Şimdi Ara

Cooler Master Silent Pro gold 700W mu Silverstone Strider Plus 750W 80+ Plus Silver mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    silverstone un + ları
    1- 135 mm fan, daha sessiz olmasını umuyorum.
    2- 50 watt fazla
    3- malzeme kalitesi ve düşük dalgalanma
    - leri
    1- cooler master ın gold olmasına karşı silverstone silver (% 2-3 lük enerji kaybı)
    2- açma-kapama tuşu yok
    3- Kablolları çok uzunmuş sanırım.
    4- 9 tl pahalı

• Bu konuyu bende merak ediyorum.ustatlardan cevap bekliyorum.
  • %2'lik elektrik yılda 10-20tl fatura oynattırır belki. Psu'lar tam yük kullanılırsa yani.

Cooler Master psu değil kasa üretsin. cirkin kasalar yapacağına güzel kasalarla gelsin. psu'lar ile gelmesin.

Kablolar şu yüzden uzun olabilir; alttan psu da kablolar sisteme yetişmeyebiliyor. uzun olması sorun değil.
    Silverstone cooler'dan daha kaliteli psu üretir bu da bir gerçek.
    PSU etikette yazan power değeri ile alınmaz.(LC 650w en güzel örnek buna. 12v üzerinden sadece 360w veriyor. pc için en önemlisi 12v gücüdür.)

Cooler 700w 12v üzerinden 56A vermektedir. Yani 672Watt veriyor.
    Silverstone ise 12v üzerinden 60A vermektedir. Yani 720watt veriyor.

ama 320tl civarı parayı bunlara vermektense az daha verir;

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6482

Seasonic 750w gold alırım. Kalitesi tartışılmaz. 12v üzerinden 62A yani 744watt veriyor.
    Ayrıca kaliteli kutu içeriği var.
    DH alan bir arkadaş var:http://forum.donanimhaber.com/m_47428221/mpage_1/f_/key_//tm.htm

• Seasonic at 750W almalısın boşver kablosunu fanını..(12v 744w verir silverstonedan bile çok)

İlla çok sessiz olsun moduler olsun şekil olsun vs dersen Saphire Pure 625W tavsiye ederim..

daha yukarı çıkmaya gerek yok bence 6970Cf'li sistemi ocli birşekilde rahat rahat pure yada seasonic 750w ile kullanırsın..

ve 6970cf-580slı'dan yukarı sisteminde kurulacağını sanmıyorum..
  • DH'de sorun var. editleyemedim mesajımı.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-x-750-80-plus-gold-750w-guc-kaynagi.html
    daha uygun fiyatlı Seasonic var.

Cooler-Silver-Sea arasında kalsam Seasonic seçerdim.
  • http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/cooler-master-silent-pro-gold-800w-80-plus-gold-guc-kaynagi.html

eger bununda garanti süresi 5 yil olsaydi ben bunu alirdim, tamam seasonic kalitesi belli tartisilmaz falan ama artik öyle gold cikan güc kaynaklarini yabana atmayin arkadaslar...kalite farklari eskisi gibi degil benceama simdiki sartlar altinda seasonic daha akillica gözüküyor

• seasonic de gold.
    Ve fanin belli yükler altında çalışmaması güzel bir şey.
  • İyi güzel söylüyorsunuz da, benim sorduklarım ile sizin tavsiyeleriniz arasında fiyat farkı az değil. O farkı siz verecekseniz hay hay seasonic i uçarak alırım
    Ayrıca 700 watt psu ( 12 volt 52 amper) bile benim için fazla. cf-mf yapmayacağım, ekran kartım da 5770 olacak.
    Lütfen tavsiye verirken fiyat kıstasını da göz önüne alalım.
  • Ama suç sizde
    Sistem bileşenlerini yazmamışsınız.

Şaka yapıyorum ama sistem bileşenlerini yazsaydınız daha sağlıklı yardımcı olabilirdik. Siz öyle 700-750 seçmişsiniz ondan yani.
    mevcut psu'nuz nedir?
    sistemi ne amaçlı kullanıyorsunuz. ekran kartı güncellemesi yapabilirim ama tekli kullanırım mı diyorsunuz. detaylı bir şekilde nasıl bir sistemde kullanacağınızı söyleyin ona göre size seçenekler gösterelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj gamer

%2'lik elektrik yılda 10-20tl fatura oynattırır belki. Psu'lar tam yük kullanılırsa yani.

Cooler Master psu değil kasa üretsin. cirkin kasalar yapacağına güzel kasalarla gelsin. psu'lar ile gelmesin.

Kablolar şu yüzden uzun olabilir; alttan psu da kablolar sisteme yetişmeyebiliyor. uzun olması sorun değil.
    Silverstone cooler'dan daha kaliteli psu üretir bu da bir gerçek.
    PSU etikette yazan power değeri ile alınmaz.(LC 650w en güzel örnek buna. 12v üzerinden sadece 360w veriyor. pc için en önemlisi 12v gücüdür.)

