Şimdi Ara

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
16
Favori
38.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben seidon 240M için sormuştum açıkçası. Nepton 280L almayı düşünüyorum eğer aşırı bir fiyat farkı yoksa arada. Fiyat farkı çok fazla ise seidon 240m alırım zaten. Kasa güçkaynağı, kasa üzerinde ki fanlar ve soğutma sistemi çok fazla değişecek parçalar değil benim gözümde. Bu sebeple kasa bileşenlerini güncelliyorum parça parça bir daha da değiştirmem zaten (fan, fan kontrolcü ve güç kaynağı yenileniyor, soğutma sistemini de yenileyesim var birde yan tarafa pleksi pencere yapabilirmiyim acep onu düşünüyorum).
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Ben seidon 240M için sormuştum açıkçası. Nepton 280L almayı düşünüyorum eğer aşırı bir fiyat farkı yoksa arada. Fiyat farkı çok fazla ise seidon 240m alırım zaten. Kasa güçkaynağı, kasa üzerinde ki fanlar ve soğutma sistemi çok fazla değişecek parçalar değil benim gözümde. Bu sebeple kasa bileşenlerini güncelliyorum parça parça bir daha da değiştirmem zaten (fan, fan kontrolcü ve güç kaynağı yenileniyor, soğutma sistemini de yenileyesim var birde yan tarafa pleksi pencere yapabilirmiyim acep onu düşünüyorum).

240M - 280L arasında 40-50 usd gibi farklar olabilir.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Aynen sonucta bu parcalat surekli degistirilmiyor.

Aradaki fark performansa gore verileblir yada verilmez 50$ az degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu incelemelerde en güvendiğim site frostytech. Orada ki incelemelerde nepton ve seidon kafa kafaya ancak fiyat farkı 10-20 dolardan fazla değil ve bu sebeple nepton tercih edilebilir. Ancak Türkiyeye geldiğinde aradaki fark 100 TL filan olursa seidon 240m alınır.
  • Dolar kuru böyle olduğu sürece ve firmalar adam gibi indirim yapmadığı taktirde biz Son kullanımlarını durumu ne olcak belli değil.

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Ya ben bu konuda çok sinir oluyorum zaten. Dolar kuru telefonları etkilemiyor nedense fiyatlar hep aynı ama bilgisayar donanım gibi parçalarda dolara göre anında bir fiyat artışı ama ilginçtir ki dolar düştüğünde bu fiyatları düşürmüyorlar. Dolar şimdi 1.5 TL'ye düşşe yeni fiyatlar yeni dolara göremi olacak, hayır.
  • Merhaba

Yoğunluktan dolayı cevap verememiştim haf 912 e küçük bir mod ile 240m monte ettim forumda zaten böyle yapan bir arkadaşımız vardı dramelle kesitim işim bitincede siyah elektirik bantı ile kapadım toz girmesin diye

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

sıcaklık değerleri cok vakitim olmadığı için testi kısa kestim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurpolo4 -- 30 Ocak 2014; 11:14:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Corsair 500R kasamdaki montajlı hali;

Çift fan olarak kullandım. Tek fan olarak soğutmaya ne kadar etkisi olduğuna dair bir teste tabi tutmadım. Üst panele çift fandan dolayı montajı olmadı. Çünkü mosfetlerdeki soğutma izin vermedi. Diger taraftan takmak istediğimde ise ram izin vermedi.

Çift fanın egzoz kısmında kapladığı alan. Daha anlaşılabilir olması açısından.

Sistem OC siz olarak boştaki değerleri

OC siz Prime 95 ile 15dk lık test sonucu

İşlemci 4,2 ghz de ve voltaj 1,20 de sistem boş taki sıcaklık değerleri

Prime 95 ile 4,2 ghz de voltaj 1,20 de sistem 30dk yük altındayken sıcaklık değerleri,

hocam merhaba bende yeni bir Seidon 120V kullanıcısı olarak soru sormak istiyorum size şimdi ben tek Fan ile radyatöru egsoz çıkışına yerleştirdim ama 2. Fanı takabilmek için ne yapmam gerekiyor.. o zaman kasaya nasıl Monte etmem gerekiyor radyatörü.. teşekkürler..

• kpt_kagan kullanıcısına yanıt
    Uzun vidaları var değil mi? Egsoz kısıma önce fanı takacaksın içinden uzun vidaları geçireceksin sonra radyatörü oraya geçirip vidalarla sıkacaksın. Sonra diğer fanı takıp montajı bitireceksin. Fan-radyatör-fan içeride olacak ve faların aynı yöne bakmasına dikkat edeceksin. Corsairin H80i montaj videosu var youtubeda oradan bakabilirsin detaylı gösteriyor bütün montaj aşamalarını. Aynısı uygulayacaksın. Üste iki adet fan takmanı da tavsiye ediyorum çok faydasını görürsün soğutmada. Fan olarakta Coolermaster Sickleflow tavsiyemdir.
  • hocam çok teşekkür ederim :) bir kez daha beni aydinlattiginiz için :) ama sanırım kutudan 4 tane vida çıktı yani fazladan 4 tane daha almam gerek..

• @Coolermaster_Türkiye belki yardımcı olabilir.
  • Merhaba,

Evet 120V, 120M nin içinden sadece 1 fan takmak için vida çıkıyor, push-pull 2. fan için extra vida yok malesef. Ona uyan vidalar 6-32 30.5mm , bu vidadan TR de bulmaya çalışıyorum ama henüz bulamadım.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Forumun ikincielinde bununla ilgili konu açılırsa yardımcı olacaklar muhakkak olur. Çünkü Son aldığım 500r kasa ile birlikte kutu içeriğinde çıkmıştı.

• beyler şimdi inventustan şiparis edicem de ürünü.120m ile farkı nedir ve cift fan olarak kullanacağım 120mmlik 2 adet fan önerir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackenedd

beyler şimdi inventustan şiparis edicem de ürünü.120m ile farkı nedir ve cift fan olarak kullanacağım 120mmlik 2 adet fan önerir misiniz?

Blade master olabilir.

http://www.gold.com.tr/cooler-master-blade-master-120mm-hiz-kontrollu-pwm-kasa-fani-r4-bmbs-20pk-r0_u

üzerindeki tek fan da blade master ama retail satılan max 2000rpm, üzerinde gelen ise 2400rpm.

• Beyler monte edemedim kasanin percinli baglanti yeri yuzunden radyatör sığmadi.ne yapicam simdi kasanin basinda dusunuyorum oyle :) kasa büyük sıkıntı çıkmaz dedik olana bak haydaa

• Borular yerinden çıksa dışarıya takabilirim oda imkansiz sanirim.ya kasa degisicez yada kesicem orayi zaten yamulttum suan

• Kasayi komple sokuyorum kesicem bide boyarim yarin sabah hayırlısı..

• Hemen anlatayim..percinli destek yerini alüminyum kesme aletiyle kesip penseyle söktüm attim..kasayida bi guzel siyaha boyadim astarsiz yaptim ne kadar sağlıkli olur bilemem..1 saat daha kurusun sistemi tekrar takacagim..bu sefer icim rahat monte edebileceğim :)

• Azmin zaferi.... Bu arada hangi kasayı kullanmaktasınız ve Size sorun çıkaran bölge nin resimlerini ilk ve sonra hallerini çekip eklemiş olsaydınız sizin durum da olacak lara bilgi edindirmiş olurdunuz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.