Şimdi Ara

Corollayı test ettim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
2
Favori
14.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karahancer2

Atmosferik + Lpg ciler için güzel araç
    Baz benzinli otomatik versiyonu lpgci pazarı hedefliyor ancak hybrid versiyon bence lpg kullanmak istemeyenler için önemli bir alternatif.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Tamam o zaman android carplay olmayan araçları çöpe atıyoruz.
    Bu fiyat bandında otomatik vitesli araçların bir çoğunda android car play yok farkındamısınız.

Alıntıları Göster
    Haklısınız da kimse olmamış dememişki, eksikliğini söylemişler. Kendi malınız gibi savunmuşsunuz ben ona karşı yanlış düşünüyorsunuz dedim. Eksiksiz araç çok az zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Hybrid hb 2.0i dream olan tatmin eder onun dışında inceledğim kadarıyla bu araç kağıt üzerinde hayal kırıklığı yaratıyor bu fiyata.
    Bunun dışında hybrid in vision donanımında 15" jant yazıyor bu doğru mu? Epey itici gelebilir bence çoğu kişiye bu durum. 90hp +elektrik motor ve 142nm tork çok zayıf duruyor kağıt üzerinde. Ben de sonuç olarak bu araca 140 bin verilmeyeceğini düşünüyorum.
    Vision donanımda araç showroomda yoktu ama sanırım 15 jant var. Jant mevzusu kişisel çünkü ne kadar önem veridğinizle ilgili. Ben fiyatını inatla iyi bulanlardanım çünkü bence fiyatıyla ilgili yorum yapan arkadaşlar diğer araçların fiyatlarına bakmadan ve o araçlarla kıyaslamadan yorum yapıyorlar.
    Evet c segmenti bir aracın bu fiyatlar olması bir facia ama bu facia sadece corollada yok ki.
    Benzinli otomatik focus trendx 140.000 lira
    Megane sedan toych donanım 140.000 lira
    Yani 3 aşağı 5 yukarı hepsi böyle fiyatların
    Ve bu araçlar hybrid toyotanın yanında hem boş araçlar hemde daha fazla tüketen araçlar.
    Performansa gelince çok dik bir yokuşta arabayı test sürüşünü uzatarak denedim araçta 4 yetişkin vardık aşağı yukarı 350 kg diyelim gayet güzel bir şekilde hızlanıyor ama tabiki bir performans aracı olarak düşünmeyin sonuçta şanzımanı ve teknik verileri ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

Haklısınız da kimse olmamış dememişki, eksikliğini söylemişler. Kendi malınız gibi savunmuşsunuz ben ona karşı yanlış düşünüyorsunuz dedim. Eksiksiz araç çok az zaten

Alıntıları Göster
    Yok canım niye kendi malım gibi savunayım. Arkadaş ilk mesajında benim görüşlerim hakkında dayatmacı ve hoş olmayan bir üslüpla yazınca üstüne sizde onu savunur bir üslupla o mesajı atınca bende de üslüp biraz değişti hepsi o.

Ben corolla en iyisidir en mükemmelidir demiyorum ama çoğunluğun aksine bence fiyat/fayda olarak iyi bir yerde diyorum.
    Hepsi bu..
    siz katılısınız veya katılmazsınız saygı duyarım diyorum.

Adam car play yoksa sen o 4 lastik 4 kapılı arabayı al mutlu ol diyor.
    Benim car play le işim yok diyorum sizde diyorsunuz ki herkeste akıllı telefon var.
    Ee bende de var ama benim yinede car playe ihtiyacım yok diyorum .
    Ve diyorum ki o fiyat bandında ki alternatiflerin bir çoğunda da car play yok.

Şimdi bu benim markayı sahibi gibi savunmammıdır.

Lütfen bu yorumumu değerlendirirmisiniz? Ben yanlış düşünüyorsam lütfen belirtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 15 Şubat 2019; 14:24:28 >

• Ben forumda bilgi vermeyi hemen hemen bırakıyorum artık. PM açıktı onu da kapattım gittim. PM'den size düzgün soru bilgi isteyen konu içinde aslan kesiliyor. Siz de eskilerdensiniz bu forumda geçmiş ile şimdiki durumu sanırım daha iyi tartabiliyorsunuzdur. İnanılmaz bir negatiflik var artık sosyal ortamlarda artık. Eskiden çoluk çocuk derdik ama alakası yok 25 yaş üstü çoğu kişi.

