Şimdi Ara

connect kış lastiği.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • perşembe günü 4 adet kış lastiği aldım bir tanıdığın arabasında görmüştüm kış lastiklerini gördükten sonra bende aldım hepsiburadadan 2013 22.hafta üretimli nokian 195/65/15 91T WR+D3 tanesi 143 tl almak isteyene tavsiyedir çok araştırdım alırken olumsuz yorumla hiç karşılaşmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lutfialbayrak -- 14 Aralık 2013; 19:28:08 >
  • lutfialbayrak L kullanıcısına yanıt
    tavsiye için teşekkür..nokian iyibir markadır..hiç olumsuz yoruma rastlamadım..amma ben "KIŞ"lastiği almaktan vazgeçtim..dört mevsim güçlendirilmiş yanak "petlas" aldım.
  • hezerfen kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun lastikleriniz :) bizde garanti olsun diye aldık ama nokian hakkında olumsuz yoruma rastladım renault kangoo uzerinde takiliydi performansida iyiydi alacak olan arkadşlar faydalanır en azından :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

tavsiye için teşekkür..nokian iyibir markadır..hiç olumsuz yoruma rastlamadım..amma ben "KIŞ"lastiği almaktan vazgeçtim..dört mevsim güçlendirilmiş yanak "petlas" aldım.

Hayırlı Olsun. Güle güle kullanın Petlas lastiği nereden ve kaç paraya aldınız.
  • teşekkür ederim.bayiiden aldım..söküp takma balans=145 tl.adet.güçlendirilmiş yanak,dört mevsim diye geçiyor..diğerleri biraz daha ucuz.
  • Serviste şuanda kampanya var.

Ücretsiz kış kontrolü kampanyası ve indirimleri garanti içi ve garanti dışındaki tüm Ford araçları kapsar. (Cargo araçlar hariç)Yetkili servislerimizde yapılacak ücretsiz kış kontrolleri sonrası satın aldığınız sileceklerde ve lastik alımlarında %25 indirim uygulanacaktır. Silecekler ve lastik alımlarındaki %25 indirim başka kampanya veya indirimle birleştirilemez. İndirim kaporta işlemlerinde geçerli değildir. Lastik kampanyası Kasım – Aralık 2013 tarihlerinde geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır. Lastik alımındaki %25 indirim Michelin, Goodyear, Continental ve Pirelli marka lastiklerde anlaşmalı yetkili Ford servislerinde geçerlidir. Kampanya, katılım sağlayan Ford yetkili servislerinde geçerlidir.

http://www.ford.com.tr/kampanyalar/ucretsiz-kis-kontrolu-kampanyasi

• artık binek araçlara bile bu zorunluluğu getirdiler. Eskişehir de bile giriş ve çıkışlarda bütün araçlara kar lastiği kontrolü yapıyorlar. Ki sen Rize'de yaşıyorsun orada kış bizim burlardan daha zor geçiyordur eminim ( Bu arada Ayder kışın daha bir güzel olmuş). Sizin orada kış lastiği kontrolü yok mu ?
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    O kontrol yarına kadar geçerli ve 52 il için geçerliydi sanırım(rakamı yanlış hatırlıyor olabilirim) ve içlerinde Rize yoktu.
    Haberleri daha dikkatli takip edin bence. Yarından sonra o illerdede otomobiller kar lastiksiz dolaşabilcek.
  • kış lastiği zorunluluğu getirilen illerde süre bugün bitti

