Şimdi Ara

corolla 1.33 alınır mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
315
Cevap
3
Favori
154.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben toyota 1.33 comfort kullanıyorum 2400km deyim
    yakıt tüketimi konusunda ideal bir araç çok az yakıyo 100km 5.6litre uzun yol
    şehir içi yoğun olmayan trafik 100km 6.7litre civarında yakıyor
    performans bakımından araçtan çok fazla bişey beklemeyin
    kasa ağır kalıyo kalkışlarda yokuşlarda araba yığılıyo
    ama motor devrini aldıktan sonra çok bişey farketmiyo (yokuş yoksa tabi)
    bundan önceki aracım 2006 megane 1.6 115b in yanında performansı çok kötü
    ama konfor olarak çok iyi deri direksiyon vs.. ses yalıtımı bakımından çok iyi
    eski aracıma nazaran içerde ses yok
    yakıt tüketimi çok düşük ama performans berbat
  • quote:

Orijinalden alıntı: letourdefrance

arkadaşlar merhaba

performasn berbat demişsin neye göre berbat.

bende kullanıyorum gayet menunum.190 km /saat e çok rahat çıktı ve banamısn demedi.. araçta 4 yetişkin oldukça dik yokuşlardan çıktım.yine sorun teşkil etmedi.

yokuşlarda gaza biraz falza basıcan olay bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: cathedral

quote:

Orijinalden alıntı: letourdefrance
    arkadaşlar merhaba

performasn berbat demişsin neye göre berbat.
    bende kullanıyorum gayet menunum.190 km /saat e çok rahat çıktı ve banamısn demedi.. araçta 4 yetişkin oldukça dik yokuşlardan çıktım.yine sorun teşkil etmedi.
    yokuşlarda gaza biraz falza basıcan olay bu.

yazımda da belirttiğim gibi motor devrini aldıktan sonra 190 km/saate bende çıktım
    ilk kalkışta seri olmaması ve yokuşlarda yığılma yapması sorun sadece.
    tabi performans göreceli bişey kişiye ve kullanıma bağlı olarak değişir
    benim için çok önemli değil...
    ayrıca arabama severek biniyorum gayet memnunum almak isteyenlere tavsiyem
    bu fiyata toyota kaçırmayın ALIN derim...

• arkadaşlar merhaba,

bende toyota 1.33 comfort kullanıyorum fakat sizler gibi yakıt tüketimim düşük değil, zonguldak ankara arası 100 km de 7 litre yakıyorum, zonguldak şehir içi 11 litre, sanırım dizel araçtan sonra benzinli kullanım bana yaramadı :) 6.8 litre altına düşemedim daha şehirler arasında, 110 km hızın altına da düşmüyorum. aracım daha 2400 km de sanırım biraz daha düşer, performans dizel araca göre kötü tork farkı, kalkışları en dik rampalarda bile kesinlikle süper, zorlanma yada titreme yapmıyor, vites geçişlerini yerinde ve zamanında yapmazsanız rampalarda yığılma yapması normal, bu fiyatlara bu araç kaçmaz, 35.000 tl ye böyle bi araç kesinlikle normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tek67tek -- 3 Kasım 2010; 22:29:08 >
  • Yakıt tüketiminin 10 binden sonra acayip düştüğünü okudum...yani abarttıkları kadar varmış corolla forumlarında...4.7-4.8 i gören çok...kendimi fazla kasmadan 5 li bir şeyler göreceğime inanıyorum ileride...Arabanın kalkışı konusunda şunu diyebilirim ki ilk 300 km ani hareket yapmadım....gaz çok aşağıda kavrama da çok yukarıda olduğundan (artık ekonomik olsun diye midir bilinmez..? ) bana da biraz hantal hissettirdi...ama dayanamayıp biraz gaza fazla basınca hantallık falan kalmıyor şaha kalkıyor resmen...yani kullanımla da alakası var...ama basınca gittiğine şahidim....6 ilerinin mantığı da ekonominin yanında aracın hızlanmasını çabuklaştırmak...

