Şimdi Ara

continental t860 kis lastigi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
18.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkisi de bence iyi lastiklerin testlere göre, subjektif olarak conti daha dayanıklı olur diye bir düşüncem var benim ondan tercihimi conti'den yana kullanıyorum :)
  • Wr D4 daha yeni çıkmadı mı? Ya bu sene ya da geçen sene çıktı diye biliyorum. Ne ara kullanıcılar wear vermiş dayanıklılığı için? Garip geldi bana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bir haftadır kışlık lastikleri araştırıyorum. Önceki aracımda (megane'da) 4 sene michelin alpin kullandım ve memnun kaldım. Ancak bu lastikleri 2 noktada sorun yaşadığımı söyleyebilirim. Birincisi bazı dönüşlerde lastiğin deseni hep yanal olduğundan sanırım araba yanlamasına kaydı. Ikincisi lastiği aldığımın 4. Senesinde yokuş yukarı kalkışlarda sorun yaşadım.

Bu sene megane ı satıp (daha doğrusu megane dan kurtulup) civic aldım. Kışlıkları megane la birlikte verince şimdi tekrar kışlık lastik ihtiyacı hasıl oldu. Başta yine michelin alırım diye düşünüyordum. Ancak biraz araştırınca continental in de michelin kadar iyi olduğunu hatta bazı testlere ve yorumlara göre daha da iyi olduğunu gördüm. Sonra araştırırken herkesin nokian wr d4 tavsiye ettiğini görünce nokian almaya karar verdim. Son iki gündür nokian alacaktım. Ancak dün gece son bir araştırma yaptım ve continentalin testlerin çoğunda birinci geldiğini gördüm. Ve bilin bakalım ne oldu? Bugün gittim ve continental aldım, taktırdım. Hadi hayırlısı inş iyidir. Artık kar yağsın göreceğiz. Eğer iyi değilse vebali test yapanların boynuna :)

Bu arada lastik özellikleri ve fiyatı şöyle: continental ts 860, 205 55 r16 91T Fiyat: 240 tl ( Kayseride diğer lastiklerin fiyatları: michelin alpin 5 265 tl, nokian wr d4 H 220 tl, yokohama ise 200 tl idi)

• quote:

Orijinalden alıntı: Seyinno

Ben de bir haftadır kışlık lastikleri araştırıyorum. Önceki aracımda (megane'da) 4 sene michelin alpin kullandım ve memnun kaldım. Ancak bu lastikleri 2 noktada sorun yaşadığımı söyleyebilirim. Birincisi bazı dönüşlerde lastiğin deseni hep yanal olduğundan sanırım araba yanlamasına kaydı. Ikincisi lastiği aldığımın 4. Senesinde yokuş yukarı kalkışlarda sorun yaşadım.

Bu sene megane ı satıp (daha doğrusu megane dan kurtulup) civic aldım. Kışlıkları megane la birlikte verince şimdi tekrar kışlık lastik ihtiyacı hasıl oldu. Başta yine michelin alırım diye düşünüyordum. Ancak biraz araştırınca continental in de michelin kadar iyi olduğunu hatta bazı testlere ve yorumlara göre daha da iyi olduğunu gördüm. Sonra araştırırken herkesin nokian wr d4 tavsiye ettiğini görünce nokian almaya karar verdim. Son iki gündür nokian alacaktım. Ancak dün gece son bir araştırma yaptım ve continentalin testlerin çoğunda birinci geldiğini gördüm. Ve bilin bakalım ne oldu? Bugün gittim ve continental aldım, taktırdım. Hadi hayırlısı inş iyidir. Artık kar yağsın göreceğiz. Eğer iyi değilse vebali test yapanların boynuna :)

Bu arada lastik özellikleri ve fiyatı şöyle: continental ts 860, 205 55 r16 91T Fiyat: 240 tl ( Kayseride diğer lastiklerin fiyatları: michelin alpin 5 265 tl, nokian wr d4 H 220 tl, yokohama ise 200 tl idi)

Sanırım eskici de aldınız ,bende oradan aldım normalde 270 den aşagı fiyat yoktu ts860 da, Michelin 260 demişlerdi bende ts 860 aldım.testlerde hep birinci olduğu için gerçi ts 860 testlerini bulamadım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok ben ateş akü den aldım. Bir kaç yere de sordum hep 240 diyorlar. Farklılık yok..

• quote:

Yok ben ateş akü den aldım. Bir kaç yere de sordum hep 240 diyorlar. Farklılık yok..

