Şimdi Ara

Corolla mı Focus mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
23.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2 araç arasında kaldım. Biri Toyota Corolla 2014-2015 Dizel-Otomatik (1.4 D-4D TOUCH M/M), ikincisi Ford Focus 2015 Dizel-Manuel (1.6'TDCİ Trend_X).
    Vites seçeneği önemli değil, aile aracım olarak kullanacağım. Hangisini tavsiye edersiniz? (Objektif olarak)
     Corolla mı Focus mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Corolla varken focus ne olaki
    Hic bir konuda eksigi olmadigi gibi otomatik ve ic hacim genişligi gibi avantajlari var.
    Focusta iyi hos araba ama konsolu falan bogucu bir ic yapisi var,konfor daha dusuk.(yol tutuscular gelmeden)
    kesinlikle focus'u tercih ederdim bu karşılaştırmada

focus hem motor seçenekleri, hem malzeme kalitesi hemde yol tutuş konusunda corolla'dan çok üstün. Corollanın tek avantajı hacim.
    Hem konfor hem yol tutus, yalitim ve surus zevki, tasarim, malzeme kalitesi, surus dinamikleri.. bu konularda kesinlikle focus ustun. Zaten bu saydiklarim cok ciddi kriterler. Geriye pek birsey kalmiyor.

Ben ikisine de bindim kullandim. Ayni sekil ikisini de kullanan birinin corolla diyecegini pek sanmiyorum.

Sorunsuzluk, ic hacim filan iyi olabilir lafim yok. Ama genel anlamda focus 3.5, corolla dan daha ustun bir otomobil.
  • Açıkcası bence toyota,

Ford makyaj falan dedi ama birden yeni kasayla çıkarsa şaşırmam...

Kendi fikrimse, aile dediyseniz Octavianın dizellerine birbakın...
  • NafirKeyh kullanıcısına yanıt
    Octavia'ya baktım. Ekonomik ve gayet geniş bir araç gibi görünüyor. Fakat aynı zamanda satarken piyasası olan bir araç olması da benim için önemli.. Yine de tavsyelerinizi dikkate alacağım, teşekkürler...
  • Corolla varken focus ne olaki
    Hic bir konuda eksigi olmadigi gibi otomatik ve ic hacim genişligi gibi avantajlari var.
    Focusta iyi hos araba ama konsolu falan bogucu bir ic yapisi var,konfor daha dusuk.(yol tutuscular gelmeden)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 24 Mart 2016; 19:00:10 >
  • quote:

focus hem motor seçenekleri, hem malzeme kalitesi hemde yol tutuş konusunda corolla'dan çok üstün. Corollanın tek avantajı hacim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

Alıntıları Göster
    ikiside 90hp sanırım... toyotada motor biraz sıkıntı yaratabilir ama ikisinden biri deseniz kesinlikle toyota yı alırdım..
  • Corolla makyaj gorecek focus daha iyi bir otomobil
  • Titanyum olsaydı focus derdim ama trend olması nedeniyle corollayı tercih ederim,güç hemen hemen aynı iç hacim bariz corolla önde, ha keza bagaj da öyle. Aile için corolla bekar için focus :-D
  • quote:

Corolla'nin bagaji ve arka diz mesafesi daha genis, aile kullanimi için daha ideal olur. Fakat 1.4 Dizel motorunun yag yakma problemi ve mmt sanzimanin da ariza cikardigi söyleniyordu, fakat yeni kasada giderilmis olabilir.

2 aracinda motor performansy ortalamanin bir tik altindadir, corolla mmt oldugu için performansi düz vitesten daha da kötüdür ama yakitlari 5 5.5 litre civarinda seyreder. Focus'ta sürüs dinamikleri daha basarili ve tasarim olarak Corolla'dan daha güzel.

Bütçeniz eger 65 bin civari ise Astra Sedan 1.6 CDTi 136 beygir Sport donanim bakmanizi tavsiye ederim, hacim olarak Focus'tan 1 tik daha iyi, sürüs dinamikleri olarak pek eksigi yok, yakiti yarim litre fazla olur, performansi çok çok daha yüksek, donanimi da gayet yeterli.

Alternatif olarak Octavia'yi da tavsiye ederim, 1.5 senedir aile araci olara kullanyioruz, fakat ikinci elde düz viteslere pek ragbet yok gibi, alan herkes dsg aliyor ama 3-4 sene sonra dsglerin bozulma ihtimali çok yüksek, o zamanda dsglere korkuyla yaklasilacak, bir focus veya corolla kadar kisa sürede satilabilecegini sanmiyorum ama ikinci elde deger kaybetmis bir araci uyguna alirsaniz satarken kaybiniz olmaz. Bagaji ve diz mesafesi kendi sinifinin en iyisi, karma tüketimi 5.5 litre civarinda sehirdisi 4, 110u geçmezseniz 3.5 litre yakiyor, sehiriçi trafiktede 6.5 7 litreyi geçmiyor.

Örnek ilanlar:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-reis-grubu-ndan-2015-opel-astra-1.6-136-cdti-sport-254126745/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-hatasiz-boyasiz-35000-km-de-280036620/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2013-octavia-elegance-cr-1.6-tdi-cok-temiz-39.500-km-281771565/detay

Octavia hakkinda merak ettiginiz baska sorulari da cevaplayabilirim.

