Şimdi Ara

Corsa B Kulübü (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.219
Cevap
34
Favori
219.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Topuz çıkmıyor, çakmaklik hizasında bir vida var onu çıkarınca önden arkaya doğru siyah parça çıkıyor

Corsa B Kulübü

Corsa B Kulübü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yine de d1 e getirince s lambası yanıp sönüyor, ama d2 çalışır oldu, belki başka zaman yine bakarız, en azından boşluk gitti

• gülerek kullanın boşluk can sıkıcı en azından o durum düzelmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolcu60 Y kullanıcısına yanıt
    resimlere daha dikkatli baktım kıvrılmış olan tel sizden önceki tamire mi ait.Sanki usta onu çıkartıp araya tepeden u şeklinde bir kalın tel koymuş ve yandan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu60 -- 20 Nisan 2018; 7:54:15 >
  • halil_tuyun48 kullanıcısına yanıt
    deneyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcu60

resimlere daha dikkatli baktım kıvrılmış olan tel sizden önceki tamire mi ait.Sanki usta onu çıkartıp araya tepeden u şeklinde bir kalın tel koymuş ve yandan
    evet aynen. siz orayı açtığınızda o bölgenin resmini atabilir misiniz, merak ettim orada ne tür, nasıl bir parça vardır. belki aşınmış veya kırılmış da olabilir gibi
  • salihd46 kullanıcısına yanıt
    tamamdır kesinlikle resim atacağım muhtemelen bendeki parça da kırılmıştır tamir görmediyse kırıkları da oradadır

• salihd46 kullanıcısına yanıt
    akşam açtım bakındım biraz yarına kaldı artık

bu iki resmi çekebildim sadece.Tam sökünce yine resim koyacağım.Bende oynayan yer vitesin tam dibi.Sizin tel sarsığınız yer nizami duruyor sadece resimde de görünen çatlak var.Vites kolu mu değişmesi lazım bilemedim

Corsa B Kulübü

Corsa B Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu60 -- 20 Nisan 2018; 19:9:42 >

• İÇERİDE BİTANE KISA PİSTON VAR BENDEKİ SORUN ONDAN KAYNAKLANIYOR.PİSTONDA BOŞLUK VAR BULUNUR MU BİLMEM

Corsa B Kulübü

Corsa B Kulübü

Corsa B Kulübü

Resimler için çok teşekkür ederim, inşallah sorunu çözersiniz

• opel servisinde bulunmaz mı acaba o piston

• Arkadaşlar selam, 1998 1.4 16v gls için hangi yağ kullanmak lazım. Araç hiç kullanılmıyor diyebilirim şu an 35 bin kmde. 5w40 koysam diye düşündüm, İzmir'de çok soğuk olmuyor. Siz ne koyuyorsunuz ?
  • Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    slm.10/40 koyuyoruz.Önerilen yap da bu diye biliyorum.5/30 u tercih etmenizin bir sebebi var mı

• quote:

slm.10/40 koyuyoruz.Önerilen yap da bu diye biliyorum.5/30 u tercih etmenizin bir sebebi var mı
    İzmirde çok soğuk olmadığı için 5w40 kullanabilirim diye düşündüm. Yağ donacak hale gelmiyor yani.

• Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    yağın ince ya da kalınlığının donma ile değil de motor yapısıyla daha çok ilgili.Opel sıcak çalışan bir motora sahip olduğu için(yani hararetin 100 olması bile notmal karşılanır opellerde) yağı zaten incelecek zaten.10/40 ideal yağı corsanın

• quote:

yağın ince ya da kalınlığının donma ile değil de motor yapısıyla daha çok ilgili.Opel sıcak çalışan bir motora sahip olduğu için(yani hararetin 100 olması bile notmal karşılanır opellerde) yağı zaten incelecek zaten.10/40 ideal yağı corsanın
    Doğrudur hocam yağ konusunda çok bilgim yok okuduğum kadar sadece. Ama araç 35 bin de o kafamı karıştırıyor. Acaba 10w40 kalın gelir mi anladığım kadarıyla 5w40 daha ince oluyor.

• antfriz hangi renk koyuyorsunuz

Aldığımda mavi vardı inorganik, usta organik olacak dedi değiştik turuncu ile
    Bu arada klima gazı doldurmaya gittim, adam bu arabalar eski Orjinal miktar olmaz diyerek gazı 900 gr yerine 650 gr bastı. Soğutuyor ama öyle çok değil. Sizin nasıl, adama gidip Orjinal miktara kadar tamamla mi diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salihd46 -- 25 Nisan 2018; 20:16:45 >
  • bende aracı urfadan aldım belliki eksi dereceleri görmeyen memleket hep su ile tamamlanmış.Bulanık bir renk olmuş çıkmış ama sanki daha çok kırmızı antifriz olma ihtimali yüksek.Arabayı çalıştırıp bidona giren hortumu söküp bir buçuk litre kadar döktüm üstünü yeni antifrizle tamamladım.Tamamen değişmeye korkuyorum radyatördeki korozyon kalkar akıtmaya başlar diye.Bu yçntemle kışa kadar eksi 20 lere indireyim istiyorum.Bizim burada eksi 15 leri görüyoruz.Bu arada vites konusunda bahsettiğim kısa piston ayrı bulunmuyor vites telinin bir parçası imiş.Yani vites teli aldığımızda o piston da üzerinde oluyormuş zaten.Birkaç yeri aradım bugün elimizde yok dediler.Artık o boşluğu pistonun başındaki siyah plastiği çıkartıp araya yay atarak halledeceğim ya da telin diğer ucundan şanzımanın giriş kısmından halletmeye çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcu60 -- 25 Nisan 2018; 19:2:2 >
  • arkadaşlar geçenlerde başıma gelen ve son zamanlarda birkaç defa tekrarlayan bir arıza vardı. anahtarı çevirince elektrik geliyor, marş basarken tık sesi geliyor ve marş almıyordu. bu başladıktan bir süre geçtikten sonra 6-7 defa ard arda yapınca sonunda alıyordu. ustaya gittim marş motoru kömürü ve otomatiğini değişmemiz lazım dedi, malum benimki bide otomatik olunca, yolda kalmak daha sıkıntı. değiştik. motorun içini balata spreyi ve bez ile güzelce temizledi, kömürleri ve otomatiği de orjinalini almıştık. yerine takınca gayet güzel çalıştı. ben de bu aralar; ciddi sıkıntısı kalmadı arabanın, yakıtı da düştü diye seviniyordum kii[ 8\|]
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.