Ağır vasıtalarda dahil sektörde ciddi bir tecrübem vardır. Yüz yüze daha sorun yaşadığım çok az kişi var ama burada sürekli bir negatiflik ve tartışma ortamı var. En basit konular bile tartışmaya açılıyor.

CHR'de opsiyon navigasyon sunuluyordu kaç kişi aldınız derseniz bir yıl içinde iki değil bir elin parmaklarını bile geçmez. Firma opsiyon bile sunmuyorsa elbette ortada belli veriler var. Yoksa navigasyon ünitesi ciddi karlılığı olan bir üründür.

Örneğin yine yıllardır şu araçta bir sunroof olsa diyenlerin kaçı alacak merak ediyorum. Sunroof sunroof dendi geldi ki önce gelmemesinin sebebi yine tercihlerdi. İzleyip göreceğiz artık.

• İnceleme için teşekkürler hocam.
    Toyota, sadece benim gibi performans arayan adamı tatmin etmez; haricinde güzel araç olmuş.
    En kısa zamanda incelerim.
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Evet ben genelde 2. el piyasasında benzer fiyata alabileceğim araçları ve Honda ZF şanzımanlı dizel aracı gözeterek yorum yaptım. Diğerlerinin fiyatlarını dediğiniz gibi pek bilmiyorum.
    Ancak Led farların sadece en yüksek donanım paketinde oluşu ve baz donanımda 15" jant ile itici geleceği aşikar. Kamera konusu da keza çoğu özellikle bayan sürücüler için hayati öneme sahip. 16" jant + led farlar + arka kameranın olduğu bir vision hybrid paket gerçekten iyi satmasına ciddi etki yaratırdı. Tabi vergi dezavantajını göz önünde bulundurmazsak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 15 Şubat 2019; 14:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Ben forumda bilgi vermeyi hemen hemen bırakıyorum artık. PM açıktı onu da kapattım gittim. PM'den size düzgün soru bilgi isteyen konu içinde aslan kesiliyor. Siz de eskilerdensiniz bu forumda geçmiş ile şimdiki durumu sanırım daha iyi tartabiliyorsunuzdur. İnanılmaz bir negatiflik var artık sosyal ortamlarda artık. Eskiden çoluk çocuk derdik ama alakası yok 25 yaş üstü çoğu kişi.

Ağır vasıtalarda dahil sektörde ciddi bir tecrübem vardır. Yüz yüze daha sorun yaşadığım çok az kişi var ama burada sürekli bir negatiflik ve tartışma ortamı var. En basit konular bile tartışmaya açılıyor.

CHR'de opsiyon navigasyon sunuluyordu kaç kişi aldınız derseniz bir yıl içinde iki değil bir elin parmaklarını bile geçmez. Firma opsiyon bile sunmuyorsa elbette ortada belli veriler var. Yoksa navigasyon ünitesi ciddi karlılığı olan bir üründür.

Örneğin yine yıllardır şu araçta bir sunroof olsa diyenlerin kaçı alacak merak ediyorum. Sunroof sunroof dendi geldi ki önce gelmemesinin sebebi yine tercihlerdi. İzleyip göreceğiz artık.
    İnanılmaz bir seviye düşüklüğü var. Çok uzun zamandır hiç konu açmıyorum kendi açtığım ve yıllardır bilvi paylaştığım konularında güncellemesini bıraktım.
    Halbuki çocuğum gibi yıllarca emek verdiğim konular ama dediğiniz gibi hayatında yaralı paemağa işememiş ama kendini eleştiri gurmesi sanan bir cahil kitle var (bu konu özelinde yazmadım kimse üzerine alınmasın)
    Ne dediğinizi anlamıyor nereden bulursa oradan size giydirme derdinde neyse boşverin forumu buda son açtığım konu olur herhalde.

Yeni corollada finansman desteğiniz varmı?
    Hurda elinizde varmı varsa fiyatlarınız ne seviyede?
    Liste fiyatından hiçmi indiriminiz yok?
    Filo şeklinde alınsa hybrid de fiyatta birşeyler olur mu?

