Şimdi Ara

Cooler Master HAF XB

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
4.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar, HAF 922 Red model kasadan bu modele geçmiş bulunmaktayım. Aslında çok fazla modifiye yapmadım ama yinede paylaşmak istedim.
    (Eski kasalarımın veya diğer bilgisayarla ilgili parçaların fotoğraflarını şurada bulabilirsiniz.)

Önde bulunan kendi fanlarını söküp, Noctua'nın 14cm iki adet fanını yerleştirdim. Üst kapağada 200x30mm boyutunda ince bir fan yerleştirdim.

Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB
     Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB

Ekran kartını GTX 470'den 670'e terfi ettirdik.

Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB

Şunlarda bonus olsun.

Şimdilik kasadan çok memnunum, güç kaynağı, hdd-ssd ve optik sürücüleri kasanın alt tarafına yerleştiriyoruz. Üst bölümde sadece anakart ve onun üstüne takılanlar var. Bu sayede hava akımı maksimuma çıkmış oluyor ve benim gibi sürekli kapağı açıp içinden parça değiştiriyorsanız bu kasa gerçekten çok kolaylık sağlıyor.

• kasa cidden çok güzel çok ferah ve kullanışlı güle güle kullanın hocam.

HAF XB türkçe incelemesi izlemek isterseniz.

http://www.youtube.com/watch?v=d03bLfUPJ1E
  • quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

kasa cidden çok güzel çok ferah ve kullanışlı güle güle kullanın hocam.

HAF XB türkçe incelemesi izlemek isterseniz.

http://www.youtube.com/watch?v=d03bLfUPJ1E

teşekkür ederim, zaten ts'nin uzun süredir sıkı takipçisiyim. hatta bu kasayı almamı biraz da onlar sağladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow Dash

Selam arkadaşlar, HAF 922 Red model kasadan bu modele geçmiş bulunmaktayım. Aslında çok fazla modifiye yapmadım ama yinede paylaşmak istedim.
    (Eski kasalarımın veya diğer bilgisayarla ilgili parçaların fotoğraflarını şurada bulabilirsiniz.)

Önde bulunan kendi fanlarını söküp, Noctua'nın 14cm iki adet fanını yerleştirdim. Üst kapağada 200x30mm boyutunda ince bir fan yerleştirdim.

Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB
     Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB Cooler Master HAF XB

Ekran kartını GTX 470'den 670'e terfi ettirdik.

Şunlarda bonus olsun.

Şimdilik kasadan çok memnunum, güç kaynağı, hdd-ssd ve optik sürücüleri kasanın alt tarafına yerleştiriyoruz. Üst bölümde sadece anakart ve onun üstüne takılanlar var. Bu sayede hava akımı maksimuma çıkmış oluyor ve benim gibi sürekli kapağı açıp içinden parça değiştiriyorsanız bu kasa gerçekten çok kolaylık sağlıyor.

Merhaba,

kasanız çok güzel olmuş, iyi günlerde kullanın. İsterseniz fotolarını Fb sayfamızda paylaşabilirsiniz.

Üst kısıma hangi 200mm fan kullandınız, paylaşmanız mümkün mü?

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    aerocool silent master serisi kullanmak zorunda kaldım. cooler master'ın 20cm'lik fanlarının yüksekliği malesef 30mm ve bu yükseklik fazla geliyor. aerocool olanlar 20mm.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16835129065
  • Fanlar çok ses yapmıyormu
  • BMW M3 POWER kullanıcısına yanıt
    yapmıyor, düşük devirde kullanıyorum zaten
  • Ozaman sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW M3 POWER

Ozaman sıkıntı yok
    Soğutucu ramlar'ı engellemiyor mu?
  • kısa ramleri engellemiyor, istediğiniz slota takabilirsiniz.

Cooler Master HAF XB

ben de bunlardan kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Applejack

kısa ramleri engellemiyor, istediğiniz slota takabilirsiniz.

Cooler Master HAF XB

ben de bunlardan kullanıyorum.
    JET FLO serisi fanlarımızın HAF XB ön panelinde güzel duracağını düşünüyorum, maximum soğutma için 2000 rpm ve 95 cfm ye çıkabiliyor.
     Cooler Master HAF XB

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

JET FLO serisi fanlarımızın HAF XB ön panelinde güzel duracağını düşünüyorum, maximum soğutma için 2000 rpm ve 95 cfm ye çıkabiliyor.
     Cooler Master HAF XB

http://www.coolermaster.com/product/Detail/cooling/case-fan/jetflo-120.html

• quote:

quote:

Cooler Master HAF XB

http://www.coolermaster.com/product/Detail/cooling/case-fan/jetflo-120.html

Alıntıları Göster
    iş güç derken anca birşeyler yazma fırsatı bulabildim..

