Şimdi Ara

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
16
Favori
38.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Ben de bir bilgi vermiş olayım.

CM N600 midi tower kasa var, hani oldukça iri full tower gibi görünüyordu gözüme. Ta ki 240M'i içine sokuşturmaya çalışana kadar.

Tek seçenek soğutucuyu kasanın dışına takmak gibi. Kasanın içine zorla tıkıştırıp kapağı kapamayı başarmıştım ama bir fanın o şekilde takılıp dönmediğini fark ettim. Şu anda kasanın kapağı hafif aralık duruyor, o da gözüme görünüp rahatsız ediyor. Soğutucuyu kasanın dışına taksam o da başka çirkin bir görüntü. Ayrıca sığması için soğutucuyu yandaki hareketli kapağa monteledim o da riskli bir durum. Unutup kapağı açsam direk bağlantıların kopma ihtimali var.

Kasayı Vatan'dan yeni aldım ama sök çıkar yapıldığı için geri alacaklarını zannetmiyorum. Yine ki nispeten ucuz bir ürün, 2. el satıp büyükçe bir kasa almayı düşünebiirim. Yazık gerçekten, üstten 1-2 cm ya da en olarak 1 cm daha uzun olsa sorun kalmayacak, her şey ucu ucuna da olsa sığacak...

Merhaba,

Arşivdeki fotolarımıza baktım, N600 ve 240M bize geldiğinde bazı fotolar çekmiştik.

Üste montaj konusunda haklısınız. Hem radyatör hem fanlar içeride olunca anakartın mofseti ile çakışma durumu olabilir. Bu yüzden radyatörü içeri fanları kasanın dışına koyabilirsiniz ama pek güzel bir görüntü olmaz.

N600 e en makul 240mm radyatör montajı bence sağ içteki radyatör yerine koymak. Fanlar iç tarafta kalıyor ve dışarıya hava üflüyor. Ekte 2 tane foto koydum. Biz bu şekilde montaj yapmıştık. Radyatör hareketli kapağa montajlanmıyor içeriye montajlanıyor. kapağı çıkardığınızda kapakla bir bağlantınız yok.

Yakında anakartımız gelecek fotoları anakart montajlı olarak güncelleyeceğiz. Radyatörün fanı anakartın önünde kaldığı için oraya bir kablo gelmemesi lazım. Mümkünse bize kasanızın fotosunu yollarsanız birlikte inceleyelim.
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde montaj yapılması çok mümkün görünmüyor, ramler yüzünden borular kısa gelecek ve yetişmeyecektir. Mid Tower segmentindeki kasaların neredeyse hepsinde 240 lık radyatör sorun oluyor. 240M incelemesinde bunu bende yaşadım. Corsair 300R kasanın üzeri ızgaralı olduğu için zar zor esneterek takabilmiştim. Bu yüzden Performans olarak 240M ile dağlar kadar farkı olmayan 120XL daha mantıklı seçim sıvı soğutma seçip küçük kasa kullanacaklar için. Egzost bölümüne takmak en sağlıklısı.

Ben olsam kasanın üst bölümü kesip radyatörü oraya koyardım. Böylece PushPull şansıda olurdu. Radyatörün çirkin görüntüsünü kaybetmek amaçlı plexiden bir kap yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 23 Ocak 2014; 10:59:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bu şekilde montaj yapılması çok mümkün görünmüyor, ramler yüzünden borular kısa gelecek ve yetişmeyecektir. Mid Tower segmentindeki kasaların neredeyse hepsinde 240 lık radyatör sorun oluyor. 240M incelemesinde bunu bende yaşadım. Corsair 300R kasanın üzeri ızgaralı olduğu için zar zor esneterek takabilmiştim. Bu yüzden Performans olarak 240M ile dağlar kadar farkı olmayan 120XL daha mantıklı seçim sıvı soğutma seçip küçük kasa kullanacaklar için. Egzost bölümüne takmak en sağlıklısı.

Ben olsam kasanın üst bölümü kesip radyatörü oraya koyardım. Böylece PushPull şansıda olurdu. Radyatörün çirkin görüntüsünü kaybetmek amaçlı plexiden bir kap yapılabilir.

Sorunu yaşayan arkadaş bu şekilde montaj yapıp bize bilgi verebilir. Anladığım kadarıyla zaten o bu şekildeki radyatörün pozisyonunu değiştirmeden kapağa montaj yapmış ve pc yi çalıştırmış.