süre bitti ayrıntı linkte var gelmiş geçmiş olsun herkese
  • Bu kışı atlatsam senete zorunlu olsun veya olmasın kar lastiği alıcam zaten.
    Kar lastiğinin faydalarını biliyorum hatta geçen gün yağan karda arkadaşın aracını özellikle zorladım karda banamısın demedi. Bu kış hem kararsız kaldım, orijinal jantlaramı kar lastiği taksam yoksa 16 sac santmı alsam diye. Kısın pek araba kullanmadığım için(karda buzda hiç çıkarmıyorum) seneye alırım diye karar verdim sonrada bu yasalar durmadan değişmeye başladı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Bu kışı atlatsam senete zorunlu olsun veya olmasın kar lastiği alıcam zaten.
    Kar lastiğinin faydalarını biliyorum hatta geçen gün yağan karda arkadaşın aracını özellikle zorladım karda banamısın demedi. Bu kış hem kararsız kaldım, orijinal jantlaramı kar lastiği taksam yoksa 16 sac santmı alsam diye. Kısın pek araba kullanmadığım için(karda buzda hiç çıkarmıyorum) seneye alırım diye karar verdim sonrada bu yasalar durmadan değişmeye başladı :)

uğur önce merhaba..alıntıda kar lastiğinden sözediyorsun.zorunlu olan "kış"lastiğidir..yani yumuşak hamur 7C° de sertleşmeyen ..İstanbuldan dün geldim..aşağı yukarı 20 günde canım çıkmak üzereydi..berbat hemde çok berbat bir hava(her geçen gün dahada beter oluyor)aşırı anlamsız ve yoğun bir kalabalık..bilgisayarcıları gezdim internetten alış-veriş daha mantıklı..
    şimdi sorum:fiestaların farları hakkında bilgin varmı..çok az ışıktan şikayetçi..uzunları iyi diyor kısalar çok berbatmış..biriki servise götürdü hiçbir iyileşme yok..belki bildiğin yaptırımlar onarımlar olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: mamikara

kış lastiği zorunluluğu getirilen illerde süre bugün bitti

süre bitti ayrıntı linkte var gelmiş geçmiş olsun herkese

Galiba ço?u ilde yakyn bir zamanda zorunlu olacakmy? in?allah olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurkamil kullanıcısına yanıt
    uğur fiesta farlarını sormuştum.galiba görmedin..
    Kusura bakma yeni gördüm.
    h4 far olan araçların %90 ya kısa yada uzun far aydınlatması sıkıntılı oluyor. Araç kaç model? Modeline göre far yapısı değişiyor çünkü.

En ucuz çözüm performanslı far ampulü(100w olanlar hariç) tek sorun onlarda birazdaha beyaz olduğu için yağmurda karda siste güzel göstermiyor.
    10 veya 11 model..sadece kısalardan şikayetçi,dediğin gibi..araç oğlumun.birkaç yere baktırdı yine beğenmedi...
    Eğer mercekli modeli değilse farı uygun fiyatta çıkma mercekli far alıp takabilir(orijinal) Birde 4300K xenon takar o zaman fazlasıyla memnun kalır.
    uğur far orj.mercekli..epey araştırdı.xenona sıcak bakmıyor..taktıranlarla konuştu.servisin şefi okuldan arkadaşı.o da araştırdı..dediği: bu arabaların olacağı bu kadar.
    Mercekler kararmış olabilir(yeni sıkıntı yapmaya başlamışsa). 4300K xenon diğerleri gibi değil rengi orijinal farlardan çok azcık daha açık sarı yanar ama aydınlatması 2 kat daha fazladır. Mercek olduğu içinde diğer sürücüleride rahatsız etmez.
    Yada daha net bir çözüm için orijinal farı açtırıp daha kaliteli mercek taktırabilir. Orijinal merceklerini değiştiren çok arkadaşım var. Orta sınıf araçlarda çok kaliteli mercek kullanılmıyor maalesef. Benim mercekler BMW X5'ten çıkma mesela.
    olay yeni deyil..zaten araştırmalarında farların iyi olmadığını söylüyorlarmış..amma dediğin mercek değişimi bana mantıklı geldi..görüşünce söyliyeceğim..sağol verdiğin bilgiler için..
  • arkadaslar kış lastigi kışın takilir :)

(istanbul icin konusuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diamond4000 -- 21 Şubat 2014; 14:24:58 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.