Bu ay sonuna kadar bu fiyat demişlerdi,siz taktırdınız mı şuan ?

• İstediğim lastik bu ama bana uygun ebat yok. 215 55 18 için t830 var dedi bayii. Bu 830 eski model mi oluyor?

• Evet taktırdım. Işte 2 gündür kullanıyorum. Tabi kar yağmur yok şu an. Ancak bozuk yollarda ve kasislerde bu lastik yazlık lastiğim olan michelin energy saver a göre daha yumuşak bir hisse sahip. Lastik sesini sorarsanız da malesef civic lastik sesini duyabileceğim kadar sessiz ve konforlu bir araç değil. Şaka şaka abarttım biraz :) birazcık :D ama şu ana kadar bir lastik sesi dikkatimi çekmedi..

• 830 eski model ama ne kadar eski bilmiyorum. Continental e biraz yabancıyım. Ama bildiğim kadarıyla 860 tan önce 850 varmış. 830 baya eski olabilir. Ben olsam almazdım eski modeli..Diğer markalara bakın isterseniz. Michelin alpin de kullandım (alpin 5 ten önceki model) gayet iyiydi.. forumlarda michelin ve continental dışında Goodyear ve nokian ı da övüyorlar epey. Bi bakın isterseniz..

• quote:

Evet taktırdım. Işte 2 gündür kullanıyorum. Tabi kar yağmur yok şu an. Ancak bozuk yollarda ve kasislerde bu lastik yazlık lastiğim olan michelin energy saver a göre daha yumuşak bir hisse sahip. Lastik sesini sorarsanız da malesef civic lastik sesini duyabileceğim kadar sessiz ve konforlu bir araç değil. Şaka şaka abarttım biraz :) birazcık :D ama şu ana kadar bir lastik sesi dikkatimi çekmedi..

Henüz taktırmadım ben suan havalar sıcak gidiyor.Daha yumusak hisse sahip derken bu konuda pek beklentim yok açıkçası. şuana kadar gördüğüm etiket degerlerinde ses olarak yuksek 860 var.sesden ziyade performansı iyi olsun daha onemli aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi net w -- 26 Ekim 2016; 9:10:51 >
  • Seyinno kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle ben de nokian alacagım. Güzel günlerde kullanın kazasız belasız

• Geçen sene Civic'e 205/55/R16 Continental Ts850 Wintercontact aldım. Maslak Oto Sanayi yetkili satıcı Avrupa Lastik'ten 1000 liraya aldım. Biraz da diğer lastikçiler 2014 modeli 2015 diye satmaya çalışıp sorun olmaz diyince ordan aldım. 100 liraya da lastik saklama hizmetleri var. Ses var ama çok güzel bir ses. Yanakları da baya geniş bence şık duruyor. Kağıthane'nin aşırı dik yokuşlarında hafif kaydırma yapıyor fakat genel olarak yol tutuş, frenleme çok iyi. 1500 km şehirdışı ve dağ tepe gittim lastikle, inanılmaz güven veriyor. Ek olarak çok yokuşlu bir yerde oturuyorsanız ve sürekli her koşulda arabayı kullanıyorsanız dört mevsimi pek tavsiye etmediler işimi görmeyeceği için.

• continental WİNTERCONTACT TS860 "gittigidiyorda %5 indirimle 210 tl den satılıyor fiyatı piyasaya göre makul. Ancak eski model olan ts 850 yeni model ts 860 dan heryerde daha pahalı. sebebini bilen arkadaşlar aydınlatabilirler mi? acaba bu ts860 ile ilgili problemler mi mevcut ki selefinden, ts850den daha ucuza satılıyor ? zihnimdeki soru işareti kalkarsa ts 860 dan almayı düşünüyorum. Cevap veren dostlara şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frdbb

continental WİNTERCONTACT TS860 "gittigidiyorda %5 indirimle 210 tl den satılıyor fiyatı piyasaya göre makul. Ancak eski model olan ts 850 yeni model ts 860 dan heryerde daha pahalı. sebebini bilen arkadaşlar aydınlatabilirler mi? acaba bu ts860 ile ilgili problemler mi mevcut ki selefinden, ts850den daha ucuza satılıyor ? zihnimdeki soru işareti kalkarsa ts 860 dan almayı düşünüyorum. Cevap veren dostlara şimdiden teşekkür ederim.