• Umarım yetişir. Yetişmez ise söylediğim sistem gibi yapabilir.
  • Gskill ripjaws gibi normal ramler ile sıkıntı olmaz ama yüksek olanlarla olabilir.
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Ben de bir bilgi vermiş olayım.

CM N600 midi tower kasa var, hani oldukça iri full tower gibi görünüyordu gözüme. Ta ki 240M'i içine sokuşturmaya çalışana kadar.

Tek seçenek soğutucuyu kasanın dışına takmak gibi. Kasanın içine zorla tıkıştırıp kapağı kapamayı başarmıştım ama bir fanın o şekilde takılıp dönmediğini fark ettim. Şu anda kasanın kapağı hafif aralık duruyor, o da gözüme görünüp rahatsız ediyor. Soğutucuyu kasanın dışına taksam o da başka çirkin bir görüntü. Ayrıca sığması için soğutucuyu yandaki hareketli kapağa monteledim o da riskli bir durum. Unutup kapağı açsam direk bağlantıların kopma ihtimali var.

Kasayı Vatan'dan yeni aldım ama sök çıkar yapıldığı için geri alacaklarını zannetmiyorum. Yine ki nispeten ucuz bir ürün, 2. el satıp büyükçe bir kasa almayı düşünebiirim. Yazık gerçekten, üstten 1-2 cm ya da en olarak 1 cm daha uzun olsa sorun kalmayacak, her şey ucu ucuna da olsa sığacak...

Merhaba,

Arşivdeki fotolarımıza baktım, N600 ve 240M bize geldiğinde bazı fotolar çekmiştik.

Üste montaj konusunda haklısınız. Hem radyatör hem fanlar içeride olunca anakartın mofseti ile çakışma durumu olabilir. Bu yüzden radyatörü içeri fanları kasanın dışına koyabilirsiniz ama pek güzel bir görüntü olmaz.

N600 e en makul 240mm radyatör montajı bence sağ içteki radyatör yerine koymak. Fanlar iç tarafta kalıyor ve dışarıya hava üflüyor. Ekte 2 tane foto koydum. Biz bu şekilde montaj yapmıştık. Radyatör hareketli kapağa montajlanmıyor içeriye montajlanıyor. kapağı çıkardığınızda kapakla bir bağlantınız yok.

Yakında anakartımız gelecek fotoları anakart montajlı olarak güncelleyeceğiz. Radyatörün fanı anakartın önünde kaldığı için oraya bir kablo gelmemesi lazım. Mümkünse bize kasanızın fotosunu yollarsanız birlikte inceleyelim.
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

Aldığım ekran kartının üzerinde güç girişi var, bu güç girişleri yan kapağa bakıyor. Yani radyatörü monte edebileceğim tek yerde ekstra yükseklik var, yarım santimle kurtarma şansı da bu sayede yok oluyor. Thermaltake'in ucuz bir full tower kasasını buldum, onu alıp bunu 2. el olarak satacağım. Dün 5500 liralık sistemi zorla bu kasanın içerisine tıkıştırmak için kırma noktasına geldim. En kötü satamazsam bu kasa elimde kalır, diğer kasanın 430 lira gibi bir fiyatı var, yani bu kadar uğraştığıma deymez. İlgilendiğiniz için teşekkürler. Kasanın dışına parça takmak hariç bir opsiyon pek görünmüyor.

Edit: Vaktim olmadığı için dediklerinizi inceleme şansım olmadı, akşama bir daha gözden geçiririm, duruma göre siparişi veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Ocak 2014; 12:22:15 >

• Yani ekran kartının içeriye bakan pcı e girişlerine taktığınınız kablolar radyatör fanının üzerine mi denk geliyor?

Şuan tekrar kasayı inceleme şansım yok ama benim ilk yazdıklarıma göre de akşam denerseniz, sorun kalmayabileceğini düşünüyorum. Akşam konuyla ilgili haber verirseniz sevinirim.

