Şimdi Ara

Cooler master kasamın ön panel switch kablosu koptu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cooler master kasamın ön panel switch kablosu koptu

Kasadaki cırt cırtlı kabloyu kesmek isterken yanlışlıkla elim kaydı ve bu şekilde bir kaza oldu. Şuanda bilgisayar açılmıyor..

Bunun çözümü var mı? bu parçanın yedeğini bulabilir miyim? kasam cooler master h500

• Tamiri zor değil, bir elektronikciye götürün halletsin👍🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Tamiri zor değil, bir elektronikciye götürün halletsin👍🏻
    Şuanda elektirik bandını sıkıcı yapıştırdım bilgisayar açıldı. Bu şekilde kullanmanın bir zararı olur mu? power ve reset switch ledi yanıyor. Bu kesilmiş olan kablo hangisi bilmiyorum.

HDD led gibi bağlantılar ne işe yarıyor? harddiskimi bu bağlantı olmadanda kullanabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wauwaxtt -- 27 Mart 2020; 13:8:5 >
  • Kısa devre yaparsa anakarta zarar verebilir, HDD LED disk okuma /yazma yaptığında yanar.

• quote:

Kısa devre yaparsa anakarta zarar verebilir, HDD LED disk okuma /yazma yaptığında yanar.
    1 hafta önce yurtdışından döndüm hocam kendimi karantinaya aldığım için elektirikçiye gitmem mümkün değil şuan. Elektirik bandıyla etrafını iyice kapattım yinede kısa devre yapabilir mi?

Bu şekilde 1-2 hafta kullansam problem olur mu sizce?
  • Hocam zaten damarlı kablo, kestiklerinizi birbirinden ayırıp bir bantla yalitmaniz faydalı olur.

• quote:

Hocam zaten damarlı kablo, kestiklerinizi birbirinden ayırıp bir bantla yalitmaniz faydalı olur.
    Hocam lehim gerektiriyor sanırım. Normal kablo gibi değil içi metal gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.