GİTTİ GİDİYORDAN ALACAK ARKADAŞLAR VARSA VİSA KARTINI KAYIT ETTİRİP 25 TL DE İNDİRİM ALABİLİR. YARINA KADAR DA MAXİ PUAN KAMPANYASI DEVAM ETMEKTE. FİYA GAYET CAZİP HALE GELİYOR. ANCAK YUKARDA BAHSETTİĞİM SEBEPLE TEREDDÜTLERİM MEVCUT. GOODYEAR UG 8 DE 180 TL DEN ATILIYOR O DA 2. TERCİHİM. TECRÜBELİ DOSTLARDAN YORUM VE FİKİRLERİNİ RİCA EDİYORUM.

• quote:

quote:

continental WİNTERCONTACT TS860 "gittigidiyorda %5 indirimle 210 tl den satılıyor fiyatı piyasaya göre makul. Ancak eski model olan ts 850 yeni model ts 860 dan heryerde daha pahalı. sebebini bilen arkadaşlar aydınlatabilirler mi? acaba bu ts860 ile ilgili problemler mi mevcut ki selefinden, ts850den daha ucuza satılıyor ? zihnimdeki soru işareti kalkarsa ts 860 dan almayı düşünüyorum. Cevap veren dostlara şimdiden teşekkür ederim.

GİTTİ GİDİYORDAN ALACAK ARKADAŞLAR VARSA VİSA KARTINI KAYIT ETTİRİP 25 TL DE İNDİRİM ALABİLİR. YARINA KADAR DA MAXİ PUAN KAMPANYASI DEVAM ETMEKTE. FİYA GAYET CAZİP HALE GELİYOR. ANCAK YUKARDA BAHSETTİĞİM SEBEPLE TEREDDÜTLERİM MEVCUT. GOODYEAR UG 8 DE 180 TL DEN ATILIYOR O DA 2. TERCİHİM. TECRÜBELİ DOSTLARDAN YORUM VE FİKİRLERİNİ RİCA EDİYORUM.

Hiç denk gelmedim 850-860 dan pahalı satıldığına ,yalnız şuan 860 uygun fiyata her yerde.bayiilerde 860 için sizin ebatta en düşük 240 buldum. Nette daha uyguna tabi.
    860 henüz Yen'i lastik 850 her testten birincilik almıştı.
    Bende a5 ve 860 arasında kalmıştım tercihi yaptık sonunda.
    860-850 den daha iyi olacağı kanaatindeyim ,o yüzden gönlünüz rahat şekilde alabilirsiniz.

• net w kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de sizinle aynı kanaatteyim. Yeni nesil lastiğin öncekinden daha güncel ve varsa noksanlıklarını kapatmış olması beklenir. Ancak aradaki fiyat farkı, beni bu düşünceye sevk etti. Kuvvetle muhtemel ts 860 a yöeneleceğim.
  • Nokian d4 almayı düşünüyordum ama bu lastikler de çok iyi gibi göründü bana.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/continental-lastikler/wintercontact-ts-860-lastik/deneme-test-30291333

Kafamda tek soru işareti yol gürültüsü.Islak yol tutuşu frenleme, dayanıklılık gibi konularda şüphem yok ama fiyat olarak da adet başı nokiana göre 80 lira daha pahalı..

• Conti TS 860 almaya karar vermiştim bugün elime ulaştı ve hemen taktırdım. İlk hissettiğim direksiyonun müthiş hafifliği oldu. Ayrıca yol konforu da çok iyi. Ufak tefek tümseklerde bile sarsıntıyı azaltıyor. Eski yazlıklara oranla fren ve yol tutuşta bariz şekilde iyileşme gördüm. 205 55 16 ölçü için de adedini 180 tl civarına maletmiş oldum.Gerçek performansı kar buz olunca göreceğiz bakalım.cevaplarıyla olumlu yönlendiren arkadaşlara teşekkür ediyorum

• quote:

Conti TS 860 almaya karar vermiştim bugün elime ulaştı ve hemen taktırdım. İlk hissettiğim direksiyonun müthiş hafifliği oldu. Ayrıca yol konforu da çok iyi. Ufak tefek tümseklerde bile sarsıntıyı azaltıyor. Eski yazlıklara oranla fren ve yol tutuşta bariz şekilde iyileşme gördüm. 205 55 16 ölçü için de adedini 180 tl civarına maletmiş oldum.Gerçek performansı kar buz olunca göreceğiz bakalım.cevaplarıyla olumlu yönlendiren arkadaşlara teşekkür ediyorum

Hayırlı olsun,çok uygun fiyata almışınız.umarım memnun kalırsınız ,nerdeyse petlas fiyatına conti

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.