Şimdi Ara

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
8
Favori
46.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mckhan

güneş__

Teşekkür ederim yan pencerede 8 cm 18db fan var işlemci arkasına geliyor o kendim aldım 5 tl ye :)

kasa ve fan 192tlye geldi

8cm fanın etkisi ne kadar oldu işlemciye. Değecek birşeyse bende alacağım. Eve jeotermal geldi işlemci biden 10 C fırladı.
  • duruma ortama hava aldığı yere göre değişir hocam bende etkisi bilmiyorum cıkartıp tekrar takıp yük altında değerlerini paylaşıcam yakında ekran kartı ve ek fanları bekliyorum şu anda sisteme
  • Hayırlı olsun hocam yeni kasa.

Ben içinde gelen fanlar hariç (ön+egzos 12cm) Yan kapağa 14cm 1000rpm 63cfm fan taktım içeri üfleyecek şekilde, alttaki 14cm yuvasına, üsttekini kule tipi cpu soğutucu engelliyor, yükte ekran kartı ve işlemciyi 4-5 derece düşürdü. Anakart sıcaklığını ise yükte tam 13 derece düşürdü. Bu kadar fark beklemiyordum. Keşke üst tarafa da kule tipi soğutucu varken fan takılabilseydi ama sizinki pencereli olduğu için böyle bir sorun yok.

Diğer tarafta 8cm fanın etkisi var derseniz ilerde oraya da takarım bir fan. Yaptığınız testleri bekliyoruz dört gözle :).

Bu fiyata mid-tower olarak en iyi kasa bence. Geçen arkadaşım dark knight alıyordu görüntüsüne kanıp, ben hem dark knight hem dark evo hem de Xigmatek Utgard Pure Black kasalara montaj yaptım. Yani dört kasayı yan yana koysanız CM hepsinden malzeme kalitesi olarak daha kaliteli. Bir tek Xigmatek işlevsellik olarak çok yakın bu kasaya ama malzeme kalitesi olarak yaklaşamıyor bana göre. Hemen aklına girdim arkadaşımın ve CM aldırdım :). Fiyatlar arasında çok fazla fark yokken başka mid-tower kasa alınmaz. Alınacaksa ev kullanıcısına yönelik kasalarda son nokta olan Full Tower HAF-X alınır. Benim kişisel görüşüm bu.

• smallbig

oncelikle mrb.egzoz olarak sadece arka taraftaki 12 cm yeterli geliyomu bende bu kasayi dusunuyorum pencereli olanindan sizce hangi fanlari tercih etmeliyim ve kasanin neresine konumlandirmaliyim
  • @Mckhan

İsmail'cim hayırlı olsun yeni kasan gayet güzel bir tercih

8cm'lik fanı bence kullanma açıkçası çok bir şeye yarayacağını sanmam, ayrıca devirini de düşürmen gerekicek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X
    @Mckhan

8cm'lik fanı bence kullanma açıkçası çok bir şeye yarayacağını sanmam, ayrıca devirini de düşürmen gerekicek...

direk cpu ya üfleyeceği için fark olması gerekir mantıken ama tecrube etmiş birisininin yorumu önemli.
  • @güneş__ Kendi içinde gelen fanlar (ön + egzos 12cm) son hızda çalışırken, yan kapağa takılı 14 cm fan son hızda (1000rpm) içeri doğru üfleyecek şekilde takılı. Tek egzos arkadaki 12cm yani.

Boşta;

Cooler Master RC-690 II & RC-690 II advanced kullanıcıları kulübü.

Prime95 1saat sonra, işlemci phenom 955 3.2ghz, oc ile anca 1.42 voltajla 3.7GHz de stabil çalışıyor. Gelid tranquilo takılı;

Furmark v1.8.2 Xtreme Burning Mode, HIS HD6850, OC yok, 1saat sonra;

Yan kapaktaki içeri üfleyen fanı takmadan önce üstteki mesajımda dediğim gibi 4-5 derece fazla oluyordu CPU ve GPU sıcaklığı. Anakart sıcaklığı 13-14 derece fark ediyordu o fan takılmadan önce. Yani benim gözlemlediğim kadarıyla öncelikle içinde gelen fanlar+ yan kapak 14cm fan kullanın. Yazın çok sıcak havalarda üste 2 tane daha egzos fan takarsınız. Ben öyle yapacağım. Dilerseniz şimdiden üste 2 egzos daha takarsınız ama yan kapaktaki fan çok büyük işler yapıyor gerçekten, ben oaraya fan takın derim. Bulunduğum şehir Mersin ve bu mevsimde bile sürekli bahar havası var, çoğu şehire göre bu mevsimde daha sıcak yani. Oda sıcaklığında aldım sıcaklık değerlerini, bilginize.

Edit-Ekleme: 500 rpm civarı çalışan fan güç kaynağının, 1500 civarı çalışan işlemci soğutucusu.

Umarım kasayla ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan.1923 -- 25 Ocak 2011; 15:56:34 >

• tesekkurler smallbig
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

@Mckhan

Teşekkürler abi
    Bekliyoruz şimdilik 1-2 kargo kaldı onlarıda alıyım denicez etkisi var mı yok mu 5 lira zaten masrafı olmadı diğer kasaya takarım en azından içeri üfleyen fanı olur diğer kasanın :)
  • mckhan ekran karti ve fan tercihin ne oldu bende sistemi bi kac gune siparis edicem fikir olsun diye soruyorum cok mu merakliyim ne:D
  • Pm attım
  • Bu kasaya 3.5" kart okuyucu takılabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enes53
    Bu kasaya 3.5" kart okuyucu takılabilir mi?

düz modeline takamazsın ama advanced modeline takabilirsin. Ben kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mckhan

enes53

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/overclock-aksesuarlari/akasa-5-25-2-5-3-5-donusturucu-aparat.html

şu şekilde değişik ürünler var farklı sitelerde

Aşağıdaki parça olmadan biçimsiz durur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsalonarici -- 26 Ocak 2011; 23:08:25 >

• orası öyle ama alternatif parçalar söylüyorum düz modellerin içinde o parçalar çıkmıyor malasef
  • Bende aynı kasadan kullanıyorum ve oldukça memnunum..Sadece uzerınde gelen yan kapak fanından yoğun ses gelmekte .
    O fanı sokup fanın yanlarına sungerimsi malzeme ıle besledıgınız taktırde o sesıde kesebılıyosunuz.
  • Ben de bugün Coolermaster RC690 II siparişi vererek aranıza katıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Ben de bugün Coolermaster RC690 II siparişi vererek aranıza katıldım.

hayırlı olsun resimleri bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Ben de bugün Coolermaster RC690 II siparişi vererek aranıza katıldım.

Hayırlı olsun hocam
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.