Not: benim fotoda fanlar içeride radyatör daha arkada, tam tersini yapıp radyatörü içeri koyabilirsiniz o zaman kablolar radyatöre değer ve fanlara temas etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coolermaster_Türkiye -- 23 Ocak 2014; 15:50:28 >
    Ürünlerinizin arkasında durup bu kadar ilgilendiğiniz için sizi tebrik ederim. Siz direkt cooler master firmasına mı bağlısınız (türkiye ofisi filan) yoksa Cooler Master ürünlerini getiren bir distrübütör firma mısınız?
  • Dediğim gibi en güzeli küçük kasalarda çift fanla kullanılabilen 120cm boyutundaki radyatörlü soğutuculara yönelmek.
  • bende cooler master türkiye ye teşekkür etmek istiyorum .daha önce seidon 120 mden garip garip sesler geliyor diye burdan yardım almıştım. bir türlü çözememiştim vatan da sorun çıkartıyordu radyatörde ufak ezikliklik var diye ama cooler master gerçekten çok ilgilendi ve ürün değişimini gerçekleşiceğini söylediler bana. ürünlerinizin arkasında durduğunuz için tekrar teşşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Ürünlerinizin arkasında durup bu kadar ilgilendiğiniz için sizi tebrik ederim. Siz direkt cooler master firmasına mı bağlısınız (türkiye ofisi filan) yoksa Cooler Master ürünlerini getiren bir distrübütör firma mısınız?

Teşekkür ederim.

Direk Cooler Master Avrupa ofisine bağlı olarak CM Türkiye ofisinde çalışıyorum.
    Eve yeni geldim, hayatta sorunlar üst üste geliyor. Keşke her problem böyle para verilerek kurtulacak kadar kolay çözülse. Neyse...

Attığınız resimleri inceledim. Siz radyatör yerine değil normalde 2.5 harddisklerin altındaki fan takılması gereken yere radyatörü koymuşsunuz. Kasayı söküp takmak sıkıcı bir hal almaya başladı, onun için denemedim, her şeyin olması gerektiği yeri değiştirmek sorunu çözer mi bilmiyorum. Eğer yetkiniz varsa firmanıza önerilerde bulunabiliyorsanız bu kasaya 24 cm fan her donanımla uyar diyebilmek için ya üstten 2-3 cm, ya yandan 2 cm uzaması lazım. Benim yaşadığım sıkıntılar:

Üste takmaya çalışırsam; anakartım bu resimde görülen anakart ve üstte gördüğünüz mavi kısma değiyor(o parça mofset olarak mı adlandırılıyor bilmiyorum), yukarı monteleme şansı yok.
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

Kasada kendimiz uyduracağımız yerler hariç bir de çıkan kapağın üzerinde radyatör yeri var ki ben oraya taktım. Orada da resimde gördüğünüz güç kablolarının çıkışına denk geliyor, kabloları elimle eze eze koparma noktasına geldim ama illaki temas ediyor.
    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnSLZM-OhBL0li42lYJq1Uyus7-uZa9lKnPZbucdZ6F7WpB4As

Dediğinizi yapıp fanları dışa gelecek şekilde kasa kapağına montelesem radyatör içeride kalsa bu sefer de radyatörün ızgaraları zarar görecek. Yine de dışarı parça takmadan en temiz çözüm o gibi. Sıvı soğutmalarda tecrübem olmadığı için denememiştim, birazdan dener sonucu yazarım buraya, ama o şekilde bile yan kapağı zorla yerleştireceğime emin olun, kasa temastan dolayı tam olarak oturmuyor. İttire kaktıra zorla yerleştiriyorum ki binlerce lira verip aldığım parçalar için içim acıyor, bu çözüm de işe yaramazsa daha zorlamayacağım, para o kadar kolay kazanılmıyor.

İlginiz gerçekten takdire şayan ama dışa fan-radyatör takmaktan farkı yok gönderdiğiniz resimlerin, orada radyatör yeri yok. Radyatör için toplam 2 yer yapılmış onlar da yeni teknoloji devasa ekran kartları ve garip dizaynlı anakart kombinasyonları birleşince sorun çıkarıyor. Yine benim yazdığım bir sözden kasayı kapatıp sistemi çalıştırabildiğim sonucu çıkıyor ama bu yanlış çünkü sistem zaten bu soğutucu olmadan da çalışacak. Kapatmayı başardığımda fanlar dönmüyormuş, yine ki o sırada sistemde overclock gibi bir şeyler denemedim.

Neyse, şimdi kasayı açınca tekrar kontrol ederim dediğiniz yerde gerçekten radyatör için montaj girişleri var mı diye, yanlış yönlendirme olmasın.

