Şimdi Ara

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
8
Favori
46.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @ Mckhan

Teşekkürler. Kasa elime ulaşınca fotoğrafları paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

@ Leone-510
    @ Mckhan

Hocam nerde kaldı resimler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

@ Leone-510
    @ Mckhan

Hocam nerde kaldı resimler

RC690 II, elime pazartesi günü geçti. Kargomu olması gereken zamanda, en sağlam şekilde gönderdiği için Teknobiyotik'e teşekkürler. Daha önce de belirttiğim gibi yeni kasada RC-690'da eksik olarak gördüğüm ne kadar yön varsa düzeltilmiş, iç aksamın siyah olması tasarımda bütünlük sağlıyor, malzeme kalitesi ise gayet iyi seviyede. Aslında kasaya UV veya CCFL aydınlatma ekleyip bir kaç eksikliği daha tamamladıktan sonra fotoğraf çekmeyi planlıyordum. Madem merak ettiniz... Daha kasanın yerini de değiştireceğim.

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 4 Şubat 2011; 2:36:50 >

• mrb arkadaslar kasa gerek malzeme bakimindan gerek goruntusuyle mukemmel. herkese oneririm.benide eklerseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güneş__ -- 4 Şubat 2011; 1:09:17 >

• bugun rc 690 II (692) aldım kurdum. beklediğimden çok daha kaliteli saç önceki kasaya göre 2 kat daha kalın ve iç dış boyası şahane ben 2 fanlı modelini aldım 50 derece olan ekran kartı sıcaklığı 40-42 arası seyrediyor. üsteki usb esata audio slotlarıda kaliteli. tavsiye ederim
  • güneş__
    taniker

hayırlı olsun arkadaşlar

güneş__

benim sistemin aynısı kurma bozuşuruz valla
  • bende aldım
  • Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 1 aydir bu kasanin pencereli olanina sahibim. Once Cooler Master HAF X almistim ama boyutu ve agirligi dolayisi ile 2 gun sonra iade ettim.

Oncelikle kasadan cok ama cok memnunum, zaten gerekli bilgileri cok guzel sekilde iletmissiniz, bende yaptigim degisiklikleri ve fotograflari ekleyerek araniza katilmak istiyorum.

Ustunde gelen fanlari cikartip mavi renk yerine kirmizi rengi tercih ettim.
    Diger opsiyonel yerlerede ayni sekilde kirmizi fan taktim.
    En son islemci fanini Cooler Master V8 alarak biraz daha kirmizilik kattim.

Simdilik tek rahatsizligim kart okuyucu takamiyor olmam, bunun nasil cozebiliriz ? Hangi aparatlari almaliyiz ?

En kisa surede fotograflari ekleyecegim.

Tesekkurşer
  • ilahi mckhan
    bi kac parça farklı canım zevklerimiz aynı ne etcen
  • bende bir ay kadar önce bu kasayı aldım ama şanssızlık kasa ile birlikte gelen 650w gx psu'nun fanı bozuldu. pc kendi kendini kapatmaya başladı. o kadar uğraşıp topladığım pcyi şimdi açmaya korkuyorum resmen
  • Öncelikle değerli yorumları ile bizim gibi bu işlere yeni başlayan kardeşlerine yol gösteren herkeze çok teşekkür ederim.

Dediğim gibi bu işlere yeni yeni merak saldım ve bahsettiğiniz bu kasayı kesin olarak almak istiyorum ancak yeterli bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.Bir kaç sorum olucakda...

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/cooler-master-rc-690-ii-advance-bilgisayar-kasasi-692-kkn2-cm.html

Bu ürün 250 tl civarında 3 fanlı olan ürün.Sanırım bu üründe psu yok.Ben suanda kullanmakta olduğum psu'yu bu kasadada kullanabilirimiyim yani anakart,ekran kartı gibi diğer parçaları bu kasaya transfer ederken psu'muda transfer edebilirmiyim.Bir de son olarak yandaki iki tane boşta duran fan bölümüne ledli iki tane fan takmak istiyorum bu fanları tavsiye edebilicek olan varmı ?

• wituy

Evet aktarım yapabilirsin anakart ve psunu

fan olarak şunu alabilirsin.
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/akasa-quiet-cool-4-mavi-led-li-12cm-fan.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

wituy

Evet aktarım yapabilirsin anakart ve psunu

fan olarak şunu alabilirsin.
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/akasa-quiet-cool-4-mavi-led-li-12cm-fan.html

Hızlı cevap verdiğiniz için teşekürler.

Yanlız tavsiye ettiğiniz fanlar 12 cm yan fan yuvaları 14 cm değilmi kasada benmı yanlış bakıyorum acaba ?

