Şimdi Ara

Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.026
Cevap
24
Favori
207.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Kasa benim değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 25 Mart 2011; 23:24:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Kasa senin mi dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Cooler Master HAF 912 Plus & Advanced Kullananlar kulübü - Güncel - İmza aranıyor...

Kasa benim değil.

vay süper olmuş , uzaylılar kasayı kaçırıyormuşcasına bi havası var :d prey diye bi oyun vardı o kafayı yaşattı bi an

• Beyaz kasayı gorunce benimde aklıma starwars geldi :))

benim kasanın 4870 ve 6850 ile iki farklı fotosu fikir vermesi açısından... Herhangi bir mod yok :(

Kabloların çoğu arkada göz yanılması olması sadece 24 pin olan ve ekran kartı için olanlar biraz ortada.

Üstteki 4870 alttaki 6850..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphynx -- 26 Mart 2011; 0:09:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sphynx

Kabloların çoğu arkada göz yanılması olması sadece 24 pin olan ve ekran kartı için olanlar biraz ortada.

zaten onlar da bütün havayı bozuyor. asıl geride kalması gerekenler şu an önce olanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

quote:

zaten onlar da bütün havayı bozuyor. asıl geride kalması gerekenler şu an önce olanlar.

powerın kabloları biraz kısa sanırım yetişmedi arkadan çok da zorlamak istemedim açıkçası. İşlemciyi phenom x4 965 be ye çevirisem tekrardan bi düzenleme yapacam kısmetse kasanın içine. HDD lerde biraz ses yapıyor kızaklı olunca kasa tam oturmuyor sanki rayına. Elim değmedi tam idare ediyor şimdilik..
    High Power 650 alacak arkadaşlar bilginiz olsun kabloları kısa gelebilir....

• arkadaşlar bende bu kasayı sipariş verdim basit bir sorum olacak güç kaynağını kasaya bağlarken fan olan tarafı aşağıyamı bakmalı(tabanda delikler mevcut olduğu için) yoksa yukarıyamı bir kaç farklı resime ve vidyoya baktım bazısında aşağıya bazısında yukarı bakıyor sizce hangisi daha mantıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlricDoRei

arkadaşlar bende bu kasayı sipariş verdim basit bir sorum olacak güç kaynağını kasaya bağlarken fan olan tarafı aşağıyamı bakmalı(tabanda delikler mevcut olduğu için) yoksa yukarıyamı bir kaç farklı resime ve vidyoya baktım bazısında aşağıya bazısında yukarı bakıyor sizce hangisi daha mantıklı?

Bildiğim iki sebepten ötürü fan elbette aşağı bakmalı.
    1 : Fan aşağı bakarsa, kasa dışından taze hava alır ve bu sayede psu soğuk çalışır.
    2 : Fan yukarı bakarsa, kasa içinde montaj vs. yaparken bir vida düşebilir (Genelde istenmeyen yerlere düşeceğini varsayarak) bu da psu içerisinde kısadevreye sebebiyet verebilir.
  • quote:

powerın kabloları biraz kısa sanırım yetişmedi arkadan çok da zorlamak istemedim açıkçası. İşlemciyi phenom x4 965 be ye çevirisem tekrardan bi düzenleme yapacam kısmetse kasanın içine. HDD lerde biraz ses yapıyor kızaklı olunca kasa tam oturmuyor sanki rayına. Elim değmedi tam idare ediyor şimdilik..
    High Power 650 alacak arkadaşlar bilginiz olsun kabloları kısa gelebilir....

uzatma kabloları var onlardan alabilirsiniz. aynı sorun bende de var çünkü ordan biliyorum. uzatma kabloları en iyi çözüm.

quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Bildiğim iki sebepten ötürü fan elbette aşağı bakmalı.
    1 : Fan aşağı bakarsa, kasa dışından taze hava alır ve bu sayede psu soğuk çalışır.
    2 : Fan yukarı bakarsa, kasa içinde montaj vs. yaparken bir vida düşebilir (Genelde istenmeyen yerlere düşeceğini varsayarak) bu da psu içerisinde kısadevreye sebebiyet verebilir.

amfibi usta doğruyu söylemiş. kasanın içerisindeki sıcak havayı çekmektense dış ortamdan serin havayı çekip kendi bileşenlerini bir nebze soğutarak havayı dışarı atması bakımından fan aşağıya bakmalı. yalnız bu durum aşağıda fan için ızgarası olmayan kasalar için geçerli değil.

• quote:

yalnız bu durum aşağıda fan için ızgarası olmayan kasalar için geçerli değil.

Yani..
  • Herkese merhaba Haf 912 nin yan kapağını plexi yaptıran arkadaş yokmu? resimleri görelim!!!
    Bu arada 912 için üst ve yan kapağa fan filtresi nasıl temin edebilirim, malum toz konusunda sıkıntım var.Ön panelde ve PSU bölümünde toz filtreleri var, yan kapağa ve üstede toz filtresi takmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 26 Mart 2011; 15:43:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Herkese merhaba Haf 912 nin yan kapağını plexi yaptıran arkadaş yokmu? resimleri görelim!!!
    Bu arada 912 için üst ve yan kapağa fan filtresi nasıl temin edebilirim, malum toz konusunda sıkıntım var.Ön panelde ve PSU bölümünde toz filtreleri var, yan kapağa ve üstede toz filtresi takmak istiyorum.

