Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni işlemci soğutucusu: Hyper 212X (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
7.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende o.c için bu soğutucuyu almak istiyorum. 2. bir fan takmak için bu soğutucuya extra klipsleri nerden bulabilirim?. Sonradan alacağım fanın içerisinde alüminyuma takmak için klips olur mu?
  • Kutu iceriginde 2. fan icin gerekli klipsler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram slotlarından birini kapatıyor mu?
    Dikey veya yatay montajda yüksek profilli ramlerde.
  • Bu iyi ya da kötü? bkz:http://rmz.co/fNhu
  • quote:

Orijinalden alıntı: thomson

Ram slotlarından birini kapatıyor mu?
    Dikey veya yatay montajda yüksek profilli ramlerde.

bu tıp soğutucularda sevmediğim olay ram slotlarını kapatması bıde ram soğutucu varsa o iş yaş
  • GA-990XA-UD3 anakart ve FX-6100 işlemci için almak ıstıyorum acaba bu fan benım anakart ıcın uyumlumdur ram slotlarını etkıler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okoray

GA-990XA-UD3 anakart ve FX-6100 işlemci için almak ıstıyorum acaba bu fan benım anakart ıcın uyumlumdur ram slotlarını etkıler mi ?

Fanı ram tarafına takamazsın sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

GA-990XA-UD3 anakart ve FX-6100 işlemci için almak ıstıyorum acaba bu fan benım anakart ıcın uyumlumdur ram slotlarını etkıler mi ?

Diğer tarafa takarsak herhangi bir zararı olurmu hava akımından dolayı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

Diğer tarafa takarsak herhangi bir zararı olurmu hava akımından dolayı ?

Gigabyte 990FXA-UD3 anakart FX 8350 işlemci ve 4x4gb ripjaws ram kullanıyorum ucu ucuna kurtardı. Ama kurtardı sonuçta. Bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
  • Çift fan push-pull şeklinde kullanıyorum.

işlemcim %25 oranında overclocklu. gayet güzel soğutuyor. stok fanlar yanına yaklaşamaz tavsiye ederim.

yalnız çift fan kullanacak arkadaşlar dikkat etsin, takılacak ikinci fan, asıl üzerinde gelen fanla aynı hızlarda çalışmalı yoksa hiç takmayın daha iyi.

bunu nasıl yapacaz derseniz, asıl fanın anakart üzerindeki kontrolünü BIOS'dan iptal ediyoruz, maksimum hızda dönüyor (merak etmeyin maksimum devirde bile sessiz yeteri kadar), ikinci fanı da güç kaynağından molex 3 pin ile direk bağlayın ki o da tam hızda çalışsın.

kolay gelsin.
  • Hyper 212 Evo kullanıyorum 4.4 fx6300'ı çok iyi soğutuyor ama yeni seri olanında fanların ışıklı olmasını beklerdim
  • Asus anakart kullananlar ramleri doğru yere yani 2. ve 4. mavi renkli slotlara takarsa, soğutucuyla ramlerin en ufak bir teması olmadığı gibi, ram cooler kullanma imkanı da mevcut. Dual kullanımlarda Asus boardlarda renkli slotları kullanın. Siyah slotları sadece 4 slot için kullanın.

Ben de dün 212X aldım. Daha önce Sunbeam contact freezer vardı. 4100MHZ'de bu sıcak yaz mevsiminde yük altında OCCT ile 7-8 derece daha fark oldu. Çift fan kullanıyorum ama en büyük etken core freezer gibi klipsli olmaması. Core freezer İntel anakartlar için arka aparat ile bağlantı imkanı veriyor ve daha başarılı oluyor. AMD için stok fan yuvasına klips ile bağlanıyor. 212X arka aparatlı ve tek parçadan ibaret. AMD LGA115X (1156 1155 1150) ve LGA 2011için ayarlarlanıyor. Sunbeam freezer arka aparatlı olsaydı değiştirmezdim.