2000rpm fanlar ciddi sesli olacaktır, ben Noctua'nın NF-P14 fanlarını kullanıyorum ön kısımda, birde ledli fanları pek sevmiyorum.

• quote:

2000rpm fanlar ciddi sesli olacaktır, ben Noctua'nın NF-P14 fanlarını kullanıyorum ön kısımda, birde ledli fanları pek sevmiyorum.

Noctua fanlar gerçekten çok güzel, JET FLO nun ledsiz versiyonu da var, içinden noctua gibi 5v ve 7v dirençler çıkıyor ve bununla rpm i düşürebiliyorsunuz.İstediğinizde sessizlik istediğinizde fazla hava üfleme..

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6126

• quote:

quote:

Noctua fanlar gerçekten çok güzel, JET FLO nun ledsiz versiyonu da var, içinden noctua gibi 5v ve 7v dirençler çıkıyor ve bununla rpm i düşürebiliyorsunuz.İstediğinizde sessizlik istediğinizde fazla hava üfleme..

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6126

Alıntıları Göster
    Pinkie Pie Bilgisayarınız bu kasa ile gayet şık görünüyor. Cidden güzel bir kasa modeli olmakla beraber size bir soru yonelteceğim. Bu kasanın plastik malzeme kalitesi nasıl ? Standart kasalar gibi mi yoksa daha kaliteli bir plastik malzemeye sahip olduğunu soyleyebilirmisiniz ?

• Hocam kasanın ön kapağı ve yan tarafının tutacakları dışında plastik çok bir kısmı yok zaten. O kısımlardaki plastikte oldukça sert, kaliteli bir plastiğe benziyor. Uyduruk kasalardaki gibi değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Applejack

Hocam kasanın ön kapağı ve yan tarafının tutacakları dışında plastik çok bir kısmı yok zaten. O kısımlardaki plastikte oldukça sert, kaliteli bir plastiğe benziyor. Uyduruk kasalardaki gibi değil yani.
    Bilgi için tşk ederim. Doğrusu bende bu kasadan düşünüyorum. Hatta henuz almadığımdan resim ekleyemiyorum ama kafamda ciddi ciddi farklı bir dşünce var.

Şayet kasayı alabilirsem, üst tel süzgeçli kısma genelde plastik pleksi şeffaf melzeme koyuyorlar. Ben oraya kaliteli parlakımsı bir cam kestirip koymayı düşünüyorum şimdiden :)

Aslında bu kasa ciddi ciddi modifikasyona çok yatkın bir kasa,

Bu kasanın içerisine Amplifikatör (ses yukselteci) bile yerleştirilebilir ve boylece direk kolonlar kasaya bağlanabilir.

Bu arada yabancı bir sitede on tarafdaki tel süzgeci beyaza boyamış ve gayet guzel görüntü elde etmiş.

Kafamda inanın onlarca fikir var bu kasayla ilgili :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bosu

Bilgi için tşk ederim. Doğrusu bende bu kasadan düşünüyorum. Hatta henuz almadığımdan resim ekleyemiyorum ama kafamda ciddi ciddi farklı bir dşünce var.

Şayet kasayı alabilirsem, üst tel süzgeçli kısma genelde plastik pleksi şeffaf melzeme koyuyorlar. Ben oraya kaliteli parlakımsı bir cam kestirip koymayı düşünüyorum şimdiden :)

Aslında bu kasa ciddi ciddi modifikasyona çok yatkın bir kasa,

Bu kasanın içerisine Amplifikatör (ses yukselteci) bile yerleştirilebilir ve boylece direk kolonlar kasaya bağlanabilir.

Bu arada yabancı bir sitede on tarafdaki tel süzgeci beyaza boyamış ve gayet guzel görüntü elde etmiş.

Kafamda inanın onlarca fikir var bu kasayla ilgili :)

Alıntıları Göster
    Hortlatalım.

Ön fanların birisinin bozulup garantiden yeniden gelmesiyle bugün biraz kasayı temizliyeyim dedim. (bir ay önce evde tadilat olmuştu, hertaraf toz duman içerisindeydi) Ona rağmen çokta tozlanmadığını farkettim. Tabiki ön kısım falan toz içindeydi ama içeriye öyle çok girmemiş.

Cooler Master HAF XB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Applejack -- 4 Aralık 2014; 19:34:39 >

• hocam çok fena
  • quote:

Orijinalden alıntı: leqvar

hocam çok fena
    Çok şık olmuş.

2 ekran kartına hasta kaldım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.