İçinde şüphe olan arkadaşlar...bende 20 gün önce sizden biriydim...şimdi bayır yukarı şov yapıyorum...(sadece ilk sürdüğümde bayıltmıştım rampa çıkarken...6 ileri kafamı karıştırdı deney yaparken bayıldı 4....3 deyince coştu..normal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 5 Kasım 2010; 0:57:00 >
  • Aracı (1.33)bu hafta içi test ettim. İlk 2 dakika biraz afalladım. Daha önce 6 ileri vitesli araç sürmemiştim. Bence bu aracı kesinlikle vites değiştirme komutlarına göre sürmek gerekiyor. Sadece yakıt ekonomosi için değil arabadan kendi ölçülerinde tam performans alabilmek için.

Araçla ilgili ilginç bir şey dikkatimi çekti. Vites değiştirirken özelliklede 2. vitesden 3'e geçişde ayağınızı gazdan çektiğniz halde sanki araba kendiliğinden gaz vermeye devam ediyor.Yanımdaki bayii görevlisine söyledim oda farketti ama bir yorum yapamadı. Test ettiğim araç test sürüş aracı değildi toyotanın şirket aracıydı bu arada. 1.33 kullanıcılarından bir yorum alabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Yakıt tüketiminin 10 binden sonra acayip düştüğünü okudum...yani abarttıkları kadar varmış corolla forumlarında...4.7-4.8 i gören çok...kendimi fazla kasmadan 5 li bir şeyler göreceğime inanıyorum ileride...Arabanın kalkışı konusunda şunu diyebilirim ki ilk 300 km ani hareket yapmadım....gaz çok aşağıda kavrama da çok yukarıda olduğundan (artık ekonomik olsun diye midir bilinmez..? ) bana da biraz hantal hissettirdi...ama dayanamayıp biraz gaza fazla basınca hantallık falan kalmıyor şaha kalkıyor resmen...yani kullanımla da alakası var...ama basınca gittiğine şahidim....6 ilerinin mantığı da ekonominin yanında aracın hızlanmasını çabuklaştırmak...

İçinde şüphe olan arkadaşlar...bende 20 gün önce sizden biriydim...şimdi bayır yukarı şov yapıyorum...(sadece ilk sürdüğümde bayıltmıştım rampa çıkarken...6 ileri kafamı karıştırdı deney yaparken bayıldı 4....3 deyince coştu..normal...

Evde Yaris 1.33 var,aynen denildiği gibi 10000'den sonra hem yakıt hem performans bariz iyileşti.Avensiste böyle birşey gözlemlememiştim.Yakıt değerlerine gelince ben Yarisle baya kastım 4.0'ı gördüm.Corollada da kasarsanız 5.0'ı görebilirsiniz.Devrini verirseniz gayet yeterli giden bir motor ama 2000 devrin altında gerçekten çok hantal,ama aynı zamanda dur kalkta inanılmaz ekonomik.

• Kendi kendine gaz vermesi bana sıkça oluyor...alışık olmadığım yüksek kavrama ve gazında iyice derin olması yüzünden ilk zamanlar sıkça aracı neredeyse stop ettirecekken sanki yardımcı olup gaz veriyor...(soğukken olması da muhtemel...)Burada komik belki yorumlarımız ama var bir teknik izahı muhakkak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 8 Kasım 2010; 19:19:43 >
  • Kesinlikle D-4D 1.4 motor derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