Gibi sorularım var cevaplarsanız çok makbule geçer, zira ben eşime dostuma (bu tarz araç bakan) tavsiye etmeye başladım bile. Bu soruların cevapları işime yarayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Passenger

İnceleme için teşekkürler hocam.
    Toyota, sadece benim gibi performans arayan adamı tatmin etmez; haricinde güzel araç olmuş.
    En kısa zamanda incelerim.
    Performans arıyorsanız tatmin etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Evet ben genelde 2. el piyasasında benzer fiyata alabileceğim araçları ve Honda ZF şanzımanlı dizel aracı gözeterek yorum yaptım. Diğerlerinin fiyatlarını dediğiniz gibi pek bilmiyorum.
    Ancak Led farların sadece en yüksek donanım paketinde oluşu ve baz donanımda 15" jant ile itici geleceği aşikar. Kamera konusu da keza çoğu özellikle bayan sürücüler için hayati öneme sahip. 16" jant + led farlar + arka kameranın olduğu bir vision hybrid paket gerçekten iyi satmasına ciddi etki yaratırdı. Tabi vergi dezavantajını göz önünde bulundurmazsak...
    bencede Vision hybrid deki en büyük eksiklik geri görüş kamerası

• Bugun ben de bayide aracı uzun süre inceledim. Test sürüşü yaptık. Hibrit versiyonu daha cezbedici , ancak en çok satılacak olan düşük paketlerde bana pek çağ atlamış gibi gelmedi.

- Malzeme kalitesi Civic seviyesine çıkamamış, halen Civic daha albenili. Focus ve Golf ile kıyaslamaya hiç girilmez zaten. Zayıf kalır.
    - Diz mesafesi olarak eski Corolla'dan biraz daha kötü. SAhip olduğum i20 'den 1 cm daha dar diyebilirim.
    - Baş mesafesi olarak aşırı kötü olmuş. Arka tarafta oturacaklar ancak 1.65-1.70 civarında ise rahat eder. Üst boylar için durum berbat. B sınıfı bir araç gibi hatta daha da kötü. ( Cam tavanlı versiyonda)
    - Bagaj eskisi ile aynı geldi bana.
    - Yol tutuş arttığı söyleniyor ama şehiriçi parkurda bunu anlayamadık tabi
    - Yol sesi filan klasik Japon, gelişme göremedim.

Şahsi fikrim bir Japon'cu olarak Civic, Corolla'dan çok daha albenili. En azından daha geniş ve aileye uygun bir araç . Daha şık tasarıma sahip. Malzeme daha kaliteli, yakıt daha düşük. O yüzden benim nazarımda Yeni Corolla beklentilerimin altında kaldı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Bugun ben de bayide aracı uzun süre inceledim. Test sürüşü yaptık. Hibrit versiyonu daha cezbedici , ancak en çok satılacak olan düşük paketlerde bana pek çağ atlamış gibi gelmedi.

- Malzeme kalitesi Civic seviyesine çıkamamış, halen Civic daha albenili. Focus ve Golf ile kıyaslamaya hiç girilmez zaten. Zayıf kalır.
    - Diz mesafesi olarak eski Corolla'dan biraz daha kötü. SAhip olduğum i20 'den 1 cm daha dar diyebilirim.
    - Baş mesafesi olarak aşırı kötü olmuş. Arka tarafta oturacaklar ancak 1.65-1.70 civarında ise rahat eder. Üst boylar için durum berbat. B sınıfı bir araç gibi hatta daha da kötü. ( Cam tavanlı versiyonda)

Şahsi fikrim bir Japon'cu olarak Civic, Corolla'dan çok daha albenili. En azından daha geniş ve aileye uygun bir araç . Daha şık tasarıma sahip. Malzeme daha kaliteli, yakıt daha düşük. O yüzden benim nazarımda Yeni Corolla beklentilerimin altında kaldı.
    Bakalım dayılar bu sefer sevecek mi