Cooler 700w 12v üzerinden 56A vermektedir. Yani 672Watt veriyor.
    Silverstone ise 12v üzerinden 60A vermektedir. Yani 720watt veriyor.

ama 320tl civarı parayı bunlara vermektense az daha verir;

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=6482

Seasonic 750w gold alırım. Kalitesi tartışılmaz. 12v üzerinden 62A yani 744watt veriyor.
    Ayrıca kaliteli kutu içeriği var.
    DH alan bir arkadaş var:http://forum.donanimhaber.com/m_47428221/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Senin hesabınla yılda 20 tl farketse 5 yılda 100 tl yaparki az bir meblağ değil bu.
    Yanlış okumadıysam nette, her 2 markanın bu modellerini, antec in bazı modellerini yapan firma aynı; enhance....
    Bendeki thermaltake purepower ın kabloları çok uzun, öyleki haf 932 de bile sorun çıkartıyor, saklayamıyorum, yan kapağı zor kapatıyorum.Aynı derdi yaşamak istemiyorum.
    Ayrıca cooler master a 250 tl silverstone 270 tl vereceğim, 320 tl veren kim? Kullanmayacağım güce para vermenin mantıklı bir yanı yok.

• quote:

Ama suç sizde
    Sistem bileşenlerini yazmamışsınız.

Şaka yapıyorum ama sistem bileşenlerini yazsaydınız daha sağlıklı yardımcı olabilirdik. Siz öyle 700-750 seçmişsiniz ondan yani.
    mevcut psu'nuz nedir?
    sistemi ne amaçlı kullanıyorsunuz. ekran kartı güncellemesi yapabilirim ama tekli kullanırım mı diyorsunuz. detaylı bir şekilde nasıl bir sistemde kullanacağınızı söyleyin ona göre size seçenekler gösterelim.

Yardımseverliğiniz için teşekkürler ama soruyu yinelemeliyim anlaşılan;
    Yukarıdaki 2 modelden hangisi? Seçenekler arasında seasonic yok(siz farkı verirseniz iş değişir tabiki). Birde demeden geçemeyeceğim, yanlış hatırlamıyorsam johnyguru 12 (galiba) volt testinde seasonic in ripple değerlerinin atx standartlarını zorladığını yazmıştı.
    İki model arasında pclabsgold un indirim kuponuyla birlikte yaklaşık 29 tl fark var. Şu an coolermaster ağırbasıyor

• Anladım
    Özetle siz şu anda almaya kalksanız Cooler'i kdv dahil kaç para çıkacak.

Cooler'in artıları:

80gold olması
    3tane 6pin pci-e
    3tane 6+2pin pci-e

Japon kondansatör.
    Normalde 5yıl ama TR'de 2yıl garantili...
  • Bildiğim kadarıyla (yanlışım varsa düzeltin) İki ürün de aynı fabrikadan çıkma , 2 marka da aynı firmaya ürettiriyo(bu 2 ürünü kastediyorum). Hangisi dersen CM pro gold 700w . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aesahin -- 17 Mart 2011; 19:27:05 >
  • quote:

Anladım
    Özetle siz şu anda almaya kalksanız Cooler'i kdv dahil kaç para çıkacak.

Cooler'in artıları:

80gold olması
    3tane 6pin pci-e
    3tane 6+2pin pci-e

Japon kondansatör.
    Normalde 5yıl ama TR'de 2yıl garantili...

Netten okuduğum kadarıyla bütün kondensatörler japon değilmiş, bazıları Taiwan malıymışş
  • O kadar yazdığım şeyden sadece onu mu buldunuz
  • quote:

O kadar yazdığım şeyden sadece onu mu buldunuz

sadece onu mu buldunuz dedigin sey en önemlisi arkadasim

bu arada o kadar güce ihtiyaciniz yoksa bence su daha güzel bir secim olur:

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/sapphire-pure-625w-guc-kaynagi.html

• Cooler ın masterın şu an görünen zayıf tarafı ripple değerleri ki onlarda atx standartlarının dışına çıkmıyor sadece silverstone kadar iyi değil. Sapphire in üstüne 50 tl konulup cooler master alınır bence. Zaten 2-3 yılda farkı elektrik faturasıyla geri alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arbitrary

Cooler ın masterın şu an görünen zayıf tarafı ripple değerleri ki onlarda atx standartlarının dışına çıkmıyor sadece silverstone kadar iyi değil. Sapphire in üstüne 50 tl konulup cooler master alınır bence. Zaten 2-3 yılda farkı elektrik faturasıyla geri alırsınız.

alamazsiniz
  • hocam boşverin artık. alın geçin cooleri. Ama fatura olayı ilk belirttiğim gibi. Yılda belki 10tl oynatır.
    Ama sap. Max değere sahip. Yani sistem 625i geçtiği anda kapanıyo ama cooler 840watt a kadar dayanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

quote:

Orijinalden alıntı: Arbitrary

Cooler ın masterın şu an görünen zayıf tarafı ripple değerleri ki onlarda atx standartlarının dışına çıkmıyor sadece silverstone kadar iyi değil. Sapphire in üstüne 50 tl konulup cooler master alınır bence. Zaten 2-3 yılda farkı elektrik faturasıyla geri alırsınız.

alamazsiniz

Aldım bile
    Yaklaşık 245 tl ye coolermaster gold u aldım. Yassı kabloları adi izlenimi verdi ancak sessiz psu ve az ısınıyor.Eski thermaltake pure power psu ma göre ses çokaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.