Başka bir başlıkta resimleri atmıştım, çok açık ve bu soruna yönelik resimler değil ama bir fikir vermesi açısından son posta bakabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=86403030&mpage=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Ocak 2014; 19:19:18 >

• quote:

Eve yeni geldim, hayatta sorunlar üst üste geliyor. Keşke her problem böyle para verilerek kurtulacak kadar kolay çözülse. Neyse...

Attığınız resimleri inceledim. Siz radyatör yerine değil normalde 2.5 harddisklerin altındaki fan takılması gereken yere radyatörü koymuşsunuz. Kasayı söküp takmak sıkıcı bir hal almaya başladı, onun için denemedim, her şeyin olması gerektiği yeri değiştirmek sorunu çözer mi bilmiyorum. Eğer yetkiniz varsa firmanıza önerilerde bulunabiliyorsanız bu kasaya 24 cm fan her donanımla uyar diyebilmek için ya üstten 2-3 cm, ya yandan 2 cm uzaması lazım. Benim yaşadığım sıkıntılar:

Üste takmaya çalışırsam; anakartım bu resimde görülen anakart ve üstte gördüğünüz mavi kısma değiyor(o parça mofset olarak mı adlandırılıyor bilmiyorum), yukarı monteleme şansı yok.

Kasada kendimiz uyduracağımız yerler hariç bir de çıkan kapağın üzerinde radyatör yeri var ki ben oraya taktım. Orada da resimde gördüğünüz güç kablolarının çıkışına denk geliyor, kabloları elimle eze eze koparma noktasına geldim ama illaki temas ediyor.
    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnSLZM-OhBL0li42lYJq1Uyus7-uZa9lKnPZbucdZ6F7WpB4As

Dediğinizi yapıp fanları dışa gelecek şekilde kasa kapağına montelesem radyatör içeride kalsa bu sefer de radyatörün ızgaraları zarar görecek. Yine de dışarı parça takmadan en temiz çözüm o gibi. Sıvı soğutmalarda tecrübem olmadığı için denememiştim, birazdan dener sonucu yazarım buraya, ama o şekilde bile yan kapağı zorla yerleştireceğime emin olun, kasa temastan dolayı tam olarak oturmuyor. İttire kaktıra zorla yerleştiriyorum ki binlerce lira verip aldığım parçalar için içim acıyor, bu çözüm de işe yaramazsa daha zorlamayacağım, para o kadar kolay kazanılmıyor.

İlginiz gerçekten takdire şayan ama dışa fan-radyatör takmaktan farkı yok gönderdiğiniz resimlerin, orada radyatör yeri yok. Radyatör için toplam 2 yer yapılmış onlar da yeni teknoloji devasa ekran kartları ve garip dizaynlı anakart kombinasyonları birleşince sorun çıkarıyor. Yine benim yazdığım bir sözden kasayı kapatıp sistemi çalıştırabildiğim sonucu çıkıyor ama bu yanlış çünkü sistem zaten bu soğutucu olmadan da çalışacak. Kapatmayı başardığımda fanlar dönmüyormuş, yine ki o sırada sistemde overclock gibi bir şeyler denemedim.

Neyse, şimdi kasayı açınca tekrar kontrol ederim dediğiniz yerde gerçekten radyatör için montaj girişleri var mı diye, yanlış yönlendirme olmasın.

Başka bir başlıkta resimleri atmıştım, çok açık ve bu soruna yönelik resimler değil ama bir fikir vermesi açısından son posta bakabilirsiniz.

Yetkilinin verdigi resim basın bülteninde bulunan bir resim ve dogal olarak firma tarafında hazırlanmış.Yandaki yer 2.5 hdd yeri degil radyatör yada fan için konumlandırılmış .Ki bunu dogrulayan şekilde yan kapakta da zaten bunun için uygun yer bırakılmış.Radyatörü yan kapaga takmanız yanlış olmuş bence. Kapak vs açılacagında zaten tüm işlevselligini yitiriyor. Kasa tasarlanırken düşünülen zaten radyatör ya tepeye ya öne takılacak şekilde yapılır ve ona göre geniş alan bırakılır. Tepede ki yer az oldugundan tek alternatif ön kalıyor.

• Üstte ve yan kapakta 2 fan-radyatör takılabilecek tam uyumlu 8 adet vida giriş yeri var. Yandaki kapağın açılacağında sorun olması doğrudur ama radyatör takmasam bile 24 cm'lik radyatöre tam uygun şans eseri delikler açmış üretici firma. Resimle alakalı olarak; radyatörün olduğu yerde 2.5 hdd için slotlar var, önde ızgaraların olduğu yerdeyse üretici şans eseri bu sefer vidalama için gerekli olan 8 vida yerini açmamış.