• Ben Corollanin tipini bir turlu begenemedim tabi zevk meselesi. Hibrit teknoloji guzel olmus Turkiyede de yayginlasmaya baslarsa iyi olacak. Vergilendirmede yada diger konularda ayricaliklari olmali bence. Ornegin Kanada da hibrit yada elektrikli arac alirken devlet katki sagliyor aracin cevreciligine gore. Bunun yaninda ucretli yollardan gecisiniz bedava oluyor ve sadece elektrikli araclar ile otobuslere ayrilan seridi kullanabiliyorsunuz. AVM lerde ve sehir merkezlerinde ucretsiz ve daha iyi yerlere park edebiliyorsunuz. Bu tarz tesvikler insanlari hibrit/elektrikli almaya itiyor. Umarim Turkiyede de bu tarz uygulamalar goruruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Bugun ben de bayide aracı uzun süre inceledim. Test sürüşü yaptık. Hibrit versiyonu daha cezbedici , ancak en çok satılacak olan düşük paketlerde bana pek çağ atlamış gibi gelmedi.

Benim çağ atlamış dediğim kısım aynen kopyalıyorum. siz yazının başına bana göre çağ atlamamış yazınca sanki ben araç külliyen çağ atlamış demişim de sizde karşı çıkıyormuşsunuz gibi bir şey ortaya çıkmış onun için özellikle belirtmek istedim.

"Aracın süspansiyonları ve yol tutuşu corolla için resmen devrim niteliğinde olmuş gerçekten bu anlamda toyota mühendisleri araca çağ atlatmışlar. Malzeme kalitesi vesaire anlamında çok bir iyileşme olmasada dediğimiz gibi yürüyende ciddi bir iyileşme var."

• -Deri direksiyon yok; olmasın abi soyuluyor zaten.

-sis farı yok; olmasın abi ömründe kaç kere sis farı açtın.

-arka camlar manuel; arkada oturanlar düşünsün abi

Bu muhabbet böyle uzar gider. Donanım isteyene de istemeyene de birşey diyemezsin.

Şahsen 100 bin bandına çıkıyorsam eski meski sıfır km astra sport donanım alıp geçerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    çok haklısın hocam.bence sosyo ekonomik olarak başarı sağlayamamış (ezik diyorum onlara) tipler vardır. bi kazanımı bir eseri yoktur,pısırık bir tiptir ensesine vuran susturur..hahh işte o tiplere gerçek hayatta mikrofon uzat,beyin bedava der geçer.diyecek sözü yoktur ama buraya gelince aslan olur haytt huyt yapar.konuya göre konuşursak corollaya binmemiştir sürmemiştir 2200 liraya çalışır,karnını zor doyurur haklı olarak 0 km araç alıp binemez belki ehliyeti yoktur ama çamur atmayı baltalamayı sever.bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir araştırmaz incelemez.

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış anlaşılmaya mahal verdiğim için özür dilerim, ben sadece kendi çapımda tespitlerimi yazdım. Sizin yazdıklarınızın yanlış olduğuna dair bir görüş berlirtme amacım yok. Belki beklentim büyüok olduğu için hayal kırıklığına uğradım diyeyim..

Saygılarımla.
  • Lansmana özel Akbank faiz oranları verdi 36 ve 48 ay için %1.83. Ziraat katılım ise 48 ay'a kadar %1.68. Sıfır veya başka faizler mevcut değil. Hurda için her bayi illa ki aracılık eder elinde olan pek olduğunu zannetmiyorum 4500 TL hurdanın maliyeti var genel olarak. 1-2 bin TL civarında indirim oluyor şu anda pek bir pazarlık oranı yok.

Filo alımlarında 8-9 bin TL kadar liste fiyatından indirim mevcut. Hibrit başlangıç 124 bin civarına geliyor yani. Yine bunun için şirket olup minimum 2 araç ruhsatına sahip olma şartı mevcut.

Araç tabi ki eleştirilecek ama 2570mm dingil mesafesine sahip araç 2700mm dingil mesafesine sahip araçtan geniş denilirse insan ister istemez soğuyor konudan. 1.90cm öne ben 1.83cm arkaya sunroof olan modelde bindik içine sığdık,sıkışmadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 15 Şubat 2019; 16:10:36 >
  • 150 bin tl vereceğin araçta geri görüş kamerası yok, apple car play yok, sunroof istersen iç hacim daralıyor. ohoo kusura bakmayın bu araca bu parayı veren net kerizdir.
  • Yani diyorsun ki "yarın Balıkesir'e git test et, test ederken bir de ekonomi kas ve sonucu bana yaz"

Peki.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.