Şimdi Ara

connect kış lastiği..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • duyumlarıma göre 1 ocak 2014 tte kış lastiği zorunluluğu geliyor..
    takan varmı.hangi marka tavsiye edersiniz.veya duyum şehir efsanesimi.....şehir içindede zorunlumu....
    çok önemli:sadece önlere taksak yeterlimi(önden çekiş olduğu için).yanımızda ZİNCİR taşısak yine kar lastiği zorunluluğu varmi..bilgisi olanlar aydınlatırsa sevinirim..teşekkürler.

• Kışlastiği şuan için ticari amaçla kullanılan araçlarda zorunlu. Özel araçlarda zorunlu değil şuan için.

Zorunlu olan araçların 4 lastiğide kış kaltiği olması gerekiyor. Bir aksilik çıkmazsa bende önümüzdeki seneden itibaren kış lastiği kullanmayı düşünüyorum. 16 teneke jant alıcam kışlıklar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 28 Kasım 2013; 20:39:26 >
  • ugurkamil kullanıcısına yanıt
    bugün servise gideceğim bakım için..heran yola çıkabilirim(İstanbul)..lastikler hakkında bilgi için teşekkür..birde balansçıya uğrayacağım..çıkmacıda bulursam 4 adet jant alacağım kışlık lastik için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Kışlastiği şuan için ticari amaçla kullanılan araçlarda zorunlu. Özel araçlarda zorunlu değil şuan için.

Zorunlu olan araçların 4 lastiğide kış kaltiği olması gerekiyor. Bir aksilik çıkmazsa bende önümüzdeki seneden itibaren kış lastiği kullanmayı düşünüyorum. 16 teneke jant alıcam kışlıklar için.

Bu sabah atılan bir tweet. Belki sadece istanbulu kapsıyordur bilinmez. Bu arada connectlerin hepsi ticari değil mi hangi ötv oranıyla satılıyor?
     connect kış lastiği..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Ordaki ticarinin anlamı aracıyla yolcu veya yük taşıyan yani ticari iş yapanlar. Ruhsatında hususi yazan ve özel aracı olarak kullananlara böyle bir zorunluluk yok.

Örnek vermek gerekirse, taksicilerin kar lastiği takması gerekiyor bunlar ticari araçmı(sizin mantığınızla bakılırsa takmaları zorunlu değil)

Şuana kadar bütün araçların takma zorunluluğu olduğu resmi bir bilgiye denk gelmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

Ordaki ticarinin anlamı aracıyla yolcu veya yük taşıyan yani ticari iş yapanlar. Ruhsatında hususi yazan ve özel aracı olarak kullananlara böyle bir zorunluluk yok.

Örnek vermek gerekirse, taksicilerin kar lastiği takması gerekiyor bunlar ticari araçmı(sizin mantığınızla bakılırsa takmaları zorunlu değil)

Şuana kadar bütün araçların takma zorunluluğu olduğu resmi bir bilgiye denk gelmedim.

Ben düşük ötv ile alınan tüm araçların ticari kaydettirildiğini düşünüyordum. Eğer hususi yazıyorsa Bilgilendirme için teşekkürler. Bir tanıdık hususi amaçlı kullandığı connecti için stc k1 belgeleri gerektiğini ve satacağını söylemişti bu yüzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ruhsatlarında kapalı kasa yandan camlı kamyonet yazar. Connect, Caddy, Doblo vs gibi araçların. + olarakta hususi yük veya yolcu nakli yazar. Eğer iş için alınmamışlarsa.

Özel araç olarak kullanmak için almışsan(ticari hiç bir iş yapmıyorsan araçla) ehliyet dışında başka bir belgeye gerek yok.
    eskiden ÖTV farkı ödenip ruhsata "hususi"yazdırılıyordu..onu kaldırdılar...tabii nedenleri farklı..konu başka mecraya girer..
    uğur rizeye gitmedim..aşırı yağmur bizden görünen yükseklere kar yağıyor...
    kış lastiğini araştırdım;galiba bize zorunlu deyil..oğlumada sordum o da araştırdı (onun otomobil)bize yok dedi..servistede bilgileri yok..pazartesi veya salı(yağmazsa-rot balans ve bakım yaptıracağım)trafik şubesine soracağım..
  • Boşyere sağa sola sormana gerek yok. Bizim araçlara zorunlu değil ama eğer uzun yola gidiceksen kışın tak. Yol karda veya buzda evin onunde durur dersen takmana erek yok.