Not: Turkce karakterler bozuldu o yuzden boyle duzenlemek zorunda kaldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 24 Mart 2016; 19:36:42 >

• Focus corolladan herturlu ustun bir arac bazi arkadaslar ic mekani siyah diye bogucu yazmis bej rengi ic mekan bulursan kacirma. Focus yol tutusu be konforu bir arada barindiriyor yeni kasalarinda eger butceni biraz arttirabilirsen style dusun derim. Herbakimdan ( saglamlik,sorunsuzluk,konfor,yol tutus,performans) bakimindan coralladan ustun bir arac.

Focus Surus dinamikleri konusunda zaten cok daha ustun bir arac kiyaslanamaz bence.Toyotanın focustan tek üstün oldugu konu iç mekan genişliği başka birşey yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanyuce35 -- 24 Mart 2016; 21:33:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanyuce35

Focus corolladan herturlu ustun bir arac bazi arkadaslar ic mekani siyah diye bogucu yazmis bej rengi ic mekan bulursan kacirma. Focus yol tutusu be konforu bir arada barindiriyor yeni kasalarinda eger butceni biraz arttirabilirsen style dusun derim. Herbakimdan ( saglamlik,sorunsuzluk,konfor,yol tutus,performans) bakimindan coralladan ustun bir arac.

Focus Surus dinamikleri konusunda zaten cok daha ustun bir arac kiyaslanamaz bence.Toyotanın focustan tek üstün oldugu konu iç mekan genişliği başka birşey yok..
    Corolla alın.Ama bence ikiside değil.Octavia veya jetttaaa
  • Al bir ford ol bir lord. Toyotanın tek özelliği sorunsuzluğu. Focus hem sorunsuz hem de daha güzel bir sürüş konforu vaadediyor. Motoru da cabası. Corolla içten de dıştan da tipsiz. Focus bari sadece içten tipsiz.
  • Arkadaşımda mmt corollla vardı vitesi bence easytronicten daha kötü. İkisi arasınan focus seçilir bence de
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Corolla alın.Ama bence ikiside değil.Octavia veya jetttaaa

Evet haklısınız, Jetta gayet güzel bir araba; lakin bütçem doğrultusunda belirlediğim kriterlerde Jetta bulamıyorum.
  • Hem konfor hem yol tutus, yalitim ve surus zevki, tasarim, malzeme kalitesi, surus dinamikleri.. bu konularda kesinlikle focus ustun. Zaten bu saydiklarim cok ciddi kriterler. Geriye pek birsey kalmiyor.

Ben ikisine de bindim kullandim. Ayni sekil ikisini de kullanan birinin corolla diyecegini pek sanmiyorum.

Sorunsuzluk, ic hacim filan iyi olabilir lafim yok. Ama genel anlamda focus 3.5, corolla dan daha ustun bir otomobil.
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Öncelikle detaylı açıklamalarınızdan dolayı çok teşekkür ederim, Skoda düşünmüyorum. Astra Sedan 1.6 CDTI 136 Beygir Performansta gayet başarılı, ama HB modelinin kasası değişti ve 4-5 yıldır trafiklerde gözümüzün alıştığı için 2015 model bile olsa eski kalıyor gibi. + Olarak nedense Sedan versiyonunun tasarımı pek hoşuma gitmiyor.
    Aslında en güzel seçenek Jetta gibi, fakat istediğim kriterlerde bütçem doğrusunda bulamıyorum. Herhalde Corolla'ya biraz daha ısındım.
  • Focus un bagajının yükleme ağzı dar. Bisiklet falan geçmez o aralıktan. Ben corolla ya 16 jant çocuk bisikleti koyuyorum. Focus un iç hacmi de b sınıfından hallice. Corolla d segmenti gibi. Aile dediğiniz için bunları yazıyorum.
  • kaanQQ K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Astranın sedanı bir süre daha sıfır olarak satılacak, ama k kasa ile arasında bir çok farklar mevcut, tercihinize saygı duyarım. 67 bin civarına makyajsız dizel manuel comfortline jettalar var malum sitede, 65e alınabilir. İkinci eli oldukça hareketlidir fakat düşünmediğiniz skodadan birçok eksiği vardır, kasa olarak daha ağır dolayısıyla tüketimi bir miktar daha fazla ve performansı biraz daha düşük, bagaj hacmi ve diz mesafesi daha az, bazı donanımsal eksiklikleri var, dizel motoru da eski nesil emisyondan etkilenen hileli motorlardan ve yer yer malzeme kalitesi de daha düşük. Ama sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve satarkende üzmeyecek bir araç. Dsgli olanlardan uzak durun. Corolla alacaksanız da düz vites tercih etmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

Focus un bagajının yükleme ağzı dar. Bisiklet falan geçmez o aralıktan. Ben corolla ya 16 jant çocuk bisikleti koyuyorum. Focus un iç hacmi de b sınıfından hallice. Corolla d segmenti gibi. Aile dediğiniz için bunları yazıyorum.
    Otomobil sürüş zevki birinci önceliğinizse Ford focus. Eğer önceliğiniz farklıysa Corolla.
  • Octavia'ya bir bakın derim.

Bu ikisi arasından ise ben Focus'u tercih ederdim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.