Neyse, keşke sizde de aynı kasadan olsa da kontrol etdebilseydiniz. Tüm sistemi söküp takma isteğim olmadığı için yandaki tüm harddisk slotlarını söküp altındaki boşluğa radyatör yerleşir mi, vidalamak için gerekli düzenek var mı diye bakmadım.

Ben denilen şekilde fanlar yan kapağa radyatör içeri gelecek şekilde tekrar montajı yaptım. Şu anda kafamdaki soru işareti, cooler master yazıları radyatöre bakıyor, yani içerideki havayı dışarı üfürüyor, hatalı bir montaj mı yaptım?

Bu arada Türkiye'de forumlarda firma yetkililerinin konulara dahil olup sorunları çözmeye çalışması alışılmış bir şey değil, o konuda saygıyı hak ediyor @Coolermaster_Türkiye . Yine aldığım kasa full tower'ların en ucuzunun yarı fiyatında ve ölçü olarak da özellikleriyle de onlara yakın, yani fiyat performans açısından bir sözüm yok. Tabi bu yaşadığım sorunların örtbastır edilmesini gerektirmez, marka fanatizmi uğruna buradaki insanları yanlış yönlendirmeye gerek yok. Ben zor günler geçiriyorum, sök çıkar bir şeyler denemek kafamı dağıtmaya yardımcı oldu ama vakti-uğraşma isteği olmayan benimki gibi bir sistem almış kişiler için bu kasa ideal değil, 400 lira gibi fiyatlara bir full tower alıp kafaları ağrımadan kurulumu yapabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Ocak 2014; 21:40:00 >

• quote:

Merhaba,

Diğer konudaki paylaştığınız fotolara baktım, bu fotoda ekteki gözüktüğü gibi siz radyatörü yanlış kapağa takmışsınız. Daha doğrusu hiçbir kapağa takılmıyor ama siz yanlış tarafa da takmışsınız. siz sol kapağa montaj yapmışsınız ama ben sağ içb ölüme yaptım.

Sizin taktığınınız yer her kasadaki fan takılan sol kapak.

Sizden ricam kullanma kılavuzunu okumanız, o zaman herşey çözülecek. Kılavuzda radyatörün nereye takılacağı anlatılıyor.

• quote:

Üstte ve yan kapakta 2 fan-radyatör takılabilecek tam uyumlu 8 adet vida giriş yeri var. Yandaki kapağın açılacağında sorun olması doğrudur ama radyatör takmasam bile 24 cm'lik radyatöre tam uygun şans eseri delikler açmış üretici firma. Resimle alakalı olarak; radyatörün olduğu yerde 2.5 hdd için slotlar var, önde ızgaraların olduğu yerdeyse üretici şans eseri bu sefer vidalama için gerekli olan 8 vida yerini açmamış.

Neyse, keşke sizde de aynı kasadan olsa da kontrol etdebilseydiniz. Tüm sistemi söküp takma isteğim olmadığı için yandaki tüm harddisk slotlarını söküp altındaki boşluğa radyatör yerleşir mi, vidalamak için gerekli düzenek var mı diye bakmadım.

Ben denilen şekilde fanlar yan kapağa radyatör içeri gelecek şekilde tekrar montajı yaptım. Şu anda kafamdaki soru işareti, cooler master yazıları radyatöre bakıyor, yani içerideki havayı dışarı üfürüyor, hatalı bir montaj mı yaptım?

Bu arada Türkiye'de forumlarda firma yetkililerinin konulara dahil olup sorunları çözmeye çalışması alışılmış bir şey değil, o konuda saygıyı hak ediyor @Coolermaster_Türkiye . Yine aldığım kasa full tower'ların en ucuzunun yarı fiyatında ve ölçü olarak da özellikleriyle de onlara yakın, yani fiyat performans açısından bir sözüm yok. Tabi bu yaşadığım sorunların örtbastır edilmesini gerektirmez, marka fanatizmi uğruna buradaki insanları yanlış yönlendirmeye gerek yok. Ben zor günler geçiriyorum, sök çıkar bir şeyler denemek kafamı dağıtmaya yardımcı oldu ama vakti-uğraşma isteği olmayan benimki gibi bir sistem almış kişiler için bu kasa ideal değil, 400 lira gibi fiyatlara bir full tower alıp kafaları ağrımadan kurulumu yapabilirler.