Fanı çok başarılı. 2. fan olarak viper taktım ama kendi fanından bir tane daha olsa sanırım en fazla 2 derece daha farkedebilir. D14 SB-E Frio gibi büyük soğutucular kadar olmasa da emsallerine göre başarılı ve büyük soğutuculardan çok geride kalmıyor. Hava soğutmada zaten aşırı fark beklemek yanlış olurdu. Aynı durum H100 ve türevleri için de geçerli. Fiyatlarına göre soğutma performanslarını ben iyi bulmuyorum. H100 ve türevleri konusunda forumda aşırı beklenti mevcut.
  • Çok güzel gözüküyor.
  • güzelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Kurulum az önce bitti, montaj sıkıntılı yalnız biraz, 1-2 video izlemek lazım anlamak için...

Henüz yükleme altında denemedim ama boştayken çekirdek sıcaklıkları 15~20 C arasında geziyor görünüyor. Dönüş hızı da ortalama 1200 rpm...

Bakalım oyunlarda naslı olacak, CL finalinden sonra deneyeceğim.

15-20 C derece? boştayken eminmisiniz?
    çünkü ben bu soğutucuyla ve iki tane fan, noctua thermal macunla birlikte FX8350 İşlemcim boştayken 36 derecede.
  • Öncelikle FX8350 işlemcimi 1.38v ve 4.4ghz seviyesinde kullanıyorum ve Soğutucuya 1 fan daha taktım, toplam 2 faanla birlikte kullanıyorum. Thermal macun olarakta Noctua marka thermal macun kullanıyorum.

Herkesi Bilgilendirmek adına bende Cooler Master Hyper 212x deneyimlerimi anlatayım;
    -Stok fanı hiç takmadım ve karşılaştırma yapamayacağım, işlemcim Boştayken odanında sıcaklığına bağlı olarak 35-39 C derece aralıklarında seyrediyor.
    -3dsmax render işlemlerinde, Tomb raider ve benzeri yüksek çözünürlüklü oyunlarda 58 derecelere kadar ulaşıyor.. bazen oyunlarda 60 derece olduğuda oluyor.

Önemli kısma geldik çünkü burada beni biraz yarı yolda bıraktı:
    Prime95 testinde 4.4ghz stabilitesini sağlarken, testi yaklaşık 1 saat açık bıraktım ve sıcaklık maksimum 73-74 derecelere kadar ulaştı.(Bu kısımla hiçbir sıkıntım yok)
    İşlemci voltajını 1.39v' a çalışma hızını da 4.5 ghz e getirdim, prime95 testini başlattım yaklaşık 30 dakikanın sonunda 40k testinde, sıcaklıklar 85 derecelere kadar yükseldi ve Bilgisayar yüksek sıcaklıktan kapandı.

Kısacası FX8350 Bir işlemciniz varsa ve voltajı arttırıp overclock yapacaksanız bu soğutucu sizi yarı yolda bırakıyor... Aslında fiyatıda göz önünde bulundurulduğunda çokta bişey beklememek gerek..
    Benim gibi Mütevazi Hız aşırtmalar yapacaksanız ve normal bir kullanımda serin bir işlemci istiyorsanız soğutucu görevini fazlasıyla yapıyor.
  • fanı güzel olmuş keşke 2 fanlı olsaymış :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: -kal-el-

quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

Kurulum az önce bitti, montaj sıkıntılı yalnız biraz, 1-2 video izlemek lazım anlamak için...

Henüz yükleme altında denemedim ama boştayken çekirdek sıcaklıkları 15~20 C arasında geziyor görünüyor. Dönüş hızı da ortalama 1200 rpm...

Bakalım oyunlarda naslı olacak, CL finalinden sonra deneyeceğim.

15-20 C derece? boştayken eminmisiniz?
    çünkü ben bu soğutucuyla ve iki tane fan, noctua thermal macunla birlikte FX8350 İşlemcim boştayken 36 derecede.

Eminim, akşama bir daha bakarım...

Özel olarak şu yazılımla bak diyebileceğiniz bir yazılım varsa onla bakayım.

Ben Aida64 ile bakıyorum sıcaklıklara.
  • Surveillance kullanıcısına yanıt
    pardon ama evde sıcaklık nasıl? malum mevsim normallerimiz 25-30 arasıyken 15-20C sistem ısısı biraz enteresan.üstüne peynir koysak bozulmaz valla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 9 Eylül 2013; 15:41:34 >
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Ben sensörlerin yalancısıyım valla, ekran görüntüsündeki gibi... :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.