuzden 0w yerine 5w tercih ederim.

Motor ısındındığı zaman 5w 40 ta 40 a kadar yag kalinlasacak 5w 30 da 30 a kadar. Bu yüzden 5w 30 yanlisiyim.

Motulla ilgili küçük bir arastirma yaptim.

5w 30 ile 5w 40 arasinda ciddi fiyat farki var.

Birde yıllardır motorsiklet kullanirim.

Ilk defa yağını kendim arastirip ugrasip alip kendim degistirdim.

Ciddi derecede motorun çalışmasında fark oldu.

O yüzden yagcinin insiyatifine birakmadan bu isi cozmek istiyorum.

Yaşadığınız yer sıcak bir memleket olduğu için 5w40 tan vazgeçmeyin. 5w40 5w30'a göre yüksek sıcaklıkta daha iyi koruma sağlar.
  • quote:

2014 1.2 twinport 85 hp corsa icin hangi marka ve model yag önerirsiniz ?

Castrol sitesinde 5w 30 edge öneriyor.

Usta 5w 30 magnetic koyarim hep diyor.

Ben biraz arastirdim mobil biraz daha mantıklı gibi..

Mobil super 3000 x1 formula 5w-30
    ya da
    Mobil 1 esp formula 5w-30

Arkadaşlar mümkün olduğu kadar araçlarınıza aynı yağı koyun ben 4 yıldır orijinal aynı yağı kullanıyorum memnunum, bizim araçların yağı dexos2 onaylı olacak

http://www.onlineyedekparca.com/GM-DEXOS-2-5W30-Motor-Yagi-4-LT,PR-3375.html

Ustaların kafasına göre yağ koymasına izin vermeyin çoğu bilgisiz. Alıştıklarına göre yağ koyuyorlar bizim araçlar 5w/30 tam sentetik yağdır.

10/40 yarı sentetiktir. kesinlikle 10w/40 koydurmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 26 Eylül 2016; 15:28:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FX1

quote:

2014 1.2 twinport 85 hp corsa icin hangi marka ve model yag önerirsiniz ?

Castrol sitesinde 5w 30 edge öneriyor.

Usta 5w 30 magnetic koyarim hep diyor.

Ben biraz arastirdim mobil biraz daha mantıklı gibi..

Mobil super 3000 x1 formula 5w-30
    ya da
    Mobil 1 esp formula 5w-30

Arkadaşlar mümkün olduğu kadar araçlarınıza aynı yağı koyun ben 4 yıldır orijinal aynı yağı kullanıyorum memnunum, bizim araçların yağı dexos2 onaylı olacak

http://www.onlineyedekparca.com/GM-DEXOS-2-5W30-Motor-Yagi-4-LT,PR-3375.html

Ustaların kafasına göre yağ koymasına izin vermeyin çoğu bilgisiz. Alıştıklarına göre yağ koyuyorlar bizim araçlar 15w/30 tam sentetik yağdır.

10/40 yarı sentetiktir. kesinlikle 10w/40 koydurmayın.

Sadece dexos 2 değil GM-LL-B-025, ACEA A3/B3, ACEA A3/B4, ACEA C3 onaylarından birini kapsasa da olur aldığınız yağın.
    Aracınıza tam koruma sağlamak istiyorsanız %100 sentetik yağı tercih edin. Tam sentetik veya full sentetik değil dikkat ederseniz. %100 sentetik olacak. Çünkü full sentetik yağların hepsinin içinde minimum %30 mineral yağ vardır.
    Ayrıca şuradaki teknik bilgilere bakmakta fayda var. https://www.otopark.com/2016/06/motor-yaglari-hakkinda-merak-edilenler/

• FX1 F kullanıcısına yanıt
    GM fiyat olarak oldukca uygun.

Bulunduğum yer de bulamadım. Nette de nedense cok az satmış. Fiyati uygun olmasina ragmen talep görmemesi beni farkli arayislara itti.

Opelciler dexos 2 yi pek onemsemiyorlar anladigim kadariyla.

Petrol Ofisini maxima GA 5w 30 dexos 2 onayi var Bugun arastirdim. Onu da bulamadim..

• quote:

GM fiyat olarak oldukca uygun.

Bulunduğum yer de bulamadım. Nette de nedense cok az satmış. Fiyati uygun olmasina ragmen talep görmemesi beni farkli arayislara itti.

Opelciler dexos 2 yi pek onemsemiyorlar anladigim kadariyla.