Merhaba,

Öncelikle hakkımızdaki güzel düşünceleriniz için teşekkürler.

Aynı kasadan şuan yanımda var , sabahtan beri kasayı inceliyorum ve daha önce çektiğimiz fotoları da paylaştım.

2,5 hdd takma yerleri dediğiniz yerler kullanma kılavuzunda da görebileceğiniz gibi, gerektiğinde 3,5 hdd takma yeri haline geliyor, yeri geldiğinde çıkartılıp radyatör takma yeri haline geliyor. Ben montajımı bu şekilde yaptım.

Radyatörü hiçbir şekilde kapağa montaj yapmıyorsunuz ne sol kapağa ne sağ kapağa, fotolarıma dikkat ederseniz ortada kapak yok. radyatör kasaya montaj edildi.

Anlıyorum demek istediğinizi, ben de zaten soğutucuyu tıkacak bir yer aradığım için yan kapağa taktığımı daha önce yazdım. Asıl olması gereken üst taraf ki oraya sığma ihtimali yok. Onun dışında yine bir arkadaş Radeon kartın havayı diğer kartlar gibi arkaya değil yana üfürdüğünü söylediği için 2 adet daha fan alıp kasanın içini panayıra çevirmektense bir taşla 2 kuş vurmak istedim, ama dediğim gibi çözüm işe yaramadı.Zaten başka parça ekleyip çıkarmayacağım için bu şekilde olsa her ne kadar yanlış da olsa benim işim görülecekti. Üşenmezsem harddisk slotlarını söküp bir de öyle kurulum denerim. Bilgi için teşekkürler.

Not: Bu arada kullanım kılavuzu dediğiniz şey çok kötü, neyin nereye takılacağı konusunda en ufak bir fikir vermiyor. Sonra bir ara resmini çekip atmaya çalışırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 23 Ocak 2014; 21:54:49 >
  • Anladım dediğinizi, benim yazdığım gibi yaparsanız sorun kalmayacak. Kılavuzdaki foto ektedir. Bu kadar çok uğraşmak zorunda kaldığınız için üzüldüm.
  • quote:

Üstte ve yan kapakta 2 fan-radyatör takılabilecek tam uyumlu 8 adet vida giriş yeri var. Yandaki kapağın açılacağında sorun olması doğrudur ama radyatör takmasam bile 24 cm'lik radyatöre tam uygun şans eseri delikler açmış üretici firma. Resimle alakalı olarak; radyatörün olduğu yerde 2.5 hdd için slotlar var, önde ızgaraların olduğu yerdeyse üretici şans eseri bu sefer vidalama için gerekli olan 8 vida yerini açmamış.

Bırakılan yerler fan için bırakılmıştır.Eger su sogutma yerine hava sogutma tercih edilirse ve heatsink boyu normal veya biraz uzunsa Türkiyede'ki kasaların %90 dan fazlasına o yere heatsink ile çakışacagından dolayı fan takılamaz. Firmalar oraya fandan başka bir şey takılacagını hesap etseydi radyatörden ziyade hava sogutma kullanıldıgında ortaya çıkacak olan fan heatsink çakışması için fan boşlugu bırakırdı,kapagı bombe filan yapardı veya kasayı komple geniş yapardı. . Belki yabancı forumlarda binlerce build incelemişimdir şimdiye kadar ve nadirdir görmüşümdür yan kapaga radyatör takanı

Fan konumlandırılması olarak, dışarıdan taze havayı çekerek içeri üfleyecek şekilde konumlandırılırsa daha iyi performans elde edilir.

Sorun yok, bir şekilde zorla da olsa kafamdakini yaptım gibi Cooler master yazıları radyatöre bakıyor, yani havayı kasanın dışına üfürüyor. Bu şekilde kullanımda sorun var mı? Milletin karizmatik diye İngilizce ismini söylediği push-pull'da da içe 2 fan takılıp hava radyatöre doğru üfürtülüyor, radyatörün diğer tarafına takılan 2 fanla da hava dışarı üfürülüyor gördüğüm kadarıyla.

Siz kılavuz deyince ben de gittim soğutucunun kılavuzuna baktım bu arada Soluklanıp önce düşünüp sonra yazmak lazım sanırım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.