O bahsettigin durum yeni Connect'te olcak. 2 seçenektede satılacak hangisine paran yeterse onu al diyor artık ford :)
    Doblo satılıyor o şekilde mesela. Şuanki motor 1.8 olduğu için vergi aşırı çıktığı için bu seçeneği sunmuyor. Ford genel müdürünün makam aracı olan 2010 özel dizayn edilmiş connect'i husuhi olarak kayıtlı nasılsa vergiyi kendi vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurkamil -- 30 Kasım 2013; 20:50:21 >
    lastikçimin verdiği bilgi:kar-kış bize zorunlu deyilmiş...bende ucuz buldum dört mevsim "güçlendirilmiş yanak"petlas aldım(söküp takma-balans;145 tl.adet)...
    lastiklerim yanak göstermişti..rot-balansa gittim..bu sefer "digital"deyilde klasik rot-balansçıya gittim..sadece rot ayarı yaptı.."abi rot ayarın bir hayli bozuk"dedi..iş bittikten sonra sürüşte araç çok rahatladı..
    rot-balansçıyı methetmeyen yok..2 saat sıra bekledim..ilk izlenim çok olumlu..zaman(yol) ne gösterecek...
    sigortacıma yaş meselesini sordum(güneş sigorta)amca ;19-25(hatta 30 a kadar çıkar)yaş arası...ve 70 yaş üzeri pahallı olur dedi ..hemde çok farkedeceğini söyledi..
  • Ford Connect 2012 110'luk aracımız var hangi lastikleri, önerirsiniz bu araç için.N11'den örnek verirseniz sevinirim. Teşekkürler
  • omer_398 kullanıcısına yanıt
    sorunuz çok genel gibi duruyor...aracın 90-110-75 ayırımı olmaksızın önerilebilecek lastik;genelde kullanım amacına uygun olmalıdır..yük taşıma işimi.şehir içimi..uzun yolmu..hususimi..bölgede çok önemli.zeminin karlı-buzlu oluş zamanları..sizin karlı buzlu yollarda kullanım zorunluluğu...gibi etmenler lastik seçiminizi belirleyicidir bence..kolay gelsin.
  • hezerfen kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim hocam.Bu kullanım amacına uygun olarak lastikleri nasıl anlayacağız peki.Mesela bize yük taşıma için lazım olacak, bunun için en iyi marka ve ürün hangisi olmalıdır.
  • omer_398 kullanıcısına yanıt
    biraz araştırırsanız çokça bilgiye ulaşabilirsiniz..amma öneri olarak şehir içi en ucuz..uzun yol tabiiki birazda marka ben hususi kullanıyorum..fabrika lastiklerim bitti petlas taktım..şimdilik memnunum...fabrika lastiklerinin önlerini 35.000 de değiştim..birkaç gün öncede ön-arka yapıp bir çift daha petlas(güçlendirilmiş yanak )145 tl.ye aldım.dört mevsim diye isimlendiriliyor....
  • 2 gün önce bende bir çift(4 adet) kar lastiklerini aldım ve çok memnunum Bridgestone Blizzak LM-32 95T XL aldım herkese tavsiye ederim
    servise gitmeden önce şuraya bak istersen yağı filtreleri vs daha ucuza bulabilirsin belkiwww.fordtoptancisi.com
  • ömrümde ilk defa yola çıkmaya çekindim..yolların ve sürücü??lerin hali tam bir bilgisizlik-vurdumduymazlık abidesi..
    kural (tanımayan deyil)bilmiyen-araç kullanım tekniklerinin HİÇ BİRİNİ bilmiyen..KAR-BUZ-YAĞIŞ nedir nasıl araç sürülürü RÜYASINDA DAHİ görmemişler yolları doldurmuş..
    aracımla İstanbula gitmekten vazgeçtim..pegasus tercihim oldu..iyiki kış lastiği almamışım..
    En iyisini yapmışsın. Boşa riske girmeye gerek yok sen nekadar dikkatli kullansan ve gerekli önlemleri alsanda dengesizin biri kar lastiği takmamış olur ve araba kullanmayı bilmediği halde trafiğe çıkar gelir vurur. Ben sırf bu yüzden karda ve buzda aracımı çıkartmıyorum.

Bugün arkadaşın aracıyla Rizeye gittik. Reno europa var arkadaşta kış lastiği takılı(ben kullandım) bilerekten karlı yerlere giriyordum hiç sıkıntı yaşamadım, merkezde bir kaç yerde kar lastiği takmayanlar gitmekle uğraşıyordu biz yanlarından gülerek geçerken :)
    uğur kaza haberleri ve yaşanan can pazarları böylebir karar almama neden oldu..geçen gün cankurtaran kilitlenmiş..haberi yapanlar bile orada kalmışlar..tabii sadece lastikle iş bitmiyor..o tür yerlerde bazı ek önlemler şart..
    işin en "komik"yanı zincir takmayı "bilmiyen"sürücü?ler..o karda yola çıkıyorlar sanki"kartopu"oynamaya gidiyorlar..
    gerekmedikçe trafiğe çıkmamak gerekiyor diye düşünüyorum...hoşça kal..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.