• Sen iste 14 cm de tavsiye ederiz :)

2 fanda uyuyor

kalita fan istiyorsan şundan şaşmıyacaksın
    http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/kasa-fani/thermalright-ty-140-14cm-fan.html

ama ledli olsun benim işimi görsün orta-iyide soğutsun dersen

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-clf-f1451-clf-serisi-140mm-mavi-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=45710

• quote:

Orijinalden alıntı: onursuz

bende bir ay kadar önce bu kasayı aldım ama şanssızlık kasa ile birlikte gelen 650w gx psu'nun fanı bozuldu. pc kendi kendini kapatmaya başladı. o kadar uğraşıp topladığım pcyi şimdi açmaya korkuyorum resmen

Evet GX650W güç kaynaklı (içinde gelen) modeli almayın. Arkadaşım öyle almıştı, güç kaynağı çok gürültü yapıyordu ve fanını değiştirmek zorunda kalmıştık. GX içinde çalışan fan ADDA marka bir fandı. Sırf o ADDA fan yüzünden, güvenemediğimden SeaSonic 625w güç kaynağı yrine Sapphire Pure aldım zaten kendime. Seasonic içinde de ADDA fan vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leone-510
    İnanmama sorunu değil hocam. İlk başta geldiğinde yaklaşık 2-3 ay psu fanı aşağıya bakacak şekilde yani ideal haliyle kullandım. Masaüstünde olmasına rağmen çok fena toz çekiyordu.Hatta psunun içini temizlemek zorunda kaldım o derece toz vardı. Ve masanın üstünde kuru bir fan gürültüsü veriyordu.

Şu anki durum şöyle.

Psu fanı iç kısma bakıyor. İçten çekip dışarı üflüyor malum.
    Yandaki 12cm dışarıya üflüyor.
    Öndeki 14 içeriye üflüyor
    Üstteki 2x14 dışarı üflüyor.
    Egzoz 12 dışarı üflüyor

Yanı özellikle dışarı aldım zaten psu ekran kartındaki havayı çekiyor dışarı diye. Ekran kartının çok ısındığı da yok sorun olacağını sanmam.

Maksimum yük testlerinde çok fazla sorun yok. Cpu 45 vga 65lerde dolanıyor şu sıralar.

Bu şekilde sıcaklıkların düşüklüğü ve daha sessiz olması nedeniyle bana göre daha iyi. Haklısın yazdıklarında ancak şu anki haliyle sorun yok

Sana katılıyorum bende önce psu yu aşağıya bakacak şekilde bağladım. Hem çok toz oluyor hem ısınıyor hemde çok ses çıkartıyordu. Söktüm kasa içine çevirdim fan yönünü şimdi çok daha verimli oldu. Kasaya o kadarda ısınmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SmallBig

Evet GX650W güç kaynaklı (içinde gelen) modeli almayın. Arkadaşım öyle almıştı, güç kaynağı çok gürültü yapıyordu ve fanını değiştirmek zorunda kalmıştık. GX içinde çalışan fan ADDA marka bir fandı. Sırf o ADDA fan yüzünden, güvenemediğimden SeaSonic 625w güç kaynağı yrine Sapphire Pure aldım zaten kendime. Seasonic içinde de ADDA fan vardı.

Ocz`de de ADDA fan var bir de 12cmlik fan olması sorun yaşatıyor.

13.5cmlik fana sahip psularda ses sorunu yaşayan yok gibi 13.5cmlik psu alıp birebir denemek lazım
  •  Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü.

Evet son olarak bu pencereli olanı almaya karar verdim.Ancak son bi sorum olucak bu modelde advance ye göre üst kısımda bi adet fan eksik bu fanın olmayışı çok bi eksiklik yaratırmı. ?

Ledli görüntüsü gerçekten çok güzel :)

• Advanced modelinde fazladan

1 adet fan
    çoklu ekran kartı kombinasyonları için vga tutucu
    floppy disk yuvası ve ön kapağı

çıkmakta. Eğer bunlar benim çok önemli diyorsanız advanced önemlidir. Ancak fotoğrafını koyduğunuz ürünü kullanıyorum ne fanı ne de vga tutucunun ne de floppy disk yuvasının eksikliğini yaşamadım şu ana kadar

Zaten kendiniz fan alıp takacaksınız görüntü olması açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 5 Şubat 2011; 11:26:52 >
  • Evet fan alıcağım muhakkak birde şimdi aklıma geldi üst kısma fan alsam ledli onun ledini açıp-kapamak usb girişlerinin ordaki led on-off düğmesinimi kullanıyoruz yoksa sürekli açıkmı kalıyor?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.