Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu: Hyper 212X (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
7.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu soğutucu M5A97 EVO R2.0 Anakartta soğutmalı Corsair Vengeance ramleri ile bir sıkıntı çıkarır mı? Yoksa low profile mı Tavsiye edersiniz.?

• bakır teller direk teması hoşuma gitti kaliteli bir termal macunla süper bir soğutma sağlayacaktır ama bende daha iyi tasarımlar bekliyorum v8 gibi
  • ayda bir yorum yapılan konuya ben de bu ayki yorumu yapayım,

evodan farkı şu, evonun EU modellerinde fan devir sayısı 1600, hava akışı 66,3 CFM. Yani Türkiye den alacağınız orijinal evolar böyle diye biliyorum.

Bunda her yerde aynı olmak üzere devir 2000, hava akışı 82,9 CFM. Çok ufak aerodinamik geliştirmeler de dikkate alınırsa, Türkiyede iki ürün farkeder gibi geliyor. Amerikada daha az farkedebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyukbaba -- 14 Nisan 2013; 14:20:35 >
  • Bir de Akasa Medusa çıkacaktı onun performansı bundan iyimidir ki
  • Arkadaşlar nihayet ürün vatanda stoklara girmiş bugün gördüm alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun.

Vatan LİNK

Konu da Up'lansın. En yakın zamanda incelemesini bekliyoruz forumdaki arkadaşlardan ben de düşünüyorum almayı

• Şık duruyor gerçekten 97 lira fiyatı ise ne ucuz ne pahalı
  • MİD TOVER Kasalara uyarmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.N.E.Y.H.

MİD TOVER Kasalara uyarmı acaba?

katiliyorum uyarmi ki yoksa almayi dusunuyorum amd 6300 fx e:)
  • Değerli arkadaşlar siz benim yerimde olsaydınız;
    Hyper 212X mi? Thermalright Macho HR-02 mu? sessizlik ve performans bakımından tercihiniz hangisi olurdu?Nedeninide açıklarsanız çok memnun olurum.
  • arkadaşlar peki hangisi daha iyidir hangisini almak daha iyi olur hyper 212 evo mu yoksa bunumu dikkatimi çeken 1 şeyde evo da her ısı borusu arasına su metal parcanın devamı giriyo bunda ise ısı borularıda birbirine bitişik vaziyette işlemciyse sadece ısı boruları temaz halinde yani bu fark yaratırmı ki ve birde corsair 500r kasaya takarken sorun cıkarırmı
  • haftasonu bu soğutucuyu almayı düşünüyorum da sizce aşağıdaki kasaya uyar mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/cooler-master-rc-350-kkp350-gp-cmp-350-350w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=53773

Edit: Soğutucuyu aldım bugün indirimden faydalanarak. Yukarıdaki midT kasaya ucu ucuna uydu Stok soğutucuyla 20 derece kadar farketti 59-60 derece %100 yükte ve 3.8 Ghz overclocklu. i5 3570K ile kullanıyorum. Yer: Mersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DocZ -- 25 Mayıs 2013; 20:28:45 >

• Bugün %30 indirimi yakalamışken aldım bu soğutucuyu...
    AMD FX X8 8350 için kullanacağım. İşlemcinin fanı da güzel soğutuyordu fakat oyun vs oynarken evin içine uçak inmiş gibi gürültü yapıyordu.

Bakalım nasıl bir sonuç verecek Hyper 212X, umarım istediğim gibi sessiz ve etkili çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Bugün %30 indirimi yakalamışken aldım bu soğutucuyu...
    AMD FX X8 8350 için kullanacağım. İşlemcinin fanı da güzel soğutuyordu fakat oyun vs oynarken evin içine uçak inmiş gibi gürültü yapıyordu.

Bakalım nasıl bir sonuç verecek Hyper 212X, umarım istediğim gibi sessiz ve etkili çalışır.

Deneyimlerinizi merakla bekliyorum hocam. Ben de FX6300 ile beraber düşünüyorum da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fx 6300 ile bosta 33 34 derece,moh warfighter oyununda tum ayarlar yuksek oldugunda 42 43 derece.kutu iceriginden cikan tetmal macunu kullandim.
    Ayni islemci Stok fanla bosta 37 38 derece ayni sekilde yukte 62 63 64 derece .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Bugün %30 indirimi yakalamışken aldım bu soğutucuyu...

hacı bende senin gibi vatanbilg %30 indriminden yararlanarak aldım kurmadım daha makınaya
    sıvı sogutma h60 185 tl alcaktım eleman kasa eski tip takamazsın deyin bunu önerdi

bakalım gürültü inşallah olmaz
  • Kurulum az önce bitti, montaj sıkıntılı yalnız biraz, 1-2 video izlemek lazım anlamak için...

Henüz yükleme altında denemedim ama boştayken çekirdek sıcaklıkları 15~20 C arasında geziyor görünüyor. Dönüş hızı da ortalama 1200 rpm...

Bakalım oyunlarda naslı olacak, CL finalinden sonra deneyeceğim.
  • Yakın zamanda stok fanı değiştirmeyi düşünüyorum artık gürültüsü rahatsızlık vermeye başladı. Önümüz yaz, sıcaklarda dayanabileceğini pek sanmıyorum. Şu an boştayken 29-35 derece sıcaklığı var. Oyun oynarken ise 42 dereceyi falan buluyor. 1-2 ay öncesine kadar 60 dereceyi görüyordu termal macun ve temizlik ile bu hale getirdim ama değiştirmek istiyorum.

İşlemcim AMD Athlon II X2 240, yaza doğru Phenom II X4 965 BE almayı düşünüyorum. Almışken sağlam bir şeyler alayım diyorum Hyper 212X işimi görür mü acaba? Bu arada kullandığım kasa Lian Li Lancool PC-K56, bu soğutucu kasaya sığar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutumnLeaf

Yakın zamanda stok fanı değiştirmeyi düşünüyorum artık gürültüsü rahatsızlık vermeye başladı. Önümüz yaz, sıcaklarda dayanabileceğini pek sanmıyorum. Şu an boştayken 29-35 derece sıcaklığı var. Oyun oynarken ise 42 dereceyi falan buluyor. 1-2 ay öncesine kadar 60 dereceyi görüyordu termal macun ve temizlik ile bu hale getirdim ama değiştirmek istiyorum.

İşlemcim AMD Athlon II X2 240, yaza doğru Phenom II X4 965 BE almayı düşünüyorum. Almışken sağlam bir şeyler alayım diyorum Hyper 212X işimi görür mü acaba? Bu arada kullandığım kasa Lian Li Lancool PC-K56, bu soğutucu kasaya sığar mı?

senin kasanın boyutları 210mm x 460mm x 490 mm.

benim ki 180mm x 408mm x 454mm. 212x benim kasaya tam uydu, kasa kapağını ucu ucuna kapatabildim. senin kasaya rahat olur diye tahmin ediyorum.

• Ekstra bir fanla daha başarılı olabilir...
  • Stock fanın sesinden sonra bu fan inanılmaz derecede sessiz geldi bana oyundayken falan bile çıkan ses duyulabilirlik seviyesinin altında. Boşta 15~20 derece seviyelerinde...

Metro 2034, COD Black Ops 2, Tomb Raider, ETS 2, Dirt 3 gibi oyunlarda da test ettim 40~45 dereceyi geçmedi işlemci sıcaklığı.

Benim kasada işlemci fanı dışında hava giriş ve çıkışını sağlayan 2 fan daha olduğu için işlemci soğutucusuna iki fan takmadım ama yeterli gelmeyen sistemlerde iki fan da takılabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.