Kesinlikle D-4D 1.4 motor derim

bende...
  • Yok arkadaşım komik değil bence. Çünkü benim sürdüğüm araçta bariz bir şekilde oluyordu ve bir çok araç kullanmış kişi olarak ilk defa böyle bir şeye denk geliyorum. Hani resmen ara gaz gibi bir şey. Yokuşlarda genellikle kamyoncular yapar ya. Vites değiştirirken vitesi takmadan önce bir gaz verir ara gaz denir aynen öyle.Burdaki fark biz gaza basmadan araç kendi kendine yapıyor. Evet diğer 1.33 kullanıcıları sizlerdede öylemi yorumlarınızı bekliyoruz.
  • aynen öyle 20 yıldır araç kulllanıyorum ilk defa böyle bir araca denk geldim, sanırım gaz kesmeyi geç yapıyor tepkimesi çok yavaş, gaz yemesinde hiç problem yok, anlamış değilim, bu arada 0w-20 yağ dan bilgisi olan varmı arkadaşlar, araştırdım ama internet te dahil 0w-20 yağ bulamadım, servisin bu yağı koyduğundan eminmiyiz, yoksa muadilini mi koyuyorlar motora
  • Peki arkadaşlar aracı daha ilk alıp yolda gaza bastığınızda arabanın konsolundan ses gelme sorunundan muzdaripmisiniz????Hafif (çok hafif de olsa) engebeli, bozuk yolda ilerlerken hızım ne olursa olsun
    1-Gösterge paneli üzerinden sürekli titreşim şeklinde,
    2-Ön cam ısıtma ızgaralarının içinden metalik titreşim şeklinde,
    3-Torpido sağ alt kısımlarından plastik kastırılması şeklinde ses alıyorum...1000 bakımında söyleyeceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atari 800XL

Yok arkadaşım komik değil bence. Çünkü benim sürdüğüm araçta bariz bir şekilde oluyordu ve bir çok araç kullanmış kişi olarak ilk defa böyle bir şeye denk geliyorum. Hani resmen ara gaz gibi bir şey. Yokuşlarda genellikle kamyoncular yapar ya. Vites değiştirirken vitesi takmadan önce bir gaz verir ara gaz denir aynen öyle.Burdaki fark biz gaza basmadan araç kendi kendine yapıyor. Evet diğer 1.33 kullanıcıları sizlerdede öylemi yorumlarınızı bekliyoruz.

Hem 1.33'de hem de Avensis 1.6 Elegantta benzer durum mevcut,lakin 1,33'teki baya fazla.Yakıt tüketimi açısından baya iyi oluyorda dağ yollarında motor freni için pek iyi olmayacağı aşikar.Yoksa şehir içinde motor freninin az olması nedeniyle baya ekonomiklik sağlıyor.

• Ankara da bu aracı test eden var mı hangi plazada var acaba Reis te yokmuş....
  • 1.33 benzinliyi kast ediyorsan arkadaşım Eskişehir yolundaki Toyotada test edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atari 800XL

1.33 benzinliyi kast ediyorsan arkadaşım Eskişehir yolundaki Toyotada test edebilirsin.

evet arkadaşım teşekkür ederim
  • Bugün yaptığımdan emin olmamamkla birlikte çalışırken marşa basıp resmen bir daha çalıştırdım....Var mıdır korkulası bir durum??
  • hız sabitleyici yokmuş ve opsiyon olarakta alınamıyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

yok be dostum kimse gözü kapalı araç almaz günümüzde.
    Araba alacak birine satış temsilcileri sadece anlatır. Ama kafasında alacağı araba vardır.

sen-ben böyleyizde herkes bizim gibi değil...
    örneğin, passat ve jaetta da kullanılan 1.6 8 valf 102 ps'lik motor... bu aracı alanlar bu motoru bilseler almazlar, ama bilmeden alan çok...

neden alınmazmıs acaba? ben bu motoru iyi biliyorum vede hala golfte kullanılmasını istiyorum.ben yeni bir golf alıcam alıcagım motorda tsi degıl efsane,denenmiş,en kotu bakımsızı 500.000 km giden bu motorlu versıyonunu alıcam.cok yaksa bıle o motorun hakkıdır o varsın yaksın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.