Plexi için ben ön ayak olucam, salı çarşamba gibi göndereceğim kısmetse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlricDoRei

arkadaşlar bende bu kasayı sipariş verdim basit bir sorum olacak güç kaynağını kasaya bağlarken fan olan tarafı aşağıyamı bakmalı(tabanda delikler mevcut olduğu için) yoksa yukarıyamı bir kaç farklı resime ve vidyoya baktım bazısında aşağıya bazısında yukarı bakıyor sizce hangisi daha mantıklı?

alta bakması konusunda arkadaslara katılıyorum, bunun dışında şöyle de bir durum var; yeni nesil powerlar 80 plus ise daha verimli çalışıyorlar ve eskiler kadar ısınmıyorlar ve genel olarak fanları içeri bakacak şekilde tasarlanıyorlar. Bazı powerlarda ekstra özellik olarak makina kapanadıktan sonra bile 10-20 sn daha calışıp makina içinde kalan sıcak havayı dışarı atıp daha hızlı soguma saglamak gibi özellikler var. power almadan önce araştırırken öğrendim. Yani vida düşürmem su damlatmam diyorsan yukarı dogru takıp bir nevi ekzos fan olarak kullanabilirsin. Ben aslında yukarı dogru takacaktım ama kablolar çok uzun olmadıgı için anca yetişti.

quote:

uzatma kabloları var onlardan alabilirsiniz. aynı sorun bende de var çünkü ordan biliyorum. uzatma kabloları en iyi çözüm.

Uzatma olayına da bir bakayım bulabilirsem alayım ki koca kablo ortalıkta hic hos değil...Tesekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: vdtkc

Herkese merhaba Haf 912 nin yan kapağını plexi yaptıran arkadaş yokmu? resimleri görelim!!!

Toz Filtresi için:
    12-14 cm fanlar için toz filtresi satılan web siteleri var fiyatları da uygun, mıknatıslı olanları desenlisi vidalısı vs.. model cok ancak 20 cm fan için göremedim böyle bir ürün. Kendim ugrasırım diyorsan pencerelere takılan sinek tellerinden alıp bir kac kat üst üste koyup kenarlarından yapıstırırsan işini görecek birsey yapapilirsin, çok estetik olmaz belki ama içeri güzelce saklarsan yada fanı vidalarken araya sıkıştırısan işini görür sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sphynx -- 26 Mart 2011; 23:35:08 >

• Bende öyle düşünmüştüm!!
  • Bende kasayı almayı düşünüyorum ama nereden alacağıma karar veremedim şu fan olayı kafamı karıştırdı.
    herneyse;

kasayı buradan baktım..
    http://www.teknobiyotik.com/cooler-master-haf-rc-912-plus-performans-kasasi.html

psu olarakda (Seasonic 620W modüler) düşünmüştüm sizin tavsiyelerinizi bekliyorum..
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrEmq -- 31 Mart 2011; 11:11:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrEmq

Bende kasayı almayı düşünüyorum ama nereden alacağıma karar veremedim şu fan olayı kafamı karıştırdı.
    herneyse;

kasayı buradan baktım..
    http://www.teknobiyotik.com/cooler-master-haf-rc-912-plus-performans-kasasi.html

psu olarakda (Seasonic 620W modüler) düşünmüştüm sizin tavsiyelerinizi bekliyorum..
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

güzel ikili ...

• Arkadaşlar ben de kasayı sipariş verdim nisan 14 te gelecek kısmetse.

tek 200mm + arka eksoz fan ıstma için nekadar yeterli ?

üstte fan olarak ışıksız 200mm ne önerebilirsiniz ? kırmızı cooler master inventus hariç hiç bir yerde bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amanchanamun

Arkadaşlar ben de kasayı sipariş verdim nisan 14 te gelecek kısmetse.

üstte fan olarak ışıksız 200mm ne önerebilirsiniz ? kırmızı cooler master inventus hariç hiç bir yerde bulamıyorum.

Hayırlı olsun dostum, ekliyorum seni de...

Ben ışıklı kullanıyorum çok da güzel oluyor tabi zevk meselesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amanchanamun

Arkadaşlar ben de kasayı sipariş verdim nisan 14 te gelecek kısmetse.

Inventustakini al bence illa ışıksız olsun demiyorsan F/P oranı gayet güzel bir fan. takım olur kasayla ben almayı düşünüyorum kendime.
    Isı konusunda da donanımına bağlı, benimkini yazayım sen karar ver.

Kasada sadece öndeki 20lik fan calısıyor. CM hyper tx işlemci fanı - phenom II x4 965 be @3.8Ghz 48 derece, gigabyte 6850 oc modeli sistem boşta 38 derece %30 fan hızında. benim için yeterli değerler şu an için.

Üste CM 20lik kırmızı led fan alacagım ancak önce güzel bir fan kontrolcüsü ve bunlar içinde maddi kaynak bulmam lazım :)

daha sonrada CM V8 işlemci fanı.

Mevcut durumda sistem fanı tek basına yeterli ancak önümüz yaz hava sıcaklıgı 15 derece kadar daha artacak o zamana bişeyler ayarlarım artıkın.

• şey mi yapsam cm 200mm yukarıya, yan tarafa da air penetrator kırmızı 120mm

mm leziz
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.