Petrol Ofisini maxima GA 5w 30 dexos 2 onayi var Bugun arastirdim. Onu da bulamadim..

nette az satmasına bence takılmayın benim için önemli olan dexos 2 onaylı olması yeterli sonuçta hepsi yağ, otomobil üreticileri hangi yağ firmasıyla çalışacaksa ona göre öneriyorlar ben üç yıldırhttp://www.onlineyedekparca.com/GM-DEXOS-2-5W30-Motor-Yagi-4-LT,PR-3375.html siteden sipariş veriyorum fiyatı hem uygun hem de orijinal ürün gayet memnunum kesinlikle yağda eksilme falan olmuyor bir yıl boyunca hiç yağ ilave etmiyorum. Aracım benzinli
    Ayrıca diğer bakım ürünlerini de orijinal GM markalı alıyorum (Polen, hava, yağ filtresi) sıkıntı yok. Tercih sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 27 Eylül 2016; 11:20:09 >

• Bir kaç gün önce 60.000 Km bakımı yaklaştığı için aracımı kontrol amacıyla servise götürdüm ön incelemeyi yaptılar 60.000 bakımında yıllık bakıma ek olarak V kayışı değişecekmiş ayrıca hidroliği hiç değiştirmedim,
    ustalar bakıp bozulmuşsa onu da değiştirecekler. Frene bastığımda balataların diske sürtmesi gibi hafif bi sürtme sesi vardı kontrol edince balataların bittiğini diske sürtmeye başladığını bakıma kadar (1 Ay) gitmeyeceğini
    söylediler. Bende değiştirttim 330 TL tuttu frenler güzel oldu daha önce hiç balatalar değişmemişti araç 58.000 KM de, balata değiştirenler kaç bin km de değiştirdi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 29 Eylül 2016; 16:27:02 >
  • FX1 F kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim forumda kimseden ses seda yok maalesef :)

60 bin balatada degisimi icin normal bir km oldugunu düşünüyorum.

Hafta ici arkadasimin 70 binde ki araci icin balata degisimi yaptirdik..

• quote:

Hocam bizim forumda kimseden ses seda yok maalesef :)

60 bin balatada degisimi icin normal bir km oldugunu düşünüyorum.

Hafta ici arkadasimin 70 binde ki araci icin balata degisimi yaptirdik..

Teşekkür ederim
  • 1.3 corsa 2011 model z13dtj aracım için bir kaç servis parça fiyatı aldım yeniden. Araç 5 yaşında olduğu için %25 gibi bir indirim alıyor.

bu durumda debriyaj seti 1020 tl + 470 tl işçilik alıyor. Volan için 1450 alıyor.

fren disk 380tl + fren balatası 240 tl + 120 tl işçilik alıyor.

bakım fiyatı olarak da yağ kendim getirirsem eğer , birde v kayış (177TL değişmesi gerek ) oda eklenince 675 fiyat çıkarttılar.

Ayrıca önemli bir geliişme 30 binde bir yada 2 senede 1 değişen mazot filtresini , 15 binde 1 yada senede 1 değişmeye başladıklarını söylediler.

şanzıman yağı 23 tl , fren hidroliği ise 20 tl sıvılar ucuz

şanzıman yağı hakkında bilgisi olan var mı yani herhangi bir özelliği var mı bu yağın ? düz vites ve otom. vites olarak ayrılıyor sanırım. Hiç Şanzıman yağı değiştiren oldu mu ? yada baskı balatada değişen eklenilen vs. ?

• kaymak817 K kullanıcısına yanıt
    motul en kaliteli yağ mıdır
  • selamlar. bende opel corsa 1.2 2010 model araç var. baskı balatasının değişmesi gerekiyor. uygun fiyat alabileceğim bir yer biliyormusunuz?

• Corsa sahillerinde dayanışma 0

• fren balatası olarak ne önerirsiniz? aslında orjinal olanları bulabilsem ondan takacağım yanlış hatırlamıyorsam GM ispanya yada fransa üretimi olması lazım orjinaller.

İndia olanlar rezalet zaten koku ve ses yapıyor. Fren aksamı önemli tabi ama trw delphi vs de var önerir misiniz ? kullanan var mı ?

yetkili serviste 240 TL + 90 TL işçilik =330 TL ye geliyor.

trw 60 TL
    delphi 50 TL

ustada+30 TL işçilik istedi. Bosch, valeo filan tarzı bir marka bulayım dedim ama yok.
  • Merhaba arkadaslar

Su anda 2008 model 150 pslik corsa gsi var. Onceki sahibi yagi degistrdm dedi ama inanmiyorm. Bu araca nasil bi yag koyabliriz. Benim aklima mobil 1 5\30 yeşil kapakli olani geldi sizin fikirlwrinizi de almak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kooray_16 -- 29 Aralık 2016; 13:08:04 >
  • arkadaşlar merhaba;

2011 model dizel manuel aracım var 75hp 5 ileri. 91000km'de
    araç baskı balatayı sıyırdı sıyıracak. yani debriyaj istiyor.
    ustaya sordum parça + işçilik 1000tl'yi rahat geçeceğini söyledi.
    volan ve bilye değişmesi gerekirse 3000tl i bulur dedi.
    tecrübesi olanlar var mı? fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.